Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zateplení podlahy s FloorWise: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zateplení podlahy s FloorWise

Poslední aktualizace před 5 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Automatické sloučení 24.10.2016 09:39:

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Doplňuji technické parametry:
Floorwise - Tread
Podložka pod koberec pro bytové i komerční prostory a vysokou zátěž.
Tloušťka 9 mm, váha 1300 g/m2.
Tepelný odpor 2,6 tog, zvuková izolace Δ Lw 40dB.
Upravil hymer662 dne 24.10.2016 09:39, před 7 let
hymer662 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen img_1410.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
J
JirkaZvanoviceNováček
Přidáno před 7 let
Ten Floorwise Tread nevypadá špatně, bude mít asi dobrý útlum hluku, ale když ho srovnám třeba s XPS, tak má 8x nižší tepelný odpor a je 4x levnější. XPS se ale musí dát min 2cm (tenší neprodávají co vím) a může vrzat.
Ale díky za tip - tuto podložku jsem neznal. Napíšu pak co jsem vybral a
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Automatické sloučení 24.10.2016 09:39:

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Doplňuji technické parametry:
Floorwise - Tread
Podložka pod koberec pro bytové i komerční prostory a vysokou zátěž.
Tloušťka 9 mm, váha 1300 g/m2.
Tepelný odpor 2,6 tog, zvuková izolace Δ Lw 40dB.



Jake jsou tvoje poznatky s touto upravou ? Mas uz nejake ?
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
KopecnyKopecnyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Automatické sloučení 24.10.2016 09:39:

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Doplňuji technické parametry:
Floorwise - Tread
Podložka pod koberec pro bytové i komerční prostory a vysokou zátěž.
Tloušťka 9 mm, váha 1300 g/m2.
Tepelný odpor 2,6 tog, zvuková izolace Δ Lw 40dB.


Ahoj,
tak už uběhl nějaký ten čas od zateplení podlahy . A tak se ptám jaké jsou poznatky ??

Ahoj Tomáš
Člen Asistenční služby Caravan 24 !y +420606709909:t Olomoucký Kraj
Tommy-Marcelka-Mareček (1.5)-Toník (11)-Kubík (13)-Peťula (16) a :i Max
onak8onak8Člen
Přidáno před 5 let
Ahoj,

tak já loni koupil nový XGO Dynamic P98 a řešil jsem zateplení. Podlahu jsem zateplil kobercem na filcu, pod který jsem nalepil tepelnou izolaci STARLON (deska ČERNÁ 3 mm). Izolaci oken v kabině jsem koupil v balíčku doplňku s autem. Izolaci do ostatních oken jsem si udělal sám z koupené 9-vrtstvé termoizolační folie - vnitřní instalace s přísavkou. Jednu sadu pro toto auto mohu případnému zájemci prodat.

Letos jsem otestoval v zimě na lyže a jsem naprosto spokojený. Izolace velmi dobrá, po podlaze se dá chodit i bos při venkovním mrazu. Izolace oken velmi pomáhá také. Prostě teplo jako v pokojíčku :-)

Tolik první poznatky. Petr
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Kopecny napsal:

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Automatické sloučení 24.10.2016 09:39:

Citovat

Nemilany napsal:

Floorwise Tread tento typ jsme zvolili pro zatepletí podlahy pod koberec do obytky. Hlavní parametr byl tepelný parametr. Pokládání snadné, stačí pravítko a nůžky. Nalepení na lepidlo, z kterého lze vrstvu stáhnout. Na izolační vrstvě nalepen koberec s filcem. práce na cca 5-6hodin, nejvíce času zabralo měření, vyroba šablony. Lepidlo "nesrmdí".
Zda to pomůže ?... očekáváme to, ale praxe vždy ukáže realitu. Jinak jsme koberec již chtěli vyměnit a tak jsme zvolili tuto kombinace. A náklady: veškerý materál, včetně štětce apod. 1738 Kč.

Doplňuji technické parametry:
Floorwise - Tread
Podložka pod koberec pro bytové i komerční prostory a vysokou zátěž.
Tloušťka 9 mm, váha 1300 g/m2.
Tepelný odpor 2,6 tog, zvuková izolace Δ Lw 40dB.


Ahoj,
tak už uběhl nějaký ten čas od zateplení podlahy . A tak se ptám jaké jsou poznatky ??

Ahoj Tomáš

Objektivne to hodnotim pozitivne, zatepleni je znat nejen na spotrebe plynu, ale i dale a to,ze je prijemne
pruzna. Snizila se hlucnost a pocitove je to takz.teplejsi.
Hodnotim to pro sebe jako investici, kterou bych opet realizoval az prodam OA a nove to nebude mit.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Mirel Vratimov a.s.
Mourová 114/7, 739 32 Vratimov
Česká republika

Tel.: +420 596 732 673
Fax: +420 596 732 693
Email: mirel@mirelon.com

Pánové nechci vám brát dobré pocity , tyto pocity vám dlouho nevydrží . Proč ? protože se to časem ze šlape a tak tenká vrstva je málo na chytání mrazového BODU - ten se chytá z venku. Najděte si to tady už se to řešilo a odborně pan ing. Pepa chladírenský technik . Jen bych jej citoval ,tady máte kontakt do MIRELU kupte 3cm samo lepící s AL folii a lepte to ze spodku vozu + herkules pružný + AL pásku na spoje a stačí vám jen papuče nebo ponožky .Já už jsem to xx krát popisoval a mám to nafoceno v albu tady - vyhledat sami .Čau .(y)
Žijeme jen jednou.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Mirel Vratimov a.s.
Mourová 114/7, 739 32 Vratimov
Česká republika

Tel.: +420 596 732 673
Fax: +420 596 732 693
Email: mirel@mirelon.com

Pánové nechci vám brát dobré pocity , tyto pocity vám dlouho nevydrží . Proč ? protože se to časem ze šlape a tak tenká vrstva je málo na chytání mrazového BODU - ten se chytá z venku. Najděte si to tady už se to řešilo a odborně pan ing. Pepa chladírenský technik . Jen bych jej citoval ,tady máte kontakt do MIRELU kupte 3cm samo lepící s AL folii a lepte to ze spodku vozu + herkules pružný + AL pásku na spoje a stačí vám jen papuče nebo ponožky .Já už jsem to xx krát popisoval a mám to nafoceno v albu tady - vyhledat sami .Čau .(y)

Jsou reseni, ktera s ruznych uhlu pohledu nebo potreb se nemusi jevit za optimalni, ale splni ucel pro ktery byla zhotovena.
- spodek nadstavby ... preklizka nebo vrstvene drevo je samo o sobe dobry izolant
- proc ma zimni paket dvojitou podlahu? ... vzduchova mezera, ktera je dale vytapene je nejucinejsi izolant a tak by se dalo pokracovat.
Proc jsem pouzil zatepleni uvnitr? Byla to pridana hodnota, jelikoz jsme menili koberec.
Vyhody ? Ano, zafungovalo zatepleni oproti puvodnimu stavu neposoudim ve srovnani s resenim s Mirelonem, ale ta ucinnost nedosahne hodnot co popisuje Herman.
Na druhe strane polozeni a realizace naprosto jednoducha, cista a design vnitrku vylepseny.
Tipuji, ze vetsina by mela s resim s Mirelonem stejny problem... jak se dostat nebo jak vydrzet lezet pod autem, pokud nemam kanal nebo kamarada s velkym hydraulickym zvedakem.
Ale to nebylo predmetem reseni. Jak jsem psal, resil jsem vymenu koberce a u toho jsem vybiral neco, co by vylepsilo zatepleni. Podarilo se.
Behem jiz vice roku pouzivani k proslapum nedoslo, ale urcite jednou tomu tak bude. Zda odejde koberec nebo podlozka nevim co nastane drive, ale oprava je jednoducha, jelikoz podlahu mam rozdelenou na dily a proto vymenim prislusny dil.
Nic vic nim mene, snadne jednoduche i pro mene zrucne , financne zajimave a funkci ( pro nas).
Kdo to chce opravdu udelat Echt , tak navod od Hermana bych take pouzil.
Upravil hymer662 dne 31.03.2019 08:19, před 5 let
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Nějak mi uniklo že máš dvojitou podlahu tam to stačí OK
Žijeme jen jednou.
onak8onak8Člen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
Hermane, nemohu posoudit lepení zespodu, ale spodek není rovná plocha, a určitě vznikají zákoutí, kde se pak drží voda, o soli ani nemluvím. Navíc podlaha bez koberce je vždy chladná i v létě. A když řeším koberec = pocit tepla naboso i v létě, tak proč nepřidat tepelnou podložku?
Floorwise byl pro mě příliš vysoký (problém s dveřma, ledničkou atd.), tak jsem volil 3mm STARLON a výsledek nad míru očekávání. A zda se sešlape? To koberec bude potřebovat vyměnit dříve. Náklady malé, práce snadná.... to jsou ty výhody...
Ale kdo chce kam.... pomozme mu tam....:)
Ať nám to všem hlavně slouží...
P.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
onak8
Máš pravdu každému slouží něco jiného , já mám v zimě také koberec v létě ho manželka nechce kvůli pořádku a nošení písku do vozu a vymetání chlupů z pejska . V létě to i odráží teplo ze spodku od cesty hlavně v zácpách ,jinak příjemně chladí .(y)

Pokud jde o ta zakoutí tak ze spodku je jich méně a lépe je odizoluji . Záleží jak odvedeš precizní práci aby se ti tam nedostala vlhkost a sůl ,už se mi to nechce opakovat je to na delší debatu a ty to stejně dělat nebudeš že? Jedno je vyzkoušené že v zimě u jednoduché podlahy mám lepší izolaci o 100% a u tohoto vozu je podlaha z pur pěny s laminátem . První vůz měl podlahu z překližky a s polystyrénem tam to bylo složitější a více to promrzalo a izolace ze vitřku nebyla vhodná kvůli kondenzaci .

Ať nám to všem hlavně slouží.
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hymer662, JirkaZvanovice, tomoking, Kopecny, onak8, Laky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,690,930 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19305 sekund | Průměrně za: 0.19305 (0) sekund | Dotazy: 103 | Použitá paměť: 2.08MB/2MB