Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hliníkové nebo kompozitové PB láhve?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hliníkové nebo kompozitové PB láhve?

Poslední aktualizace před 2 roky
caslavacicaslavaciNováček
Přidáno před 8 let
Zkuste tohle a uvidíte:)
http://www.compos...ts/passion
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 8 let
Zatím jsem viděl jen kvalitní ze zahraničí a něco teď zrovna řeším. Uvidíme jak to půjde a až si kvalitu odzkouším budou na prodej. Snad do jara vše stihnu. V současné době je jednodušší u nás koupit alugasku a kvalita zaručena. Kvalitní nezničenou kompozitku v českém prostředí je problém najít, ale jsou a pokud nemáte možnost u firem co se tím zabývají sehnat je to naprd. Ve Zlíně nějaké mají, můžu se podívat na jejich stav.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 8 let
Tedy přátelé - pár dní jsem tu nebyl, a už je tu zase vlákno plné nesmyslů a polopravd! Poprosil bych ty, kteří o kompozitních láhvích nic nevědí, a nebo o tom "jen slyšeli", aby se zdrželi svých komentářů, protože jen děsí karavanistickou obec.... Je asi zbytečné diskutovat o bezpečnosti, každý výrobce a prodejce si musel projít kolečkem povolení, zkoušek a certifikátů, bavme se tedy o přednostech a nebo srovnávejme láhve ocelové, plastové a hliníkové! Samozřejmě obrovskou předností kompozitu je váha ( láhev unesete na malíčku levé ruky, a když máte v kastlíku 2 láhve, je to obrovský váhový rozdíl!! ) , a také to, že je průsvitná ( nikoliv průhledná!!! ) ! . Večer do ní posvítíte baterkou, a hned vidíte hladinu tekutého propanu a bez drahých měřáků zjistíte, kolik plynu ještě zbývá. Dřív se prodávala dokonce s německým a nebo českým šroubením - podle toho, jaká měl kdo regulátor. Já osobně mám 3 ks těchto lahví ( kvůli lyžování v zimě ), jsem s nimi maximálně spokojen, z Primagasu na nich mám nálepku "použivat jen ve svislé poloze", ve faktuře je uvedeno "pouze na topení", a stejné lahve běžně vidím v zahraničních kempech u Holanďanů a u Dánů! Takže přestaňme se strašit, bezpečné jsou všechny typy lahví - jinak by je asi nikdo nemohl vyrábět a prodávat, a ať si každý vybere tu, které mu vyhovuje.
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

PetrN napsal:

Tedy přátelé - pár dní jsem tu nebyl, a už je tu zase vlákno plné nesmyslů a polopravd! Poprosil bych ty, kteří o kompozitních láhvích nic nevědí, a nebo o tom "jen slyšeli", aby se zdrželi svých komentářů, protože jen děsí karavanistickou obec.... Je asi zbytečné diskutovat o bezpečnosti, každý výrobce a prodejce si musel projít kolečkem povolení, zkoušek a certifikátů, bavme se tedy o přednostech a nebo srovnávejme láhve ocelové, plastové a hliníkové! Samozřejmě obrovskou předností kompozitu je váha ( láhev unesete na malíčku levé ruky, a když máte v kastlíku 2 láhve, je to obrovský váhový rozdíl!! ) , a také to, že je průsvitná ( nikoliv průhledná!!! ) ! . Večer do ní posvítíte baterkou, a hned vidíte hladinu tekutého propanu a bez drahých měřáků zjistíte, kolik plynu ještě zbývá. Dřív se prodávala dokonce s německým a nebo českým šroubením - podle toho, jaká měl kdo regulátor. Já osobně mám 3 ks těchto lahví ( kvůli lyžování v zimě ), jsem s nimi maximálně spokojen, z Primagasu na nich mám nálepku "použivat jen ve svislé poloze", ve faktuře je uvedeno "pouze na topení", a stejné lahve běžně vidím v zahraničních kempech u Holanďanů a u Dánů! Takže přestaňme se strašit, bezpečné jsou všechny typy lahví - jinak by je asi nikdo nemohl vyrábět a prodávat, a ať si každý vybere tu, které mu vyhovuje.



http://www.primag...pohon-vzv/

Našel jsem odkaz na kompozit v Primagasu.ale o topení tam nic není.Schválně si tam ještě zavolám o info.Tohle mě opravdu zajímá.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

PetrN napsal:
í ( kvůli lyžování v zimě ), jsem s nimi maximálně spokojen, z Primagasu na nich mám nálepku "použivat jen ve svislé poloze", ve faktuře je uvedeno "pouze na topení", a stejné lahve běžně vidím v zahraničních kempech u Holanďanů a u Dánů! Takže přestaňme se strašit, bezpečné jsou všechny typy lahví - jinak by je asi nikdo nemohl vyrábět a prodávat, a ať si každý vybere tu, které mu vyhovuje.



http://www.primag...pohon-vzv/

Našel jsem odkaz na kompozit v Primagasu.ale o topení tam nic není.Schválně si tam ještě zavolám o info.Tohle mě opravdu zajímá.


Dostal jsem už ověřenou informaci od člena C24 ohledně Primagaz v OL...kompozitní láhve plní (vyměňují), jen je potřeba požádat o "topnou" láhev pro odběr plynné fáze...
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
jezdím plnit AL lahve do Soptíka v Čelákovicích. Majitel je také karavanista a mají i dobrou cenu. Na dvoře má 20-30 kompozitek, které jsou špatné, uniká plyn. Nikoho nestraším, ale pokud mu mohu poradit, kompozit nebrat, AL je lepší.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
VlciVlciČlen
Přidáno před 8 let
Něco jiného je nechat si plnit pořád stejnou flašku a něco jiného jí měnit!!!!!
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
jezdím plnit AL lahve do Soptíka v Čelákovicích. Majitel je také karavanista a mají i dobrou cenu. Na dvoře má 20-30 kompozitek, které jsou špatné, uniká plyn. Nikoho nestraším, ale pokud mu mohu poradit, kompozit nebrat, AL je lepší.
Jirka


Ahoj Jirko, pravděpodobně, nejspíš... ano...nicméně dle všech dostupných informací nemůže kompozitka vybuchnout...ať už přeplněná, nebo hořící...ovšem zajímalo by mě, od jakého výrobce jsou ty "unikající" láhve a jak jsou staré a jestli mají revizi/atest a taky jestli to nejsou kompozitky určené původně pro VZV "přebastlené" na topné...Petr
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 8 let
Osobně bych si nechal lahve doplnit (pokud je ta možnost ) než výměnou.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vlci napsal:

Něco jiného je nechat si plnit pořád stejnou flašku a něco jiného jí měnit!!!!!


Tak tak...přilepím si to na kastlík a předělám ten nápis na " Mit verbundstoff flashe nach dem Himmel" a budeme mít kolem sebe v každém kempu spoustu místa !)
Petr071 Připojili následující obrazek:
41x9iskugkl_sl500_aa300_.jpg
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 8 let
Kontaktoval jsem Primagas.Odpověď byla rychlá a jednoznačná.

Dobrý den ,

reaguji na Vaše dotazy ohledně použití kompozitních lahví:

Kompozitní lahve na Propan a do obytného auta použít nelze!



Důvod: kompozitní lahve na Propan jsou konstrukčně řešeny pro odběr kapalné fáze propanu (mají v sobě hadičku, která odebírá kapalný plyn ze dna lahve), která se odebírá ve vysokozdvižných vozících. Kapalný propan teče do VZV, kde je odpařován až ve výparníku motoru VZV.



Pokud by jste tedy použil kompozitní láhev na vaření či vytápění (kdekoliv), vytryskla by z lahve kapalná fáze propanu a došlo by k požáru nebo i výbuchu! Nehledě na to, že na kapalnou fázi propanu nelze napojit regulátor, který je pouze na plynou fázi propanu.



Ocelové lahve sice také obsahují kapalný propan či propan-butan, ale nemají v sobě odběr kapalné fáze pomocí hadičky, a plyn se přirozeně postupně odpařuje přímo v lahvi. Takže pokud otevřete uzávěr ocelové lahve, bude z uzávěru proudit plyn v plynné podobě, která je určena pro napojení na regulátor a pak na spotřebiče typu vařič či topidlo.



Doufám, že Vám tato stručná odpověď postačí.





S pozdravem



Miroslav Dvořák

VEDOUCÍ TECHNICKÉHO ODDĚLENÍ

PRIMAGAS s.r.o.

Na Pankráci 30

140 00 Praha 4

Czech Republic

ZELENÁ LINKA: 800 736 736

M: +420 602 510 503

F: +420 226 227 109
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Kontaktoval jsem Primagas.Odpověď byla rychlá a jednoznačná.

Dobrý den ,

rea........ě odpařuje přímo v lahvi. Takže pokud otevřete uzávěr ocelové lahve, bude z uzávěru proudit plyn v plynné podobě, která je určena pro napojení na regulátor a pak na spotřebiče typu vařič či topidlo.

Doufám, že Vám tato stručná odpověď postačí.

S pozdravem


Někde bude asi zakopaný pes...podle ohlasů členů fóra, a je nás docela dost, co mají kompozitové láhve..topí, grilují, chladí v plynových ledničkách...a chodí je měnit do Primagas i jinam...tááákže jsem si taky zavolal a situace je následující:

Jak je všem jasné, jsou dva typy těchto lahví....pro VZV s trubičkou a odběrem kapalné fáze a ty topné bez trubičky s uzávěrem který se připojuje na normální regulátory v kastlíku...

Když jsem volal přímo do plnírny, dali mi paní vedoucí, která mi vše vysvětlila. Z tohoto rozhovoru vyplynulo několik poznatků:

1. Ty lahve co se vyráběly v Praze jsou s vysokou pravděpodobností zdrojem problémů, komplikací a nedůvěry
2. v ČR podle plnírny tyto lahve nikdo neprodává a nevyrábí
3. lahve se málo vyměňují, a to z toho důvodu, že si majitelé svoje kvalitní láhve z dovozu nechávají naplnit a chrání si je, respektive jich mají několik a nechávají si svoje podepsané u plnírny k pozdější výměně.
YossarianYossarianČlen
Přidáno před 8 let
Pročítám diskuzi a jsem trochu v šoku. Kompozitky mám 2 a používal jsem je v karavanu a dnes v OA. Za 10 let žádný problém! Nechávám je plnit čistým propanem v Satalicích, Hradci Králové. Dříve jsem jezdil do Opatovic, ale tam s plněním přestali. Nikdy jsem neměl žádný problém. Jen jednou jsem vzal láhev na výměnu a ta mi přes zimu unikla, když jsem to reklamoval vyměnili láhev. Nezkoumal jsem detaily, ale prodal mi láhve k novému karavanu přímo jejich prodejce CM. Ale asi po přečtení diskuze a skončení revize přejdu na Al.
Upravil Yossarian dne 06.01.2016 20:03, před 8 let
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Yossarian napsal:

Pročítám diskuzi a jsem trochu v šoku. Kompozitky mám 2 a používal jsem je v karavanu a dnes v OA. Za 10 let žádný problém! Nechávám je plnit čistým propanem v Satalicích, Hradci Králové. Dříve jsem jezdil do Opatovic, ale tam s plněním přestali. Nikdy jsem neměl žádný problém. Jen jednou jsem vzal láhev na výměnu a ta mi přes zimu unikla, když jsem to reklamoval vyměnili láhev. Nezkoumal jsem detaily, ale prodal mi láhve k novému karavanu přímo jejich prodejce CM. Ale asi po přečtení diskuze a skončení revize přejdu na Al.


No, pomalu docházím k závěru, že přejdu na české ocelové 10 kg, protože se do kastlíku vlezou dvě a mám po starostech...nejbližší plnírnu kompozitek mám 80 km a pokud by mi někde došly, tak jsem...bez plynu :) Někde jsem slyšel o "lehčených" ocelových 10 kg láhvích...nemá je už někdo?
caslavacicaslavaciNováček
Přidáno před 8 let
Vážení přátelé, poskytnu vám pár informací jak jsem to řešil. Plnírnu plynu mám cca 45km daleko.
Pravidelně tam jezdím pro propan ( 2x za měsíc jedu pracovně kolem). Protože bydlíka používáme celoročně téměř každý víkend, zásoba musí být. Točím celkem 8 lahví, 4 ocelové a 4 kompozitové.
Střídám je dle potřeby a pokud v lahvi je nějaký zbytek tak ten využívám na temperování v zimě aby auto nezamrzlo. Od pondělí do pátku na temperování spotřebuji cca 1-2 kg propanu( přece to nebudu v neděli večer všechno vypouštět!). V plnírně to funguje naprosto jednoduše, vratná záloha na ocelovou lahev je 700,- a kompozit 1400,-. Co nepotřebuji, na jaře vrátím a na podzim zase doplním.
Váha prázdných ocelových lahví se pohybuje od 10,4 do 12,9 kg, dle výrobce a stáří, když je měním za plné tak od obsluhy požaduji vždy ty nejlehčí, kompozit 6,9 kg. Kompozitové lahve neunikají a jsem s
nimi naprosto spokojen. Navíc žádná lahev není moje a tudíž za jejich těsnost ručí firma, která je vlastní.
Upravil caslavaci dne 06.01.2016 21:59, před 8 let
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, našel jsem nové kompozitky od Kralupolu. Máte je už někdo? http://www.karava...
Díky za informaci.
MajliMajliČlen
Přidáno před 6 let
Vypadá to dobře, nikde však nemůžu najít cenu, zastavím se na pumpě, mám to kousek.
Upravil Majli dne 09.12.2017 10:15, před 6 let
Majli Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 6 let
Počítej s cenou kolem 2.400,- až 2.600,- za kus.
Majli prodávají je v Praze v CM, já mám červenou. .:-)
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
M
MarecČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, vratná záloha je 2400 Kč, více zde: http://www.karava...
Používám je od jara a zatím bez problému. Mají je prodejci Kralupolu a některé prodejny Autokelly.
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Marec napsal:

Ahoj, vratná záloha je 2400 Kč, více zde: http://www.karava...
Používám je od jara a zatím bez problému. Mají je prodejci Kralupolu a některé prodejny Autokelly.


Díky:)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,716,818 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21106 sekund | Průměrně za: 0.21106 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB