Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Energoblok Dometic SKU 9106502155: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Energoblok Dometic SKU 9106502155

Poslední aktualizace před 5 let
ondrejhackoondrejhackoČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, nemá náhodou někdo k tomuto en.bloku schéma zapojení a nejlépe návod, nbo alespon zkušenost.Koukal jsem že to má přípravu na baterii tak bych rád vědel zda ji tam mohu zapojit bez nákych dalších vymožeností jako je třeba relé na odpojování trafa a tak.Jak dodělám solár tak jsem chtěl energo odpojit ale pokud to umí tu funkci "rozdělování" tak bych to nechal. Děkuji
Ondra 82,Pavla 79,Nicol 07,Julia 12
www.pilafrantisko...
CaraBLANSKOCaraBLANSKOČlen
Přidáno před 6 let
Podařilo se Vám nějak postoupit - koupil jsem nový Weinsberg 400 a mám tam stejný elektroblok. Také nemám schéma, a zajímalo by mě, k čemu bych ho mohl využít, když tam chci dodělat baterku.

Něco jsem našel https://www.libbl.../p/597101/

ale vůbec to nepomůže
Upravil CaraBLANSKO dne 06.12.2017 19:58, před 6 let
C
Capo56Člen
Přidáno před 5 let
U staršího Weinsbergu 550 QDK řeším to samé - chci ho doplnit trakční baterií a připojit na stávající rozvody.

Zapojení viz https://photos.ap...N2MERGZQn8

A co řeším - aktuálně totiž něco na svorky u BATT již připojené je - viz dva černé kabely označené červenou páskou. Jeden má klasicky dva vodiče (jeden na + druhý na -) zatímco druhý má vodiče tři:
- bílý jde na - u BATT
- červený je nezapojený, nevím jestli jen nevypadl a nemá někde být...
- černý je připojen na + u svorky P3 (té úplně levé z trojice)

Jestli správně chápu chování svorek BATT (tedy buď jde jimi proud "ven", pokud je připojen karavan na 230V, nebo jde proud dovnitř, pokud je k těmto svorkám připojena trakční baterie a pokud je připojena i baterie i 230V, tato se sama dobíjí?) tak jediný smysl , proč by nějaký spotřebič měl být připojen přes kombinaci - na BATT a + na PX je ten, že je napájen výhradně je-li karavan připojen na 230V (což by mohl být třeba bojler), zatímco ostatní PX jsou napájeny i při napájení z tažného vozu.... Nebo je to blbost? No je fakt že potom nechápu smysl připojení toho druhého kabelu na + - u BATT, protože by to mělé být stejné jako připojení přes PX (pouze tam asi může být rozdíl v max wattáži a související pojistce....

Ovšem je taky možné že stále špatně chápu smysl BATT - resp. nevím co se děje v situaci kdy je karavan napájen z tažného auta - prochází pak něco přes BATT? A co pak extrémní situace - přívěs připojený současně na 230V i k autu.....

Sloučené 28.08.2019 15:13:
Malý update k předchozímu. Vím, že
1) do jednoho páru svorek BATT u energobloku je přivedeno 12V z auta a vím kam přesně (a můžu případně odpojit a připojit tam tu baterku)
2) do mínusu u druhého páru BATT je připojen jeden vodič související s ovládáním či osvětlením lednice (zatím nevím proč to není připojené na minus u výstupný svorky kde je to napojené na plus...)
3) energoblok nemá funkci nabíječky, takže baterii mi sám nikdy nedobije

Nyní chci přidat tu trakční baterii, takže by mě zajímalo:
- jaký je ideální průřez pro vodiče (baterie bude hned vedle energobloku) ?
- jaká očka na baterku mám koupit? (pokud bych náhodou chtěl sem tam připojit dobíjčku z Lidlu aby se mi baterka dobila před cestou (než koupím silnější), jsou nějaké svorky vhodné k tomu abych to mohl připojit nějak aby to nevypadávalo?
- pokud jištění, jak silné? (baterka umí dát i 1200A ale to nebudu používat) - jde fakt jen o čerpadlo na vodu, rozfuk, osvětlení, USB dobíjení....
- jaký odpojovač? Je zásadní aby to byl opravdový odpojovač? Kolik A by měl být schopen dát? (do budoucna budu montovat mover kam bych přidával ještě jeden samostatný odpojovač)
Upravil Capo56 dne 28.08.2019 14:14, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Capo56, ondrejhacko, CaraBLANSKO

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,614 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14264 sekund | Průměrně za: 0.14264 (0) sekund | Dotazy: 54 | Použitá paměť: 1.67MB/2MB