Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 přestavba na N1/M1 obytné: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

přestavba na N1/M1 obytné

Poslední aktualizace před 5 let
F
FoxhomeNováček
Přidáno před 7 let
tak to je super zprava..takova vlastovka nadeje :) ..predpokladam ze jsi nemenil pocet mist..mas 3?
P
Petr79Člen
Přidáno před 6 let
I já se musím připojit k těm úspešným, kteří provedli přestavbu s kategorie N1 na M1 přes pana Kahouna , veškeré změny zapsáné také v tech.průkazu. Doporučuji.
sroubeksroubekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
před týdnem jsem také úspěšně přepsal vozidlo z N1 na M1 SA obytný automobil, vč. váhy a výšky.
Díky firmě Tom-car a panu Kahounovi.
Petr
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
Tak mám díky panu Kahounovi přestavbu na vozidlo zvláštního určení - SA obytný automobil zlegalizovanou. Pokud by někdo měl zájem o bližší informace, tak prý bude mít stánek v Brně na veletrhu, takže si tam s ním můžete promluvit. Pomineme-li, jak se k takovému množství a rozsahu povolení dopracoval, je to dnes asi nejschůdnější cesta.
Jinak jsem na netu narazil na popis, jaké podmínky je třeba splnit, aby se auto dalo přepsat na obytné a kdyby to takhle fungovalo u nás, tak by to bylo super - splníš jasně stanovené podmínky - můžeš bez dalších obstrukcí požádat o zápis změny http://www.nomadc...ion-guide/ . Kromě toho přepsáním získá majitel slevy na pojistném i na cestovních poplatcích. Bohužel tento postup funguje jenom v civilizovaných zemích a ne u nás.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Takže ti schválil, co jsi si samodomo vyrobil? Mě od toho odrazoval, že se jen tak pod něco nepodepíše, co si lidi vyrobí doma.
VW LT 35 maxi
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
Dohodli jsme se za jakých podmínek to schválí. Samozřejmě, že tam nemohly být nehomologované sedačky, ale jen originální. A ostatní věci si troufám tvrdit, že jsou provedeny tak kvalitně, že neměl důvod neschválit. Samozřejmě, že si všechno prohlédl a zkontroloval. Takže mám sice schválenou jen horní postel a dole dvě řady sedaček, ale to mi nevadí, protože stejně většinou cestujeme jen ve dvou. A už mám namyšlenou postel ze sklopených sedaček, aby tam zůstaly ty originální.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
A jak to máš s tou zadní lavicí, tu jsi musel nahradit originál sedadly nebo jen přední?
VW LT 35 maxi
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
No právě o zadní jsem mluvil. Přední byly originál a namontované otoče od Sportcraftu, které jsou homologované.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
mekie Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Aha, no to mne čeká pěkná pakárna, chci mít pid zadní lavicí nádrž na vodu...to abych tohle absolvoval dřív než ji tam dám...
VW LT 35 maxi
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
Některé věci zkrátka realizovat nejdou a nehomologované sedačky jsou jedna z těch věcí. Pořád je to o několik řádů jednodušší, než individuální přestavba a vyběhávání všech povolení u impotréra, na dopravním úřadě a schválení na Dekře.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Tie homologované sedačky sa myslia všeobecne homologované, alebo presne pre ten typ auta ktoré prestavujem?
Uvažujem kúpiť originál konštrukciu s bezpečnostnými pásmi pod sedačky od Reimo a na to namontovať sklopné zadné sedačky napr. z VW Sharan, myslíš že to takto ide?
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
Nevím, předpokládám, že pan Kahoun bude znát odpověď.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem žádal zastoupení VW o povolení k přestavbě. Dostal jsem ho, ale asi bych to nazval z bláta do louže : povolili přestavbu z N1 na N1 speciální obytný.

Ještě to zkusím jednou, proč to tak napsali.

Automatické sloučení 27.11.2017 15:17:

Citovat

pnovo napsal:

Změnu kategorie vozidla N1 na M1 povoluje výrobce vozidla , dle plnění požadavků směrnice 2007/46ES, přílohy IV, ve zněn nařízení č.661/2009 pro vozidla kategorie M1.
Hlavně se jedná o řízení a brzdy.
Já mám R. Mastra a je přetypovaný na M1


Ahoj, prosím tě, mě odpověděli, že povolují přestavbu ve smyslu zákona č. 56/2001 Sb ve smyslu §73, ods. 1, 2 c,d., na speciální obytný automobil kategorie N1. Což je mi k ničemu, teď mám N1 a žádal jsem o přestavbu na M1 vozidlo zvláštního určení - obytný automobil.


O jakou změnu jde v tebou uváděných směrnicích? Třeba bych to mohl použít pro argumentaci, aby výrobce přehodnotil povolení.

Děkuji
VW LT 35 maxi
Upravil Cibi dne 27.11.2017 16:17, před 6 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Takhle to vypadá u PSA koncernu. Žádost a vyjádření.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 27.11.2017 17:30, před 6 let
Franta REZAC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

Takhle to vypadá u PSA koncernu. Žádost a vyjádření.


SB, to je pěkné, ale Citroen je v tomto směru velice pozitivní (což by měl být každý výrobce/dovozce).
Škoda, že nemáš k nahlédnutí třeba Fiatí rozhodnutí. Tam jsou odbornící na vyznamenání.

@ Cibi

Jelikož máš auto již v podpisu, tak předpokládám, že ho již vlastníš.
To jsi neprověřil stav před nákupem ?
Homologační oddělení je nejlépe kontaktovat jako první ....
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 27.11.2017 17:46, před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Jelikož máš auto již v podpisu, tak předpokládám, že ho již vlastníš.
To jsi neprověřil stav před nákupem ?
Homologační oddělení je nejlépe kontaktovat jako první ....[/quote]

Lt35 jsem chtěl, mám ho 5-místné, takže na jízdu v pohodě. Nestěžuji si, že mi to nedovolili zatím, jen hledám oporu v zákoně, protože když to někde jde...

Výše zmineny odkaz na směrnice mne prostě zaujal v tom, že směrnice je novější ne zákon 56/2001, který je obecný.
VW LT 35 maxi
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ Cibi

Bez vysoké střechy to není úplně snadný úkol (5x sedím/spím) .... a "normální" sedadla v druhé řadě (pokud chápu správně že tam jsou) Tvému záměru též nenahrávají, spíše ho komplikují (pokud chceš mít tedy vše ofiko v technickém průkazu)... budu sledovat jak se s tím popereš a samozřejmě fandit.

P.S. Já raději obecné znění, jelikož odjakživa platí - co není zakázáno, je dovoleno.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 27.11.2017 19:06, před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

@ Cibi

Bez vysoké střechy to není úplně snadný úkol (5x sedím/spím) .... a "normální" sedadla v druhé řadě (pokud chápu správně že tam jsou) Tvému záměru též nenahrávají, spíše ho komplikují (pokud chceš mít tedy vše ofiko v technickém průkazu)... budu sledovat jak se s tím popereš a samozřejmě fandit.

P.S. Já raději obecné znění, jelikož odjakživa platí - co není zakázáno, je dovoleno.


Přesně, bez vysoké střechy...koukám na ně jako auta už dva roky a zatím jsem na něj nenarazil a dávat 4tis eur jen za plastovou střechu se mi fakt nechce, jde sehnat, ne že ne.

Ty originál sedadla musím sehnat, protože te´d tam mám čtyřlavici, asi originál, to jsem ještě neviděl. Taky mne napadlo uspořádání vepředu 3 s otočnou lavicí, ale nechcem vozit děti vepředu.

Založil jsem si vlákno k diskuzi, tam to rozebírám víc včetně nákresu.
VW LT 35 maxi
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Kolega Míra absolvoval v závěru roku přestavbu na M1 SA obytné u pana Kahouna.
Přestavbu prováděl svépomocí z proskleného osobního Tranzita, za což ho pan Kahoun pochválil, že je to lepší než z N1.
Přestavba zapsána do TP včetně změny počtu míst na 4, výšky vozidla, hmotnosti.
Tímto by chtěl panu Kahounovi poděkovat za vstřícný přístup a doporučit jeho firmu potřebným.
allfa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
J
Jaro53Člen
Přidáno před 6 let
Ahojte,

veľmi zaujímavá téma, keď som sa pozrel na stránku firmy pána Kahouna, tak je mi ľúto, že tam nedoplnil certifikát, na základe ktorého môže túto činnosť legálne robiť. Pretože s tých certifikátov čo sú na jeho webe to nejak nejde. Alebo má ešte jednu firmu a tú zabudol uviesť.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,825 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25252 sekund | Průměrně za: 0.25252 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB