Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Stabilizátor AL-KO 1300: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Stabilizátor AL-KO 1300

Poslední aktualizace před 6 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 8 let
Dobrý den, měl bych jeden dotaz ohledně oje ALKO 1300
na stabilizátoru mi nejde otočit kolečkem ani na jednu stranu, mám karavan krátce můžete mi poradit co s tím prý by mělo jít otáčet.

děkuji
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Je možné, že toto kolečko (na pravé straně, na levé je páka) někdo dříve "narval" otáčením doleva na drátěný pojistný kroužek (segrovku), která tam je tak, až se zařízla do plastu a poškodila závit. Jak postupovat dál není jednotný návod, zkrátka se to musí nějak, tedy tak, jak to půjde - několika způsoby - rozebrat a opravit. Ale vše může být jinak, neviděl jsem to. Čáo, Pepa
mirecekmirecekČlen
Přidáno před 8 let
Po spojení karavanu kolečko slouží k tomu, že s ním stahuleš levý segment ke kouli tak dlouho až se opře o kouli a začne cvrkat rohatka se zápatkou. To znamená, že máš stabilizátor připravený na zatáhnutí páky na druhé straně.
Ty jsi kolečkem točil bez spojeného karavanu a vtahls zajištovací segrovku do díry kolečka. Musíš použít síly a kolečkem
točit do leva třeba i s hasákem až na doraz současně vyšroubuješ i segrovku z kolečka . Doufám , že mám pravdu.
Rešil jsem to samé před nedávnem
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý den všetkým.Vie mi niekto poradit ja mám stabilizátor WS 3000 a po výmene teliesok a tlmiča pri rozbehu trebárs na kryžovatke cítim ako to škubne ako keby tam tlmič ani nebol ale pri prudkom brzdení mi príves do TZ nenaraža brzdí plynule a popri tom mám nastavene pakne v bubnoch a ručnu brzdu.Vopred Ďakujem.
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let
Je možné že máš zodraté púzdra na oji - skús chytiť papuču a pohýbať s ňou hore-dolu. Ak tam bude voľa, môže byť pes zakopaný tam... púzdra treba vytipovať podľa oja, dajú sa kúpiť a vymeniť, je to trošku pakáreň ale dá sa...
Peter, Zuzka a deti
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Dobrý den, měl bych jeden dotaz ohledně oje ALKO 1300
na stabilizátoru mi nejde otočit kolečkem ani na jednu stranu, mám karavan krátce můžete mi poradit co s tím prý by mělo jít otáčet.

děkuji

Častý problém u tohoto stabilizátoru. Při neopatrném vytočení kolečka na dotaz se kousne pojistný kroužek do plastu kolečka. Kdysi jsem to opravil na cestě tak, že jsem nasadil na koečko z boku hlavičku z Goly o vnějším průměru stejném jako vybrání v kolečku a úderem kolečko uvolnil. Byla tu i fotka postupu ale nemohu ji najít. Kroužek jsem pak preventivně vyměnil za standardní segerovku.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Fun
Smile
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Ďík za radu ale puzdra, ruru oja som kontroloval premazaval ked som menil tlmič vsetko OK.Ešte ma napadlo že by som skratil dráhu posuvu oja tým že napnem viac lanovody pravda ale tak aby mi to potom stále nebrzdilo.Neviem či je to dobry napad no skúsim.

Automatické sloučení 16.08.2017 17:04:
AHOJTE.No skúsil som to s viac napnutím lavovodoch dsiahol som to že dráha oja sa viac skrátila a bolo to o niečo lepšie ale tie trhnutia som aj tak cítil pri prudšom zošlapnutí plyn.pedálu pri brzdení OK.Tak to budem musieť zase rozobrať všetko skontrolovať a preto sa pýtam:Samotnú rúru oja po odmotovaní všetkého , chytím jednou rukou a budem s nov pohybovať hore dole len v tých púzdrach ako sa má pohybovať ? Celkom z ľachka alebo musím použiť aj druhú ruku aby som s tým pohol?Vopred Ďík.
Upravil lubodano dne 16.08.2017 17:04, před 7 let
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let
V puzdrach sa nema pohybovat vobec, ak ano mas puzdra vybehane... To znamena hore-dolu vobec a dopredu-dozadu (brzdenie-odbrzdovanie) to ide dvoma rukami vacsinou, odpor tam kladie tesnost puzdier, brzdovy mechanizmus a samozrejme tlmic brzdy....
Peter, Zuzka a deti
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

lubodano napsal:

Ďík za radu ale puzdra, ruru oja som kontroloval premazaval ked som menil tlmič vsetko OK.Ešte ma napadlo že by som skratil dráhu posuvu oja tým že napnem viac lanovody pravda ale tak aby mi to potom stále nebrzdilo.Neviem či je to dobry napad no skúsim.

Ahoj. Prosím, na to pozor, je důležité přesné seřízení dvojramenné páky táhla soustavy nájezdové brzdy oproti nájezdovému brzdiči a pak také pružinovému expanderu, pokud v soustavě je použit. Takovým seřizováním pokus - omyl se může stát, že nájezdová brzda bude nefunkční v některé své funci, tj. dopředu brzdit, dozadu nebrzdit a ručkou zabrzdit dopředu i dozadu. Pokud tedy šáhneme na nájezdovou brzdu, tak je potřeba udělet seřízení kompletní, tj. začít seřízením vzdálenosti brzdových čelistí od bubnů, pokračovat přes seřízení táhla a skončit seřízením polohy pružinového expanderu. Vše je popsáno v článku.
V poslední době už vám to sem strkám (pod nos) potřetí a dvakrát také někdo jiný z členů. Ale je to dost důležité. Čáo, Pepa
http://www.carava...cle_id=373
Upravil Doskocil dne 17.08.2017 08:03, před 7 let
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte všetkým.Takže po kúpení prívesu som chcel aby mi to brzdilo a so mnou neškubalo pri rozjazde tak som sa rozhodol že podla príspevku pána Doskocila (mimochodom veľká pochvala za tak podrobný postup)urobím nastavenie podla jeho popisu ale stále to škubne pri rozjazde ale ako som už písal pri brzdení je všetko OK.Tak to skúsim zase odznova ponastavovať možno som niekde urobil chybu.Ešte malička pozn.Ten tlmič je nový objednal som si ho z nemecka ale aj tak po zatlačení rúry oja sa hneď nechce vrátiť musím mu trocha pomôcť.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

lubodano napsal:

Ahojte všetkým.Takže po kúpení prívesu som chcel aby mi to brzdilo a so mnou neškubalo pri rozjazde tak som sa rozhodol že podla príspevku pána Doskocila (mimochodom veľká pochvala za tak podrobný postup)urobím nastavenie podla jeho popisu ale stále to škubne pri rozjazde ale ako som už písal pri brzdení je všetko OK.Tak to skúsim zase odznova ponastavovať možno som niekde urobil chybu.Ešte malička pozn.Ten tlmič je nový objednal som si ho z nemecka ale aj tak po zatlačení rúry oja sa hneď nechce vrátiť musím mu trocha pomôcť.

Ahoj. To, že plynový tlumič nevytlačí ze zadní polohy trubku brzdiče až tak nevadí. Může to být i tím, že v této poloze je trubka v pouzdrech těsnější.
Příčina škubnutí při rozjezdu je způsobena tím, že po brzdění, a to nastává vždy, ani nemusíme velice při dojezdu brzdit, tak škubnutí při rozjezdu je způsobeno tím, že brzdy neodbržďují při jízdě dopředu. Zasekávají se v zabrzděné poloze. Příčina může být v i nepatrně drhnoucích lanovodech, které jsou suché a i třeba mírně zkorodované. Bohužel, při demontáži lanovodů musí bubny dolů, aby bylo možné lano vyháknout z páky rozpěrky, vytáhnout bovden z brzdového štítu, je tam takový plochý trychtýřek (lievik), promazat olejem s následným vykapáním, nejlépe do rána, není nutno hned lanovody vyměňovat, jen, pokud by byly přetrhané některé dráty lana a ty způsobovaly tuhý pohyb lana v bovdenu. Pokud by vázl pohyb seřizovací matice v objímce, tak tato závada má vliv na okamžité bezproblémové odbržďování při couvání. Ale když jsou bubny sundané, tak je dobré podívat se i na seřizovací matici v objínce a trochu ji jen zamastit, aby se mastnota nedostala na brzdové obložení. Patent Aloise Kobera (AL-KO) automatického odbržďování při couvání je tak konstrukčně geniální, že s ním nejsou problémy. Brzdič může cvakat také při rozjezdu, je-li rozbitý dorazový kroužek, přes který se přenáší tažná síla při vlečení karavanu, aby to nebylo kov na kov. Ale to by bylo jen slyšet, cukat by to nemělo. (Předpokládám volný pohyb trubky brzdiče v pouzdrech a samozřejmě pravidelné mazání). Ale setkal jsem se s brzdičem na karavanu, který vůbec neměl maznice. Jel jsem ke kamošovi s pákovým lisem, že mu také mj. promažu brzdič a maznice jsme vůbec nenašli. Asi trvalá náplň vazelíny, která se obnovuje třeba až při výměně pouzder. Jen se omlouvám, že ve vlákně k funkci stabilizátoru píšu o brzdách, ale odpovídám na dotaz, stabilizátor neovlivňuje negativně brzdění, má na starosti zcela něco jiného.
Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 18.08.2017 11:14, před 7 let
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Vďaka za radu skúsim skontrolovať lanovody a následne po zabrzdení či odbrzduje ale zrejme tak či tak tie lanovody premažem jedine to som pred tým neurobil.
R
RoomsterČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny
prosím o radu. Jsem vlastníkem polského přívěsu 126NTL a po zkušenostech při jízdě na dálnici, kdy se mi v 100 km rychlosti díky vyjetým kolejím pěkně rozkýval přívěs až jsem se opotil, jsem se rozhodl, že si ho pořídím. Jelikož jsem se dočetl, že právě tenhle jev odstraní namontování stabilizátoru začal jsem hledat různé zkušenosti a odborné rady. Na netu jsem našel prodejce někde u Berouna, který ho i namontuje. Potíž je ta, že jsem z Děčína a přeci je to trochu z ruky a času také není nazbyt. Otázka zní, dokážu si to sám namontovat? Nejsem nějaký zručný mechanik, ale něco si dokážu sám udělat. Nebo mi někdo poradí, kde by se to dalo případně namontovat někde v okolí Děčína.

Předem díky za odpověď Zdeněk
H
Honza-PHČlen
Přidáno před 7 let
Stabilizátor není všemohoucí při špatně naloženém přívěsu ti nepomůže ani deset stabilizátorů :)
Honza, Romča, Honzík (13)
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.Ano len si ho daj namontovať alebo si ho namontuješ aj sám nie je to nič zložité na youtube máš veľa návodov ako na to.No a nakoniec je pravda aj správne rozloženie váhy je dôležité.

Automatické sloučení 12.04.2018 09:30:
Zdravím všetkých.Rád by som sa opýtal či má niekto z vás takúto trubku nájazdovej brzdy popripade skúsenosť s opravou vnútorneho dorazu trubky, pretože aj po výmene tlmiča výmeny lanovodou a nastavenia brzd mi to stále škube pri prudšom rozbiehaní ale pri brzdení je to v pohode.
S pozdravom Lubo
Upravil lubodano dne 12.04.2018 09:30, před 6 let
lubodano Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
R
Roman1595Nováček
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:

Ahojte všetkým.Takže po kúpení prívesu som chcel aby mi to brzdilo a so mnou neškubalo pri rozjazde tak som sa rozhodol že podla príspevku pána Doskocila (mimochodom veľká pochvala za tak podrobný postup)urobím nastavenie podla jeho popisu ale stále to škubne pri rozjazde ale ako som už písal pri brzdení je všetko OK.Tak to skúsim zase odznova ponastavovať možno som niekde urobil chybu.Ešte malička pozn.Ten tlmič je nový objednal som si ho z nemecka ale aj tak po zatlačení rúry oja sa hneď nechce vrátiť musím mu trocha pomôcť.



Ahoj.Mam rovnaký problem.Kupil som karavan chateau delta 3900 mám ho asi dva týždne.Volal som do firmy agados,tam mi povedali že tam musí byť dorazovy kružok.cena je cca 5eur podla typu najazdovky.V pondelok ho tam idem namontovať dam vedieť či pomohlo.
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Ano máš pravdu,je možné že máš rozbitý dorazový krúžok ale je to podľa typu trubky brzdiča.Pokial máš takú trubku ako mám ja (viz.obrázok č.4 v predošlom príspevku) tak tam krúžok nedáš.Ja mám vnútri v tej trubke nejaký gumový doraz je tam pevne privarený a zároveň drží uchyt tlmiča.Jediné čo som dosiahol po všetkých možných pokusoch bolo skrátenie dráhy trubky brzdiča ale tak aby mi to nebrzdilo stále.Teraz je to omnoho lepšie a pri miernejšom rozbiehaní to neškubne vôbec.V tvojom prípade pokial krúžok vymeníš tak skús ešte nastaviť či ručnú brzdu ako aj najazdovú trubku brzdiča.
S pozdravom Lubo
michaillmichaillNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Je možné, že toto kolečko (na pravé straně, na levé je páka) někdo dříve "narval" otáčením doleva na drátěný pojistný kroužek (segrovku), která tam je tak, až se zařízla do plastu a poškodila závit. Jak postupovat dál není jednotný návod, zkrátka se to musí nějak, tedy tak, jak to půjde - několika způsoby - rozebrat a opravit. Ale vše může být jinak, neviděl jsem to. Čáo, Pepa


I já nedávno řešil zaseknuté kolečko u tohoto stabilizátoru. Při demontáži se mi podařilo jej mírně poškodit. Nevíte kde se dá sehnat nové a kolik asi stojí?

Automatické sloučení 10.07.2018 07:10:
I já nedávno řešil zaseknuté kolečko u tohoto stabilizátoru (Stabilizátor AL-KO 1300). Při demontáži se mi podařilo jej mírně poškodit. Nevíte kde se dá sehnat nové a kolik asi stojí?
Upravil michaill dne 10.07.2018 07:10, před 6 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Škubání v soupravě při rozjezdu. S přihlédnutím na to, že jsem ten rozjezd a doprovodné škubání neviděl na vlastní oči, tak bych usuzoval, že váznou jednotlivé komponenty brzd, umístěné na brzdovém štítě, je to tzv. suché jak pepř a zasekává se to v zabrzděné poloze. Karavan se vždy trochu "nahrne" na tažné auto i při velmi jemném zastavování. Tak by to mělo být. Otázka je pak o následném odbrzdění při jízdě vpřed. Samozřejmě činná část bubnů a obložení brzdových čelistí musí být absolutně suché, tedy prosto jakéhokoliv maziva, ale mechanismus na brzdovém štítě musí fungovat tak, jak má, a proto nabádám ve svém článku o brzdách, že pohybující se části ne namažeme, ale zamastíme vazelínou, aby ta se nedostala na brzdné plochy čelistí. Olejíček je nejlepší zámečníček. Bohužel, bez demontáže bubnů se toto provést nedá, když nepomůže ani opakované seřízení, počínající seřízením vůle mezi čelistmi a bubnem. Ještě dodávám, že lanovody musí být volně pohyblivé - nesmí váznout kvůli nějakým přetrženým drátkům uvnitř bovdenu a také lehce namazané. Při sundaných bubnech lze lana lehce vyháknout z rozpěrek, lanovody odpojit i z vahadla na táhle a namazat olejem a nechat přebytečný olej do druhého dne (24 h) dobře vykapat. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 10.07.2018 11:25, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bazenovavoda, Doskocil, mirecek, lubodano, PeterL, Rudy, Fun, Roomster, Honza-PH, Roman1595, michaill

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,832,131 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21260 sekund | Průměrně za: 0.2126 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB