Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jakou baterii? Olovo nebo LiFePo4?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jakou baterii? Olovo nebo LiFePo4?

Poslední aktualizace před 5 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

POZOR HLÁŠENÍ:

Tři dobré zprávy pro vestavbáře (a všechny ostatní karavanisty)

1) Lixxx a PB Booster 30A a MPPT regulátor na 500Wp v jednom
chodí to fantasticky - testovaná vestavba má na střeše 300Wp a baterie LFP Sinopoly 100Ah.
Solární nabíjecí výkon ve dnech 11-16.11.16 byl 2-11A (max bylo přes poledne a to bylo fakt zataženo).
Cena MPPT/Boosteru by neměla přesáhnout 15.000-16.000Kč. Zatím jednáme o možnostech dodávek a k vidění je mě. Po tel. dohodě lze přijet na prohlídku nebo případnou konzultaci i mimo prac. dobu.

2) 150W nabíječka pro elektrokola z 12V na 24,36 nebo 48V (články Lixxx) k dispozici. Po půlročním testování - spokojenost. Montáž a nastavení na konkrétní aplikaci budeme provádět my, jinak (bez záruky) lze poslat a zkompletovat sami.
Výhody: není potřeba měnič, který žere jako kráva.
Rychlejší nabíjecí časy.
Standartní nabíječe na 220V jsou zpravidla jen 2A typy (75W při 36V).
Nevýhody: nelze použít na baterku s blokovací elektronikou (např. Bosch)
Cena 2.200,-

3) testujeme ohřívač vody na 12V z Lixxx baterií. 100Ah Lixxx baterka ohřeje 3x10l vody z 10°C na 50°C. Rychlost ohřevu při 500W je cca 1°C za minutu a 10l.
tzn.: Boiler cca 7l udělá 15-20l teplé vody a to celé cca 5x. Na umytí dvou dospělých lidí stačí 20l (osobně oměřeno). Ohřívat bude topné těleso 300/600W. Dá se říct že to bude takový zásobníkový ohřívač vody (zjednodušeně řečeno průtokáč) na 12V.
Cena ještě není stanovena (doufám, že se vejdeme do 5000Kč).

Takže: vestavbáři uvažující o možnosti solárů, ohřevu teplé vody z 12V a nabíjení eklektrokol z palubní baterie LiFePo4 je řešení. Dovolím si říct že průlomové.

výhody - všechno
nevýhody - pořizovací cena (vstupní investice)

na závěr: prosím zvažte - jestli by byl zájem udělat jednoduché setkání u nás, kdy bychom si probrali jednotlivé možnosti a individuální řešení Lixxx baterií a vestavbových řešení.
Termínově je mi to celkem jedno, pokud možno v zimě (leden únor), nebo zjara. Zvládnu dva termíny.
Zájemci o setkání prosím psát mejlem na karel.prokop@centrum.cz abychom zde neplevelili vlákno.

Pak bychom zde jen vyhlásili termíny (setkání proběhne u nás na firmě)

Konec hlášení.


Pokud bude nějaké přestavení, rád přijedu.
VW LT 35 maxi
MisiP68MisiP68Nováček
Přidáno před 7 let
Perfektní vlákno. Karle jseš dobrej. Koukám po LFP a informace jsou velice cenné.:g
Petr a Macek
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
díky za pochvalu a zájem, ale prosím: příspěvky zásadně k věci.
Osobní dotazy nebo připomínky směřujte do SZ, mejlem, telefonem.
Citace a pak jedna věta (otázka) je špatně.
Plevelíme si vlákno.

Držme se striktně technické stránky věci.

Všichni co mi píšou na sejití: jste vedeni v databázi, až vypotím termíny = všechny mejlem nebo SMS obešlu. Dáme do kupy jeden termín a pokud bychom se nesešli (všichni co mají zájem) vypíšeme ještě náhradní (jarní) termín.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
nasel jsem velice zajimavy clanek. Je to neco znameho? Klady? Zapory?

Nadpis je sice celkem bulvarni ale informace obsazene v clanku celkem zajimave.

https://www.sezna...odano-7680
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Baterky HEDA je něco jako jednorožec. Nikdo to nikdy neviděl, ale prý to funguje na výbornou. Takže asi tak.
O tomto už jsem četl před několika lety a zatím nic kromě specifikací z tajného datasheetu uveřejněno nebylo.
simchasimchaČlen
Přidáno před 7 let
Čeho se ten Karel ještě nedožije :_
A
AlumanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dracekvo napsal:

Baterky HEDA je něco jako jednorožec. Nikdo to nikdy neviděl, ale prý to funguje na výbornou. Takže asi tak.
O tomto už jsem četl před několika lety a zatím nic kromě specifikací z tajného datasheetu uveřejněno nebylo.


HE3DA sleduju taky už nějakou dobu a myslím, že je to velmi nadějný, bohužel je asi hodně složitý něco vymyslet, patentovat a následně to i převést do výroby a prodeje.
ALE, první linka už stojí, výroba se pomalu rozjíždí a tak do roka až dvou to bude na pultech ke koupi normálníma smrtelníkama jako jsme mi, otázka je jak to bude s cenou a jaký budou reálný zkušenosti v praxi.
Je to z velké části česká věc, tak jim držme palce, pokud to bude fungovat, tak je to světová bomba.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
No já čekám alespoň na zveřejnění vybíjecí charakteristiky. Ani to zatím nebylo zveřejněné. Takže zatím to beru tak, že je to pouze humbuk aby investoři pouštěli penízky.
Až bude předvedena naživo první funkční baterie, tak možná změním názor. Protože takových článků a pokusů o převratné baterie jsem už za tu dobu co se věnuju ostrovní fotovoltaice viděl, ale zatím se žádnej převratnej zázrak nekonal. Proto sem trošku skeptickej.
Samozřejmě, pokud by se mu povedlo překonat lifepo, jedině dobře.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
O novém typu baterie HE3DA už vím tři roky a je kolem toho velké tajemství ! U Havířova, kousek od nás se už staví továrna na výrobu, ovšem in formace nikdo neví. Vysoká škola báňská Ostrava, požádala autora o zapůjčení baterky do elektromobilu, vše se setkalo s nezdarem.
Jen šuškandou by to mělo 2,5 x překonat LiFePo4
Musíme čekat, Na mobil jsem také čekal 40 let a dočkal jsem se !
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Dostal jsem tip na českého výrobce LiFePo4 baterek, tak se třeba bude hodit. Máte s nima někdo zkušenost?

Sestava 12V 100Ah
· 4x článek 100Ah
· 4x obvod pro balancování 5A
· 1x Cell log pro kontrolu a odpojení zátěže
· Cena 11 000,-

http://evbattery....age348.htm
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Už jsem ten prototyp držel v ruce. Vypadá zajímavě, je to i solidně řemeslně zpracovaný. Svařenec z robustního Al plechu 0,6mm.
Otázkou jsou záruky, životnost.
Upřímně rád budu podporovat český výrobce. Pokud budou solidní - přeju jim to nejlepší. Je třeba si krejt vlastní trh.
Po novým roce si je asi přivezu a otestuju. Huvidíme. Pak podám report.
Zatím jsou v nabídce značky Vina, Sinopoly, Winston a Calb.
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

čau Tome. Všechny systémy budou mít dvojí jištění.
Je mi jasný že ponechat 50 tisícovou baterku napospas nějakýmu jednoduchýmu obvůdku, by byl bezbřehej optimismus, ba až :o debilita.
zn. jsem realista. Všechno je to čína :|.

Bezdrátový dálkový informování bude jen kontrolní mechanismus pro potřebu (a klidný spaní) majitele.
Zatím mám v testu verzi Bluetooth (pro lidi co jim auto stojí na zahradě) s dosahem pár desítek metrů max. Aby do něj nemuseli běhat čumět na voltmetr jestli jsou baterky O.K. Je na to jednoduchá aplikace do Smárt-founa (bohužel ještě nejede jabkám, jen na Androidu).


Ahoj Karle, jestli by byl zájem mohu přiložit ruku k dílu po stránce přenosu dat. Jak GSM, tak WiFi. Aplikačně Android..
RJK
ferlichferlichČlen
Přidáno před 7 let
[quote]Karel Prokop napsal:

čau Tome. Všechny systémy budou mít dvojí jištění.
Je mi jasný že ponechat 50 tisícovou baterku napospas nějakýmu jednoduchýmu obvůdku, by byl bezbřehej optimismus, ba až :o debilita.
zn. jsem realista. Všechno je to čína :|.

Když vidím tu cenu, nechtělo by přepočítat cenu v prvním příspěvku?
Pokud bychom mimo čistě olověné přidali do kalkulace ještě AGM, mám Bosch 105 Ah deep cycle L6 za 6000,- při uváděných 700 cyklech to vychází 8,50 Kč a tak to vidím jako zajímavou variantu.
freeridefreerideČlen
Přidáno před 7 let
GigosGigosNováček
Přidáno před 7 let
A co tak baterie HE3DA ? Nemáte někdo možnost se k ní dostat? Je to česká novinka a zatím se v maloobchodě neprodává.
Gigos Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 7 let


:^
Na toto asi pockam, akurat totiz riesim baterky na zimu a nech uvazujem sprava ci zlava, tak vzdy skocim pri EFOYi. Ale tento Zeus 150 je podla mna revolucne riesenie, Odpada problem so zhananim metanolu pocas dlhsich pobytov v zahranici, montuje sa to pod auto, je to tiche, vyrobi to 300Ah za den a navyse vraj cena bude mozno polovica ako EFOY!

Ak by to naozaj takto bolo (zatial je to iba prototyp, ale tento rok to zacnu predavat), tak oplati sa potom riesit LiFePO4?
Palmos
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
nasel jsem malou ukazku co kdo umi udelat, snad se doba bezneho pouziti lifepo blizi

1.7.2016 - Fiat Ducato R.V. battery replacement

http://www.ltw-ba...-a-LiFePO4

www.ltw-battery.com/upload/images/ducato_baterie.jpg
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Danovi jsem na to odpověděl už v předchozím vlákně.
Doba použití už tady je.
A jede.
Otestovány (a v ostrém provozu i nasazeny) LFP baterky páně Kašpárkovy z CZ produkce (drze si myslím, že jsme asi první kdo je nadělil do karavanový aplikace, tedy jestli mě nepředběhli borci z LTW :_).

Detaily prozradím na našem setkání = čímžto oznamuji předběžný termín = konec března, u nás v CL.
Ti co jsou nahlášení - budou vyrozuměni o přesném termínu v půli března SMSkou a mejlem.

Posunutí si vynutily technologické procesy jako vývoj dalších obvodů, nákup dalších nových zařízení a jejich průběžné testování jak na ponku, tak v provozu.

Novinky namátkou:
- nový booster od Schaudtu, na Euro 6 i starší auta umí olovo i LFP.
- vývoj alarmu na baterky od Flajzarovců
- booster 30A/MPPT 500Wp v jedný bedně (už jsem to sem dával)
- vývoj dalších obvodů pro ochranu proti podpětí i přepětí (verze s OZ i programovatelná EEProm)
- novinky v balancérech
- předvedeme si naživo přenos dat - Smart BMS 123
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- no, myslím že snad budeme mít nějaký info co by mohlo karavanistickou a vestavbářskou obec zajímat,....
- no a časem třeba vyměknu a začnu testovat Votronicí Trojče,....

p.s. o bateriích HE3DA už taky něco víme takže,....(nápověda pro znalce = LiMnCo) takže nic pro nás, aspoň zatím. Budeme ale dál sledovat.
Hodlají řešit pouze vývoj a prodávat licencovanou výrobu dalším subjektům. Výroba malých kapacit (v řádech jednotek, desítek až set Ah) se zatím nepředpokládá. Tolik jen info, co ke mně dorazilo.

Tož tak.
Fšechny Vás zdraví Karel, Váš solidně utahanej servisák v aktivní službě :_
Upravil Karel Prokop dne 08.02.2017 14:58, před 7 let
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Tak LiFePO4 už s námi bydlí a moooooc se nám líbí :-) .
Hroch Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Hroch napsal:

Tak LiFePO4 už s námi bydlí a moooooc se nám líbí :-) .


Kolik má Ah
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,466 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19001 sekund | Průměrně za: 0.19001 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB