Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Problém s nápravou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Problém s nápravou

Poslední aktualizace před 7 let
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj lidi, mám problém s nápravou, asi někde dostala pěknou ránu a je celá pokroucená (nebo co jinýho). Kolo je celý šikmý a je oproti druhému kolu na druhý straně o dost (cca 10-15 cm) níž. Mám automechanika, který by mi jí vyměnil, ale potřeboval bych poradit, kde jí objednat, nebo sehnat. Pro jistotu posílám foto, jestli je opravdu nutná výměna. Předem mooooc děkuju za radu. Díky:o[mp3][/mp3]
Upravil Fun dne 07.01.2017 15:38, před 7 let
IVO-HANKA Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen p3281351_640x480.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 8 let
Umím,ale vyfot na nápravě je štítek,typ nápravy, váhy...
rajanrajanČlen
Přidáno před 8 let
Vše na nápravu seženete v alku Vizovice .
Pokud je náprava rovná, tak ji servisují komplektně,
dělají i geometrie .
Pokud je náprava Delta tak pouze náhradní díly ,náprava Delta je tvaru V.
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
Moc díky, náprava je do V směrem dozadu. když jsem přijel a zvedl karavan na nožičky, tak mi kolo normálně vypadlo a drží jen na hadičce od brzdy. No fakt průs..... ještě, že sem dojel a nikde to nespadlo (nechápu). Problém je, že karavan je nepojízdnej a vše se bude muset dělat u mě doma, nebo to odvézt na vozíku. No fakt radost na začátku sezony. A další radost je, že na tý blbý nápravě není ani žádný štítek s označením, nebo typem.:(:o
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
zeptej se tady, do Plzně bys to neměl tak daleko:

http://www.autovi...rivesu.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
Ivo určitě tam štítek je nanýtovaný jedním nýtem, bývá nanýtován zezadu a je asi 3x4 cm velký na hliníkovém plechu zelený tisk.
Karel Prokop, nebo VAPP ti nápravu objednají podle toho štítku.
Kdybys tam ten štítek přeci jen neměl,(silně o tom ale pochybuji), tak když tuto nápravu vymontuješ a dovezeš jim ji, obměří si ji a podle dokumentace najdou. Mechanik ti ji pak u tebe zvládne namontovat. Jen musíš pořádně zdvihnout a vypodložit karavan.
Nechci tě ale strašit, ale počítej s termínem dodání 6-8 týdnů (vlastní zkušenost)
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
MOC DĚKUJI ZA ZPRÁVU. FAKT JSEM SE KOUKAL I Z BATERKOU ALE ŠTÍTEK TAM NENÍ. NAPADLO MĚ, JESTLI NENÍ MOŽNÝ, ŽE BY RUPLA NĚJAKÁ TORZNÍ TYČ, CO JE ASI V TÝ NÁPRAVĚ A PROTO JSEM MĚL TO KOLO UTRŽENÝ. A JESTLI BY NESTAČILO V TÝ NÁPRAVĚ VYMĚNIT JEN TO RUPLÝ ŽELEZO ASI ULOŽENÝ V GUMĚ. NEVÍM. NÁPRAVA JAKO SAMOTNÁ NEVYPADÁ TAK ŠPATNĚ. UVIDÍM. ZÍTRA TO CELÝ ROZEBERU A NAFOTÍM:o
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, typ nápravy by měl být uveden v Technickém průkazu vozidla. Rozhodující je nosnost, bývá od - do kg, a šířka např.Al-ko B 1200, alespoň já to tak mám u karavanu TEC SEKA 500 Weltbummler, je tam náprava Delta. To číslo "1200" je vnitřní rozteč plechů, do kterých jsou vsazeny podélné nosníky karavanu ve tvaru ležatého "U" a vzájemně upevněny šrouby se zvýšenou pevností. Myslím, že jediné řešení je zakoupit novou nápravu, bohužel i s náboji a brzdami, brzdové štíty jsou ke klikám přivařeny. Připrav si tak 20 000 peněz. Čáo, Pepa
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Pepa s PetremV už v podstatě odpověděli;
Náprava se nepřebíjí.
Delta se zásadně vyrábí na objednávku, skladem nevede ani výrobní závod, proto je dodací lhůta řadu týdnů.
Není-li štítek je třeba oměřit hodnoty z databáze a najít přesně typ (pošlou z Al-Ka).
Vozejkáři to nedělají oni dělají (až na vyjímky) nápravy rovný. Delta jsou nad 1200kg a vesměs je to výsada karavanů a lodních přívěsů pro velkou váhu.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, s těmi 20 tisíci jsem to přehnal (#8), teď jsem se díval na stránky "Agados", ceny rovných náprav nosnosti 1250 kg B 1200, B 1250 jsou tak na 12 tisících Kč. To ještě jde. Nemá cenu nápravu opravovat a pak dělat odbornou studii, za jak dlouho uletí zas ta druhá strana, jestli za šest neděl, nebo až za rok. Čáo, Pepa
V
VlasWČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, stalo se mi před rokem něco podobného. Díky našim silnicím jsem ohnul rameno u osy BPW.
Objednal jsem u českého zastoupení BPW nové rameno ( musel jsem vzít komplet i s bubnem)
a nové torzní gumy. Ty jsem objednal na obě strany. Trochu obtížně jsem hledal někoho, kdo by to přelisoval. Nakonec se toho ujali v AGADOSu a velice ochotně mi obě ramena přelisovali za cenu hodinové práce. Já jsem si nápravu obratem odvezl a na karavan sám zpět nainstaloval. Při zpětné montáži doporučuji použít nové šrouby a pojistné matky a seřídit brzdy.
Vlasta
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
AHOJ, POSÍLÁM NOVÉ FOTO PO SUNDÁNÍ KOLA. JE TAM ASI UTRŽENÝ ŠROUB, CO DRŽÍ BUBEN BRZDY. NEVÍM, JESTLI SE KVŮLI TOMU MUSÍ MĚNIT CELÁ NÁPRAVA, NEBO SE TO DÁ PŘIDĚLAT NOVÝM ŠROUBEM.

Automatické sloučení 29.03.2016 09:55:
JO A JEŠTĚ PROSÍM O RADU, JAK SUNDÁM TEN BUBEN, JE NA HADICI A ZEZADU TAM JE NĚJAKÝ CHRÁNIČ. MUSÍM SE DOSTAT K BRZD. OBLOŽENÍ??? A JAK???
Upravil IVO-HANKA dne 29.03.2016 08:55, před 8 let
IVO-HANKA Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen p3291358_640x480.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Pokud nebude vymačkaná náprava v tom osazení tak by mohl stačit vyměnit pouze ten čep. Asi bych dal i nové ložiska.
Já to kdysi nechal vyměnit pro jistotu celé i se štítem a brzdama. Náprava zůstala.
Každopádně jste měly velkou kliku že to dojelo domů.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
Ivo musíš sundat buben. Je tam centrální matka a pod ni ložisko. To stahnes i s bubnem a odpojiš lano.
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
BUBEN SEM SUNDAL, NA LANKU TEĎ VISÍ JEN BRZDOVÝ OBLOŽENÍ. ALE TU VELKOU MATKU POD TOU PRACHOVOU POKLIČKOU NEJDE POVOLIT A TO TAM NENÍ ŽÁDNÁ ZÁVLAČKA. DOUFÁM, ŽE MÁ NORMÁLNÍ ZÁVIT. ŘEŽU DO TOHO (DO KLÍČE) JAK HLUCHEJ A NIC:o
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let
Zavit bude normalni, je to utazeny na moment, musíš zabejčit
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
Já to povoloval velkou golou s trubkou. Bez nějakého uchycení to asi nepůjde.
1
1111111111Člen
Přidáno před 8 let
strana 144 a dále...... http://www.al-ko....glisch.pdf
IVO-HANKAIVO-HANKAČlen
Přidáno před 8 let
A JE MOŽNOST NĚKDE KOUPIT TEN CELÝ ČEP. PRAVDĚPODOBNĚ SE MI UTRHLA TA MATKA I S KUSEM TOHO ČEPU????

Automatické sloučení 29.03.2016 12:30:
TAK ČEP JSEM KONEČNĚ VYNDAL (FOTO) SNAD BUDE NĚKDE K SEHNÁNÍ. U DRUHÝHO KOLA JSEM KOUKAL, ŽE JE TAM NĚJAKÝ IMBUS, KTERÝ TO DRŽÍ V NÁPRAVĚ A TEN MI ASI PRASKL
Upravil IVO-HANKA dne 29.03.2016 11:30, před 8 let
IVO-HANKA Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen p3291360_640x480.jpg
P
pigyČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj Ivo,

podívej se na odkaz níže, AUTOVIA Plzeň
Hřídel kolové jednotky AL-KO 2051 euro compact,
http://static.aut...24_v.jpgj,
Alena+Zdeněk, Opel Mokka + ADRIASmile
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,553 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20971 sekund | Průměrně za: 0.20971 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB