Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 boiler Truma ... k čemu to je ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

boiler Truma ... k čemu to je ?

Poslední aktualizace před 7 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Tak já jsem myslel,že když chci vypustit vodu z bojleru,tak musím otevřít všechny kohoutky. Taktéž při napouštění vody,vždy otevřu všechny kohoutky a když přestane foukat vzduch a teče voda tak je uzavřu. Pochopitelně když se voda ohřívá,tak nabývá a může vznikat i trochu páry,to podle toho jestli mám zimní provoz a nebo nastavený letní. S tímto jsem nikdy problém neměl. Spíše se mi stalo,pokud jsem pořádně před zimou nevyfokl vodu z čerpadla tak při napouštění trochu teklo a musel jsem přetěsnit. Per.
cestovatel ze Šumavy;y
simchasimchaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Perop napsal:

Tak já jsem myslel,že když chci vypustit vodu z bojleru,tak musím otevřít všechny kohoutky. Taktéž při napouštění vody,vždy otevřu všechny kohoutky a když přestane foukat vzduch a teče voda tak je uzavřu. Pochopitelně když se voda ohřívá,tak nabývá a může vznikat i trochu páry,to podle toho jestli mám zimní provoz a nebo nastavený letní. S tímto jsem nikdy problém neměl. Spíše se mi stalo,pokud jsem pořádně před zimou nevyfokl vodu z čerpadla tak při napouštění trochu teklo a musel jsem přetěsnit. Per.

Ahoj, no a právě proto tam ten zavzdušňovací systém je. Pokud ti protizámrazový ventil automaticky, třeba při 5°C otevře, tak se do bojleru musí dostat vzduch i když u toho nejsi a neotvíráš kohoutky. Jinak to dělám podobně jako Ty.
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Díky tak to je mi už jasný,to mne nenapadlo,poněvadž vodu vypouštím sám včas. A nebo zajistím vypoušták pokud jsem na cestě a topím. Poněvadž výpoušťák otevírá již při asi cca 5 st. Jinak v zimě jezdím bez vody v nádržích a řeším to jiným způsobem. díky.
cestovatel ze Šumavy;y
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Neobvinoval bych ze ztraty one kulicky zadny servis i kdyz bidny :D
I me ona kulicka zmizela. No zakoupil jsem novy ventil a povazoval to za vyresene. Ovsem kdyz mi prestala v koupelne tect tepla voda, tak jsem zacal rozebirat baterii na umyvadle. Nic tam nebylo a baterie pruchozi. Tedy sborka. No po pusteni vody to trochu utrousilo vody a zase nic. Vse znova. Zkratim to ona kulicka co nebyla kulicka ale nejaky jiny tvar byla v privodni hadicce. Kdyz proudila voda ucpala a pri klidu klesla spolu s vodou.
Miloš
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, přidám do tohoto linku můj problém. Mám bojler Trumu, v příloze je vyfocený štítek. V dokumentaci, kterou jsem dostal k vozu, jsou asi 3 různé prospekty bojlerů Truma se schématy zapojení, ale nemohu poznat jen dle štítku, jestli se dívám na ten správný prospekt.

Poznáte, prosím, podle štítku, jaký je to přesně typ a je možné poslat nějaký odkaz na manuál a výkresy zapojení přesně tohoto typu?

Mám tento problém. Na těch prospektech není nakreslen zpětný ventil těsně u bojleru a domnívám se, že pokud se bojler natlakuje, tak drží tlak na zpětném ventilu membránového čerpadla AQUA. Když se pustí studená voda, tak zřejmě by musel nejdříve povolit i tlak z bojleru.

Ale když jsem se díval přímo na mojí Trumu, tak ve vedení mezi hadicemi (za odbočkami studené vody) vidím vodorovně nějakou plastovou trubičku, o které jsem si myslel (dokud jsem nečetl tento link s odkazy na zpětné ventily), že je to jen nastavení hadic.

Ten bojler je na 10 l a mám tyto problémy:

- Když pustím teplou vodu, hned se spouští čerpadlo (dříve tekla teplá voda a čerpadlo se spustilo po chvilce).

- Při vypouštění Trumy páčkovým ventilem po zimním výjezdu musím do hadice od sprchy foukat při otevřeném ventilu teplé, nebo studené vody sprchy. Pokud pouze otevřu ventily u sprchy, nebo umyvadel, nic samo neteče. Ale při fouknutí voda teče docela dobře, ale vyfoukat 10 l, to je na 5 minut.

Proto bych rád viděl manuál přesně k mému typu Trumy, abych si ověřil, zda tam zpětný ventil patří. Dále mne zajímá, jak je vzdálen odvod teplé vody od horní plochy tlakové nádrže, abych si udělal představu, jak velká vzduchová část je tam na stlačení. A také to, zda k mému typu Trumy patří zpětný ventil.
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,034,127 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17156 sekund | Průměrně za: 0.17156 (0) sekund | Dotazy: 73 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB