Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lze opravit rozlepená dvojitá okna u karavanu??: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lze opravit rozlepená dvojitá okna u karavanu??

Poslední aktualizace před 4 roky
1
1tatrankaNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj milí kutilové,
nevyskytuje se tu nějaký šikula, který má zkušenost se slepením dvojitého okna karavanu. Odlepují se mi postupně na všech oknech vnitřní strana / je k ní přichycena vzpěra pro aretaci okna v otevřené poloze / od vnější. Karavan je německé výroby r.v. 2004. Budu ráda i za tip na solidní firmu, která by opravu kvalitně zvládla. případně odkaz na článek, v kterém se tento problém řeší.
Děkuji za každý námět a přeji úspěšnou sezonu. Radka!j:_
P
petakČlen
Přidáno před 9 let
Tady ti určitě poradí
http://www.carava...licko.com/
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

petak napsal:

Tady ti určitě poradí
http://www.carava...licko.com/


nevím, jestli poradí, také se mi rozlepilo zadní okno na karavanu z roku 2004. Pan Vavřín byl ochotný, ale neporadil. Prý s takto "novými" okny nemá zkušenosti a čím lepit neví.
P
paragČlen
Přidáno před 9 let
Dvousložkové lepidlo Acrifix.Lepil jsem minulý týden
okénko u alkovny a drží super.
Ahoj Jarda
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Jak říká Jarda, je k dispozici i Acrifix jednosložkový v malé tubě.
http://eshop.zenit.cz/acrifix-116-tuba/
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ondrejhackoondrejhackoČlen
Přidáno před 9 let
Mam slepeno cirim mamutem a bez problémů, druhe okno zas čirim T-Rex a taky vpoho.pořádně odmastit a hodne svorek dokoka a bude to vpoho
Ondra 82,Pavla 79,Nicol 07,Julia 12
www.pilafrantisko...
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 8 let
Na lepení oken i ruznych panelu se mi nejvice osvedcilo
http://www.profic...lepi-tesni
drzi to jak prase prusvih je kdyz to potom chcete rozdelat to se skoro neda :r
D
DZIZIČlen
Přidáno před 8 let
Myslím, že po zde popsaných lepidlech okno zkřehne a odvděčí se za pár let.
Soused který dělal ve spec firmě na lepení plastů lepil pouze speciálními rozpouštědlovými na daný druh plastu - drží neskutečně.
A před jinými typy mne varoval.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

DZIZI napsal:

Myslím, že po zde popsaných lepidlech okno zkřehne a odvděčí se za pár let.
Soused který dělal ve spec firmě na lepení plastů lepil pouze speciálními rozpouštědlovými na daný druh plastu - drží neskutečně.
A před jinými typy mne varoval.


tak buď tak hodný a zjisti od souseda, čím ta rozlepená okna lepit?
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 8 let
Rozlepene dvojita okna normálně negdo neupravuje... Konec citátů...
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
Citace z jednoho modelářského webu diskuze o lepení plexiskla:

Pokud chceš plexi lepit jako fachman, tak CHLOROFORM. To není slepené, to je doslova svařené.
Po přeleštění, není vůbec spoj vidět.
Cokoliv jiného, jsou rady od Pata a Mata. A je to!

PS:
pamatuju si na jednoho kolegu z práce, který všechno možné dělal jedině z plexi,
(krabičky na el. přístroje, přihrádky na radiosoučástky a pod ) používal chloroform ve kterém rozpustil piliny vzniklé při řezání plexi opravdu to drželo a spoj byl transparentní.

:_
.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citace z jednoho modelářského webu diskuze o lepení plexiskla:

Pokud chceš plexi lepit jako fachman, tak CHLOROFORM. To není slepené, to je doslova svařené.
Po přeleštění, není vůbec spoj vidět.
Cokoliv jiného, jsou rady od Pata a Mata. A je to!

PS:
pamatuju si na jednoho kolegu z práce, který všechno možné dělal jedině z plexi,
(krabičky na el. přístroje, přihrádky na radiosoučástky a pod ) používal chloroform ve kterém rozpustil piliny vzniklé při řezání plexi opravdu to drželo a spoj byl transparentní.

:_
.


nojo Zdenku, jenže ty okna na dnešních karavanech nejsou z plexiskla
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Petr V napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citace z jednoho modelářského webu diskuze o lepení plexiskla:

Pokud chceš plexi lepit jako fachman, tak CHLOROFORM. To není slepené, to je doslova svařené.
Po přeleštění, není vůbec spoj vidět.
Cokoliv jiného, jsou rady od Pata a Mata. A je to!

PS:
pamatuju si na jednoho kolegu z práce, který všechno možné dělal jedině z plexi,
(krabičky na el. přístroje, přihrádky na radiosoučástky a pod ) používal chloroform ve kterém rozpustil piliny vzniklé při řezání plexi opravdu to drželo a spoj byl transparentní.

:_
.


nojo Zdenku, jenže ty okna na dnešních karavanech nejsou z plexiskla


Skoro bych měl chuť se vsadit, že to tím chloroformem půjde, bohužel tady nemám žádné staré okno, abych to zkusil. Jinak kdyby to někdo zkusit chtěl, tak Chloroform normálně prodávají v lekárně.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Z
zdeenaleČlen
Přidáno před 8 let
Hodně se zabývám plexisklem a před pár lety jsem to také řešil. Chloroform na to rozhodně nedávejte. Ten je sice super, ale jen pokud vyrábíš nové díly. Pokud opravujes stare plexi a ještě k tomu profilované, tak se může stát že lepený spoj ti sice bude držet ale vlivem pnutí ti to praskne jinde. Na tohle mám vyzkoušený (a už pár let drží jako prase) čirý Mamut. Naneseš housenku, zakolíčkuješ po obvodu a druhý den můžeš jet Dakar.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Trochu si tu momentálně připadám jak v pořadu ládi Hrušky. Na lepení plexiskla ( okna jsou z nějakého polykarbonátu ) se používá lepidlo na plexisklo. Psal jsem již výše.
Zdeňku - doby lepení chloroformem jsou už dávno pryč. A mamuta na plexi ?!?!
Není lepšího lepidla jak Acrifix. Bohužel.
A k prvnímu , leč starému dotazu: ano, lze slepit.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

SignBoss napsal:

Jak říká Jarda, je k dispozici i Acrifix jednosložkový v malé tubě.
http://eshop.zenit.cz/acrifix-116-tuba/


Mohu potvrdit osobní zkušeností. Jednosložkovým Acrifix jsem lepil rozlepené okno (asi 12 let staré). Spoj je transparentní a bez problémů drží dodnes (cca 2 roky).
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Jen podotknu, dvacet let ( 2012 ) slepuji plexi výrobky - reklamy, stojánky apod. Dvousložkový jsme používali na dílně. A jednosložkový byl do terénu. Když je třeba jaj trochu rozředit, stačí drobet toulenu. Není třeba ani plexi drsnit.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Petr V napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citace z jednoho modelářského webu diskuze o lepení plexiskla:

Pokud chceš plexi lepit jako fachman, tak CHLOROFORM. To není slepené, to je doslova svařené.
Po přeleštění, není vůbec spoj vidět.
Cokoliv jiného, jsou rady od Pata a Mata. A je to!

PS:
pamatuju si na jednoho kolegu z práce, který všechno možné dělal jedině z plexi,
(krabičky na el. přístroje, přihrádky na radiosoučástky a pod ) používal chloroform ve kterém rozpustil piliny vzniklé při řezání plexi opravdu to drželo a spoj byl transparentní.

:_
.


nojo Zdenku, jenže ty okna na dnešních karavanech nejsou z plexiskla


Skoro bych měl chuť se vsadit, že to tím chloroformem půjde, bohužel tady nemám žádné staré okno, abych to zkusil. Jinak kdyby to někdo zkusit chtěl, tak Chloroform normálně prodávají v lekárně.
:_


Zdenku nesázej se :-) já to zkoušel, naleptá to, slepí, ale nemá to potřebnou pevnost atím pádem ani trvání (to mám na mysli prasklinu) a lepit rozlepené okno je taky problém, protože to naleptá potisk co je ve spoji na okně, pak to sice jakž takž drží, ale hezké zo vůbec není.. Nakonec jsem koupil stejně nové okno.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
Lepil jsem a vždycky drželo..jen je třeba si připravi piliny z plexi a nechat je v chloroformu důkladně rozpustit :_
R
RojicciČlen
Přidáno před 7 let
ahoj, jak jste to vyresili? jsem ve stejne situaci a na ceste mi "odletli" ;o) dve... takze budu lepit 2 kousky.. muzete nekdo doporucit Acrifix a pripadne jakou vrstvu.. diky
S (38)+S (..)+D(10)+T(10)+L(2)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,029,452 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24093 sekund | Průměrně za: 0.24093 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB