Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Popraskaná sprchová vanička: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Popraskaná sprchová vanička

Poslední aktualizace před 6 let
BenjaminBenjaminČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všichni milí karavanisté, rách bych Vás požádal o radu. Po úspěšném rozchození kotle v mém 20tiletém karmannu jsem si dal prvni slavnostní sprchu. Zjistil jsem však, že v rozích vaničky mám úzké praskliny, kterými protéká voda až do předsíně, takže jsem nakonec musel jenom vytírat a sušit. Obyčejný koupelnový silikon nezábírá, protože se vanička lehce prohíbá, když na ni vstoupim, a díry se zase roztáhnou. Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost s vařením nebo lepením takových plastů? Vaničku bohužel nemohu vyndat ven, abych ji odvezl někam na vaření, potřeboval bych to spravit zeshora na místě a bez vymontovávání, jelikož k tomu bych musel rozebrat celou koupelnu a bojím se, že u tak starého auta už by se mi ji nepodařilo nikdy dát pořádně dohromady. Přemýšlel jsem i o akrylátových nátěrech atp. jenom stále nevím pořádně jak na to:x Děkuji za jakékoli nápady a zkušenosti...
Obytná nástavba Gladiator na pickupu Ford F-150
Upravil Fun dne 02.07.2009 09:35, před 15 let
ladisladisČlen
Přidáno před 15 let
Vaničku jsem nedělal , ale viděl bych to na zalaminování. Použil bych co nejhustější sklolaminátovou tkaninu a epoxid. Před lepením místo opravy osmirkovat (zdrsnit)event. naleptat acetonem nebo toluenem aby to líp drželo. Po zatvrdnutí se dá obrousit , dále přetmelit a natřít atd. dle vkusu. Možná ti ale někdo poradí něco jiného. Hodně úspěchu ;)ahoj
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Napadá mě zkusit to zalepit tak jako se lepily modely .Chce to rozpustit tu samou umělou hmotu v toulenu nebo v něšem v čem se ta hmota rozleptá vytvořit kašičku někdy se do toho přidával pudr na zahuštění tím to zkusit zapatlat tdyž se odpaří to ředidlo tak to stuhne a většinou to docela drží.
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
Nejprve bych vyřešil to rázovité namáhání (prohýbání vaničky), trochu bych ji podfouknul montážní pěnou. Praskliny bych pak zalil zubařskou pryskyřicí dentakryl.
Jinak odlití (vylaminování) nové vaničky na původní by bylo 100 procentní,ale hodně pracné a hlavně ten prach z následného broušení se dostane do celého auta a velmi štípe,hlavně když se dostane na záchodové prkénko:))))
-V-
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 15 let
už jsem to tu někde psal, měl jsem vaničku rozlámanou po nehodě, v každém případě je třeba ji vymontovat z karavanu, na zadní části která přiléhá ke stěně jsem ostrým nožem odkrájel malinké kousky hmoty, ty rozpustil v toluenu a tím vaničku slepil. Pěkně to drží tvar, má to téměř stejnou barvu. Pak jsem ji v místě prasklin (již zalepených) od spodu vyztužil laminátem. Už to má za sebou pomalu třetí sezonu a nehne se to. (fota jsou ve fotogalerii).
Petr V
Upravil Jana a Petr V dne 11.05.2009 18:04, před 15 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 15 let
Nejde-li vyndat, také to vidím na laminování. V žádném případě ale nepoužít epoxyd, za prve neprolne skelnou tkaninou, za druhé při prohýbání podlahy by popraskal, nemá tu pružnost polyesteru. Taky jedna vrstva té nejjemější tkaniny by byla moc tenká, dal bych pod ní ještě jednu ze středně husté (250ku).
Kdo v tom má praksi, tomu se to povede pěkně. Má to dvě nevýhody: broušení se nevyhneš (a rozbroušená tkanina je za krkem fakt nepříjemná) a vrchní povrch není úplně hladký. ;)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
ladisladisČlen
Přidáno před 15 let
Já asi před 35lety dělal několik serfů laminováním epoxidem a v místě kde jsem stál se to dost prohýbalo a nic neprasklo ani na rozbouřeném moři. Ona pružnost se dá ovlivnit přidáním menšího množství pojiva atd. Samozřejmě máš svou pravdu ,ale předpokládám, že roh vaničky je dost konstantní tak já osobně bych se toho nebál. Jak říká klasik: když dva dělají totéž, není to totéž. ;)ahoj
BenjaminBenjaminČlen
Přidáno před 15 let
Děkuji mnohokrát všem za Vaše odpovědi.......hlavně Petrovi V. - díky zapátral jsem ve forech a našel tvůj předešlý komentář i s foty - hezká práce. Už se mi podařilo zapojit do opravy i několik šikovnějších a v oboru mnohem zkušenějších rukou než jsou ty moje, tak ještě popřemýšlime...necháme se inspirovat a snad brzy Vám napíšu jak to dopadlo...ještě jednou díky všem:) ...Benjamin
Obytná nástavba Gladiator na pickupu Ford F-150
bendobendoČlen
Přidáno před 15 let
ahoj,myslím si že vanička nebude laminátová,ale z ABS plastu,mám auto rok 91,a měl jsem ten samý problém,vyřízl jsem ji ven,sehnal stavební tvrdý polystyren,ten se přesně vyřízl na dno a na něj z ABS plastu desku kterou jsem nechal navařit po obvodu k staré vaničce,zafrézovat sifon a nastříkat.vanička je sice o dva cm nižší,ale funguje.taky jsem uvažoval o laminátování,ale byl jsem odrazen argumentem že ty dva materiály se k sobě nespojí,tak to je jen můj názor,hodně zdaru!Martin
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
PŘIDÁNO Z DUPLICITNÍ DISKUZE
fun
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Bohužel jsem včera zjistil, že mi v karavanu popraskala sprchová vanička v koupelně. Voda se mi tím pádem dostala mezi podlahu a vaničku a "čvachtá" tam. Výměna vaničky je na mě dost složitá. Nemáte někdo radu jak situaci vyřešit? Jestli by to třeba nešlo potáhnout nějakou fólií nebo tak něco... Těch prasklin jsem tam našel víc. Karavan mám 13 let starý, tak asi únava materiálu. Děkuji za názory a rady
Upravil Fun dne 02.07.2009 08:15, před 15 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
No nechci strašit, ale vanička by měla jít ven. Ať to pořádně vyschne.
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
No, myslím si totéž. Ale příští týden odjíždím na dovolenou, takže se mi do toho teď nechce. A "provizorní" řešení asi neexistuje...
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Termín je to šibeční, ale stihnout asi jde. Vymontoval bych tu popraskanou vaičku a nechal sušit podlahu. Pokud by se dala sehnat origo vanička v termínu za rozumný paníz, není co řešit, jinak svářeč plastů či laminát.....
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Podívej se sem:
Ahoj Tom


---------------------------------------------------------------------------------------
DÍKY ZA UPOZORNĚNÍ TOME, DISKUZE JSEM SLOUČIL
fun
Upravil Fun dne 02.07.2009 08:18, před 15 let
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 14 let
Našel jsem prasklinu ve vaničce a zatím není velká. Je nějaká možnost jak ji opravit?


------------------------------
SLOUČENO, fun
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
Upravil Fun dne 14.06.2010 22:44, před 14 let
H
hasicihkČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj, tohle jsme s Pecou vyresili SikaFlexem, drzi to perfektne a zatez ted byla velka.. prasklina byla kolem sifonu ve vanicce a sikaflex vse vyresil - je pruznej...
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 14 let
Vanička a celé těleso sprchového kouta jsou na 99% vyrobeny z ABS (dělají se z něho i normální sprchové vaničky,tělesa sprchových parních kabin a levné vany). ABS má velmi tenkou vrstvičku akrylátu na povrchu, pod ním je podřadný nosný materiál (nějaká forma tvrzeného polystyrenu?). Když se naruší vrchní akrylátová vrstva a voda začne zatékat to nosné vrstvy tak je malér a obyčejně je nutné po čase sprchovou vaničku vyhodit. Při opravě je nutno postupovat opatrně aby se pokud možno dále nenarušila svrchní akrylátová vrstvička. Pracoval jsem dříve u výrobce van, který prodává tuto opravnou sadu:

http://www.riho.c...-5-13#Sada pro opravy

Sada by měla obsahovat dvousložkový tmel, který se po nanesení a vytvrzení vybrousí smirkovým papírem 600, případně dokončí papírem 1000.Sám jsem to ale pravda nikdy nezkoušel prakticky. Tyto info mám od kamarádů, se kterými jsem dřív ve výše uvedené firmě pracoval.
Protože jak jsem uvedl zřejmě celé těleso sprchového kouta je z ABS, je možné sadu použít na opravy kdekoliv na sprchovém koutě. Přeji úspěšné provedení opravy.
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 6 let
Tak jsem řešil také problém rozpadlé sprchové vaničky do mobilheimu. Je to obdobné, jako u obytek.
Tak jsem našel ochotnou firmu, kde udělají kompletní rekonstrukci vaničky a současně ji zesílí.
Za týden bude hotová, tak ještě napíši a dám fotky.
Zatím je tady adresa: Výroba z laminátu
Jimax, s.r.o.
Vejprnická 107/535
318 00 Plzeň
jimax@email.cz
(+420) 607 645 340
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,878,436 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27043 sekund | Průměrně za: 0.27043 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB