Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vrzání stabilizátoru při jízdě: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vrzání stabilizátoru při jízdě

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Také vám vrže stabilizátor?

    Ano [29/47]62 %
    Ne [18/47]38 %
VlciVlciČlen
Přidáno před 15 let
Stabilizátor Winterhoff WS 3000 vrzal. Stab. ALKO AKS 3004 nevrže. Proč ? To jsem bohužel nezjistil.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 15 let
Některé třecí segmenty když se jednou namastí, tak už odmastit nejdou. Stává se to i u brzdových desek. Někdy pomůže je vypéct v troubě, ale obvykle spíše vyměnit. Vrzání a pískání způsobuje často právě mastnota, takže je nutné kouli i segmenty udržovat v čistotě a hlavně ničím nemazat.
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 15 let
Stabilizátor mi nikdy nevrzal, až jednou ...:x . Loni jsem měl kvůli závadě půjčené na dovolenou po Francii náhradní auto. Byl to stejný typ, ale tažné tam bylo namontované úplně nové. Koule byla nalakovaná jako celé tažné. Během jízdy to vydávalo naprosto šílený zvuk. Hlavně ze začátku byly naše příjezdy do kempů nebo na STP naprosto šílené. Lidi vybíhali se svých bydlíků se strachem v očích. Byly dvě možnosti. Buď padá letadlo nebo Francii obsazují ruské tanky. C bylo správně. Přijeli karavanisti z Česka. Našel jsem nakonec řešení. Někde cestou před kempem nebo STP jsem zastavil a všechno kolem stabilizátoru polil vodou z kanystru. Vzpomněl jsem si, jak jsme jako kluci močili na vrzající dvoukolák. Chvilku to pomohlo (ta voda) a náš příjezd byl klidný. Absolvovali jsme s tím autem 4tisíce kilometrů a jak se lak na kouli obrušoval, snižovalo se i to vrzání. Ve volných chvílích jsem dle možností lak odstraňoval i já.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Stabilizátor ani TZ nikdy namazáno nebylo, pred každou jízdou odstraňuji případné nečistoty, poté vše odmastím ředidlem. TZ není a nebylo nalakované.
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Mě spíš příjde, že to vrže víc, když se to třením zahřeje, za studena to nevrže vůbec...
Ikdyž se to asi moc nezahřívá :)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
vojskovojskoČlen
Přidáno před 15 let
Kdyz vrze stabilizator, tak FUNGUJE. Je to naprosto normalni jev a je uplne jedno o jakou znacku jde. Mam praxi s novym i jetym stabilizatorem a pokud jsou treci segmenty OK tak proste vrze a je to tak v poradku. Samozrejme ze pri pouzivani stabilizatoru nicite kouli ale to neni vyhnuti. Je ale rozdil jakou znacku koule mate. Mel jsem Westfalii a ta byla naprosto suprova a nebylo na ni ani po 5ti letech nic videt, ted na dalsim aute mam Bosal a ten se odira primo pred ocima.
Upravil vojsko dne 16.06.2009 21:39, před 15 let
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 15 let
Bosal je obecně známý tím, že není kvalitativně nic moc. Ale je fakt, že koule jednou za pár let není v karavaninku nijak zásadní výdaj. Stabilizátor určitě nikdy nebude neslyšný a to tření tam musí vydávat nějaký zvuk, ale pokud to vrže tak, že budí lidi v kempu, není to v pořádku.
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
No ono to bohužel nepřispívá k pohodě cestování, když vrže...
Jeli jsme takhle 4tis. kilometrů a bylo to dost utrpení...
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
je to opravdu hrůza, popojížděl jsem vedle zdi s otevřeným oknem a bylo to jako když vržou strará vrata :)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
A za jizdy jsem pořád myslel na vrzání ...

stabilizátoru ;y
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 15 let
Stabilizátor v žádném případě tažné neničí (jak píše v příspěvku vojsko) pakliže je mu věnována patřičná pozornost. Myslím tím správné dostavování a včasnou výměnu třecích segmentů. Mám originál VW tažné a stabilizátor AKS 2004. Nevrzalo a nevrže. Nikdy jsem samozřejmě kouli nemazal. Občas štětcem vyčistím tažné u segmentů. Kolegovi vrzalo ale měl to nastavené tak že to možná ani "nestabilizovalo". Po nastavení pak vše bez zvuku.
Upravil Fun dne 17.06.2009 07:43, před 15 let
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Cestou do Itálie jsem to už nemohl vydržet, tak jsem to namazal stolním olejem a paráda.
Ahoj Tom
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
to se ti Tome ani nedivim, zatím jezdíme do 50km a měl jsem toho i tak docela dost :)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 15 let
Já mám tuším AKS 3000 a nevrže. Koule už je bez barvy. Stalo se mi loni, když jsem vyjel na druhý výjezd s novým karavanem se stabilizátorem, že jsem slyšel strašné vrzání.Trvalo to celou cestu z Děčína do Sedmihorek. Zpátky nic. Pak jsem přišel na pravděpodobnou příčinu. než jsem karavan zapřáhl, tak jsem nechal kouli na autě odkrytou, neotřel ji od rosy a zapřáhl... Od té doby vždy než připojím otřu kouli hadrem do sucha (nic jiného nezapřahuji, tedy neodmasťuji) a už nevrže.
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
dnes jsem koukal, že tam ještě barvu mám, tak to zkusím obrousit a uvidim ;)
jinak mám kryt na TZ, tak si nemyslím, že by to bylo vlhkem, ale na druhou stranu můžou být vlhké ty segmenty???
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
já barvu ani neměl, ale pokud nenechám odvětrat ředitlo, vrže hodně, pokud jo, tak jen občas skřípne
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 15 let
bývalý majitel mého new karavanu zdatně žehličku se stabikem promazával...tudíž s tím už zřejmě nic neudělám...prý mu to tak radili když karavan kupoval nový :x
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
JokerJokerČlen
Přidáno před 15 let
Já koupil loni nové třecí segmenty a stejně někdy vrže, ale dá se s tím jet. Kouli před jízdou myju benzínem, tak nevím, čím to je.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 15 let
Pro Jirku Canona - Mám AKS 3004, 4 roky staré, letos nové segmenty, 2 podložky, nikdy nemazáno. Vloni na dovolené začalo vrzat, výměna segmentů nepomohla. Čistím kouli - dnes už bez barvy - před jízdou, čistím i segmenty + horní plošku uvnitř TZ. Zkouším různé spreje, na brzdy, odmašťovače ....Vždycky si myslím, že už jsem zvítězil, ale příjezd do kempu nebo k pumpě - ten je se vší parádou a zvukovou kulisou.......:v:x Připadám si jako idiot, o kterém si i ten nejhorší karavanista řekne - Co je to za vola? Proč si ten karavan něčím nenamaže......... ?? :c
Upravil PetrN dne 18.06.2009 23:20, před 15 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 15 let
Pokud koule silně vrže - je zpravidla dotažená zbytečně velkým momentem. Řešení je vyndat jednu až dvě podložky pod čelistí. Zpravidla v rozmezí desetin milimetru. Přetažený závěs stejně víc stabilizovat nebude :).
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,811,114 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22560 sekund | Průměrně za: 0.2256 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB