Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Domácí pekárna VS měnič: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Domácí pekárna VS měnič

Poslední aktualizace před 8 let
T
TommyNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj ,
prosím o radu či typ měniče pro domácí pekárnu . Pekárna má příkon 850W 230V . Na měnič 1000W se nerozjede pouze vrčí na 300W se rozjede míchá, ale nepeče což je dle příkonu jasné. Prosím tedy o osvědčené rady. Předem moc děkuji.

Tom
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj Kdybys mel cestu do Prahy vem pekarnu a muzes u me v aute zkusit upect chleba nebo buchty :-)

Ja mam cinu 1500W za 2000 korun a zatim mi na to jede vse co jsem potreboval. Mam beznou lednicku, 3 notasy, ledkovy svetla a vse beha normalne... Fungovala mi i mikrovlnka ale ohrivala pomaleji nez na domacim proudu... Otacka je jestli nebdues potrebovat menic s opravdovou sinusovkou, zadny obdelniky coz maj prave ciny. Osvedcenou radu asi ode me nedostanes, poradil bych vyzkousej si od par lidi par menicu a na kterym to pojede ten kup. Za buchty te kazdej rad pozve k sobe "domu" :-D
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Sinus 1000w. Bacha na Carspu. Dost odcházejí. My děláme HQ. Ty celkem drží.
T
TommyNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Sinus 1000w. Bacha na Carspu. Dost odcházejí. My děláme HQ. Ty celkem drží.

Ahoj Karle,
Prosím tě,mohl bys mě poslat odkaz tvého doporučení ještě máme klasickou lednici v garáži předem děkuji
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Na 1000 ti to myslím nepojede topná tělesa potřebují na rozjezd víc, mám 2000 a i vrtačka 1800 W jede s klidem
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Me2d napsal:

Na 1000 ti to myslím nepojede topná tělesa potřebují na rozjezd víc, mám 2000 a i vrtačka 1800 W jede s klidem


Ahoj,
pokud nelžou technická data, tak pojede ... ten HQ 1000 W je údajně schopen dodat 30 minut 1200 W a krátkodobě 2400 W.
Nevlastním jej, takže vyzkoušeno nemám.

https://www.google.cz/search?q=HQ+m%C...8we_w4GQBw
http://www.deramax.cz/menic-napeti-12...v-1000w-hq
:_
4.114683,118.628756
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Jinak jsem tě asi nepochopil- na 1000 nejede jen vrčí a na 300 dokonce míchá jen nepeče? Není to obráceně?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
T
TommyNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

Me2d napsal:

Jinak jsem tě asi nepochopil- na 1000 nejede jen vrčí a na 300 dokonce míchá jen nepeče? Není to obráceně?


ten měnič 300W je čistý sinus a tak se zapne pekárna rozsvítí displej zadám program pekárna začne míchat po té čeká na nakynutí začne topit těleso, ale málo měnič upozorňuje na přetížení.

měnič 1000W je modifikovaná sinusovka pekárna pouze vrčí na nic nereaguje :-(
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Tak pak je to jen o penězích, čistá sinus 1000W je drahá, já koupil loni v akci 50% u deramaxu 2000W poslední kus s dálkovým ovl. za myslím dvojčičku a maká zatím dobře.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
mně by hlavně zajímalo jakou máte pro použití pekárny baterii, 800W je docela
hodně a myslím, že i oblíbená 180 Ah Varta s tím bude mít problém, nám jede program na pečení chleba cca 2,5 hod :o
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Asi před dvěma léty jsem na jedné obytce montoval měnič 2000W sinus, pro pekárnu, mikrovlnku a sušičku na hřiby. Každé bylo zapnuté zvlášť ! No a 180Ah to ujela jen tak tak, bralo to trvale 70 A na 12 V při pečení chleba. Baterka se musela vyměnit za 240 Ah a tam už byla rezerva. Soláry se zvýšily na 300Wp Když jsem byl pozván na daní do provozu, dostal jsem informaci, že jím nejdražší chleba na světě. Celé to přišlo na 25 000 Kč
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Jinak za nas je pekarna k prdu. Testo mas umichane za chvilku pak to samo kyne a upece mi to bud grill cobb nebo na plynu pecenka kde mi rovnou kyne chlebik. Je to jen otazka cviku a jak okolni cizinci cuci kde voni cerstvy chlebik.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
psal jsem to snad dost jasně sinus 1000W
Tommy: HQ budu mít koncem července. Budu mít všechny běžný typy skladem. Deramax už HQ nedělá, pokud vím. Odradili ho lidi co si objednali měniče na klimošku, odkouřili je, pak reklamovali a chtěli vrátit prachy. Tak se Pavel Hnilica patrně namíchnul a seknul s tím. Nedivím se mu.

Ještě jednu věc.
Ty laciný modifikovaný sínusy nejsou všespasitelný: jestli si myslíte že na motory dáte jen úměrně silnější měnič, tak ahoj babi. To je jako dvoutaktní centrála bez invertoru. To dlouho fachčit nebude.
Spínaný zdroje se taky pjekně hřejou /nabíječe, NB a další zařízení). Prostě někde je sínus potřeba. Cena-necena.
Všichni chcete vopici = ale musíte mít i na banány. Jestli ji chcete místo banánů dávit pilinama, klidně to dělejte (je to levný). Pak se mi ale nedivte, že jsem neurotickej.
Cena chleba (pokud jsem to pochopil správně) - není téma. Když ho chci, tak si ho upeču. Podle svýho. Když řeším prachy, dojdu si ho koupit do krámu. Mají ho na celým světě.

No nic. Až bude někdo chtít vyzkoušet jakej měnič utáhne jeho zařízení zavolá mi domluví si schúzku a můžeme to zkusit. Provedeme měření, spočítáme příkony a výkony celý sestavy. Navrhneme sestavu, za kterou ručíme. Měnič případně dodáme nebo na objednávku dodáme (závozy rovnou z evropskýho skladu cca 1x týdně).
T
TommyNováček
Přidáno před 8 let
Všem moc děkuji,
chleba chci péci ne kvůli ceně ale kvůli zdravotním problémům :-(
Tak moc děkuji a téma beru za uzavřené :´(

Tom
hombredavidhombredavidČlen
Přidáno před 8 let
Otázka také je jak často budeš ten chleba péct, předpokládám že asi denně a čím dobiješ tak rychle baterie... já bych to řešil malým kilovatovým invertorem. V každém případě ať se zadaří ....
madmax1200madmax1200Člen
Přidáno před 8 let
Dovolim si to tema tady znovu otevrit,at nezakladam zbytecne dalsi.Trosku me u tech menicu stvou ty vykonove parametry ve spicce.Napr.trvale 1500 ,vespicce 3000w.Jak dlouho ve spicce ?Vterinu,dve?Moje klima bere trvale 560w,ale pri sepnuti i 2900w.Merim to prach obycejnim mericem spotreby energie z Bamaxu za 2 stovky.Ten rozbech by typl tak na 3 vteriny.Utahne to cista sinus 1500/3000 w ?Nebo jit radeji do 3000/6000w.
Fiat Hobby 600 2.5TD,Opel Arena 2.5D,Renault Trafic 2.1D,MB W 124 2.5D,Fiat Ducato 230 2.8D ..... neni nad stare dehtové astmatiky :-P
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
to je právě ten problém: normálně (bez osciloskopu) nejsi schopen změřit velikost špičky.
Ta trvá klidně setinky vteřiny ale to je pro elektroniku hrozně dlouhá doba.
Měřák z Baumaxu říká 2900W a skutečně může špička bejt 3150W po 0,02 sec a měnič řekne: přetížení :P, seru na tebe,...:he
A todle nejde zjistit jinak než systémem pokus-omyl.

ALE !!!!
Další věcí je, že ten měnič to 5x vydrží a pak bez rozlučky chcípne (to už jsem tu psal - to udělali povedení karavanisti Pavlovi Hnilicovi z Deramaxu, tak s tím seknul) samozřejmě klimoškáři :o.

Takže = pokud chceš krmit klimošku měničem, tak nemůžeš dimenzovat měnič na samý hranici jeho výkonu, a je ouplně jedno jestli to bude na tisícinu vteřiny nebo na tři vteřiny. Páč ten koncovej stupeň proudově přerušíš dřív nebo později stejně. V podstatě bude záležet jen na čase a teplotě (než :| zařve).
Že to musí bejt KVALITNÍ sínusák je nabíledni. Modifikovanej sínus je ouplně mimo hru.
Na Truma Saphir Vario stačí 1000W ale má to Soft start a 660W.
Pokud použiješ klimu 600W s tvrdým startem tak pravděpodobně ani 1500W stačit nebude (což asi může být klidně tento případ).

Závěr: to že to poběží jednou v krámě, neznamená že to po deseti startech nezdechne !!!
Dimenzovat patřičně výkonovou rezervu při těžkým rozběhu a pokud možno Soft start.
Zbytek (všechny jiný pokusy) bude truchlohra.
Finanční i výsledková.

A to jsme se ještě nezačali bavit vo altíku :).
madmax1200madmax1200Člen
Přidáno před 8 let
altik jsem prave dodelal.Probehla vymena remenice kliky,vodni pumpy za 6ti drazkovou vcetne napinaciho mechanizmu.Vse fakci na jednicku.Darce altiku 150A je Audi.Jeden hacek to ma.Stare Dukato je auto,kdy ho Ital postavil kolem motoru ;-).Takze montaz nebo demontaz tohoto alternatoru,ktery je mnohem vetsi nez 65A puvodni,probiha tak,ze se musim rozpulit v mezere za motorem nad poloosou a pak ty dve pulky kolem poloosy vytahnout ven :D ... Tedy pokud nekomu neni milejsi demontovat poloosu.No,jelikoz jsem usetril na teto zmene.... Vse pouze moje prace a na klimosce,ktera byla taky za hubicku,jsem pripraven investovat do kvalitniho menice,protoze,jak pises,nerad bych to podcenil a za tyden kupoval jiny.Sinus je samozrejmy- na nic jineho to ani nejde provozovat a vykonove bych to videl na 3000/6000 w.Ovsem nastava otazka,jestli radeji neinvestovat misto menice do vestavby kompresorove klimatizace primo na motor :)
Fiat Hobby 600 2.5TD,Opel Arena 2.5D,Renault Trafic 2.1D,MB W 124 2.5D,Fiat Ducato 230 2.8D ..... neni nad stare dehtové astmatiky :-P
P
petakČlen
Přidáno před 8 let
Určitě zvaž tu motorovou klimatizaci, to nad čím přemýšlíš mám za sebou a nefunguje to
tak jak by mělo.
www.caravan24.cz/...
madmax1200madmax1200Člen
Přidáno před 8 let
koukam na to,klobouk dolu.Je to silena prace.Motor jsi mel venku nebo jsi delal vse na aute?
Fiat Hobby 600 2.5TD,Opel Arena 2.5D,Renault Trafic 2.1D,MB W 124 2.5D,Fiat Ducato 230 2.8D ..... neni nad stare dehtové astmatiky :-P
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tommy, floridan79, Karel Prokop, Me2d, sipadan, Zdenek a Alena, Vasu, hombredavid, madmax1200, petak

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,670,143 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.69421 sekund | Průměrně za: 0.69421 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB