Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Van - klasická amerika...: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Van - klasická amerika...

Poslední aktualizace před 3 roky
G
GomezNováček
Přidáno před 7 let
Inzerát je už pryč... Za kolik byla ta Vandura? Přesně něco takového jsem sháněl 2 roky a nenašel...
Jinak já jsem asi jeden z těch, co pojezdil ameriku (Chevrolet Express) a přešel na evropské auto. Ale v podstatě nedobrovolně a jen proto, že jsem chtěl čtyřkolku a těch je v amerikách méně než šafránu.
Vlastně druhý důvod byla velikost (potřeboval jsem větší), ale i s tou by se dalo nějak poradit. Dokonce už jsem byl připravený postavit něco takového:

[img][/img]
Gomez Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Gomez napsal:

Inzerát je už pryč... Za kolik byla ta Vandura? Přesně něco takového jsem sháněl 2 roky a nenašel...
Jinak já jsem asi jeden z těch, co pojezdil ameriku (Chevrolet Express) a přešel na evropské auto. Ale v podstatě nedobrovolně a jen proto, že jsem chtěl čtyřkolku a těch je v amerikách méně než šafránu.
Vlastně druhý důvod byla velikost (potřeboval jsem větší), ale i s tou by se dalo nějak poradit. Dokonce už jsem byl připravený postavit něco takového:

[img][/img]


199 tisic. melo to redukci, odepinani na 2x4 i uzamceni diferaku. Zkratka to nej. Dost me to drazdilo nervova zakonceni v prstech.....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Gomez - tak jasně, pokud amerika nevyhovuje, je třeba sáhnout po něčem jiném. Netvrdím, že budeme jezdit US vanem navěky, ale pokud nás budou tahle auta okouzlovat jako teď, tak až nám nebude Důra stačit, budeme shánět něco takového:-):
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/17039285_653632724821086_8038018239624888029_o.jpg
G
GomezNováček
Přidáno před 7 let
Jenom 199? Sakra, ještě že jsem na ten inzerát nenarazil... :-) Doufám, že to mělo třeba levý papíry nebo tak něco, abych si nemusel vyčítat, že jsem to nemohl koupit...

Ivan GS: tohle mít možnost sehnat v 4x4, tak prodám všechny ostatní auta :-)

Mimochodem, jel jste někdo se sundanou boudou na motor? Za jízdy se kochat pohledem na bublající osmiválec... "nechci se vás dotknout, pánové, ale kdo z vás to má?" :-)
fandak1fandak1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Gomez napsal:

Jenom 199? Sakra, ještě že jsem na ten inzerát nenarazil... :-) Doufám, že to mělo třeba levý papíry nebo tak něco, abych si nemusel vyčítat, že jsem to nemohl koupit...

Ivan GS: tohle mít možnost sehnat v 4x4, tak prodám všechny ostatní auta :-)

Mimochodem, jel jste někdo se sundanou boudou na motor? Za jízdy se kochat pohledem na bublající osmiválec... "nechci se vás dotknout, pánové, ale kdo z vás to má?" :-)


x
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Já taky, a kdybych byl V8 jsem 7,200ccm:D
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Gomez - někde na fotce jsem viděl nádherně načinčaný motor a v kabině průhledný kryt. Krása. Jo, za ten oranžový Dodge bych také dal cokoliv, to by bylo obytné auto, které bych měl nastálo...:-)

Máme za sebou první víkend, krásný komorní srazík ve Stráži pod Ralskem. Bylo tam sice jen 8 aut, aspoň od sobotního odpoledne, kdy jsme tam přijeli, ale bezva parta lidí, pěkné počasí, zábava i pokec. Většinou Mercedesy, upravené spíš pro cestování mladších, nenáročných lidí, jeden VW Marco Polo, jeden Citroen Jumper no a pak naše Důra. Podle pozornosti i fotky jednoho účastníka (té s malými vloženými fotkami), se líbila...
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/FB_IMG_1488803422607.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/FB_IMG_1488803440603.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/FB_IMG_1488803430672.jpg
MirDa2MirDa2Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

Gomez napsal:

Inzerát je už pryč... Za kolik byla ta Vandura? Přesně něco takového jsem sháněl 2 roky a nenašel...
Jinak já jsem asi jeden z těch, co pojezdil ameriku (Chevrolet Express) a přešel na evropské auto. Ale v podstatě nedobrovolně a jen proto, že jsem chtěl čtyřkolku a těch je v amerikách méně než šafránu.
Vlastně druhý důvod byla velikost (potřeboval jsem větší), ale i s tou by se dalo nějak poradit. Dokonce už jsem byl připravený postavit něco takového:

[img][/img]


199 tisic. melo to redukci, odepinani na 2x4 i uzamceni diferaku. Zkratka to nej. Dost me to drazdilo nervova zakonceni v prstech.....


Byl jsi se na to podívat?
MirDa
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

MirDa2 napsal:

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

Gomez napsal:

Inzerát je už pryč... Za kolik byla ta Vandura? Přesně něco takového jsem sháněl 2 roky a nenašel...
Jinak já jsem asi jeden z těch, co pojezdil ameriku (Chevrolet Express) a přešel na evropské auto. Ale v podstatě nedobrovolně a jen proto, že jsem chtěl čtyřkolku a těch je v amerikách méně než šafránu.
Vlastně druhý důvod byla velikost (potřeboval jsem větší), ale i s tou by se dalo nějak poradit. Dokonce už jsem byl připravený postavit něco takového:

[img][/img]


199 tisic. melo to redukci, odepinani na 2x4 i uzamceni diferaku. Zkratka to nej. Dost me to drazdilo nervova zakonceni v prstech.....


Byl jsi se na to podívat?


Ne nebyl, jen jsem o tom mel vlhke sny :D
Kdybych sel tak by to byla moje prvni nezodpovedna pujcka 200tisic v mem zivote, tim jsem si celkem jistej. Jen fotky jsem prohlizel a cetl popis inzeratu. Dlouho se vsak neohral, treba o nem jeste nekde uslysime o fesakovi.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
O víkendu, na výše zmíněném setkání, natočil o Důře Martin Kolčaba z nomádem.cz, videoprezentaci:
https://www.youtube.com/watch?v=01DW1...1DW1nkkAcc
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Ivane koukám že Důra kazí vodpoledne všem vobyčejnejm vestavbářům a ti co si sami staví z ní mají solidní komplex méněcennosti lidově řečeno MINDRÁK :D:D:D.
Ubozí vestavbáři netušili, koho si to vpustili na sraz. Jejich pracně nabytá duševní rovnováha bere valem za svý, po zkouknutí Důry,....:D:D:D
Soráč, musel jsem se dosyta vysmát. :D:D:_
Bylo to silnější než já,....!)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
:g:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
G
GomezNováček
Přidáno před 7 let
No, já bych to zas tak nevychvaloval, vždyť to má spoustu negativ.
Třeba.... eee.... nebo.... jo, strašně to žere! A co povinný , to nejni jako na jednačtyřku.... Nebo těch svíček, co musí koupit, když je mění...
...jak říkám, samý negativa!

!)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
je sakramentsky levnější vyměnit na ulici 8 svíček, než 4 diesel vstřikovače moderních divnoaut.:D
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
to záleží na tom v čem jezdíš a co do toho leješ a jak se o auto staráš.
Nikdy jsem neměl problém ani se svíčkami ani se vstřikovači.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
To všichni víme, že ty nemáš nikdy s ničím problém :-) aspoň někdo, pochopitelně je tím myšleno, když už k tomu dojde, že? A není to k tématu, zase jen plkáme, tak sorry za plevelení vlákna :_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Me2d napsal:

To všichni víme, že ty nemáš nikdy s ničím problém :-) aspoň někdo :_


Tak to by jsi mne hodně přecenil. Jen se snažím nechodit problémům naproti, a to jen proto, protože nedovedu nad vším tak krásně naříkat jako ty :-))

Jinak jeden emerickej van u nás taky postává. A renovaci s vestavbičkou by si určitě zasloužil ......
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Chlapi, to není plevelení, jsem rád za diskusi:-).
Gomez - tak určitě, taková klasická Amerika má spoustu nedostatků. Třeba houpavý podvozek, auto se v zatáčkách naklání, houbovité řízení bez zpětné vazby nebo zastaralé "stěráčky" místo pořádných stěračů. To je daň době vzniku a zemi původu. Ani klima a topení nelze nastavit tak jako u moderních aut. Odměnou za to je neskutečně komfortní podvozek, ticho, absence chvění, kulturní chod motoru a s tím související relaxační pocit za volantem. A co mne ani nenapadlo, "300x" komfortnější, byť v našem případě zatím prosezené sedačky, jak ve videu zaznělo. Ale zrovna to, o čem píšeš, to není:
Spotřeba - na LPG to v nákladech žere jako bych jezdil za 9 litrů nafty. To je průměr, skutečnost je mezi přepočtenými 8-10 litry.
Povinné ručení - 2800,- je hodně? Platil jsem 2400,-, ale přítelkyně, pracující v pojišťovnictví, to předělala na nejlepší asistenční služby.
Svíčky - no, těch je 8, ale jsou to ty nejobyčejnější co existují a mění se jednou za pár desítek tisíc kilometrů. Originální náhradní díly jsou levnější než na evropská auta, auto nemá turbo, elektroniku či nejrůznější váhy vzduchu či jiná drahá čidla. Věř mi, servis není drahý, pokud nepočítám, že takhle staré auto se musí udržovat, např. co se týká koroze, což je ale vyváženo v současnosti již stoupající cenou ojetin.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Rejpale, kde jsem naříkal :he!c
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
H
HEKNAČlen
Přidáno před 7 let
Ivane , klobouk smekám nejen před tebou a jsem moc zjedav na další vychytávky:^
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,723,143 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26476 sekund | Průměrně za: 0.26476 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB