Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 přpojení na stávající elektroblok Dometic: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

přpojení na stávající elektroblok Dometic

Poslední aktualizace před 6 let
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj ve spolek.
jak všichni víte postavil jsem vestavbu dokonce i vyhrál cenu, ale...

Poprosil mě kamarád o zapojení solárů, baterie do energobloku Dometic v novém karavanu weinsberg

nechce se mi pouštět do velkých akci. Solár na střeše, regulátor zapojen, baterie se dobíjí. dokonce napojení nabíječky na 230W.

Teď jen chybí zapojení baterie na stávající elektroblok.

nemáte s tím někdo zkušenosti kam to píchnout, co přepojit odpojit apod.?? děkuji moc.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
Karlos_Brno Připojili následující obrazek:
20150603_110539.jpg 20150603_110536.jpg
K
kyklopČlen
Přidáno před 9 let
Demontuj vrchny kryt - dve skrutky a pod nimi najdes svorkovnicu s oznacenim " bat + " . Hore pripojis + , dole - a hotovo. Je to farebne znacene… ..
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 9 let
Pochop prosím, že Ti neporadím, co a jak máš přesně udělat. Kyklop má v zásadě pravdu. Je však nutné zajistit, aby lednice nejela na instalovanou nástavbovou baterii - za chvíli by ji vymlátila. Taky se Ti nesmí potkat napětí z auta a napětí z nástavbové baterie. A napětí ze zdroje, který je v energobloku se nesmí dostat na instalovanou baterii, neřízené nabíjení ji za chvíli zničí.
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 9 let
Děkuji za rady. Chápu Tomáše z firmy karavnypro, nicméně kolega to má k vám trochu daleko.
proměřím všechny varianty a uvidíme. pokud to bude složitější budeme nuceni svěřit někomu šikovnějšímu.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 9 let
Případně zavolej, kdyby bylo třeba. Po telefonu bývám sdílnější !)
K
kyklopČlen
Přidáno před 9 let
Ešte doplním informáciu. TatKto to bolo zapojené od oficiálneho predajcu na slovensku, počas roku používania sa žiaden problém neukázal...
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
musis tak i tak sundat ten kryt jak jsou ty dva sroubky, pak to vyfot, urcite tam musi byt u kontaktu na pripojeni nejake popisky
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 9 let
2 svorky zleva šly z auta. ty jsem odpojil a zapojil baterku. vše funguje jak má. solár dobíjí a karavan funguje komplet. do auta nic nejde.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
Karlos_Brno Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
CaraBLANSKOCaraBLANSKOČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karlos_Brno napsal:

2 svorky zleva šly z auta. ty jsem odpojil a zapojil baterku. vše funguje jak má. solár dobíjí a karavan funguje komplet. do auta nic nejde.


Jak to celé po roce dopadlo - funguje vše bez problémů? Mohl bych požádat o přesnější nákres zapojení? Má také nového Weinsberga 400 a chtěl bych také zavést tu baterii do přívěsu (zatím bez soláru ... i když i to by se mohlo v budoucnu hodit). Dokázal jste vyřešit i její nabíjení této extra baterie při zapojení do jedoucího auta (mám funkční 13pin zásuvku)? Děkuji
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

CaraBLANSKO napsal:

Citovat

Karlos_Brno napsal:

2 svorky zleva šly z auta. ty jsem odpojil a zapojil baterku. vše funguje jak má. solár dobíjí a karavan funguje komplet. do auta nic nejde.


Jak to celé po roce dopadlo - funguje vše bez problémů? Mohl bych požádat o přesnější nákres zapojení? Má také nového Weinsberga 400 a chtěl bych také zavést tu baterii do přívěsu (zatím bez soláru ... i když i to by se mohlo v budoucnu hodit). Dokázal jste vyřešit i její nabíjení této extra baterie při zapojení do jedoucího auta (mám funkční 13pin zásuvku)? Děkuji


Nabíjení z auta neřešte, nemá to moc význam. Ta trocha energie, která projde přes slabounké dráty v autě zvládne max. udržet ledničku, nic víc. Zajisti nabíjení z 230V, případně přidej solár. To bude stačit.
CaraBLANSKOCaraBLANSKOČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

CaraBLANSKO napsal:

Citovat

Karlos_Brno napsal:

2 svorky zleva šly z auta. ty jsem odpojil a zapojil baterku. vše funguje jak má. solár dobíjí a karavan funguje komplet. do auta nic nejde.


Jak to celé po roce dopadlo - funguje vše bez problémů? Mohl bych požádat o přesnější nákres zapojení? Má také nového Weinsberga 400 a chtěl bych také zavést tu baterii do přívěsu (zatím bez soláru ... i když i to by se mohlo v budoucnu hodit). Dokázal jste vyřešit i její nabíjení této extra baterie při zapojení do jedoucího auta (mám funkční 13pin zásuvku)? Děkuji


Nabíjení z auta neřešte, nemá to moc význam. Ta trocha energie, která projde přes slabounké dráty v autě zvládne max. udržet ledničku, nic víc. Zajisti nabíjení z 230V, případně přidej solár. To bude stačit.


Díky za feedback. Primárním cílem je ale připojit napřed tu externí baterii - až bych získal od někoho z vás potřebnou radu a vyzkouším v praxi, tak začnu vymýšlet podobné vychytávky (dobíjení, solar apod.), ale to už raději zaplatím profíka, protože šikovný/znalý ruce jsou nad zlato.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

CaraBLANSKO napsal:

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

CaraBLANSKO napsal:

Citovat

Karlos_Brno napsal:

2 svorky zleva šly z auta. ty jsem odpojil a zapojil baterku. vše funguje jak má. solár dobíjí a karavan funguje komplet. do auta nic nejde.


Jak to celé po roce dopadlo - funguje vše bez problémů? Mohl bych požádat o přesnější nákres zapojení? Má také nového Weinsberga 400 a chtěl bych také zavést tu baterii do přívěsu (zatím bez soláru ... i když i to by se mohlo v budoucnu hodit). Dokázal jste vyřešit i její nabíjení této extra baterie při zapojení do jedoucího auta (mám funkční 13pin zásuvku)? Děkuji


Nabíjení z auta neřešte, nemá to moc význam. Ta trocha energie, která projde přes slabounké dráty v autě zvládne max. udržet ledničku, nic víc. Zajisti nabíjení z 230V, případně přidej solár. To bude stačit.


Díky za feedback. Primárním cílem je ale připojit napřed tu externí baterii - až bych získal od někoho z vás potřebnou radu a vyzkouším v praxi, tak začnu vymýšlet podobné vychytávky (dobíjení, solar apod.), ale to už raději zaplatím profíka, protože šikovný/znalý ruce jsou nad zlato.


Zavolej: 720705139, Tomáš.
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
Zdravim mal som ten isty problem (weinsberg)odpojil som nabijanie z auta a do toho som napojil baterku a funguje je tam rele takze sa nic nestane.co sa tyka malych uprav k odbornikovy teda k predajcovi by som ani nesiel ked si to spravim sam myslim tim upravu robim si to v svojom a davam velky pozor aby somnieco nepokazil co predajcovi je uplne jedno zhrabne prachy a tam koci kvalita radsej neakemu zanietenemu karavanistovy ako je Pan K.Prokop a dalsi ja osobne som vymakal karavan co sa tyka vybavi asi na 1+ a je to lacnejsie a hlavne viem co kde a kade ide a naco to sluzi odporucam citat a citat a potom to spravit to cloveka najlepsie potesi ked to zvladne sam a ostatny mu potom ticho zavidia vychitavky ktore neide nikde dostat kupit :r
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 6 let
po letech všechno funguje na jedničku. nicméně si to zapojení už nepamatuji. nejsem elektrikář a neporadím na dálku. složité to samozřejmě není, nicméně jsem zapojováním solárů, baterie, dobíječky a jiných doplňků strávil týden.
lednici nemůžete napojit na baterku karavanu, protože bude po baterce, je potřeba koupit udělátko na to, aby to nabíjelo po cestě z auta, ale nevybilo baterku u auta. spíná to nad 13,5V. nisméne je to jen na udržení. dobré je vychladit lednici na 220 nebo plyn a po cestě udržovat při zapnutém alternátoru.
stačí použít selský rozum, proměřit vše. nakreslit a jít do toho.
mimochodem v Blansku je jeden "odborník" mistr světa co dělá karavany :) takže pokud budete bohatej a úplně levej zkusit tam.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 6 let
No, já zastávám názor, že práci které moc nerozumím nechám udělat odborníka (samozřejmě odborníka, kterého si vyberu já) a finance pro něj vydělám prací, které rozumím zase já.

Celý život to tak praktikuji a zatím pohoda.

Nemám rád práci ke které se musím vracet, protože ji někdo zbastlil.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Karlos_Brno, kyklop, Tomas Brabec, PetrK, RomanPatrol, maregree, CaraBLANSKO

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,857,252 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19730 sekund | Průměrně za: 0.1973 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.19MB/2MB