Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hliníkové nebo kompozitové PB láhve?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hliníkové nebo kompozitové PB láhve?

Poslední aktualizace před 2 roky
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, já používám Tomegas lehcene ocelové lahve (cca 10.2 až 10.8 kg dle lahve),11kg propanu v Primagas Ústí nad Labem vyjde v této lahvi na 380 Kč vč DPH.

Současně si hodlám nyní půjčit na zimu dvě kompozitove Lahve od Kralupol / konkrétně ve Finaso Velemin. Záloha 2400 Kč a 10 kg propanu 479 Kč / porovnám a vyzkouším. Při mé spotřebě plynu bych pak v létě přešel na kompozit a v zimě kompozit jako rezervní láhev. Hlavní ocelová by zůstala a v létě jen kompzitni lahev / 1 ks na 14 dni mi vždy stačil .

Odkaz na místo které uvádím. Věřím, že jak Kralupol tak Finaso bude záruka kvality.

http://finaso.cz/...n-kompozit
Ixeo 710 i, Fiat
Upravil Jirka Vospalek dne 09.12.2017 17:02, před 6 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj , mám plnicí alugas,měl jsem i nádrž,20 roků jezdím OA,za celou dobu co jezdím ,jsem se setkal s problémem jenom se samo domo,viz kdysi Hradec,potom s kompozitkama s ventilkem dole na dně a na víc s odborníkama samo doma plniči.Toto téma bude pořád aktualní,protože je to obrovský problém ,normální člověk nebezpečí nepozná a ono je..sám jsem to zažil a vím ..proto vás prosím,na plynu se nešetří--je to nebezpečné,chceme jezdit a být v pohodě..dík:_
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pepi napsal:

Ahoj , mám plnicí alugas,měl jsem i nádrž,20 roků jezdím OA,za celou dobu co jezdím ,jsem se setkal s problémem jenom se samo domo,viz kdysi Hradec,potom s kompozitkama s ventilkem dole na dně a na víc s odborníkama samo doma plniči.Toto téma bude pořád aktualní,protože je to obrovský problém ,normální člověk nebezpečí nepozná a ono je..sám jsem to zažil a vím ..proto vás prosím,na plynu se nešetří--je to nebezpečné,chceme jezdit a být v pohodě..dík:_


Ahoj. Já mám i starší kompozitky (a právě ty chci na jaře vyměnit za ty nové od Kralupolu, protože budou mít 10 let), ale po Česku jezdím s ocelovýma, bo váhu až tak řešit netřeba...nicméně mám na autě novou platnou (i mezinárodně) samolepku o revizi plynu, a když jsem se tak v létě rozhlížel po bydlíkách, tak ji měl tak jeden z deseti, ale vařili a topili samosebou všichni....takže tak asi...nechci vyletět do vzduchu, a ještě míň chci, aby mě tam poslal soused v kempu..ale to je na každém z nás jak píšeš :)
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Petr071 napsal:

...nechci vyletět do vzduchu, a ještě míň chci, aby mě tam poslal soused v kempu..


Dobrý den,
mohu se zeptat, ke kolika explozím bydlíků nebo karavanů došlo v kempech v letošním roce tím, že neměli revizi? Rád bych si udělal obrázek o akutnosti tohoto problému.
Děkuji.
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

PaMi napsal:

Citovat

Petr071 napsal:

...nechci vyletět do vzduchu, a ještě míň chci, aby mě tam poslal soused v kempu..


Dobrý den,
mohu se zeptat, ke kolika explozím bydlíků nebo karavanů došlo v kempech v letošním roce tím, že neměli revizi? Rád bych si udělal obrázek o akutnosti tohoto problému.
Děkuji.


To přece není o tom, kolik...spíš, aby ani jeden, protože když se to stane, není to nic moc...a právě proto by tu revizi měli mít všichni :) Je pravda (bohužel nebo bohudík?), že se to často nestává, a proto tu revizi spousta lidí nemá...

https://www.carav...owstart=18
https://www.blick...22485.html
P
paragČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Petr071 napsal:

Citovat

PaMi napsal:

Citovat

Petr071 napsal:

...nechci vyletět do vzduchu, a ještě míň chci, aby mě tam poslal soused v kempu..


Dobrý den,
mohu se zeptat, ke kolika explozím bydlíků nebo karavanů došlo v kempech v letošním roce tím, že neměli revizi? Rád bych si udělal obrázek o akutnosti tohoto problému.
Děkuji.


To přece není o tom, kolik...spíš, aby ani jeden, protože když se to stane, není to nic moc...a právě proto by tu revizi měli mít všichni :) Je pravda (bohužel nebo bohudík?), že se to často nestává, a proto tu revizi spousta lidí nemá...

https://www.carav...owstart=18
https://www.blick...22485.html


Ono to neni o papíru od revizáka.Lávka v Praze měla revizi starou asi 14 dní a přece spadla.Revizák není vševědoucí a též po pár dnech se může stát průšvih.Trubka se může utřepat a pod.a to on neovlivní!!!
Konrolu by si též měl dělat kažký sám,stačí po výjezdu zavřít flašku a za tři dny zapálit sporák.Kdyz na chvilku chytne,únik plynu není.Spoje jarová voda nebo detektorem.
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let
Ono to neni o papíru od revizáka.Lávka v Praze měla revizi starou asi 14 dní a přece spadla.Revizák není vševědoucí a též po pár dnech se může stát průšvih.Trubka se může utřepat a pod.a to on neovlivní!!!
Konrolu by si též měl dělat kažký sám,stačí po výjezdu zavřít flašku a za tři dny zapálit sporák.Kdyz na chvilku chytne,únik plynu není.Spoje jarová voda nebo detektorem.[/quote]

O papíru ne, ale o tom, jaký má kdo vybavení jo. Asi se trochu rozepíšu. Poblafávala nám lednička, takže jsme zajeli do karvan servisu kousek od nás, ať to spraví a zkontrolují raději celý systém. Cosi udělali, penízky ( a ne málo) napočítali, a když jsem je upozornil, že je z kastlíku kde jsou bomby cítit plyn, tak to znovu očuchali, omazali jarovou vodou, a že prý vše OK. O víkendu jsme dojeli do kempu, pustili plyn (kvůli ledničce), uvařili kafe, zabydleli se a šli na pivo. Když jsme se po asi 3-4 hodinách vrátili a otevřeli auto, byl cítit plyn. Tak jsme hned zatáhli bomby a začali telefonovat, kde by nám to kdo o víkendu spravil. Kousek od Rozkoše se nad náma smilovali a v neděli ráno se pustili do opravy. Našli únik hned za přepážkou kastlíku, pak provedli tlakovou zkoušku a ještě přetěsnili přívod k ledničce, který odhalila ta tlaková zkouška, myslím, že nikdo nerozebírá skříně a nábytek, aby použil jarovou vodu na skrytých místech. Dovolím si tedy nesouhlasit s tvrzením, že pokud chytí sporák, je všechno v cajku.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 6 let
Revízia je krásna vec no všetko nerieši.Nám sa tohto roku stalo to že po štrnástich dňoch cestovania sa utrepala trubka na plyn do ľadničky. To je vec ktorú revízia nerieši.Preto mne osobne je jedno či karavan alebo obytka vedľa mňa v kempe má alebo nemá revíziu.Keď sa má niečo stať tak sa to stane.
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Petr071 napsal:
Dovolím si tedy nesouhlasit s tvrzením, že pokud chytí sporák, je všechno v cajku.


Tak to jsi to asi špatně pochopil. Jestli jsi měl kdesi za nábytkem netěsnost, tak ti po třech dnech od zavření flašky sporák určitě nechytne.:c Vždyť to je vlastně taky tlaková zkouška a nic tě nestojí. Navíc - na případnou "uklepanou trubku" přijdeš okamžitě a né až při další revizi za 2 roky. :_
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Petr071 napsal:
Dovolím si tedy nesouhlasit s tvrzením, že pokud chytí sporák, je všechno v cajku.


Tak to jsi to asi špatně pochopil. Jestli jsi měl kdesi za nábytkem netěsnost, tak ti po třech dnech od zavření flašky sporák určitě nechytne.:c Vždyť to je vlastně taky tlaková zkouška a nic tě nestojí. Navíc - na případnou "uklepanou trubku" přijdeš okamžitě a né až při další revizi za 2 roky. :_


vždyť se neperu !) můj prostě chytil i s netěsností...kontroluju průběžně, mám rád klid...tak všem hodně kilometrů bez závad :_
M
MarecČlen
Přidáno před 6 let
Tak už i Primagas nabízí kompozitní láhve s propanem (pro karavany atd.). Jsou stejné jako od Kralupolu, jen mají černý plastový obal (Kralupokl modrý). Platí se 350,- Kč za roční pronájem láhve a 420,- Kč za plyn.
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
mám hliníkové, jsou opravdu lehounké a u Soptíka mě je naplní za 350,00 Kč. Mám jich víc a dvakrát do roka je nechám naplnit. Naprostá spokojenost.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Marec napsal:

Tak už i Primagas nabízí kompozitní láhve s propanem (pro karavany atd.). Jsou stejné jako od Kralupolu, jen mají černý plastový obal (Kralupokl modrý). Platí se 350,- Kč za roční pronájem láhve a 420,- Kč za plyn.


Na webu primagas.cz o nich nemají ani slovo, máš nějaký odkaz ?
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
Zdravim mam kompozitne flase od Flagy super spokojnost su lahsie nez alu ahlavne sa daju presvietit takze viete kolko plynu este mate co sa tyka prepustania nic nehrozi vzdy vratim naspat a beriem nove preskusane plne propanu nedoplnam ich ani som to neskusal lebo niklde nieje propan na pumpach len propan-butan Flase mam z rakuskeho Bauhausu a tam aj menim sice je to drahsi spas nez doplnanie ale aspon nemam olej v regulatore a idem aj v zime takze odporucam kompozitne
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
M
MarecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Marec napsal:

Tak už i Primagas nabízí kompozitní láhve s propanem (pro karavany atd.). Jsou stejné jako od Kralupolu, jen mají černý plastový obal (Kralupokl modrý). Platí se 350,- Kč za roční pronájem láhve a 420,- Kč za plyn.


Na webu primagas.cz o nich nemají ani slovo, máš nějaký odkaz ?


Dnes mi je v Primagasu v Olomouci ukazovali. Ceny mám taky od nich. Na jejich sránkách jsem je ale taky nenašel. Tam mají jen kompozitky do VZ.
J
Jirka z LanstorfaČlen
Přidáno před 6 let
Flaga Hustopeče záloha na kompozit lahev 10kg- 800,- Propan 510,-

Je úplně stejná jako Rakouska z Bauhausu , akorát má napis Flaga. Plnit ale mohou jen ty s nápisem Flaga.,
Osobní zkušenost z 12.2.2018.

,
malinamalinaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Marec napsal:

Tak už i Primagas nabízí kompozitní láhve s propanem (pro karavany atd.). Jsou stejné jako od Kralupolu, jen mají černý plastový obal (Kralupokl modrý). Platí se 350,- Kč za roční pronájem láhve a 420,- Kč za plyn.


Naprosto stejná informace PRIMAGAS Horní Suchá tel: 558 273 200 obchodní zástupce 602 353 276 dstrouhal@primagas.cz
J
Jirka z LanstorfaČlen
Přidáno před 6 let
OD PRIMAGAS KRÁSNÁ NABÍDKA, BOHUŽEL PRODEJNÍ MÍSTO JEN HORNÍ SUCHÁ.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Už je to 14-dnů staré vlákno,ale když tady čtu to co čtu, tak musím přidat svoji zkušenost....

Propan / PropanButan - jednoznačně celoročně propan. Je ho ve flašce o kilo víc, je čistější (Butan je odpad), má větší výhřevnost. Nemám žádné problémy s hořením,lednice komínek,hořáky na vaření,hrnce ze spoda-vše čisté,nezanesené.Kolega plní LPG do flašek a stále nějaké problémy a začouzené hrnce.

ALU lahev plnicí-budu-li často a havně dlouho mimo CZ,tak jednoznačně plnicí ALU-to je jasné(třeba jako www.bydlikemevrop...
ALU lahev bez vnějšího plnění - máš-li možnost v okolí plnit, tak dobrá věc kterou bych bral.Já možnost nemám a nikam daleko jezdit nebudu.
Kompozit lahev-řekl bych stejné vlastnosti jako ALU bez vnějšího plnění(hmotnost apd.).Určující pro pořízení je cena.Jak tady někdo píše,tak dnes jsou chyby na kompozitkách vychytané.

Před 10-lety jsem pořídil tři kusy Kompozit na VZV, odšrouboval ventil,uřízl trubičku na kapalnou část a plnil LPG.Ano i já jsem to udělal kvůli úspoře váhy-z důvodu možnosti plnění jen LPG jsem je po roce přestal používat a jsem rád, protože tu bezpečnost jsem nezohlednil a to byla určitě chyba.Začínal jsem s bydlíkařením a tak nějak se to stalo.Němel jsem žádné technické problémy,ale....

Nevím kdo Kompozitky dnes vyrábí,ale tenkrát to byla firma Kompozit Praha, výroba byla v Dýšině u Plzně.Technický problem byl,že praskalo dno.Vyřešili to tenkrát tak,že při výrobě začali do dna vkládat plechové kolečko z nerezu a údajně se vše vyřešilo.Pak tam ale byly nějaké problémy s nízkým odbytem a tedy absence fin.prostředků na výrobu a firma myslím ukončila činnost.Pokud to tak není,tak se této firmě omlouvám,ale i jejich stránky nejsou funkční,tak je to asi pravda.

Aktuálně jsem si koupil(pronajal) tři kusy kompozitek od Kralupolu za 2400,-/ks. Kdykoliv je mohu na odběrném místě Kralupolu vrátit a 2400,- za kus dostanu zpět. K nejbližšímu prodejci to mám 10km,takže super. Je to propan pro běžné používání.Cena je taky OK.

První tři fotky nová kompozitka od Kralupolu, druhé tři fotky původní kompozitka na VZV od Kompozit Praha/Dýšina
peda Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen img_0498.jpg
J
Jenz83Nováček
Přidáno před 6 let
Dnes jsem volal do Primagasu - do karavanu jejich kompozitky nelze, ale už to bylo psáno výše. Zkuste www.kralupol.cz - je tam sekce o kompozitních lahvích - u nás v okolí dostupnost na 2 benzinkách Shell - záloha na obou čerpačkách 900Kč za lahev + cca 380 - 430 Kč za propan - cenu za plyn měla každá z Shellek jinou. Takže pokud nechcete platit zálohu 2400Kč u finasa mrkněte na výše zmiňovanou http://www.karava... nebo www.kralupol.cz a zavolejte na nějakou Shellku - záloha 900Kč je v pohodě
Honza, Gabča, Jenda (8), Amálka (7), Johanka (5), Tonda (4)
Peugeot 806 2,0HDi (2008) + Fendt Joker 530 (1990)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,502 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25116 sekund | Průměrně za: 0.25116 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.42MB/4MB