Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Cesta do Řecka: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Cesta do Řecka

Poslední aktualizace před 5 let
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím-my jsme loni taky vyrazili 1.října a bylo to v pohodě.Končili jsme 23.10.Někdy to bylo rychlý koupání(kempy byly už zavřený),ale šlo to.Budili jsme se i do -4 stupnů.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Honza11 napsal:

Asi určitě mám blbej dotaz, ale na google mapách jsou 2 místa na odjezd na Pelopones : Antirrio Ferry a East pier Antirrion.
Je jednou kterým pojedeme? Oba končí na stejném místě. Fakt sorry, ale ještě jsme trajektem nejeli.
Díky Honza


Vratili jsme se z 2měsíčního pobytu v Řecku. Na Peloponesu jsme byli nějakou dobu také. Byl jsem s dodávkou a táhl karavan. Na Pelopones jsem jel do Patrasu trajektem . Sjedeš hned na kraji mostu je to značené k trajektu. Jezdí jich tam několik jak se naplní jedou. Davejte pozor jezdí tam take jeden na který vjedete a pak musíš vycouvat - není průjezdný. Proto vyberte, aby měl vrata na obou stranách-byl průjezdný. Za soupravu jsme platili 16 Eur. za obytné auto platil kamarád 12 Eur.
Nepříjemné překvapení nás čekalo po přejetí mostu Rio Antirio na mýtnici 32,50 EUR. Počítají 20Eur dodávka, nebo obytné auto a za jakýkoliv vlek co tahnete karavan, nákladní vlek, člun a podobně 12,50. Dohromady tedy 32,50 , doporučuji tedy i z5 trajektem. Jinak dalnice taktež velké poplatky se soupravou. Hezkou dovču-jel bych hned znovu.

Automatické sloučení 02.09.2018 19:11:

Citovat

Honza11 napsal:

Asi určitě mám blbej dotaz, ale na google mapách jsou 2 místa na odjezd na Pelopones : Antirrio Ferry a East pier Antirrion.
Je jednou kterým pojedeme? Oba končí na stejném místě. Fakt sorry, ale ještě jsme trajektem nejeli.
Díky Honza


Vratili jsme se z 2měsíčního pobytu v Řecku. Na Peloponesu jsme byli nějakou dobu také. Byl jsem s dodávkou a táhl karavan. Na Pelopones jsem jel do Patrasu trajektem . Sjedeš hned na kraji mostu je to značené k trajektu. Jezdí jich tam několik jak se naplní jedou. Davejte pozor jezdí tam take jeden na který vjedete a pak musíš vycouvat - není průjezdný. Proto vyberte, aby měl vrata na obou stranách-byl průjezdný. Za soupravu jsme platili 16 Eur. za obytné auto platil kamarád 12 Eur.
Nepříjemné překvapení při cestě z5 nás čekalo po přejetí mostu Rio Antirio na mýtnici 32,50 EUR. Počítají 20Eur dodávka, nebo obytné auto a za jakýkoliv vlek co tahnete karavan, nákladní vlek, člun a podobně 12,50. Dohromady tedy 32,50 , doporučuji tedy i z5 trajektem. Jinak dalnice taktež velké poplatky se soupravou. Hezkou dovču-jel bych hned znovu.
!z!)Smile
Upravil Jarda Borek dne 02.09.2018 18:11, před 6 let
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Ty dálniční poplatky v Řecku jsou fakt mazec. Pokud se jede s karavanem tak je to skoro trojnásobek toho co platí osobák + obyčejný vlek. Berou to podle výšky auta nebo karavanu. Mám pocit, že to je nad 2,2 m výšky. Nás vyšli poplatky z Leptokárie do Korintu na cca 60 éček a to vím jak se vyhnout některým mýtným branám. Co se týká nájetí na trajekt, tak by mi ani tak nevadilo že jsem musel na trajekt couvat jako to, že jsem se zaseknul tlumičema karavanu na nájezdu a pak mi začali chlapci skákat na oji jak opice, aby to uvolnily.
H
Honza11Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

ferdasan napsal:

Zdravím-my jsme loni taky vyrazili 1.října a bylo to v pohodě.Končili jsme 23.10.Někdy to bylo rychlý koupání(kempy byly už zavřený),ale šlo to.Budili jsme se i do -4 stupnů.


Ahoj, tak to jsi mne moc nepotěšil, :o
těšíme se, že se vykoupeme v teplém moři....
Kvůli práci jsme za koupáním jezdili v listopadu do egypta, ale je to tam hrůza, zavřenej v resortu, nic pro mne,
už 3 roky se snažím co nejvíc jezdit půjčeným obytňákem.
Takže jedeme v rámci Evropy za teplým mořem, klidně si kluci pište , že tam mrzlo...... :D

Zdraví Honza
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
To bylo jenom jednou a bylo to pod "kopečkama".Na koupání jsme potom používali krátkou neoprénovou vestu(záda v teple) a bylo to v pohodě.Letos to může být úplně jinak,horký léto,teplejší voda.
bumlbumlČlen
Přidáno před 6 let
Pro info a několik poznatků:
2000km na Lefkadu
+cesta je po dálnici až na vyjímky( kousek mezi Bratislavou a dálnicí v Maďarskucca15km,kousek v srbsku okolo Vranje , Kousek před Soluní ale je to rychlá cesta,konec k ostrovu 100km)
- zase se zvedají ceny poplatků za dálnici...až na Lefkádu cca 70e za jednu cestu(slovensko osobák, Maďarsko speciální kategorie..lze oboje koupit elektronicky doma)
-hranice oba směry...víkend peklo.....2-3hodiny na Srbko-Maďarské ....Srbsko Makedonská 1hod ...Makedonsko Řecká ok.....vyplatí se objet H-SRB ...Baški Vinograd nebo Subotica Topma...my se nachytali cestou zpět...bez dat v Srbsku a pocitově prázdná dálnice ...bum a 2,5hodky mezi Turky a anarchie ...



nejhorší úseky s rozbitou cestou D1 a kousek Makedonia a kousek Srbska

u Bělěhradu se vyplatí jet centrem...obchvat je jednoproudý a delší..jak časově tak vzdáleností

tankování:
nejdražší je Řecko
Slovensko,Maďarsko s Českem srovnatelné...prostě na dálnicích 35-37kč /L
Makedonie levná

kempy na cestě:
http://www.campin...alkans.pdf
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
No,pokud pojedou v říjnu,tak bych z těch zakuklených neměl obavy.My se stavujeme ještě na cca 2 dny v Kiskumhallas v termálkách v kempu (tam i zpět).Je to cca 20km od přechodu Tompa.Vstup je v ceně kempu.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

ferdasan napsal:

No,pokud pojedou v říjnu,tak bych z těch zakuklených neměl obavy.My se stavujeme ještě na cca 2 dny v Kiskumhallas v termálkách v kempu (tam i zpět).Je to cca 20km od přechodu Tompa.Vstup je v ceně kempu.



To myslíš Jonathermal ? My jsme byli v Jonathermalu v červnu a v ceně kempu vstup do termálu nebyl, ale byla tam výrazná sleva pro ubytované v kempu. Původně jsme tam jeli při cestě z Řecka na jeden až dva dny a nakonec jsme tam zůstali čtyři dny. Je to tam dost dobrý a uvažujeme, že se tam podíváme na konci září pokud bude kemp v provozu.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Na faktuře bylo Napfeny termal camp je to u hotelu Czipke,cca 33OKč noc,vč vstupu do bazénů. 46.43227N 19.47023E
R
Roman OTRČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

ferdasan napsal:

Na faktuře bylo Napfeny termal camp je to u hotelu Czipke,cca 33OKč noc,vč vstupu do bazénů. 46.43227N 19.47023E


Ahojte, mluvíte každý o jiných termálech:

Federsan / Napfeny = město Kiskunhalas
Tomi Kralu / Jonathermal = město Kiskunmajsa

Je to ale kousek od sebe. Já tam nebyl, jen je mám taky v hledáčku, tak nevím co je kde lepší.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Honza11 napsal:

Citovat

ferdasan napsal:

Zdravím-my jsme loni taky vyrazili 1.října a bylo to v pohodě.Končili jsme 23.10.Někdy to bylo rychlý koupání(kempy byly už zavřený),ale šlo to.Budili jsme se i do -4 stupnů.


Ahoj, tak to jsi mne moc nepotěšil, :o
těšíme se, že se vykoupeme v teplém moři....
Kvůli práci jsme za koupáním jezdili v listopadu do egypta, ale je to tam hrůza, zavřenej v resortu, nic pro mne,
už 3 roky se snažím co nejvíc jezdit půjčeným obytňákem.
Takže jedeme v rámci Evropy za teplým mořem, klidně si kluci pište , že tam mrzlo...... :D

Zdraví Honza


Mužeš být v klidu včera jsem mluvil s kamarádkou je s obytnym autem nahoře u Asprovalty - moře 30°. Tak někde na Peloponesu bude ještě dlouho teploučko. Samozřejmě někde v horách muže být zima.
!z!)Smile
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Zatím to tam vypadá dobře.Kdo tam ještě jedete,tak si to užijte a dobře dojeďte tam i zpět. To,že je to každý jiný kemp to vím.My máme odzkoušený v Kiskunhallas,v sezoně je dost plný.
H
Honza11Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Tak dej prosím vědět jaké tam je počasí, jaká je teplota vody a kolik je tam turistů. My jezdíme vždy mimo sezónu v červnu a to je pohoda, ale v září jsme v Řecku (na pevnině) nikdy nebyli. Pokud vás zajímají památky - vykopávky tak bych určitě navštívil Olympii, Epidaurus, Korint. Užijte si to.



Tak jsme zpět.
Počasí super, od Lefkhády po jih Peloponesu, ráno chladněji 15-20°C, ale jak vyjde slunce tak je horko, odpoledne na jihu Peloponesu - Voidokilia, asi 30°C,
voda po ránu chladnější, ale po obědě kafe.
Na Kathismě jsme byli okolo 10. října a průběžně bylo zakempováno 10 obytek, servis na pláži, mimo pitné vody, takže super,
u Voidokilie asi 4 auta, není žádný servis, kousek je pěkný kemp , tam jsme byli 3 dny, asi 30 německých obytek.
Pláže poloprázdné, jen Olympie narvaná autobusy s japonci a celou Evropu. Cestou jsme stihli ještě Plitvice , za nás nikdy více.
Byli jsme v této části Evropy poprvé, ale za rok jedeme znovu na Kathismu a potom na Peloponés. Všude čistá voda jak z reklamního letáku.
Díky všem za rady a tipy, ale 3 týdny jsou málo, na to všechno objet. Nedivíme se německým důchodcům, že tam tráví zimu. Ve čtvrtek jsme odjížděli z Voidokilie kde bylo 30°C, a už makedonie déšť a 10°C.
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 5 let
Včera pri návrate z Grécka som zostal nepríjemne prekvapený na dialničnom prechode Horgoš - Rozske. Diaľnica o druhej popoludní úplne prázdna a na maďarskej strane takmer tri hoďky čakačka. Už cestou na juh som tam stál takmer hodinu, ale to bol piatok večer okolo desiatej a vypadalo to tak že dosť veľa srbov sa vracia z Rakúska na víkend. Teším sa až ozaj začne tur. sezóna.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
Tak jsme poprvé v životě zažili zemětřesení. Snad naposled. Jsme u Olympie v Pyrgosu, v Řecku. Pocasi nic moc, ale je teplo. Super je, že se dá zastavit na divoko skoro všude.
Pro zajímavost, nafta za cca 1,36 Euro, most na Pelopones za 20,30 Euro. Není někdo okolo nás?
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 5 let
Autoput dokončený a otvorený. https://www.youtu...trm_ElyCpQ
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

Tak jsme poprvé v životě zažili zemětřesení. Snad naposled. Jsme u Olympie v Pyrgosu, v Řecku. Pocasi nic moc, ale je teplo. Super je, že se dá zastavit na divoko skoro všude.
Pro zajímavost, nafta za cca 1,36 Euro, most na Pelopones za 20,30 Euro. Není někdo okolo nás?



A pozor most na Pelopones 20 eur a pokud máte malý, nebo velký vlek, i obytný, lod atd. +12eur celkem tedy 32eur. Pokud jedete trajektem- jezdí sem a tam jako tramvaj. 14 eur i s vlekem. Pouze se koukněte, aby to byl trajekt průjezdny. Nemusí se pak z něj couvat dovnitř, nebo ven. A u Korintu ten potápěcí most je dost úzky a nájezd klikatý tak na něj s obytkou nebo s karavanem nejezděte. O kus dál od ponorného mostu když se kouknete skrz průplav tak je most široký.
!z!)Smile
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Při najíždění na trajekt dávejte pozor. Zaseknul jsem se tlumičema na vleku o nájezd a pak mi ty šílenci skákali na oji jak opice, aby jsem se vyprostil.
Petr a JitkaPetr a JitkaČlen
Přidáno před 5 let
tak jsme se vrátili z Řecka trasou Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonie, Řecko, Albánie, Černá Hora, Chorvatsko, Bosna, Maďarsko, Slovensko. Nejdelší čekačka na maďarsko-srbských hranicích - přes hodinu. Jinak OK. Na Peloponés tam mostem přes Korint a zpět trajekt Patras.
Ponorný most je 3t max, tak tam jsem si netroufl.
Petr, Jitka a Šimon
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Při najíždění na trajekt dávejte pozor. Zaseknul jsem se tlumičema na vleku o nájezd a pak mi ty šílenci skákali na oji jak opice, aby jsem se vyprostil.


Ale to bylo jak jste na trajekt couvali, proto píši, aby jste radši počkali na trajekt prujezdný.

Automatické sloučení 20.05.2019 13:46:

Citovat

Petr a Jitka napsal:

tak jsme se vrátili z Řecka trasou Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonie, Řecko, Albánie, Černá Hora, Chorvatsko, Bosna, Maďarsko, Slovensko. Nejdelší čekačka na maďarsko-srbských hranicích - přes hodinu. Jinak OK. Na Peloponés tam mostem přes Korint a zpět trajekt Patras.
Ponorný most je 3t max, tak tam jsem si netroufl.


POZOR na ponorný most Korint- nájezd je úzký a do zatáčky. S karavanem určitě ne. Je to schváně , protože max 3t. Pokud od mostu kouknete na druhý konec průplavu tak tam je normál široký most.
!z!)Smile
Upravil Jarda Borek dne 20.05.2019 12:46, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,587 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28427 sekund | Průměrně za: 0.28427 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB