Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 solarni panely flexibilni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

solarni panely flexibilni

Poslední aktualizace před 5 let
M
majsadrČlen
Přidáno před 8 let
Dobry den.Prosim o zkusenosti pri montazi a o provozu flexibilnich sol. panelu jako je vykon a spolehlivost a jaky regulator na panel 150 wp zda MPPT nebo pulsni. dekuji.
A
ALMIČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, mám 2x100wp a regulátor mppt. Jsem spokojen, nikde nic netrčí. Mám nalepeno na střeše peugeota boxera a vyrábělo to i v létě v Itálii. Aleš
44+44+11+8 Smile
M
majsadrČlen
Přidáno před 8 let
poradte mi jak namontovat flexibilni panel protoze kdyz nalepim primo na strechu tak se nebude chladit a bude mit vykon. Dekuji
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Flexibilní panel musíš nalepit přímo na střechu ... má jinou konstrukci, fungovat bude.
4.114683,118.628756
mekiemekieČlen
Přidáno před 8 let
to masajdr - kde jsi sehnal 150 Wp flexibilní - taky bych takový chtěl, pokud je za rozumnou cenu.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 8 let
Lepil jsem ho oboustrannou lepící folií a okraje - přechod z panelu na střechu - jsem překryl lepící páskou. Vlastní panel je konstruován tak, že se počítá s jeho celoplošným lepením nebo jen ukotvením okrajů.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
misusmisusČlen
Přidáno před 8 let
pedapedaČlen
Přidáno před 8 let
https://www.youtube.com/watch?v=wNAHA...NAHAtaoHpE

většinou jsem to viděl všechny lepit sikaflexem, ale počítej, že pokud to někdy sundáš, tak pod panelem zůstane tmavě okrová až skoro hnědá střecha tím že se ten panel nechladí zespoda....
M
majsadrČlen
Přidáno před 8 let
flex. panel 1150x980x1,8 5745,50 kc od ABCtech
A
AmonČlen
Přidáno před 8 let
Nevím jaka je šířka, ale možná než to po okrajích lepit lepenkou, třeba použít takovou tu samolepicí gumovou přechodku co je na lina.

Automatické sloučení 05.12.2015 10:37:
Nevím jaka je šířka, ale možná než to po okrajích lepit lepenkou, třeba použít takovou tu samolepicí gumovou přechodku co je na lina.
Upravil Amon dne 05.12.2015 10:37, před 8 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
já jsem si před vánoci přes Ebay objednal z Itálie amorfní flexibilní solární panel UNI-Solar 68W PVL-68. Je to 40 cm široký a 285 cm dlouhý pás, spodní strana má nanesené lepidlo pro přilepení (jako samolepa). Cena byla 3 tisíce i s poštovným.
Včera mi přišel, tak jse, ještě odpoledne zkoušel jestli z něho něco poleze. Venku bylo zataženo a už se stmívalo (16 hodin). Panel dal kolem 4-5 W, takže mi to rozsvítilo LED světlo. Kdybych ho dal na volné prostranství )měl jsem ho položený vedle zastřešené terasy, tak by to bylo možná ještě lepší. Za lepších světelných podmínek by to mělo vyrábět teda dostatek energie od jara až do podzimu.
Původně jsem chtěl koupit klasickej 100W polokrystal, ale když jsem viděl kolik dá na výstupu polykrystal, když není nastavený na slunce, ale leží vodorovně a kolik za stejných podmínek dá amorf, tak byla volby jednoduchá. Víc bych dostal z toho 100W panelu pouze chvíli přes poledne, když bude jesná obloha bez mráčku a nebude moc teplo.
Osobně plánuju střechu odmastit, nalepit na to lepidlo, co je na panelu a jenom to vzít po okrajích sikaflexem, aby se za jízdy časem nezačaly okraje odlepovat.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím a měl bych dotaz na ty co s těmihle panely mají nějakou zkušenost.Nechci je lepit na pevno na střechu.Jak se bude chovat panel ,když ho nalepím na plech .podložku a potom ho dám na magnetické držáky.Nemají magnety vliv na funkci panelu?
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Panelu je jedno, jestli ho nalepíš rovnou na střechu nebo na plech a ten dáš na držáky. Jenom je lepší z důvodu lepšího chlazení, když je možnost odvodu tepla z toho plechu (což třeba plechová střecha zajistí), ale zase pokud použiješ amorfní panel, tak u toho se vyšší teplota v létě (oproti mono/polykrystalům) téměř neprojeví.
Osobně bych se spíš bál, aby mi ten plech s panelem za jízdy z těch magnetických držáků neuletěl. A taky ten plech bude muset být hodně pevný nebo velké množství držáků, aby se to nedeformovalo..
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
To,že by to uletělo to nemám obavu,když to udrží serfový prkna ,tak ten panel bude v pohodě,budu muset vyzkoušet aby ta podložka nedrnčela a nevlnila se,a pokud bude pod tím proudit trochu vzduch tak bude i chlazený.Chci to pouze na dobu co pojedem ven,ne na stabilno.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Jasně chápu.
A co s tím panelem budeš dělat, když nikam nepojedeš? Budeš ho používat doma?
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 8 let
Doporučení dovozce pro montáž flexibilního solárního panelu: "Základem je dilatační vrstva, která eliminuje odlišnou roztažnost panelu a laminátové či kovové střechy karavanu."

a doporučení výrobce panelu - Macralon deska: http://gwl-power.tumblr.com/post/6533...ble-panels
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Jarda_1 napsal:

Doporučení dovozce pro montáž flexibilního solárního panelu: "Základem je dilatační vrstva, která eliminuje odlišnou roztažnost panelu a laminátové či kovové střechy karavanu."

a doporučení výrobce panelu - Macralon deska: http://gwl-power.tumblr.com/post/6533...ble-panels


dnes jsem dostal odpověď od firmy, která solární panely montuje, že mi flexibilní panel nenamontují, protože nejsou schopni garantovat, že se střecha bydlíku nepoškodí nadměrným teplem....tohle by mohlo být řešení?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
:o Polykarbonát nikdo neohne !!!!!
Na takovouhle aplikaci se používá provedení jako Schlütter systém !)
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Ten UNI-Solar co jsem koupil já má v manuálu k instalaci od výrobce napsáno, že určený k nalepení na plechovou střechu. A za dodržení určitých podmínek je možné ho nalepit i na membránu.
Takže asi holt záleží jak který výrobek. Ale chápu, že třeba klasický flexibilní panel, který má jako základ plastovou podložku může dělat problém, protože plast se teplem roztahuje mnohem víc než plech.
To co mám doma já, tak vypadá spíš jako nějaký bitumenový základ, takže tam takový problém asi nebude.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 8 let
Jen za zajímavosti, proč na obytný vůz montovat flexibilní solární panel, který má horší účinnost než panel v rámu? Ten flexibilní se nemá kam chladit, jedině do střechy = ještě větší teplo v autě, hrozba poškození střechy a její výplně. Letos, v extrémním horku, bylo krásně pozorovatelné, jak účinnost panelů teplem klesá a to mají alespoň jakési chlazení...

Je to kvůli úspoře 8kg nebo za tím stojí jiný důvod?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,292 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23447 sekund | Průměrně za: 0.23447 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB