Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TOPlist

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 9

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 10,748
· Nejnovější člen: Milan Opl

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Zdenek a Irena Lbc
10.12.2017 18:28
Zdeňkovi přejeme všecičko nejlepší k dnešním narozeninám! Hlavně zdraví, také štěstí a pohodičku do roků příštích! Narozky stesti sun kiki mavam mavam

Horymir 1234
06.12.2017 00:13
Ahoj,prosim ma nekdo skusenost s vyhrivanim vody pomoci naftoveho vodniho topeni Hlavne me zajima jestli jde nejak regulovat teplotu ohrevu diky☺

petr a jarka
30.11.2017 11:24
Floridan přejeme vše nejlepší k Narozkynarozeninám, zdraví stesti a spokojenost kiki

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

maxonel
19.11.2017 15:51
Dobrý den,mám dotaz,je možno dát plachtu na karavan tak ,že jí rozbalím na střeše karavanu,unese mě to?

Stenly6
13.11.2017 15:17
Díky moc Standa

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Karavan » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
Jakou baterii? Olovo nebo LiFePo4?
ad1) měření bude hodně nepřesný (pokud je to voltík tak neví že baterka po nabití v klidu "sklesá")
ad 2) pro PRAVIDELNÝ nabíjení 2 elektrokol je 100Ah olova skoro málo, pro občasný to stačit bude.
ad 3) 14,1V pro nabíjení olova je O.K. správně to má chodit až ke 14,5V (opět měřicí chyba (úbytky na drátech k voltmetru)

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
dovolím si otazočku... naozaj možem namontovat tuto baterku na ležato ?

https://www.aku-b...2+let.html
Karin Já a Rudolf

Upravit
Pokud je to skutečně technologie AGM tak ano.
ALE !!!! Nelíbí se mi že to na baterii není napsané.
Pokud by to byla nějaká "pseudo" AGM, tak bych to nedělal.

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Pozor pokud ta baterie neni navrzena na "náš" zpusob cyklovani tak nemusi byt vhodna. Nekoukej jen na tech 12 let ale najdi zpusob pouziti. Pokud je navrzena do ustredny tak plati 12 let ale v obytce to nemusi byt akorat.
Miloš

Upravit
Ahoj.
Dokázal by mi někdo poradit s baterií Li ion. Podařilo se mi sehnat rok starou ale nepuožitou baterii z elektromobilu. Po jejím rozebraní z ní mohu extrahovat celkem 120 Li ion článků kde každý má 22Ah  . Toto bych potřeboval poskládat seriově a paraelně. Doplnit balančními moduly a zajistit aby tuto baterii bylo možné nabíjet za jízdy a v kempu z přípojky 220v. Baterií budu používat pro napájení nástavby obytného auta Laika ecovip 9  a pro měnič  na 220v. Soláry neuvažují.
Představa je články poskládat po 4 sériově a opatřit je konektorem a ty pak všechny paralelně připojit na hlavní větev. Jednotlivé  bloky bych pak mohl používat pro elektrokolo 48v, motor módního člunu 12v atd. Mohl bych si vzít jen potřebný počet článků.

Děkuji Michal

Upravit
Ahoj,
používá někdo odyssey jako trakční baterku?

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.29 sekund
152,277,518 návštěv