Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké lepidlo na lištu karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké lepidlo na lištu karavanu

Poslední aktualizace před 7 let
Honza HHonza HČlen
Přidáno před 8 let
Potřeboval bych poradit jaké nejlépe použít lepidlo na podlepení a utěsnění lišty na zadní stěně karavanu. Jedná se o lištu nad zadním oknem. Na jedné straně se uvolnila a šroubky už ani netáhnou a zatéká pod ní. Co se šroubky,které nejdou utáhnout? Použít vetší průměr? Může to být způsobeno držákem kol na zadní stěně? Že zatížená stěna víc pracuje? Děkuji za rady a zkušenosti.
milan59milan59Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
pokud šroubky (vruty) už nedrží a zatéká pod lištu, je téměř jisté, že dřevěná konstrukce pod vruty vyhnila. Je to na větší kontrolu.
Obecně, pokud se vrut vyčvachtá, tak vyplnit dírku materiálem - u menších vrutů třeba zalomit zápalku do dírky a vrut opět zašroubovat.
Ahoj Milan :_
radar19radar19Nováček
Přidáno před 8 let
Ahoj.
Já na lišty teď použil tento tmel.
http://www.karava...m-sedy.htm
Mají různé barvy.
A ty šroubky, bych zkusil vyvrtat jinde nové dirky. A staré zatmelit.
Radek +Jana+David
T.E.C. 440
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Tmel můžeš použít Teroson Terostat 2759.
Koupíš ho kdekoli kde vedou věci od Henklu,u nás třeba u SKF mají tam od Henklu lepidla na šrouby. Je to obdoba medvědího hovna, já mám zbytek v tubě a ještě po dvou letech je to měké a použitelné.
Pokud nejdou utáhnout šrouby je zhnilá deska uvnitř stěny .
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Narzdar, na takovehle lepeni se u nas v nemecku pouziva - Sikaflex 221 bily, ktery tesni a zaroven lepi, je v kartusich a da se koupit v campingovem
prislusenstvi, ja s nim lepim vsechno co je zvenci na karoserii ob. vozu , Serv. klapky, stresni okna pripojovou dosu na proud, nalejvaci hrdlo na
pitnou vodu atd, a u nas je povoleno s tim i lepit zvysene strechy bez dalsiho prisroubovani,da se prelakovat, kartuse stoji zhruba 250 czk a kdyz se
do trysky zasroubuje po pouziti sroubek do dreva, vydrzi zbytek nejmin rok, ja mam tubu porad ve voze pro vsechny pripady !

s pozdravem, Honza, Discoverfun,Erlangen
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Taky používám Sikaflex 221,ale pod šroubky(vruty)bych použil ještě Epox 1200.Hodně bude záležet jak to vypadá s výdřevou po lištou,abys to nevrhl i s Epoxem ze dřeva, pokud je to nahnilý.
TitzoTitzoČlen
Přidáno před 8 let
45+46+17+15
DuskoDuskoNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj
ja jsem pretesnoval katavan letos na jare pred sezonou. Pouzil jsem Terostat, padly na to 3 tuby, sundal jsem listy postupne ceklem 4 listy ktere se setkavaji uprostred karavanu nahore, takze jsem to dal vzdy po jedne liste, pretesnil a pak dalsi, vsechny srouby byly zkorodovane, odstranil jsme zbytky barvy pod listou smirkovym papirem, nanesl jsem housenku terostatu na harnu karavanu a dovnitr listy a prilozil zpet, v Horbachu jsem koupil nerez srouby o cca 5 mm delsi a vsechny jsem vymenil. koupil jsem jeste 2 tuby klempirskeho tmelu a finalne jsem jsem dal jeste vrstu na strechu karavanu i pres listu, Karavan mam stribrny a tmel je sedy tak to neni temer videt taky je to na strese takze to z estetickeho hlediska to nevadi. Vsechny srouby jsem postupne poutahoval a zbytky terostatu utrel. Pritom je dulezite odhadnout kolik tam toho tmelu natlacit aby to bylo tak akorat. Finalne jsem dal novou vypln do listy. Chtel bych rici ze terostat je lepsi ne levny bytumelovy tmel, Obsahuje nejakou syntetickou slozku jako redidlo ktera postupne vyprcha a stane se z toho defakto guma.
P
paveldČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Nám se osvědčil Dinitrol čtyřistadesítka. Je to super tmel a drží opravdu na všem. kupuju ho od autocoloru. Cena cca 130,- za kartuši. Pokud jsi ze sev. čech vozí mi ho Láďa Dziak tel. 777108024. Má i různý jiný tmely a lepidla. Tou 410tkou jsem lepil třeba přední plastový náběh nástavby a fakt jsem nevěřil ,že to bude držet. Hm a drží to. Ten mastný plast na lakovaný hliník. dobré to je.
sejbasejbaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Já jsem dal na doporučení od firmy autocolor Dekalin Dekaseal 8936. Cena je asi200Kč za kartuši, dodávají jej i jako salám. Na jejich www stránkách a-c.cz dej do vyhledání dekaseal a můžeš si přečíst více. Jarda.
worxeworxeČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, poradíte co dát kolem oken? když jsem je sundal tak tam bylo taky šedé med. hov.
P
petakČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

worxe napsal:

Ahoj, poradíte co dát kolem oken? když jsem je sundal tak tam bylo taky šedé med. hov.


http://www.zbozi....ejlevnejsi
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

worxe napsal:

Ahoj, poradíte co dát kolem oken? když jsem je sundal tak tam bylo taky šedé med. hov.


Dekaseal 8936
worxeworxeČlen
Přidáno před 8 let
ok, kouknu na to . Díky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

worxe napsal:

ok, kouknu na to . Díky


http://www.a-c.cz...e.tpl.html

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
K
KrysatorČlen
Přidáno před 8 let
Osobně bych na tyto podlištové aplikace použil nereaktivní materiál, např. ten zmíněný Terostat - čili sofistikovanější medvědí lejno - kvůli snadnějším pozdějším opravám a dobré stálé adhezi prakticky ke všemu. Sikaflex 221 je polyuretan, který když jednou vytvrdne, dá se hůře odstranit, fungovat bude ale taky.

Řešil jsem podobnou věc - koupil jsem starší karavan s nosičem na kola a lišta byla od něj trochu "vytahaná". Vruty ještě držely, ale ta škvíra přímo sváděla k tomu, aby se v ní držela voda. Lištu jsem nakonec přidělal metodou "durch" na 4mm vratové šrouby, jejichž hlavička se vejde pod kryt kedrlišty (bohužel nesehnal jsem v této velikosti nerezové, pouze pozinkované, proto jsem je pro sichr ještě natřel černým zasklívacím primerem). Zevnitř jsem vytvořil protikus z 5mm hliníkové lišty. Takto jsem vyměnil 6 vnitřních vrutů za šrouby, krajní vruty jsem vyměnil za stejné o půl milimetru silnější. Po dotažení tmel vylezl, hrubé přebytky jsem odstranil jemné nechal být - dá se na nich vysledovat následné chování. Wassertest proveden opakovaně, po několikanásobné zátěži, škvíra se neotevírá a voda (zdá se) ochotně stéká a hledá si jiné slabé místo:-). Vevnitř jsem musel o cca 1,5 cm posunout celé roleto-moskytiérové ústrojí směrem dolů. Jasně, je tu riziko rosení jako u všech "durchů" (viď třeba matice manipulačních madel), ale prostě jsem jaxi pojal mírnou nedůvěru k nosiči, ježto visí na pár malinkatých vrutech v dřívku nevalné pověsti...

http://krysator.r...va_metoda/

S pozdravem "bastliči všech zemí spojte se" přeji štěstí na cestách i mimo ně!
Opel Zafira Tourer + Chateau Delta 3900
MajliMajliČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Honza H napsal:

Potřeboval bych poradit jaké nejlépe použít lepidlo na podlepení a utěsnění lišty na zadní stěně karavanu. Jedná se o lištu nad zadním oknem. Na jedné straně se uvolnila a šroubky už ani netáhnou a zatéká pod ní. Co se šroubky,které nejdou utáhnout? Použít vetší průměr? Může to být způsobeno držákem kol na zadní stěně? Že zatížená stěna víc pracuje? Děkuji za rady a zkušenosti.



Kdysi jsem našel tuto tabulku. Je tam všechno o Sikaflexech, případný překlad zajistí strejda Google :_
Majli Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
worxeworxeČlen
Přidáno před 8 let
ahoj ,
ještě se chci zeptat na Váš názor na tuto pásku. cenově hodně výhodná. dělám komplet rekonstrukci tak každá kačka dobrá

http://www.pro-dr...p%C3%A1sky
B
bob7373Člen
Přidáno před 8 let
Jsem ve stádiu rozebírání, někde pod lištou Teroson, někde levný butyl někde přilepeno MS polymerem. Zařekl jsem se, že budu používat pouze to co se na karavan používat má, levný butyl evidentně těsní, ale ne až tak... A lepit lišty MS polymerem? Kdybych je mohl koupit (mám půlkulaté lišty 50mm, které nejdou sehnat) servu to cena necena.
LukasLukasČlen
Přidáno před 7 let
Před pár lety jsem po různých eskapádách použil lepidlo od firm Wurth, jmenuje se K plus D (nemuzu najit znamenko plus, tak to pisu slovem). V praci s tim lepime autoskla. To myslim mluvi za vse. Nekde ve fotogalerii by mely byt my fotky z opravy karavanu. Rok po tom jsem delal jeste druhou stranu, takze nejaky zkusenosti mam....chce to rozebrat, vymenit shnily drevo, pouzit NEREZOVE vruty a KD lepidlo a bude to svaty.
Rapiďáci, tel: 725 707 636
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,279 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24621 sekund | Průměrně za: 0.24621 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB