Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prestavba stareho pekace: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prestavba stareho pekace

Poslední aktualizace před 6 let
PeredoPeredoNováček
Přidáno před 7 let
Zdar! Zdravim vsechny priznivce tehoto fora!
Co se tyka karavanigu a vseho okolo, jsem naprosto nepolibeny chlapec..
Zkusim vam tu nastinit muj pribeh..
S manzelkou se chystame stavet domek. Jelikoz se to chystame stavet svepomoci, znamena to, ze budu neustale na stavbe. Zahradu kde se to bude odehravat, mame 10 kilaku od nasi vesnice. Tudiz otazka cislo jedna byla, jak to udelat, aby moja pani nenarikala, ze jsem porad na stavbe.. Vymýšleli jsme, kam se do blizkosti stavby nastehovat, jak to udelat.. Ale zadnej volnej flek v blizkosti. Az pred mesicem, me napadl jeden z mych silenych napadu. A to ze koupime karavan a pres sezonou budem bydlet na zahrade, kde budem stavet a budem vseci pospolu a bude to baajo.. Vetsinou me podobne divoke napady napadaji dvakrat denne a hned zase odejdou. Ale toto se me drzelo jak kliste.
Moja pani kupodivu souhlasila a bylo vymalovano. Zacalo se brousit na bazosu, objevili jsem tyhle stranky a zacal nasavat a nasavat.. Karavan jsme chceli co nejvetsi, takovejch sedum metru, at se tam da komfortne vegetovat. Cenovej strop 40 tyci. Jenomze takovejch je jak safranu.. Vlastne nejsou zadny..
No nakonec se na netu objevila tato bestie a hned jsme po ni skocili! Dovezli jsme to stastne dom a ja se jal ohledavat to dilo! Jak jsem predpokladal a pocital, je to takovej staricek tesne pred polocasem rozpadu.
Jedna se o Tabert Kornett 550tl.
Plan je jasny! Cele vnitrek ven a pres zimu, kdy se stejne neda nic venku robit, to predelat na provozuschopnou mini domacnost. Uvidime jak to pujde. Hlavne chci dat do kupy vnejsi skelet aby tam neteklo a tak dale.
To je prozatim vse.. Za kazdej podnet, radu, doporuceni budu rad. Sice se prace nebojim, ale nou hau mi tezce chybi!
Tadyk odkaz na fotogalerii http://www.caravan24.cz/fotogalerie.p...9&rs=0
Doufam, ze si mi bude darit postupne pridavat progress..
Karavan Tabbert Kornett 550 tl + BMW e30
Pokus o postaveni male domacnosti v karavanu.
Fotogalerie: http://www.caravan24.cz/fotogalerie.p...9&rs=0
H
hlubucek ivanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj mam dojem ze to není dobry napad pekna maringotka je i za 30000kc
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Nebylo by lepší než utěsňovat karavan postavit přes něj přístřešek protáhnout ho před karavan a udělat takovou verandu na to příjdeš až budeš mít prodojenou zahradu a bude ti chybět kousek suchého místa.A materiál z přístřešku po dokončení stavby použiješ třeba na zahradní domek nebo na altán.
Hanka a Pavel
midlummidlumČlen
Přidáno před 7 let
Pokud začneš s opravou,na dům už ti nezbyde čas ani síla.Opravovat starý zateklý šrot je ztráta času a sil.Poslal bych to muzeum do světa a koupil něco,co bude sloužit od prvního dne.Na tenhle Home Car bys nemusel položit ruku po celou dobu stavby a ještě bys ho za stejnou cenu prodal.
https://auto.bazo...izfoto.php
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
Navíc bude nepříjemně zapáchat, jakmile se bude teplo, nebo zatopíš.
Tam teklo už moc dlouho.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

pachta napsal:

Nebylo by lepší než utěsňovat karavan postavit přes něj přístřešek protáhnout ho před karavan a udělat takovou verandu na to příjdeš až budeš mít prodojenou zahradu a bude ti chybět kousek suchého místa.A materiál z přístřešku po dokončení stavby použiješ třeba na zahradní domek nebo na altán.


Vše co je tady napsáno je pravda, pokud do toho karavanu nasypeš dvacet ,stejně ho za dva roky stavby prodáš za hubičku někomu k rybníku.

Proto bych rozvíjel myšlenku nechat ho tak jak je,a třeba nakoupit dřevo na krovy a z něho udělat přístřešek. Až uděláš z toho dřeva střechu tak karavan přesuneš do garáže pod střechu.
Po dodělání domečku ho vystrčíš z garáže a uvidíš.
Šetři síly my jsme na velikonoce už zalívali základovou desku a do té doby karavan neopravíš.
Držím palce my stavíme už šest let.
TominoTominoČlen
Přidáno před 7 let
Synku. použiju tvůj slang, ať to má trošku grády..:) Evidentně jsi mladý chlop, plný elána do práce a žádáš nás o radu a "nou hau":)

Protože se chystáš dělat chujovinu, kterou mnozí na tomto foru a nejen zde mají za sebou, tak myslím, že ne jen já ti dám radu. Otevři flašu dobrého Svatomartinského vínka, vypij ji se svojů paňmámou a dohodněte se, jestli si to necháš, nebo to pošleš dál. Ani korunu bych do toho nestrčil, je to nesmysl, protože tě to bude stát tolik peněz a úsilí, že by jsi za to udělal možná základy na dům.
Použij to tak, jak to máš, když už to máš a maximálně přes to přehoď plachtu, ať ti do toho neteče a věnuj se stavbě domečku.
Je mi jasný, že si budeš myslet mnohé, je mi jasné, že "ZKUŠENOST JE NEPŘENOSITELNÁ", ale nedá mi to, abych to nezkusil ji předat znovu a znovu... Třeba se to jednou chytne...
Tomino
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomino napsal:

Synku. použiju tvůj slang, ať to má trošku grády..:) Evidentně jsi mladý chlop, plný elána do práce a žádáš nás o radu a "nou hau":)

Protože se chystáš dělat chujovinu, kterou mnozí na tomto foru a nejen zde mají za sebou, tak myslím, že ne jen já ti dám radu. Otevři flašu dobrého Svatomartinského vínka, vypij ji se svojů paňmámou a dohodněte se, jestli si to necháš, nebo to pošleš dál. Ani korunu bych do toho nestrčil, je to nesmysl, protože tě to bude stát tolik peněz a úsilí, že by jsi za to udělal možná základy na dům.
Použij to tak, jak to máš, když už to máš a maximálně přes to přehoď plachtu, ať ti do toho neteče a věnuj se stavbě domečku.
Je mi jasný, že si budeš myslet mnohé, je mi jasné, že "ZKUŠENOST JE NEPŘENOSITELNÁ", ale nedá mi to, abych to nezkusil ji předat znovu a znovu... Třeba se to jednou chytne...


Jo je to přesně tak. Však i my zamlada jsme se nadělali špatných rozhodnutí až, až. Každý se musí mnohokrát v životě spálit. Je to prostě koloběh života.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Několikrát jsem si prohlížel ty fotky nějaké zkušenosti s opravami mám jen podle fotek je to na rekonstrukci celé výdřevy.Jak sundáš obvodové lišty už je nebudeš mít jak přidělat .A na nějaké oblepování je stejně zima na jaře tam poteče znova na to je potřeba teplo a sucho nemáš-li možnost vytápěné haly nemáš šanci postav karavan na pozemek postav mu provizorní střechu a po dokončení stavby ?????
Hanka a Pavel
W
walibukČlen
Přidáno před 7 let
V tejto situácii, že karavan už máš, by som kúpil strešné late 50/30 mm, narezal by som ich na dĺžku rovnajúcu sa šírke karavanu, plus presah cca 30 cm na obidvoch stranách. Dal by som ich na strechu v rozteči 50- 70 cm a pod tieto priečne ba som dal 3 - 4 v pozdĺžnom smere. Navrch by som naklincoval , prišroubovol plachtu na kamiony, alebo najlacnejšiu strešnú fóliu na ploché strechy. Plachtu by som dal bielu, nech to v lete odráža teplo. Lanami by som tú konštrukciu poriadne ukotvil, aby ju vietor nestrhol. Takéto strechy sa na karavany bežne robia, ak je karavan trvalo zaparkovaný niekde v kempe, alebo na záhradke.
Potom skontrolovať rozvody plynu a kúrenie, elektriku a okienka by som pretesnil, ak je to potrebné nejakým kvalitným PU tmelom, v žiadnom prípade nie silikonom.
Keď to budete mať ako záhradnú chatku od jara do jesene, tak to myslím bude v pohode. Nič by som nerekonštruoval, to by si sa zahrabal do opráv a ty potrebuješ stavať.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
No neviem podľa fotiek to vypadá dosť zle.Pokiaľ si chcel niečo veľké mohol kúpiť toto:https://auto.bazos.cz/inzerat/67548848/Prodam-Obytny-autobus-Karosa-734-motor-atmosfericky-ML-635.php Tiež nič moc no asi nebude zatečený.
PeredoPeredoNováček
Přidáno před 7 let
Zdar chlapi! To je super privitani!! Diky za vase reakce!! Ale presne tohle jsem nechtel slyset!! To neeeee..
Jelikoz jsem zacal s rozborkou uz tyden pred zalozenim tohoto prispevku.. Je to v kasi. Nebot mam uz vyrvany 4/5 vnitrku karavanu. Cimz mi padla cena asi o 80%.
Ovsem zimni vecery sů dlůhé, tak se bude pokracovat. S tim zatekanim mate pravdu.. Zkusim to nejak vyresit a pod neco to schovat.. Jediny z ceho mam opravdu strach je, ze jak se tam zatopi tak to bude smrdet jak mokrej zdechlej pes..
Ten PU tmel je dobra vec! Diky za typ!
Budu potrebovat vymenit nejaky okna komplet i s ramen. Velky predni okno a stresni okno. Co jsem hledal na netu, tak jsem moc zadny karavan-vrakoviste, nebo neco takoveho nenasel. Mate nekdo typ? Ty okna nepotrebuji nove, protoze by mi to zdvojnasobilo cenu karavanu, ale nejake jeté pekné. Nejlepe okoli Brna! Zatim dik a cus!:^
Karavan Tabbert Kornett 550 tl + BMW e30
Pokus o postaveni male domacnosti v karavanu.
Fotogalerie: http://www.caravan24.cz/fotogalerie.p...9&rs=0
midlummidlumČlen
Přidáno před 7 let
Bůh s Tebou.A nezapomeň,pokud tam budete spát,že plíseň je to nejhorší,co můžeš dýchat.Navíc mokrý karavan jen velice obtížně vytopíš.
TominoTominoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

midlum napsal:

Bůh s Tebou.A nezapomeň,pokud tam budete spát,že plíseň je to nejhorší,co můžeš dýchat.Navíc mokrý karavan jen velice obtížně vytopíš.


Někdo si nechá poradit, někdo ne. Nicméně mne to nezklamalo, protože moje heslo je, že " Zkušenost je nepřenositelná".. platilo to, platí a platit bude. Zde je každá snaha marná.

Ad. Peredo: Žádný vrakoviště neexistuje a už jen pokud chceš okna, o kterých píšeš, budou stát minimálně polovinu toho, co jsi dal za karavan. Tvé odhodlání je samozřejmě hezké, ale plýtváš silami a prostředky. Věř mi...nebo nám, jak chceš.
Tomino
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
Na náhradní díly zdejší člen Janis, musíš ale volat sz nemá cenu.
Hodně sil při rekonstrukci:_
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Bohužel to vidím také skepticky. A oprava karavanu přez zimu není zrovna nej řešení. Tmely, lepidla a mnohé další potřebují svoli teplotu. A peníze do toho vložené, aby jsi s tím mohl vyrazit i na silnici ( netuším jestli to má TP ) budou nemalé. Třeba výše zmíněné základy domu.
Ale pozitivní věc - půjde to. Za pár desítek tisíc Kč, za pár stovek hodin práce. A bude to veterán jak vyšitý.
Mnoho lidí, se zblázní do něčeho, pořídí, ale až potom zjišťují co a jak. A to v dnešní době netu je bohužel špatná volba.
Snad to dáš nějak do kupy, aby jsi z toho udělal alespoň zázemí na stavbu.
Použité díly na karavany je zde v republice těžké sehnat. Ale možné to je.
Tak držím palce...................:^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Já ti fandím,sám jsem prodělal podobnou zkušennost.I když v né takovém rozsahu,mám 41 let starý karavan.Udělal jsem jen vnitřek,a trošku jsem ho vyšperkoval i z venku.Naštěstí ten můj zatečený není,nebo o tom nevím.Jistě že pokukuju po novějších karavanech,hlavně větších,ale toho mého bych se zbavoval opravdu nerad.Jak tu píšou,dej to pod plachtu,nejlépe na nějakém rámu,aby tam už neteklo.
Tak vzhůru do práce.

Automatické sloučení 14.11.2016 17:33:
Až doděláš ten velkej,tak se můžeš pustit do malého
http://www.carava..._id=140513
:)
Upravil bleriot11 dne 14.11.2016 18:33, před 7 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Nemam karavan ale vestavbu v dodavce, ale taky jsem nejdriv kupoval a pak teprva resil co vse vlastne je v riti (viz moje fotogalerie) ale nakonec toho casu a penez vubec nelituju, naucil jsem se hodne profesi a do hrobu si stejne prachy nevemu :-) Dalo to spoustu prace a vzalo spousty energie ale jak rikam, vysledek je supr a jsem rad ze jsem si tim prosel. O to vic si vazim vysledku, neni to "jen obytnak" Je to Kosmik, moje radost i starost :-) Praci zdar, fandim ti at to das do kupy ke sve spokojenosti. Dan
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Preji ti hodne stesti a trpelivosti, ale bohuzel jak pisou kolegove investovat do tohodle cas a i dost penez, bohuzel material na karavany je fakt drahej s pouzit nejaky alternativni se ti nikdy nevyplati.
PeredoPeredoNováček
Přidáno před 7 let
Na Janise jsem tu na foru uz narazil.. Bohouzel je az z Pribramy. Zkusim obvolat par vrakacu u nas, jestli neco nemaji!

Automatické sloučení 12.04.2018 19:39:
Zdravim vsecky fandy tohoto fora!!
Plan byl jasny! Postavit domek! A aby mohla byt moja pani blizko, mel na pozemek dotlacit karavan, kde bychom pres leto bivakovali! Ovsem kupil se stary zatekly srot! Opravdu srot! Kdo cestl zacatek tohoto vlakna, vi. Situace byla takova, ze jsem se presto prezevsechno pustil do opravy! Bylo to hramadu a hromadu a hromadu prace, jak ste tu vseci psali. Ale bavilo me to! Vymlatil se celej vnitrek, trochu se to zpevnilo, co bylo vyhnile se vyhodilo a postavil se novy vnitrek. Venek jsem objel celej kolem dokola koulem kolem PU tmelem!!
Situace je takova, ze stavet dum se nezacalo, nebot byl problem s pozemkem, ale karavan se na 100% vyuzil.
Bydleli jsme v nem 4 mesice v kuse pres leto u rodicu na zahrade!
Karavan nema papiry a ani s nim jezdit nehodlam.
Letos je plan je takovy, hodit to aji z venku do nejakeho hezciho havu, poresit strop, a hlavne dodelat koupelku! Snazil jsem se tam vykachlickovat vanicku, ale uoha, zrada jak bic, nedrzi to, hybe se to, zatykalo by tam. Takze otazka zni, co stim. Rozmery diry na vanicku jsou zhruba 57x63, muze to byt trocha veci, muze to byt trocha mensi. Ale jak to udelat?! Pokud ma nekdo tip, uvitam!! Ten sprchac bude ze dvou stran oddelen sprchovym zavesem a ze dvou stran mam osb desku. Ta osb deska je problem!! Jak to udelat, aby na to mohla prijit voda?! V hobby marketu mi poradili, at to natru barvou na fasady!! Udelal jsem to, ale zda se mi to jako pekna ptakovina.. Takze, jak stohoven?
Prikladam par fotek naseho bydleni. Byli jsme tam dva dospelaci a 2lete mimi..


s18.postimg.cc/mgfiat411/20170521_142811.jpg


s18.postimg.cc/fd7mv7e11/20170929_120006.jpg


s18.postimg.cc/wdqj3vys5/20170929_120014.jpg


s18.postimg.cc/wdqj3x1d1/20170929_120033.jpg


s18.postimg.cc/jmccxec5h/20170929_120041.jpg


s18.postimg.cc/bguaz88h1/20170929_120054.jpg


s18.postimg.cc/c6d3blgqd/IMG_3378.jpg


s18.postimg.cc/l3xt8n3xx/2018-04-07_11.41.28.jpg
Karavan Tabbert Kornett 550 tl + BMW e30
Pokus o postaveni male domacnosti v karavanu.
Fotogalerie: http://www.caravan24.cz/fotogalerie.p...9&rs=0
Upravil Peredo dne 12.04.2018 19:39, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,675,920 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22335 sekund | Průměrně za: 0.22335 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB