Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 přestavba na N1/M1 obytné: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

přestavba na N1/M1 obytné

Poslední aktualizace před 5 let
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Musím rovněž pochválit pana Kahouna. Vše prohlédl, vysvětlil, poradil a hlavně zapsal přestavbu z N1 na M1 obytné. Dnes úspěch i na ouřadě. Teď už jenom upravit pojistku.
Pan Kahoun nemá problém schvalovat přestavbu pro typ vozidla, na které má povolení. Například Citroen Jumper typ Y, Peugeot Boxer typ Y a další. Pro které nemá povolení, je třeba vyjádření dovozce (výrobce).
Takže já jsem byl velmi spokojen a tímto mu zde děkuji.
Upravil allfa dne 05.09.2018 16:34, před 6 let
allfa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
S
samiNováček
Přidáno před 6 let
Také se připojuji ke spokojeným zákazníkům pana Kahouna. Na jeho popoud jsem sice musel udělat drobnou úpravu vestavby, ale nyní je už vše hotové a na úřadě zapsané. Chválím příjemné prostředí i jednání.
R
Rada81Nováček
Přidáno před 6 let
pro allfa - co to máš za zadní sedačku?

Díky za odpověď.
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Tak už mám taky přetypováno :-), hurá. Nechal jsem si udělat kuchyňku od vejnywood.cz a zařidili i přetypování vozidla. Zvýšila se výška auta při přestavbové stk a váha (a samořejmě typ a kategorie).
VW LT 35 maxi
L
LordmanNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj
- je mozna pri zapisu i zmena poctu mist z oficialnich 3 na 2?
- je mozny zapis na M1 provest pred evidencni kontrolou pri dovozu z SK? Asi ne ze?
Dekuji.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Lordman napsal:

Ahoj
- je mozna pri zapisu i zmena poctu mist z oficialnich 3 na 2?
- je mozny zapis na M1 provest pred evidencni kontrolou pri dovozu z SK? Asi ne ze?
Dekuji.


Ne, musel bys v zemi původu před importem.
U nás musíš mít před změnami naší značku.
4.114683,118.628756
L
LordmanNováček
Přidáno před 5 let
Prepokladam tedy, ze na evidencni kontrole nemam sanci pri dovozu projit s domaci vestavbou a jinym poctem sedadel (ta by docasne sla vyresit).
Ma smysl riskovat dovoz a neprihlaseni?
Byl by schopen v tomto nekdo v okoli Brna pomoci?
Dekuji.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Lordman napsal:

Prepokladam tedy, ze na evidencni kontrole nemam sanci pri dovozu projit s domaci vestavbou a jinym poctem sedadel (ta by docasne sla vyresit).
Ma smysl riskovat dovoz a neprihlaseni?
Byl by schopen v tomto nekdo v okoli Brna pomoci?
Dekuji.


Není to evidenční, ale dovozová STK.
Původní - zahraniční TP se ztotožňuje s reálným stavem vozu a to co je v původním TP ti musí zapsat (přepsat) do protokolu a následně do nového českého TP.
Rizika při rozdílných stavech konzultuj s tím, kdo dovoz bude řešit.
Ve většině případů jedna STK = jeden dovozový technik.
Lze provést kdekoliv na území republiky, takže máš poměrně dost rozdílných techniků.
Pokud víš, že jsi na hraně, nebo dokonce za ní, konzultace je nutná .... good luck
4.114683,118.628756
L
LordmanNováček
Přidáno před 5 let
Diky za nazor, ale myslim si, ze nemas pravdu.
Dovozova STK se uz nedela. Plati STK ze Slovenska.
Dela se pouze evidencni kontrola.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Lordman napsal:

Diky za nazor, ale myslim si, ze nemas pravdu.
Dovozova STK se uz nedela. Plati STK ze Slovenska.
Dela se pouze evidencni kontrola.


Pokud bereme Slovensko jinak díky historickým vazbám než ostatní státy EU, tak to se omlouvám .... umím jen "normální" členské státy EU ... pak tedy beru zpět samozřejmě.
Nicméně si to stejně vše ověř předem abys znal vývoj - na tom se nic nemění.
4.114683,118.628756
M
Man On The WayNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj přestavbáři,

jsem rád, že jsem narazil na tohle vlákno. Vlilo mi to nějaký ten optimismus do žil, že by celé přestavbové martyrium mohlo jít trochu zjednodušit. :D Navíc to mám k panu Kahounovi do Maršovic od nás z Benešova co by kamenem dohodil a tak se to zdá být poměrně jasná volba.

Psal jsem už přímo i jemu ale zatím jsem bez odpovědi a stejně bych chtěl vědět i z vaší strany jak vše probíhalo. Budu proto rád když mi tu shrnete jak jste v celé záležitosti postupovali od přestavby, průběhu u pana Kahouna a následně na úřadě. Info na kolik vás co ohledně toho přepisu vyšlo pak taky nebude od věci :)

Jinak chystám se pořídit VW T5 Transporter long (skříňový, třímístný) a ten následně přestavit. Úprava bude předpokládám zahrnovat kompletní zateplení, jedno či dvě boční okna, střešní okno, rozvody elektřiny, možná plynu, rozkládací postel, soláry, bufík, instalaci vodovodní baterie, nádrže na čistou a odpadní vodu - když to zkrátka shrnu, cílem by měl být co nejvíc komplexní soběstačný kočár. Je ale možné, že něco z toho nakonec odpadne.

V první řadě tak teď před koupí auta vůbec zjišťuju možnosti, jelikož bych se nerad vydal nějakou slepou cestou. Rád si prostě nejdřív všechno rozplánuju abych pořádně věděl do čeho se pouštím a jestli třeba nebude lepší úplně jiná cesta - chci aby to pak všechno odsejpalo.

Dííííík
J
jirkamatNováček
Přidáno před 5 let
Zdravím, také jsem si udělal přestavbu z Citroena Jumper, po konzultaci s panem Kahounem jsem zaslál dokumentaci( foto představby, TP, revizi elektro). Po telefonické domluvě jsem navštívil pana Kahouna (www.tom-car.cz) v Maršovicích. Perfektní jednání. Vozidlo bylo zkontrolováno, převáženo ( plné nádrže) a změřeno. Byl proveden zápis do velkého TP. Za 3 dny byla na úřadě provedena změna na obytné auto a 4 místné za 50 Kč. Tímto vřele doporučuji služby firmy tom-car. Něco to stojí, ale je to bez starostí.
Zdravím bydlíkáře. Jirkamat
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 5 let
Úplně jednoduše jsem zajel na STK. Udělali mi krom pravidelné i přestavbovou STK. Poté jsem zajel na inspektorát. A bylo to. Jedno dopoledne komplet.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
jendahbjendahbČlen
Přidáno před 5 let
tak se taky připojuji k pochvale pana Kahouna, dnes u něj provedena přestavba na M1 obytné, včetně navýšení obsaditelnosti, poté na úřadě bezproblémový přepis.(y)
S
sidČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, do 4/19 jsem měl Ford Transit Hobby. Přepsáno po 4leté STK dle tehdy tehdy platných zákonů (DPH) na N1. 3/19 takz.částečná STK, odjezd na DI, přepsání velkého TP za 1.000 Kč, dokončení STK. Celkem náklady 1.300 Kč, STK na dva roky, vše za 4 hod. Jestli to pomůže budu rád - domluvte se na příslušném DI, je to jen o lidech.
Hodně štěstí.
jendahbjendahbČlen
Přidáno před 5 let
jak píšeš side, je to jen o lidech, já sem strašně rád, že sem se nemusel s nikym domlouvat na DI, nevim jak bych se tam s kym domlouval na navýšení obsaditelnosti, nemusel sem na stk, nepotřeboval jsem povolení výrobce, nepotřeboval jsem krom revize eletriky nic dalšího. a těch 5 tisíc, co sem zaplatil oproti tobě navíc, je v celkovejch nákladech na auto a přestavbu naprosto zanedbatelná částka ;)
lukasvlklukasvlkČlen
Přidáno před 5 let
Mam dotaz: auto je na firmu, na uver, bude neco resit financak kdyz bude provedena zmena z nakladni dodavky N1 na verzi M1 vozidlo spec urceni SA obytne?
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

lukasvlk napsal:

Mam dotaz: auto je na firmu, na uver, bude neco resit financak kdyz bude provedena zmena z nakladni dodavky N1 na verzi M1 vozidlo spec urceni SA obytne?



Pokud budeš mít kontrolu z FÚ a přijdou na to, že jsi odepsal DPH - tak to doplatíš a ještě dostaneš flastr - vím o čem mluvím.
A to nemluvím o jízdním denníku a výkazech. Samozřejmě hodně záleží na koho z FÚ narazíš.
Už nikdy bych obytku nenapsal na firmu - pokud bych neměl půjčovnu.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

lukasvlk napsal:

Mam dotaz: auto je na firmu, na uver, bude neco resit financak kdyz bude provedena zmena z nakladni dodavky N1 na verzi M1 vozidlo spec urceni SA obytne?


Nebude, kategorii vidí pouze na přiznání k silniční dani a tam se se obytný nerozlišuje a změnu kategorie nikdo neřeší.
Daňová uznatelnost je jiná kapitola.
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,987 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.54627 sekund | Průměrně za: 1.54627 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB