Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 CCI 2016 nebo ADAC?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

CCI 2016 nebo ADAC?

Poslední aktualizace před 6 let
V
vitosČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Narazila jsem na článek (zde: http://www.adac-c... ), kde je napsáno: "ADAC nahradilo u ADAC již nedostupnou CCI (caravan club internationale) kartu za výrobek a službu zvanou CKE (Caravan Klub Europe)."
Moc tomu nerozumím. Znamená to, že pro rok 2016 nebude možné objednat CCI kartu? Mám místo toho nějak řešit slevovou kartu ADAC? Máte někdo zkušenosti s objednáním této karty přes kontakt uvedený na těch stránkách?
Děkuji
Eva
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 8 let
Ta informace je zavádějící. Karty CCI jsou od roku 1934.
Karty CCI je možné objednat zde: http://www.carava...netcci.php

Více info o kartách CCI je zde: http://www.campin...ional.com/
Fun
Smile
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 8 let
Dobrá informace Mirku, kartu budeme opět potřebovat, končí nám za měsíc platnost. Právě jsem objednala karty CCI a zaplatila!o. Dodatečně vše nejlepší k tvýmn^!^narozeninám, dříve to nešlo vrátili jsme se teprve nyní ze Silvestrovských oslav v termálech. Díky:_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
V
vitosČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji za info. Kartu objednáme.
Přeji krásný 2016 a mnoho cestovatelských zážitků.
Eva
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

vitos napsal:

Děkuji za info. Kartu objednáme.
Přeji krásný 2016 a mnoho cestovatelských zážitků.


Bylo by ovšem patřičné to tomu prodejci, že šíří mylné informace, dat na vědomí.:_
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let
Ten prodejce se jmenuje ADAC - mimochodem největší evropský autoklub a na svých stránkách sděluje svým členům, že jim již nebude dodávat karty CCI http://www.campingcardinternational.com/ ale nově (tedy již asi tři roky) karty CKE http://www.campingkey.com/en/. Důvodem (dle ADAC) jsou lepší podmínky této karty v cílových destinacích většiny členů ADAC.
Tím samozřejmě nesděluje členům internetového fóra C24, že by jim přestaly být distribuovány karty CCI. To je ve výhradní kompetenci administrátora tohoto fóra.
Každý se může rozhodnout, jakou kartu si pořídí a jaké výhody mu z jejího vlastnictví budou vyplývat. Chce to jen číst a porovnávat podmínky. Hodně záleží i na tom, kam budu cestovat. Pro Benelux, Skandinávii a obecně západní Evropu je určitě lepší CKE, na výchdě více znají CCI.

Automatické sloučení 05.01.2016 13:43:
P.S. Dodatečně jsem zaregistroval prvotní odkaz na stránky českého zprostředkovatele členství v ADAC, ne tedy přímo stránky ADAC. Stále však platí výše napsané. :_
Upravil Rudy dne 05.01.2016 14:43, před 8 let
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
Ano je to tak, hold jak vidno, nikdo nejsme neomylní:_
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let
Zkušenost z vlastnictví obou karet. ACSI a ADAC (CKE)
Obě karty se většinou doplňují, myslím tím to, že každá má jiné období své slevy. Pokud se potkávájí v období, tak většinou ADAC je co do výše slevy výhodnější.
ACSI je přehlednější v cílové ceně přesná suma a jasných pravidlech co je a co není v ceně. U ADAC je někdy vše, někde jen osoby, někde jen parcela.
ADAC (CKE)v ČR je téměř nepoužitelný, v několika CZ kempech ani nevěděli oč jde. (např. Bítov s nálepkou Kemp roku xx ...)
ACSI má více indicií, že v daném kempu sice maji označení CC, ale slevy nefungují podle karty, ale jen je sleva na osoby a jakékoliv argumenty nefungují.. Typicky termály Maďarsko (např. Hegyko)
Návratnost investice u obou je velmi rychlá.
Vysledoval jsem, že nejvyšší slevy fungují u ADAC tam, kde jsou 4-5 kvězdičkové kempy (tudíž nejdražší) a tam ADAC má velké slevy a lepčí než ACSI.
Aplikace pro chytré telefony (Android i IOS) mají obě, ACSI je nejem počtem kempů větší, ale i informačně v mobilu lepší. Z obou aplikací to funguje v návaznosti na různé navigace správně. Na druhé straně ADAC má možnost stahovaní různých průvodců apod., kde jsou informace velmi užitečné. Např. si stáhnete Toskánsko a průvodce je dokonalý, včetně málo známých skutečností v daných oblastech.
MajliMajliČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lmusialek napsal:

Zkušenost z vlastnictví obou karet. ACSI a ADAC (CKE)
Obě karty se většinou doplňují, myslím tím to, že každá má jiné období své slevy. Pokud se potkávájí v období, tak většinou ADAC je co do výše slevy výhodnější.
ACSI je přehlednější v cílové ceně přesná suma a jasných pravidlech co je a co není v ceně. U ADAC je někdy vše, někde jen osoby, někde jen parcela.
ADAC (CKE)v ČR je téměř nepoužitelný, v několika CZ kempech ani nevěděli oč jde. (např. Bítov s nálepkou Kemp roku xx ...)
ACSI má více indicií, že v daném kempu sice maji označení CC, ale slevy nefungují podle karty, ale jen je sleva na osoby a jakékoliv argumenty nefungují.. Typicky termály Maďarsko (např. Hegyko)
Návratnost investice u obou je velmi rychlá.
Vysledoval jsem, že nejvyšší slevy fungují u ADAC tam, kde jsou 4-5 kvězdičkové kempy (tudíž nejdražší) a tam ADAC má velké slevy a lepčí než ACSI.
Aplikace pro chytré telefony (Android i IOS) mají obě, ACSI je nejem počtem kempů větší, ale i informačně v mobilu lepší. Z obou aplikací to funguje v návaznosti na různé navigace správně. Na druhé straně ADAC má možnost stahovaní různých průvodců apod., kde jsou informace velmi užitečné. Např. si stáhnete Toskánsko a průvodce je dokonalý, včetně málo známých skutečností v daných oblastech.


V Hegykö neberou ACSI, jedině Bük a nebo Pápa.
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let
Porovnání CCI/ CKE s ACSI není zcela korektní. Karty CCI a CKE jsou primárně pojištěním za škody způsobené třetím osobám při pobytu v kempu. Slevový program je u těchto karet jen druhotnou přidanou hodnotou. Naproti tomu ACSI nebo CampingCheque jsou primárně slevovými programy.
Na východě Evropy odpovědnost v kempu nikdo neřeší a karty jako CCI nebo CKE jsou vesměs vnímány jako slevové ale např. v Dánsku se bez platné pojistky (Camping Card Scandinavia nebo zde zmiňované CKE) nelze v kempu ubytovat. Karta se však dá pořídit na každé kempové recepci.
Pro cesty do maďarských termálů určitě stačí objednat CCI zde na fóru. Při zhruba třídenním pobytu se zaplatí a pojistka je bonus zdarma pro případ, že způsobím někomu v kempu škodu.
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Rudy napsal:

Porovnání CCI/ CKE s ACSI není zcela korektní. Karty CCI a CKE jsou primárně pojištěním za škody způsobené třetím osobám při pobytu v kempu. Slevový program je u těchto karet jen druhotnou přidanou hodnotou. Naproti tomu ACSI nebo CampingCheque jsou primárně slevovými programy.
Na východě Evropy odpovědnost v kempu nikdo neřeší a karty jako CCI nebo CKE jsou vesměs vnímány jako slevové ale např. v Dánsku se bez platné pojistky (Camping Card Scandinavia nebo zde zmiňované CKE) nelze v kempu ubytovat. Karta se však dá pořídit na každé kempové recepci.
Pro cesty do maďarských termálů určitě stačí objednat CCI zde na fóru. Při zhruba třídenním pobytu se zaplatí a pojistka je bonus zdarma pro případ, že způsobím někomu v kempu škodu.


Nesouhlasím a jako dlouholetý uživatel těchto karet tvrdím, že je to jinak. Patrně si to pleteš s kartou ADAC - pojištění (nápověda..).
V
vitosČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji za všechny komentáře.

Nechtěla jsem do toho motat ACSI. Tu máme a používáme pro velmi slušné mimosezónní slevy v Evropě (většinou v září), to je super.
Šlo mi o CCI nebo ADAC(CKE). Většinou využíváme v Maďarských termálech, takže bude CCI.
Eva
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lmusialek napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Porovnání CCI/ CKE s ACSI není zcela korektní. Karty CCI a CKE jsou primárně pojištěním za škody způsobené třetím osobám při pobytu v kempu. Slevový program je u těchto karet jen druhotnou přidanou hodnotou. Naproti tomu ACSI nebo CampingCheque jsou primárně slevovými programy.
Na východě Evropy odpovědnost v kempu nikdo neřeší a karty jako CCI nebo CKE jsou vesměs vnímány jako slevové ale např. v Dánsku se bez platné pojistky (Camping Card Scandinavia nebo zde zmiňované CKE) nelze v kempu ubytovat. Karta se však dá pořídit na každé kempové recepci.
Pro cesty do maďarských termálů určitě stačí objednat CCI zde na fóru. Při zhruba třídenním pobytu se zaplatí a pojistka je bonus zdarma pro případ, že způsobím někomu v kempu škodu.


Nesouhlasím a jako dlouholetý uživatel těchto karet tvrdím, že je to jinak. Patrně si to pleteš s kartou ADAC - pojištění (nápověda..).


Můžeš, prosím, napsat s čím, z toho co jsem výše napsal, nesouhlasíš? Nemám potřebu se zde přít ale třeba by to zajímalo i ostatní. Ber to prosím jen jako diskusi. :_

U obou karet (CCI i CKE) výše v textu jsem uvedl odkazy na jejich webové stránky, kde jsou pojistné podmínky detailně rozepsány.
Snad jsem jen opoměl zmínit třetí základní funkci těchto karet - náhrada ID karty nebo cestovního pasu při ubytování v kempu.
Členství v ADAC jsem skutečně neměl na mysli ačkoli i členům ADAC řada kempů poskytuje slevu.
Upravil Rudy dne 06.01.2016 16:04, před 8 let
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 8 let
Přečetl jsem si tuto diskuzi, přičemž z toho nejsem moc chytrý, proto se chci zeptat, jaká karta je nejvhodnější na cestování po evropě (rozumný kompromis ceny a užitku)? Jasně, že slevy i pojištění v kempu se hodí, ale už se mi začínají plést CCI, CKE a ACSI. Takže k čemu která karta vlastně slouží? Nějaká je pojištění, jiná zase jen slevy do kempů?

edit: Teď jsem dohledal, že ACSI poskytuje hlavně slevy mimo hlavní sezonu... takový blbý dotaz, co je bráno jako hlavní sezona? :D
Upravil mafi8 dne 18.01.2016 17:35, před 8 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 8 let
Jde o letní sezónu, takže přibližně měsíce červenec a srpen, ale přesně se to dozvíš v katalogu partnerských kempů, který je součástí karty ACSI
Fun
Smile
pedapedaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

mafi8 napsal:

Přečetl jsem si tuto diskuzi, přičemž z toho nejsem moc chytrý, proto se chci zeptat, jaká karta je nejvhodnější na cestování po evropě (rozumný kompromis ceny a užitku)? Jasně, že slevy i pojištění v kempu se hodí, ale už se mi začínají plést CCI, CKE a ACSI. Takže k čemu která karta vlastně slouží? Nějaká je pojištění, jiná zase jen slevy do kempů?

edit: Teď jsem dohledal, že ACSI poskytuje hlavně slevy mimo hlavní sezonu... takový blbý dotaz, co je bráno jako hlavní sezona? :D


polovina září až polovina června
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 8 let
Ještě by bylo dobré napsat, že původní Camping Card Scandinavia, která byla nutná pro ubytování v kempech v severských zemích, byla zrušena a tyto země nově akceptují pouze kartu CKE (spolupráce ADAC+ANWB), nikoli CCI. Máte někdo aktuální informace z terénu?
R
Radim5844Člen
Přidáno před 8 let
Sakra tak co si mam jako zacatecnik poridit kdyz chci objizdet SK, CR, PL, Mad, HL, RAK? :-D Chlapy tohle mi nedelej te :-D

Diky za radu :-)

R.
Fiat Frankia 1985-kompletní renovace 2015
http://krfc.rajce...t_Frankia/
http://krfc.rajce...rankia_II/

Citroen Jumper 3.0 HDI obytna vestavba
http://www.rajce....
PepiPepiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radim5844 napsal:

Sakra tak co si mam jako zacatecnik poridit kdyz chci objizdet SK, CR, PL, Mad, HL, RAK? :-D Chlapy tohle mi nedelej te :-D

Diky za radu :-)

R.
ahoj kup si co chceš...pokud čteš ,tak nemůže být problém si vybrat..:v:r:_
R
Radim5844Člen
Přidáno před 8 let
Hledim spise na prakticke rady od lidi cojedi tyhle staty. A ano, cetl jsem, nemusis se bat ze bych jen pozdimal info :-)

R.
Fiat Frankia 1985-kompletní renovace 2015
http://krfc.rajce...t_Frankia/
http://krfc.rajce...rankia_II/

Citroen Jumper 3.0 HDI obytna vestavba
http://www.rajce....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vitos, Fun, petr a jarka, lada721, Rudy, hymer662, Majli, mafi8, peda, Jan Bordovsky, Radim5844, Pepi, mikivan, Jirka Vospalek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,672,897 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24900 sekund | Průměrně za: 0.249 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB