Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení

Poslední aktualizace před 6 let
S
strawberry68Nováček
Přidáno před 8 let
Prosím,můžete mi někdo poradit,jak zapnout tohle topení?
:x
strawberry68 Připojili následující obrazek:
topeni_1.jpg
R
Radim5844Člen
Přidáno před 8 let
Jednoduse. Chvili podrzis/zatlacis kolecko- tim napustis plyn a jen otocis. Musis slyset cvakat piezo zapalovani. Ve spodnim okynku mas pruhled aby si videl na plamen zda hori.
Nezapomen pustit vsechny ventily plynu.

Radim
Fiat Frankia 1985-kompletní renovace 2015
http://krfc.rajce...t_Frankia/
http://krfc.rajce...rankia_II/

Citroen Jumper 3.0 HDI obytna vestavba
http://www.rajce....
S
strawberry68Nováček
Přidáno před 8 let
Prosím Tě a musí být napojena baterka 12V?Baterku zatím nemám zapojenou a když s tím otočím a podržím to kolečko,tak nic necvaká,nic to nedělá.
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Sundej kryt topení, kde poznáš jak je zapojeno zapalování. Většinou je na tužkový baterky, umístěné dole. Vyčisti, vyměň, vyzkoušej. V případě VN zapalování zapojené na baterku, musíš jí dodat. Po otevření všech plynových ventilů pro topení, otoč regulačním kolečkem topení a zatlač dolů, když se topení zapálí, drž asi 20 sekund, až se ohřeje bezpečnostní pojistka a pak pusť. Pak jen reguluj výkon.
S
strawberry68Nováček
Přidáno před 8 let
Děkuju moc,vyzkouším:D
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Mam stejne topeni a po hodine na max. vykon je v karavanu cca 12 max.

Venku bylo dnes cca 5.

Pripadne mi, ze je to slabe.

Kdyz jsem jezdil s kamionem, tak naftove topeni vytopilo kabinu za max 10min.

To byl zcela jiny frkot.

Jak dlouho vam trva nez se vytopi autokaravan na cca 20?

Existuje nejaka casta zavada? Treba proc to malo topi? Mam i rozfuk pusteny na 3(z 6) a plyn na plno a fouka to vlazne.

Dekuji, Martin
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Máš vadnej regulátor. Z kapiláry uniknul parafín a neotvírá přívod plynu, nebo jen málo. Případně přidřenej pístek, ale stříkání olejem je většinou jen velmi dočasná oprava. Vyměň regulátor.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let
Podobnou závadu mám i já zapálím topeni na 1 hoří a nehřeje otáčím kolečkem na 4 stupeň stále nic nepatrně pohnu s kolečkem a za chvilku mám v autě saunu.Do konce topné sezony to nějak vydržím a potom šup do Č.Lípy Jenom dotaz stačej samotný kamna nebo celý auto.
Hanka a Pavel
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Da se to pred tim nez to koupim nejak overit, ze je to regulator?

Kde to muzu dobre koupit?

Topeni musim nejak slozite rozebrat?

Bo je to snadne?

Dekuji

Automatické sloučení 07.03.2016 21:32:
Je to tenhle ventil?

http://www.karava...-58000.htm

Taky se mi jeste stava, ze topeni po nejake dobe samo zhasne.
Kdyz ho znovu nastartuji, tak zase jede...

Martin
Upravil Captain dne 07.03.2016 21:32, před 8 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Měl jsem také to topení a porucha byla ve ventilu regulátoru, viz odkaz. Ventil, regulátor po zatlačení pouští plyn do pomocného hořáku a po puštění se má zvednout a zapne se hlavní hořák. No často se nezvedne, je zanesený. a hoří to jen na ten pomocný hořák. Když to zhasíná, tak vadná tepelná pojistka, neopravitelná nutno vyměnit.
Pro zručného oprava hodinka, pro nezručného celý den, či víkend.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Captain:
Máme v bydlíkovi to samé topení. Na podzim jsem ho používal při +5°C a po zapnutí se zvednula teplota z cca. 15°C na 21 °C za cca. čtvrthodinu a to byl regulátor tak na půlku a rozfuk na dvojku. Když to zapnu na plno, tak z toho topení jde během 2 minut hodně teplej vzduch (bez rozfuku). Takže pokud budeš mít v pořádku regulátor, tak se nemusíš bát, že by ti málo topilo.
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem kompletne rozebral topeni... Da se na netu sehnat pouze ta kapilarni trubicka s bombickou? K cemu to presne slouzi? Neni to jako regulator k udrzeni pozadovane teploty?

Na netu se da za 400kc sehnat termoelement. Ten slouzi jako pojistka, ktera zavre plyn v pripadu shasnuti plamene?

Jinak pistky chodi jak vino...

Diky Martin
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Ano ta tenká trubička na konci s válečkem a uchycena dole je snímač teploty pro regulátor. Jinak já i kolegové termopojistku pro topení, bojler, ledničku, či sporák, kupujeme u Ptáčka, nebo v Moře, elektrické parametry stejné, jen jiná cenová relace něž Truma.
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem to kompletne rozebral, vsechno vycistil(bylo hrozne zanesene), lehounce maznul pistky a slozil dohromady. Namontoval jsem to zpet do auta a zkusil to...cca 10 minut ta valilo jako blazen a pak to zdechlo :-( snazil jsem se najit zavadu. Pak me napadlo zkusit sporak a sotva horel, takze dosel plyn :-)

Ve ctvrtek jedu pro cisty PROPAN.

Pak dam vedet, jestli to pomohlo...

Da se u Ptacka koupit jen ta kapilara a nebo i ta tepelna pojistka?

Mam model SL 3002/3, nevite jak je to znaceno u Ptacka a nebo u MORA? Pod jakym kodem je to u nich vedeno? Nebo mi poradi?

Dekuji za predchozi info, Martin

Automatické sloučení 08.03.2016 18:58:
http://www.nadeta...?ItemIdx=4

Nasel jsem tohle za 95kc(original truma 400kc)

Jen se mi nedari najit to s tim valeckem po webu, ani origo....

Martin
Upravil Captain dne 08.03.2016 18:58, před 8 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Dělám to tak, že vezmu vadnou termopojistku, posuvnici, nebo jiný díl a jdu do Mory. Tam mně děvčata nabídnou podobné a já jen měřím a vybírám a většinou vyberu dobře. Jsou tam i trysky a termopojistky do ledniček. Výběr je daleko lepší, když to držíš v ruce, než to vidíš na monitoru.
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem byl dnes v Brne. Cestou jsem koupil v Rajhradicich cisty PROPAN za 515Kc/10kg.

Potom jsem zajel do MORA obchodu(kousek od Svobodaku) a koupil novy termoelement(tepelna pojistka) urceny na sporaky za 114Kc.

Vse jsem smontoval a zkusil.

Hori pouze staly plamen kdyz to drzim, ale kdyz to pustim, tak to zase zhasne.

Napadlo me jeste vyhodit magnetickou civku JUNKERS, bez ni topeni slapalo jak vino VIZ ODKAZ http://www.kobras...ini-pro-s/

Nasel jsem na netu, ze pan Hoda dela servis pro TRUMA Brno. Jsem mu volal, nemuze, ma zlomenou nohu.

Nevite nekdo nahodou prosim, jestli se v Brne nebo okoli da koupit tahle civka? I pan Hoda mi potvrdil, ze to bude ona.

Chteli jsme o vikendu odjet na nasi 6 mesicni cestu. Ale nechceme odjet bez topeni, tak se snazim do zitrka(patek 11.3.2016) sehnat tuhle civku.

Dekuji, Martin
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Cívečka v pojistce má asi 6 závitů relativně silného drátu, to proto, aby měla velmi malý odpor, protože termočlánek, který je v plameni, dak dává velmi malé napětí, tak aby přes tu cívku tekl alespoň nějaký proud. Problém bývá většinou ve dvou věcech: Vymontuji termočlánek, tu špičku, strčím do plamene doma na šporáku a milivoltmetrem změřím, jestli dává napětí. jestli že ne, tak jdu koupit nový. Někdy je to přerušením vnějšího vodiče, té trubičky, lze zaletovat cínem, ale nový je nový, tzn. dobrý. Jestliže termočlánek dává napětí, tak může být problému toho členu, u té cívečky, ale ta nebývá nikdy špatná, lze proměřit ohmetrem. Problém bývá u dosedacích ploch elektromagnetu. Magnetické pole je tak slabé, že obě části nedovedou přiskočit k sobě, jako např. v relé, proto je musíme přitisknout knoflíkem. Ale je dokonce tak slabé, že pokud nebudou dosedací plochy obou feromagnetických (železných) částí rovné a zrcadlově vyleštěné, nebo tam bude zrnko prachu, tak se pojistka neudrží. Koupí se nová, stojí 125 v českých, ale lze to rozdělat a opravit. Bože, co jsem se toho naopravoval před více, jak padesáti lety u domácích plynových absorbčních chladniček po Přerově! To začaly první elektromagnetické pojistky plamene u nás (v ČSR), před tím byly bimetalové, které bylo nutno nahřát lihem v malé misečce, která se zasunula po kolejničkách až k hořáčku. A ta jak "lupla", tak hořel plyn. Čáo, Pepa
Čáo, Pepa
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj Pepo,moc dekuji za popis funkcnosti :-)

Pises 125 ceskych, asi myslis tu civku nebot termoclanek jsem koupil vcera.

Kde by se dala ta civka koupit, nevis?

Potrebuji ji prave uz dnes :-)

Zkusim to vse radne vycistit. Mam tu civku i naolejovat, at chodi lepe???

Diky Martin
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Captain napsal:

Ahoj Pepo,moc dekuji za popis funkcnosti :-)

Pises 125 ceskych, asi myslis tu civku nebot termoclanek jsem koupil vcera.

Kde by se dala ta civka koupit, nevis?

Potrebuji ji prave uz dnes :-)

Zkusim to vse radne vycistit. Mam tu civku i naolejovat, at chodi lepe???

Diky Martin

Ahoj, záleží, odkud jsi. To je tady největší tajemství u mnohých. Měli by to mít v každé šopě s náhradními díly na plynové spotřebiče. Já jezdím do Velké Bystřice u OL do Mora prodejny, nebo v Prostějově obchod Plynoservis, tam jsem koupil hned na první pokus ruční piezozdroj jisker do kamen Trumatic 3002 za 130 Kč, který tam pasoval, (starý jsem měl s sebou), když v caravan šopě mi řekli, že to objednají, ale ať počítám hodně, hodně přes pětistovku. Musíme se dívat dobře okolo sebe. Vezmi ten díl ale s sebou. Čáo, Pepa (Dali jsme světu kromě dolaru (český tolar) další slovo - tu šopu).
Upravil Doskocil dne 11.03.2016 07:30, před 8 let
CaptainCaptainČlen
Přidáno před 8 let
Vymenil jsem tepelnou pojistku a nic.

Na doporuceni zde ve foru jsem rozebral civku, vse radne vycistil a ejhle - topi to perfektne.

Dnes jsem spal v Karavanu a na stupen c.6 tam bylo az do rana prijemnych +20°C.

Ovladani rozfuku jsem nechal na automat.

Dekuji vsem za rady, Martin

P.S. Novou tepelnou pojitku jsem koupil v obchode Mora....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Captain, pachta, strawberry68, Radim5844, Vasu, Karel Prokop, PetrDubi, Doskocil, TomasM

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,045 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23986 sekund | Průměrně za: 0.23986 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.19MB/4MB