Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prosím o názor: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prosím o názor

Poslední aktualizace před 8 let
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Sháním něco na ježdění. Něco co by mohlo trochu jet a nefungovalo jako shrnovák na vodu:

http://nafukovaci...-I/?var=65

nebo

http://www.boat00...cluny.html

Kdyby byla nějaká osobní zkušenost.Alespoň třeba se značkou. Děkuji moc a moc.
M
MichalČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, ten prvý odkaz na Adventure... máme ho a spokojnosť. A dokonca od toho istého predajcu. Možem doporučiť, seriozne jednanie... aj zľava bola v dobrej výške. Ono ale záleží čo od toho očakávaš. Na naše potreby v pohode. Tak dobrý kup...
MC Louis Tandy 673
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
super. děkuji za názor
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, asi jako většina tady jsme začínali s menším gumákem zn. ALLROUNDMARIN a motorem 5HP. Pak přišla výměna za BUSCH CRAB 360 s motorem Honda BF 20 - ten byl celkem dobrý, jezdili jsme na něm většinou dva a pes, výhodou byly pevné podlážky a nafukovací kýl. S Hondou 20 šel pěkně do skluzu, ale na moři nebo i u nás při menších vlnách ztrácíš pohodlí - hodně to skáče a drncá. Nakonec jsme přešli na laminátku 4,5m 60 HP a v budoucnu asi proběhne ještě jedna výměna.
Já jsem byl s BUSCHEM celkem spokojený, myslím si že je to kvalitní gumák za celkem dobrou cenu. Samozřejmě čím delší, tím lepší. Jak psal Michal - záleží hodně na tom, co od toho očekáváš, kde chceš jezdit, v kolika lidech, jak často, kde ho budeš převážet, jaký chceš motor - výkon, hmotnost, atd. Jinak projdi si diskuse, najdeš tam hodně informací, které pomohou při výběru. Nebo se jeď podívat na nějaký GUM sraz - jsou ještě dva - tam získáš hodně cenných a praktických zkušeností, rad i názorů. Tak hodně štěstí při výběru. !i

P.S. Když jsem začínal, všichni co už jezdili tak radili - kup rovnou větší loď, stejně to tak nakonec dopadne a budeš to mít dražší. Měli samozřejmě pravdu. Tím nemyslím hned laminátku, ale větší gumák se silnějším motorem.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Upravil Cattani dne 05.09.2016 20:58, před 8 let
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj mel jsem Adventure M400 s motorem Mercury 20 Hp byla to můj první člun s tim ze koupím větší abych to hned nemusel měnit (vydrželo mi to 1 sezónu). Super jízdní vlastnosti, hned šel do skluzu i ve 4 lidech - nedám na nej dopustit super člun pro začátek. Vrátil jse se z první dovolene u more a vyměnil jsem ho za laminatovy člun 4,7m ( stejně jsem člun vozík na vozíku protože to skládání a rozkládají je vopruz). vahal jsem take mezi Bushem a Adventure a nakonec zvítězil u me adventure, asi trochu ovlivnilo me rozhodování zkušenost mého známého,který ma take Adventure a je dost na detaily a ty ma velmi propracované. Rozdíl v ceně obou člunu ve 4m délce byl asi 5k. Co se tyče motoru tak me vyhovoval Mercury, který ma řazeni na pine tak nemusím druhou rukou radit ( někomu to nemusí vyhovovat).
Preji šťastnou ruku pri vyberu a mnoho naplutych mil.
HribHribČlen
Přidáno před 8 let
Velmi důležitý údaj je HMOTNOST (člunu i motoru dohromady) !!! Kolik toho uvezeš v obytce, karavanu nebo autě, soupravě? Sám s tím neskutečně zápasím. Doporučuji si udělat tabulku srovnání délky, únosnosti a hmotnosti a (cenově bohužel) Zodiac vychází nejlépe.
Václav (Hřib), Jitka + svišťata: Šimon, Tobiáš a Anička
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji všem za příspěvky. Hlavně mám přívěs. Takže to musí být nafukovací. Je mi jasné že delší a více HP motoru je lepší. Ale už to tak vypadá že na to budeme s manželkou sami. A pak člověk řeší i tu váhu a možnosti manipulace.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

kavanek napsal: Sháním něco na ježdění. Něco co by mohlo trochu jet a nefungovalo jako shrnovák na vodu: ...

Mno - bylo to zde již mnohokráte řešeno.
1) Co od toho čekáš?
2) Jak často použiješ?
3) Jak převezeš a kde uskladníš?
4) Kolik do toho chceš vrazit při pořízení?
5) Kolik jsi ochoten dát za provozní náklady?
atd atd ...
Až Ti bude aspoň většina z toho jasná, tak jdi do toho. Jinak dopadneš jako celé davy před Tebou ...

Co se týká lodí je jenom jedna obecná rada a ta zní: "Délka běží"! Čím delší a štíhlejší loď, tím větší rychlost při stejném výkonu. A tedy i menší to "hrnutí vody". Ono je to mnohem složitější, ale toto je základ.
A pokud se chceš klouzat, tak opravdu jedině pevný trup a vír v nádrži ... A kluznou plavbu už zase začínají omezovat, kdežto ve výtlaku můžeš dnes už skoro všude.
Ale jeď s "klouzavkou" ve výtlaku, co?

Tady si všichni poměřujou jenom velikosti ....
Domnívám se, že se jedná o úměru přímo nepřímou ....

(Přeber si to jak chceš - je to stejný jako s autama! ) :o

PS: Ale podle Tvého posledního příspěvku mám dojem, že už víš ...
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Já měl 3m s nafukovacím kýlem a hliníkovou podlahou. K tomu Yamaha 8 PS. Hromada zábavy, ale v maximálních rychlostech se
musel dávat bacha na stabilitu a při rozjezdu zatížit předek aby nejel "po zadním " . Tahal jsem za tím i dceru na destičce a ve skluzu.
To byl fofr. Skladný, poměrně lehký a na těch pět let, než jsem přišel na to, že větší resp. žádný nechci to stačilo.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Kup člun 3-3,2m a 10PS a je to na všechny naše vody. Mácháč, Hracholusky a já nevím co ještě. Váhovej rozdíl nebude až tak hroznej.
Q
AnonymČlen
Přidáno před 8 let
Vystřídal jsem 3 gumaky,skládal je do auta jelikož jsem tahal karavan.ono také není žádné terno to cpat i špinavé do auta.pořídil jsem laminátovy člun s 50tkou Merkury,prodal karavan a koupil starší obyt.auto.je to o něčem jiném,každý kdo začíná s gumakem na to časem přijde.
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Kdysi - raftová Matylda a motor 2,5 Johnson. Potom Allroundmarine 3m, hliník podlážka, 6k Selva - skluz 2 lidi. Ale jen u břehu. Pak 3,8m gumový Yam s hliníkovou podlahou a 25k Selva s volantem - komfort, lyžování ale těžké krámování.
Nyní děti pryč - Zodiac Fastroller 3,6m + 10 k 4takt Tohatsu na ruku - pohodlí, komfort, malá váha. Vylepšeno kvalitní nafukovací sedačkou a kompresorem pro nafouknutí člunu a hlavně podlážky. A 20l nádrž - spotřeba 1,5l/hod. To je asi naše konečná - možná dám stříšku.
Radek
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Nafukovák musím. Mám přívěs a auto neplánují. Cítím 3.3m + 10HP jako ideální. Nepotřebuji lítat 30kmh po vodě. Umím si spíš představit pohodičku na půl plynu. A debil abych neudělal papíry snad nejsem :-) ...
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
Za mě: dobře vyladědej desetikoňák s dobře nafoukaným člunkem a lechkou posádkou dokáže dosti slibný výkony. Rychlosti okolo 20km/h nejsou vyjímkou. A to už je na příbřežní plavbu slušnej výkon.
Record jsme naměřil letos na Meklenburských jezerech kdy dva malí smradi (syni kamaráda 10 a 7 let) s YAM 9,9 na Zodiacu jeli 26km/h. Pravda dohromady měli tak 50kg, ale jeli. Když starší kluk přibral metrákovýho fotra, tak klesli na 17km/h ale dobrý, furt se "to" bylo schopný vízt ve skluzu.
rozměr Dinga si nepamatuju ale odhad 2,8-3m
Papá si pořídil nepatrně větší "loďku" 13m a skoro 700PS. Tohle bylo jen jako Dinghy pro jízdu po maríně a po zálivu. No, nekup to těm dětem za ty prachy. Fotka Dinga je z FlyBridge, lepší bohužel nemám.
Upravil Karel Prokop dne 06.09.2016 19:53, před 8 let
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Mám 121kg+přitelkyně 65 kg 3.30 člun-vysokotlaká podlážka(podstatně lehčí) a Suzuki 9,9 a při pobreží na moři to po ránu letí jak raketa .V pohodě to bohatě stačí.Spotřeba?S tímto motorem nestojí za řeč. ;)
vaclav horky Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
[quote]Karel Prokop napsal:

Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
No,a votom je to především-mět dobře sladěný motor s gumídkem.I se silnějším motorem to nemusí dobře jet.S výběrem nespěchat,něco si vyzkoušet,třeba na gumsrazu a potom kupovat.Zkus si tady počíst http://www.jachti...m.php?f=34
Upravil ferdasan dne 07.09.2016 11:02, před 8 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ferdasan napsal:

[quote]Karel Prokop napsal:

Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
No,a votom je to především-mět dobře sladěný motor s gumídkem.I se silnějším motorem to nemusí dobře jet.S výběrem nespěchat,něco si vyzkoušet,třeba na gumsrazu a potom kupovat.Zkus si tady počíst http://www.jachti...m.php?f=34



Vyzkoušel jsem postupně na 3m gumáku motory 3 a 5 a 8 PS . Vše dvoutakt Yamaha. Ta 8 PS je s 5ti koněm absolutně nesrovnatelná.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Ono to tak nevypadá na první pohled, ale 8 proti 5 je nárůst o 60%, tedy víc, než o polovinu. A to pak nejde srovnat, mám, to taky vyzkoušeno ;-)
Radek
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Tak první test na Velkém Dářku. Adventure TK-320. K tomu 25 roků starej půjčenej Mercury 8HP. Já plus paní 170 kg. Max 19 km/h. Je to hodně nebo málo nebo jak to je :D ??
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Hodně nebo málo je úplně jedno.To budeš řešit,až se dostaneš do špatného počasí a budeš třeba někde na otevřené vodě.Te´d bys měl zhodnotit svoje pocity.Stálo to za to?Ten pohled z druhý strany ,ne ze břehu.Rychlot není vždycky rozhodující činitel.D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,018,816 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32099 sekund | Průměrně za: 0.32099 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB