Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vyjadřovátka čili "lajky": OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vyjadřovátka čili "lajky"

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Chcete mít možnost jednoduše symbolem se vyjádřit k příspěvku

    Ano [79/115]69 %
    Ne [36/115]31 %
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 8 let
Přiznám se, že mi vůbec nechybí. Jejich význam nepřeceňuji. Jsou spíš pro doplnění a oživení, ale větší význam nemají.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 13.01.2016 09:55, před 8 let
nozkanozkaČlen
Přidáno před 8 let
Mně nechybí. Pokud se mi příspěvek líbí, nebo nelíbí a mám potřebu se k němu vyjádřit, pak si určitě najdu chvilku času a okomentuju ho. Popravdě ani nevím, co všechno by tyto symboly měly vyjadřovat. Kdyby už došlo na věc, mně by stačilo +, nebo -.
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Já s nimi souhlasím. Jednoduché vyjádření názoru, není třeba někdy zbytečných slov. Tak, jak zde byly dříve, t.j neanonymní. Pokud to je možné, tak s technickým omezením na možnost kliknout na jeden konkrétní příspěvek pouze jednou, aby někteří členové neměli pocit, že může docházet k manipulaci.
Zdraví
Luboš a Dáša
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,

"likes" patří na Facebook, na fórum patří "thanks".
"Dislikes" potřeba nejsou.

Dle mého názoru pozitivní věc s dvěma signály:

1. Je jasně vidět počet příspěvků a poměr díků, což napovída alespoň něco o danném nicku
2. Ten, kdo si dá práci s něčím přispět má zpětnou vazbu zda mu to úsilí za to stojí, resp. zda to co píše je vůbec věc užitečná.

V pravidlech je jasně napsáno, že děkovat se nemá, což osobně porušuji, jelikož když někdo poradí, zdá se mi slušné mu poděkovat.
4.114683,118.628756
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Dal jsem rozhodně NE.Přijde mi to v přeneseném smyslu jak děti v mateřské školce.Kdo s kým "ka",kdo s kým "neka"Tem má hodně lajků,tak s ním musím "ka".K čemu to jako je?K ničemu.Když se mi příspěvek líbí,tak tu mám spoustu smajlíků ho ohodnotit.Když mám k někomu sympatie,nebo naopak,tak mu pošlu SZ.Kdo chce laikovat může na facebooku,dle mě to tady nemá co dělat.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Hodnotítka jsou podle mého názoru v určitém množství stejně neobjektivní úkon ovlivněný sympatií nebo nesympatií k dané osobě a jeden z možných latentních důvodů pro další žabomyší války. Zástupný problém absence moderátorů, kteří by umožnili adminovi řešit samotnou administraci stránek a třeba tvorby tématického řazení u fotogalerie. Za mě spíše ne (v anketě tedy NE).
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
za mně ano, ne vždy se mně chce smolit vyjádření proč se mi ten či onen příspěvek líbí/nelíbí
navrhoval bych, ale rozhodně nejméně dvě - palec nahoru/dolu
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Za mně ne, ne vždy to je objektivní.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Taky po krátké rozvaze ne.Nic moc objektivnìho ale nevím ještě jsem to nezažil jen na intru kdy jsme dostávali za neuklizený pokoj bod a za tři černý puntík ale to se asi nedá srovnávat nebo jo?Petr

Automatické sloučení 12.01.2016 19:15:
Vasu mě předběh s tou objektivitou.
Upravil zemanekpetr dne 12.01.2016 20:15, před 8 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Za mě ne:(
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 8 let
V minulosti byla vyjadřovátka po zásluze zrušena. Příkladem té hrůzy bylo, že na názor v příspěvku naklikalo třeba deset kolegů "Mám jiný názor", ale nikdo nenapsal jaký. Nic to nepřineslo, někdy to také trapně sloužilo k tzv. "áchání". :v
Upravil vondracek dne 12.01.2016 21:29, před 8 let
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Tohle jsem vyprovokoval já. Napíšu proč.

1. - pro vyjádření jednoduchého názoru nemusí vzniknout další příspěvek ve vláknu - podporuje to přehlednost diskuse
2. - nepodporuje se takto jednoduchým vyjádřením vznik různých zbytečných domněnek, způsobujících odbočky v tématu, hlavně však pak konflikty (jednoduše - není se do čeho zamotat)
3. - je snazší plácnout k příspěvku trefné vyjadřovátko, než plodit text - víc členů se snáz projeví
4. - když někdo prudí, dřív se dozví, že se to až tak nebaští - šance předcházet opakovaným situacím, vedoucím k banům
5. - pokud si něco zaslouží ocenění, je fajn, že se tak snadno stane

Zarputile tyto symboly nazývám vyjadřovátky - vidím v nich nástroj pro snazší a širší projevení názoru právě v situaci, kdy je nás tu jak malých myší. A jako otevřený přispěvatel vítám orientaci v reakci na svůj příspěvek, pokud bych to psal jen pro sebe, tak bych sem nelezl. Tedy letmé vyjádření druhých vítám, neobtěžuje mne.

Pokud bych značky musel brát jako hodnotítka, tak chápu, že mohou iritovat - kdo je zvědavý na to, aby ho někdo hodnotil, nejsme přece na pionýrském táboře, že ;-) ? No tak tohle se tím asi nemyslí.....

Evidentně jde tedy o jedno - každý nástroj je tak dobrý, jak dobře či špatně se používá a jak je chápán.
Jak říkají Číňané - nezáleží na situaci - ta je pro všechny stejná - záleží na vtahu k ní.

A proto i doporučuji ne ty "propálené" palce nahoru a dolů(brrrr), ale více značek

užitečné
děkuji
pobavilo
nerozumím
jednou stačilo

Kdysi se podobná vyjadřovátka používala - jde o poznatek z praxe, ne teorii. Mnohokrát posloužila, ale pochopitelně, občas v nich někdo problém našel. Většinou ten, kdo by ho našel v čemkoliv jiném. Pro takové případy se tu ale asi nikdo dvakrát snažit nebude, že ano. Takže jejich odstraněním (protože se někdy někdo cítil dotčen) se podle mne s vaničkou vylilo i dítě - kultuře a atmosféře to nepřispělo ani omylem, hrubost, arogance a někdy tupost gradovala i potom. O tom netřeba diskutovat.
Tedy píši ano.
Radek
T
TandyČlen
Přidáno před 8 let
Jak říká Zdenek. A kdo chce dá a kdo nechce nedá. V tom je ta svoboda rozhodnutí. Každý podle svého gusta. A takto se dá vyhovět všem. Ale není to naprosto nic zásadního pro funkčnost fóra.
Tatifer
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Za mě ANO. Díky vyjadřovátkům, by nebyl zasra....... ( slušně snad zašpiněný ) server nicneříkajícími několikařádkovými příspěvky. Místo přidaného komentu " Souhlasím s tebou " atp. By se zaklikl jen nějaký ten symbol. A fertig.
Mě docela chybí. Dříve jsem u zajímavých příspěvků označil symbol a stačilo to.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Omlouvám se za roztržitost , ale jako hlavní "provokatér" tématu se ptám Funa, zda název ankety může upravit na
"Chcete mít možnost jednoduše symbolem se vyjádřit k příspěvku?" - vystihuje to dle mne smysl lépe než "olaikovat" - to je samo o sobě tendenční - zní to jako oznámkovat - a to není účel.
Radek
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Souhlasím s názorem Radka Slabého (č. 8) K jeho návrhu "vyjadřovátek, jak je napsal, bych přidal "souhlasím" a "nesouhlasím", možná místo "nerozumím" a případně "jednou stačilo". Když nerozumím, tak je lepší dát příspěvek a v něm upřesnit čemu. Nenazval bych to "hodnotítko" či "Hodnocení", to je opravdu tak trochu :v. Lepší by byl název nebo označení "Názor".
Jo a podporuji i jeho návrh na upřesnění názvu ankety (č. 15). Taky už jsem starší pán, z hlavy mi nevypadávají jen vlasy a odborné aiťácké termíny mi moc neříkají, ba občas ani nevím, jestli to náhodou není třeba nějaká nová nadávka.
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 12.01.2016 22:49, před 8 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Omlouvám se za roztržitost , ale jako hlavní "provokatér" tématu se ptám Funa, zda název ankety může upravit na
"Chcete mít možnost jednoduše symbolem se vyjádřit k příspěvku?" - vystihuje to dle mne smysl lépe než "olaikovat" - to je samo o sobě tendenční - zní to jako oznámkovat - a to není účel.


Zachoval bych alespoň trochu naší krásné řeči na netu.

vyjadřovátko. :^

Co je to Lajk ? Jako že amatér :D:(
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 8 let
ANO.
Pokud si pamatuji, možná se ale mýlím, bylo možné u příspěvku povolit, nebo zakázat ono vyjádření názoru symbolem.
Tyto symboly jsou snad srozumitelné pro všechny, tedy i nám starším, ne jako jakési: likes, thanks, dislikes.
Jestli byla "po zásluze zrušena", je pouze věc názoru.
Osobně rád používám i smajlíky, prosím nerušit je. Předem děkuji. :_
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
ANO. Kdo chce , použije, kdo ne ignoruje. Mohlo by to třeba i jen částečně pomoci k odplevelení vláken, zejména od příspěvků mimo téma a osobních potyček.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, Vondráčku - tak jako já ANO, tak ty NE. Pamatuji se. Ale tak dramaticky po"zásluze zrušenou hrůzou" bych to nenazýval. Áchání je Tvůj citlivý bod, ale pokud někdo A áchá někomu B, pak to Vondráčkovi C může být snad ukradeno. Obzvláště, stane-li se tak prostřednictvím jednoduché značky, jež nezatěžuje diskusi. Bod pro.

"mám jiný názor" bylo v podstatě zdvořilé odmítnutí příspěvku, znamená "nesouhlasím", kdo chtěl, napsal proč, kdo nechtěl - stejně by nenapsal. Ale věděl jsem, že jsem se asi moc netrefil, když se jich objevilo více. Ne vždy je nutné nechat si to vysvětlovat, stačí být trochu nad věcí.....

Souhlasy v této anketě se mi jeví být názor těch, kdo by buď jednou klikli, nebo jindy neklikli. Nesouhlasy ale může být leckdy názor těch, kdo u svého příspěvku vlastně ani nestojí o nějaké jednoduché vyjádření ostatních. Je ta anketa skutečně o tomto? Pokud ano, řešil by to "vypínač", který by se mohl jmenovat "já sem teď něco napíšu, ale na žádnou vaši jednoduchou reakci nejsem zvědavý" ;-)
Radek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,674,325 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27224 sekund | Průměrně za: 0.27224 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB