Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak máte zapojené autorádio?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak máte zapojené autorádio?

Poslední aktualizace před 1 měsíc
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 7 let
Měl bych dotaz, jak máte kdo zapojené autorádio v obytném voze? Já ho mám napojené pouze z baterie nástavby. Nemůže se tedy stát, že bych po dlouhém poslechu nenastartoval.
Je ale napojené napřímo z nástavbové baterie přes pojistku a napojení jde mimo hlavní 12V vypínač nástavby. Potíž je v tom, že to autorádio mi během 14ti dnů dokáže vybít baterku nástavby. V čem je chyba? Použil jsem pro připojení autoradia standartní předpřipravené konektory, které jsem pouze připojil k autorádiu....
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
V obytném autě mám autorádia dvě. Přední klasické na motorovou baterii a další pro příjemný pobyt v obytné části, napájené z baterky nástavbové.
Jinak, když vybírám autorádio, se dívám, kolik mA spotřebovává paměť autorádia. Některé mají tak velký proud, že dokážou za dva týdny vybít baterku a to je tvůj problém. Jestliže nechceš odpojit celé rádio - červený vodič +, tak je možné odpojit většinou oranžový, nebo žlutý vodič + memory, spotřeba 100x klesne, ale rádio si nebude pamatovat paměti.
Já na zimu mám schované vypínače na obě dvě rádia a vypínám je.
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Mám v prednej časti Alpine z DO a žerie aj psy na krajnici. Napojené na nádstavbovú batériu cez vypínač ktorý vypnem aj keď auto stojí dva dni. Opatovné naladenie je otázkou sekúnd.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Přepínač 3 polohy, startovací baterie, nástavbová a odpojeno od obou.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
mám napojeno na přímo (buď na startovačku, nebo na nástavbu), bez vypínačů a s podobnou spotřebou ve "stand by" režimu jsem neměl tu čest se setkat zatím ....
S takovým spotřebičem bych nebyl kamarád.
:_
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, že radio při odstaveném autě dokáže 110 Ah startovací baterii za 3 týdny vybít je známo a ověřeno v praxi. Proto při odstavení vypínám vypínačem natvrdo + pol.
PS: mám tam zapojený zesilovač aby rádio v autě s alkovnou vůbec něco chytilo, asi žere ještě víc než samotné rádio :@
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj řešil jsem stejný problém s vybíjením baterie radiem. Mě vyždíme radio motorovou baterii za cca 8 dní. Vyřešeno vyjmutím pojistky pří dlouhodobém stání v garáži, Při stání venku nemám problém díky soláru.
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji za názory. Vesměs se tu objevují rady v podobě dodělání vypínače či vyjmutí pojistky. Pojistkou to řeším nyní, ale je to takové nouzové řešení.
Jak je tedy možné, že když delší dobu nejezdím s osobním autem (například delší cesta obytkou), tak pak normálně nastartuji a baterka OK? Rádio mi baterku v osobním autě nevybije, tak proč v obytce ano? Není skutečně problém jen v tom zapojení rádia???
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Problém není v zapojení rádia, ale ve kvalitě rádia a kvalitě elektronických komponentů. Ve škodovce mám značkové autorádio, kde pamět odebírá 7 mA, kde to 40 Ah baterku vybije asi za 200 dnů a vice.
V obytce neznačkové autorádio bralo 150mA, šlo okamžitě pryč !
Výrobci výjimečně udávají proud v pohotovostním stavu Standby.
Také ti odebírá proud jakékoliv zabezpečení, a zde to platí stejně.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Já bych zase v rámci vzdělávání poprosil o zveřejnění modelů těchto povedených spotřebičů, které dokáží takto zdevastovat baterku za 7-14 dní.
To abych je vzal obloukem, neboť zrovna jedno rádio sháním :D (bohužel neúspěšně kvůli 2 DIN rámečku)

@ Vasu

Dobře si udělal, nepostupoval bych jinak.
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
JVC KD-R461, je to jednomodul ale jak jsem psal, mám tam ještě tento anténní zesilovač. Kolik co bere jsem neměřil ale baterka po 14 dnech hin a to je z roku 2015 :@ Po namontování vypínače všechno OK.

https://eshop.ali...52004.html
Upravil Majli dne 09.12.2016 15:01, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Já to měl napojené /Pioneer 2 DIN/ na nástavbovky. Rádio samotné jsem vlastně ani nevypínal a po zagarážování jsem všechny spotřebiče
vypnul hlavním vypínačem na panelu. Jinak na tom panelu šly jedním výpínačem označeným hudební notou vypnout třeba jen radio, TV a sat.
Předvolby a čas v radiu držel i po tomto vypnutí, baterky nic do 1 měsíce stání nevybíjelo.
Za krátký čas jsem stejně ale vždy po každém výjezdu a zajetí do garáže napojoval na 220V.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
@ Majli

Díky, tak například u JVC bych to nečekal.
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Ani ja ne ale jak pisu mam tam i ten antenni zesik, musim ho zmerit kolik vlastne bere
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
mám napojeno na nástavbové baterii. Než vylezu z auta, vypnu hlavní vypínač nástavby. Blbý je, že když jedu jen "pro rohlíky", musím zapnout kvůli rádiu celý zadek. Na startovací baterku mi to ale Karel Prokop rozmluvil.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
V naší vestavbě pro 5 už není místo na další rádio. Mám v palubovce 2 DIN, dětem za jízdy běží vzadu na monitoru pohádky. Na palubovce mám BT reproduktor a pouštím si hudbu z telefonu. Není to ale ono. Hraje z jednoho místa a navíc do toho štěká navigace, kterou mám taky v telefonu. Když jedu sám, tak bych si pustil i rádio ( i když příjem je v té plechové krabici mizerný ), MP3 z flash disku, CD. Musel bych ale zapínat nástavbu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

V naší vestavbě pro 5 už není místo na další rádio. Mám v palubovce 2 DIN, dětem za jízdy běží vzadu na monitoru pohádky. Na palubovce mám BT reproduktor a pouštím si hudbu z telefonu. Není to ale ono. Hraje z jednoho místa a navíc do toho štěká navigace, kterou mám taky v telefonu. Když jedu sám, tak bych si pustil i rádio ( i když příjem je v té plechové krabici mizerný ), MP3 z flash disku, CD. Musel bych ale zapínat nástavbu.


Za jízdy autoradio to je jasný, myslel jsem hudbu třeba v karavanu /přívěs/ ale v obytným autě jsem klasické autorádio
při stání na divoko nikdy nepoužíval.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.



Klasicke autoradio jsme pouzivali jak za jizdy tak na dalkove ovladani pri bydleni. Skvele ozvuceni a jednoduchost jednoho multifunkcniho zarizeni.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.



Klasicke autoradio jsme pouzivali jak za jizdy tak na dalkove ovladani pri bydleni. Skvele ozvuceni a jednoduchost jednoho multifunkcniho zarizeni.


O kvalitě ozvučení není pochyby, ale při stání na divoko používat rádio které má hudební výkon 4x50W mně připadá
jako zbytečné "týrání baterie" , ale v létě když dávají dost soláry tak se to určitě dá používat.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,778 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22406 sekund | Průměrně za: 0.22406 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB