!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 32

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 11,677
· Nejnovější člen: liborbuchta

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

libor1964
16.08.2018 09:39
Vítáno Shock Shock

libor1964
16.08.2018 09:37
Zdravím,potřebuji poradit nějaký slušný kemp v západních Čechách.Máme pejska.Tak ať nemáme problém.Koupání výtáno.Libor

Michal Levice
14.08.2018 17:16
Rýchla pozvánka víkend Oáza kemp Komoča dobrá strava pekná pláž super voda .

Majli
14.08.2018 12:29
@ ZdendaAla : D1 pokud teda máš auto do 7 osob . Kup ji tady: https://ematrica..
..tiutdij.hu

ZdendaAla
13.08.2018 22:19
Ahoj,jel teď někdo obytným autem do 3,5t po maďarské dálnici? Platí známka D1 nebo D2? díky za info

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
Důkladné vyčištění fekální nádoby WC
Ahoj,
udělal jsem dobrou zkušenost o kterou by myslím bylo škoda se nepodělit:

Koupil jsem starší karavan včetně staršího vestavěného WC (1992). Samozřejmě kazeta byla původní se slušným nánosem uvnitř. Postupně jsem zkoušel tyto prostředky:
- Výplach čistou vodou (nic moc)
- Výplach octovou vodou i zahřátou (trochu lepší, ale stále silná vrstva močového kamene na dně)
- Roztok Sody několik dnů (beze změny)
- 4litry octa týden (také skoro k ničemu)
- Oficiální čistící fialová chemie Thetford (hezky voní, ale efekt na kámen žádný - možná při opakovaném používání jako prevence by to šlo)
- A pak jsem v krámu objevil tabletky na čištění WC a ty to do druhého dne zmákly super!

Koupil jsem je v prodejně JIP Jilemnice, samotný výrobek je z EDEKA, dovážejí to z D. Stojí 40kč 16ks. Použil jsem 3ks + vody tolik aby byly celé potopené.

ODKAZ:
https://www.edeka...0663202009

Asi by to šlo udělat i s jinými produkty tohoto typu. U těchto se na obalu chlubí že rozpouští urinstein a dlouhodobé usazeniny...

Na začátku jsem odmítl koupit novou kazetu za 4000 a vyplatilo se to. Měnil jsem také těsnění a ta vyšla kolem 800kč, vše z www.svetkaravanu.cz
Knaus 550FSK

Upravit 1
Ahoj. Mám dobrou zkušenost s kyselinou chlorovodíkovou (solnou), taky za pár kaček. Stačí cvrknout tak 1 1/2 polévkové lžíce, vznikne velmi slabý roztok, který nic nepoškodí, ale na takové usazeniny funguje dobře. A kyselinu mám ještě navíc na měkké pájení, event. chlorečňan zinečnatý z ní a ziku získaný. Neoponuji, jen uvádím další možnost. Čáo, Pepa

Upravit 1
Ahoj,
no taky jsem se mohl nejdřív zeptat tady, než nakupovat po drogeriích...

Kde se dá kys. chlorovodíková koupit? Je to ještě na drogerii, nebo už nějaký krám s potřebami pro (mladé) chemiky? Smile

Z.
Knaus 550FSK

Upravit
není nad savo
okamžitě vyčistí a ještě i vydezinfikuje, jen je potřeba důlkadně nádobu pak vypláchnout.

Upravit
Ahoj, já používám tabletu do myčky. Napustim nádrž po hrdlo užitkovou vodou, vhodim tabletu, nechám přes noc a ráno je nádrž jako nová.
Romča + Míra + Kubík pes Márty a Jerry, Rimor Europeo 98

Upravit
Mezi výjezdy necháváte nádrž prázdnou nebo hned dáváte náplň?

Upravit
Prazdnou čistou.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+3 Medvíďata(21+10+6)+ český terier PARD + obytná avia A15 6m max. výbava :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931

http://www.me2di.webnode.cz Upravit 1
na zimu mám vše vyčištěné a vysušené, ale pokaždé na jaře mám problém rozchodit jak čerpadlo na splachování, tak i čerpadlo na pitnou vodu, jsou prostě snad přirezlé, pomáhám jim (vrtulce) se roztočit než se roztočí ... jak ošetřujete tyto ponorná čerpadla před odstavením? Díky za radu.
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 58+58

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.42 sekund
172,727,754 návštěv