Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kamera a navigace v autě: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kamera a navigace v autě

Poslední aktualizace před 6 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Informace ke kamerám přímo z Rakouska:
https://www.oeamtc.at/thema/vorschrif...r-16180594

Stručně:
Není zakázáno nahrávat, ale jen pro osobní potřebu. Pokud záznam někam dáš, tak nesmí být vidět obličeje, SPZ nebo další veci, podle kterých se dá identifikovat konkrétní osoba. Kdo to poruší, tak pokuta.
Můžeš takovou nahrávku použít pouze jako důkaz vlastní neviny, ale nesmí být na záznamu obličeje nebo SPZ nezučastněných osob - jinak pokuta. Takže pokud se na záznamu rozmažou obličeje jiných lidí a SPZ dalších nezůčastněných aut, tak je možné ho použít jako důkaz například u soudu.
Pokud by jste ale takový záznam poskytnuli například pro prokázání neviny kamaráda, který jel před Vámi, tak už to jako důkaz bude nepřípustné a Vy dostanete mastnou pokutu.
Je zakázané nahrávat jednání policie nebo státní zprávy i kdyby mělo prokázat například nějaký trestný čin nebo nekalé jednání. Jediný, kdo to může nahrávat policie.

Takže není zakázané nahrávat pro osobní potřebu, ale pokud chcete ten záznam jakkoliv použít, tak je nutné splnit všechny podmínky ohledně ochrany osobních údajů, jinak dostanete tučnou pokutu. A určitě nenahrávat policii, takže když Vás bude stavět nebo kontrolovat policie, tak kameru raději vypnout.
Přesné situace jsou vyjmenované v tom článku.
SkejTSkejTČlen
Přidáno před 6 let
a je po problému, diky PetrDubi
když mě někdo zastaví, tak jí prostě vypnu nebo sklopím dolu
zadní nechám permanentně zapnutou
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SkejT napsal:

a je po problému, diky PetrDubi
když mě někdo zastaví, tak jí prostě vypnu nebo sklopím dolu
zadní nechám permanentně zapnutou

Nejsem si tím zcela jist. Jde jen o právní názor dotyčného právníka. Zasahující policista na silnici může mít trochu jiný. Jistě, můžeš se bránit, jeho právní názor rozporovat a třeba budeš i úspěšný.
Včera jsem hovořil s dlouholetým kamarádem, rakouským karavanistou, povoláním právníkem. Jeho doporučení je napevno připevněnou kameru nepoužívat. Jak sám říkal, lepší je neprovokovat. Oni to rakouští četníci nemají zrovna rádi a mají dost možností, jak dát svou převahu najevo. Cizinci především.
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

SkejT napsal:

a je po problému, diky PetrDubi
když mě někdo zastaví, tak jí prostě vypnu nebo sklopím dolu
zadní nechám permanentně zapnutou

Nejsem si tím zcela jist. Jde jen o právní názor dotyčného právníka. Zasahující policista na silnici může mít trochu jiný. Jistě, můžeš se bránit, jeho právní názor rozporovat a třeba budeš i úspěšný.
Včera jsem hovořil s dlouholetým kamarádem, rakouským karavanistou, povoláním právníkem. Jeho doporučení je napevno připevněnou kameru nepoužívat. Jak sám říkal, lepší je neprovokovat. Oni to rakouští četníci nemají zrovna rádi a mají dost možností, jak dát svou převahu najevo. Cizinci především.


Fakt právník? To by mohl vědět, že tzv. zákaz kamer a pokutování kamer do běžné kompetence policisty v Rakousku nepatří. Podobně jako u nás po vás policista obvykle nechce potrvzení o zaplacení rozhlasového poplatku či prokázání původu pohonných hmot ve vašem autě. Teoreticky by snad mohl. Ale tyhle věci patří primárně do kompetence jiných orgánů.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mstr napsal:

....
Fakt právník? To by mohl vědět, že tzv. zákaz kamer a pokutování kamer do běžné kompetence policisty v Rakousku nepatří. Podobně jako u nás po vás policista obvykle nechce potrvzení o zaplacení rozhlasového poplatku či prokázání původu pohonných hmot ve vašem autě. Teoreticky by snad mohl. Ale tyhle věci patří primárně do kompetence jiných orgánů.

V právní rovině máš samozřejmě pravdu, stejně jako právník OAMTC. S tím nikdo nepolemizuje. Jenže v Rakousku není používání Dashboard kamer obvyklé. Zkrátka téměř nikdo je nepoužívá, protože jejich provoz v autě je stále na hraně práva, i když k určitému vyjasnění proti sitaci před 3-4 roky došlo. Budeš li na čelním skle kameru mít, je pravděpodobné, že policista k ní bude mít výhrady. Můžeš mu samozřejmě oponovat se znalostí místního práva (pochopil jsem, že ty právník jsi) nebo vytáhnout kopii článku z OAMTC (laik). Rakousko (Švýcarsko) však patří mezi země kde oponovat policistovi není ten úplně nejlepší nápad. Obvykle bude vždy tahat za delší stranu provazu.
Rakousko, stejně jako jiné země, má svá specifika a je obecně dobré se jim přizpůsobit. Zrovna ochrana práv jednotlivců je zde brána velmi vážně. Viz například pro nás absurdní posunutí platnosti elektronické vignety (aby ji nebylo možné do 15 dnů i použitou vrátit), různá omezení Google v scanování....
Reagoval jsem jen na větu, že problém je vyřešen. Vše, co jsem chtěl napsat je, že můj rakouský kamarád, byť je právník, by pevně umístěnou kameru v autě v Rakousku nepoužíval.
Upravil Rudy dne 12.01.2018 10:47, před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Jako vždy jde jen o to,na jakého člověka,policistu narazíš.Když jsem se 30 prosince vracel z Buku,zastavili mě v Oberloisdorfu.Běžná kontrola.Protože kamery jsou dost probírané téma,kameru jsem rychle vytáhl z autozásuvky.Dal jsem mu doklady,on mi ukázal na kameru a já jemu ukázál že není zapnutá,že kabel jen tak na volno visí.Pousmál se,určitě mu to bylo jasné a tím to skončilo.Na navigaci neřekl vůbec nic.
Hasky
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

....Dal jsem mu doklady,on mi ukázal na kameru a já jemu ukázál že není zapnutá,že kabel jen tak na volno visí....

To je přesně to, co jsem měl na mysli. Rakouské četníky kamera na skle zajímá, ne že ne. Navíc jsi ji stačil vypnout. Otázkou je, jak by to dopadlo, kdybys ji měl zapnutou a ještě k tomu začal četníka školit z jejich předpisů. :x
To byl důvod, proč jsem zde reagoval. Osobně jsem přesvědčen, že v Rakousku se vyplatí kameru nemít, respektive ji před hranicemi demontovat. Je to však jen můj a mého kamaráda osobní názor který jsem si zde dovolil v rámci diskuse publikovat. Tím jsem téma za sebe vyčerpal :_
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

mstr napsal:

....
Fakt právník? To by mohl vědět, že tzv. zákaz kamer a pokutování kamer do běžné kompetence policisty v Rakousku nepatří. Podobně jako u nás po vás policista obvykle nechce potrvzení o zaplacení rozhlasového poplatku či prokázání původu pohonných hmot ve vašem autě. Teoreticky by snad mohl. Ale tyhle věci patří primárně do kompetence jiných orgánů.

V právní rovině máš samozřejmě pravdu, stejně jako právník OAMTC. S tím nikdo nepolemizuje. Jenže v Rakousku není používání Dashboard kamer obvyklé. Zkrátka téměř nikdo je nepoužívá, protože jejich provoz v autě je stále na hraně práva, i když k určitému vyjasnění proti sitaci před 3-4 roky došlo. Budeš li na čelním skle kameru mít, je pravděpodobné, že policista k ní bude mít výhrady. Můžeš mu samozřejmě oponovat se znalostí místního práva (pochopil jsem, že ty právník jsi) nebo vytáhnout kopii článku z OAMTC (laik). Rakousko (Švýcarsko) však patří mezi země kde oponovat policistovi není ten úplně nejlepší nápad. Obvykle bude vždy tahat za delší stranu provazu.
Rakousko, stejně jako jiné země, má svá specifika a je obecně dobré se jim přizpůsobit. Zrovna ochrana práv jednotlivců je zde brána velmi vážně. Viz například pro nás absurdní posunutí platnosti elektronické vignety (aby ji nebylo možné do 15 dnů i použitou vrátit), různá omezení Google v scanování....
Reagoval jsem jen na větu, že problém je vyřešen. Vše, co jsem chtěl napsat je, že můj rakouský kamarád, byť je právník, by pevně umístěnou kameru v autě v Rakousku nepoužíval.


Ne, nejsem právník, ale ten text, kvuli kterému se tak s kamerami v Rakousku straší, je dohledatelný a někde jsem už tady na něj dával link - a když přečteš, pochopíš. Na to fakt není třeba vysoká škola s právním zaměřením S policistou se nehádám, nikomu to neradím - lze vše řešit, nechápu lidi, co mají pořád někde nějaký problém a řeší detailní znění zákona a chtějí se hádat a za těch pár desitek let, co jezdím, jsem žádný problém neměl - to, že budeš vedět, jak se věcí ve skutečnosti mají je druhá věc - a o tom je tahle diskuze, zda je kamera legální nebo není. Jak jednat s rakouským, švýcarským či neměckým policistou můžeme samozřejmě probrat ;-), ale je to mimo téma.

A jen tak na okraj, pevně umístněná kamera je v mnoha nových autech a nad tím, co snímají a jak dlouho to drží, mám jako majitel nulovou kontrolu.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mstr napsal:


Ne, nejsem právník, ale ten text, kvuli kterému se tak s kamerami v Rakousku straší, je dohledatelný a někde jsem už tady na něj dával link - a když přečteš, pochopíš. Na to fakt není třeba vysoká škola s právním zaměřením S policistou se nehádám, nikomu to neradím - lze vše řešit, nechápu lidi, co mají pořád někde nějaký problém a řeší detailní znění zákona a chtějí se hádat a za těch pár desitek let, co jezdím, jsem žádný problém neměl - to, že budeš vedět, jak se věcí ve skutečnosti mají je druhá věc - a o tom je tahle diskuze, zda je kamera legální nebo není. Jak jednat s rakouským, švýcarským či neměckým policistou můžeme samozřejmě probrat ;-), ale je to mimo téma.

A jen tak na okraj, pevně umístněná kamera je v mnoha nových autech a nad tím, co snímají a jak dlouho to drží, mám jako majitel nulovou kontrolu.

Ještě opravdu naposled:
Text, který máš zřejmě na mysli jsem četl. Toto vlákno jsme započali před pár lety :o
A ve finále se vlastně i shodneme - nestojí za to se hádat na cestě s rakouským policistou kvůli nainstalované kameře, když ji můžu snadno demontovat nebo alespoň vypnout. Stejně jako ty se snažím konfliktu předcházet a abych tak mohl činit, snažím si opatřit relevantní informace. Zatím musím zaklepat, vždy se mi podařilo s úsměvem, omluvou a snahou o okamžitou nápravu ustát situace zavánějící pokutou (alespoň na cestách obytkou).
Přeji nám oběma a vlastně i všem ostatním, aby to tak i zůstalo do budoucna :_
P.S. Kamery napevno zabudované v autě výrobcem jsou určitě mimo téma této diskuse.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,053,471 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16705 sekund | Průměrně za: 0.16705 (0) sekund | Dotazy: 96 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB