!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 29

· Členové on-line: 4
fun, Fernando, kozich, Karel Prokop

· Registrovaní členové: 11,892
· Nejnovější člen: Vrkounrider

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Vlada J
18.10.2018 06:02
Prodám menší - všude se vejdeme Smile ale za to velice praktický obytný vůz Fiat Challenger, 2/2012, najeto jen 17 tis., spaní pro 5 a jízda pro 4 ( v zadu patrová postel ). 780 tis., tel. 777804910

PeJa
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

jarda a danka
07.10.2018 17:44
Prodám našeho mazlíka fiat ducato1.9TD registrace 5/200 s alkovnou spaní pro 5 jízda 4, najeto 108500 cena 295000 tel.702878818

serbik54
30.09.2018 19:28
Poděbrady, prosím, která žena odložila svoji bundu a nechala ji v kempu na lavičce má ji uloženou v restauraci k vyzvednutí.

r73
29.09.2018 23:56
Zdravim, prosím o radu, kde se dá na konci října lyžovat v Rakousku a parkovat hned u sjezdovky. Díky

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
Pruhovaná cedule - výstražný terč, odrazky
A nevztahuje sa na to ustanovenie, ze vybavenie automobilu musi vyhovovat predpisom krajiny, kde je registrovane. (ako nemusite mat na Slovensku - kartu prvej pomoci, v Polsku - hasiaci pristroj a pod.) nevstahuje sa to len na domace vozidla?

Upravit
Ahoj, musím mít tento varovný terč i na scootru co je na držáku?

Upravit
ANO
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER

http://www.frmol.cz Upravit

Upřesni trochu svoji odpověď. Proč musi byt výstražná cedule, když na prodlouženém držáku skůtru jsou nainstalované koncové světla a skůtr nepřesahuje tolik jako kola na nosiči umistěném na zadní časti vozidla. Pokud výstražná cedule musi být, tak ve kterých státech?

Upravit
No určitě s ní nic nezkazíš, myslím, že musí být na všem, co půdorysně přečuhuje o více než 50cm, v evropě ti stačí obyč od fiammy za 150,- jen v Itálii mají jiný ten dražší.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+3 Medvíďata(21+10+6)+ český terier PARD + obytná avia A15 6m max. výbava :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931

http://www.me2di.webnode.cz Upravit
Mám ceduli jednu, tu od Fiammy za těch 150,- a pouřívám ho na zadním nosiči s kolama všude i v čr. V Itálii jsem s ním byl několikrát. Tak to proboha zase tak neřešte proč a jak a kdyby.
!e[color=#0099cc]Jarda, Adélka*10 Viktorka*7/color]!sn

Upravit
jarda77 napsal:

Mám ceduli jednu, tu od Fiammy za těch 150,- a pouřívám ho na zadním nosiči s kolama všude i v čr. V Itálii jsem s ním byl několikrát. Tak to proboha zase tak neřešte proč a jak a kdyby.

Jardo,Shock pokud si dobře četl, tak tu neřeším nosič na kola kde by měla být. To tu už bylo vyřešené.:^ Ptám se tu, jestli jí musím mít umístněnou na skůtru který je na nosiči s koncovým osvětlením a nepřesahuje rozměrem přes tento nosič.

Upravit
Už tady několikrát bylo napsáno že ano, tak se pořád neptej a investuj 180,-Kč
!e[color=#0099cc]Jarda, Adélka*10 Viktorka*7/color]!sn

Upravit
To mi přijde jako nosit helmu při řízení auta. Na osvětleném homologovaném držáku moto kde vozím skůtra nebo kola žádnou ceduli nevozím ne kvůli 200 CZK ale protože je to prostě nesmysl. Za držák mi nic nepřesahuje a když nic nevezu tak při stále stejné celkové délce auta bych cedulku neměl na co přichyt. Mj. ani v Itálii jsem si nezaznamenal, že by tamní kolegové na osvětlených držácích moto cedule vozili. Zřejmě proto, že ceduli nahrazují světla.
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)

Upravit
Nevím proč řešíte takovou to blbost,nosič na skútra má koncové světla a navíc musí mít SPZ vozidla.Tedy v praxi tvoří zadek auta.Srozumitelně to popsal JiPe Highlanders.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajce.idnes.cz/

http://www.volny.cz/tvsat Upravit
RadimO napsal:

Ahoj, musím mít tento varovný terč i na scootru co je na držáku?

Tady není ani zmínka o koncových světlech. Jinak cedule se netýkají kol a skůtrů. Ale nákladu co přesahuje obrysy vozidel. A nevím jak by ses ve světě domlouval a vysvětloval. Že ty to máš správně a oni mají blbé zákony. Ač umíš řeči.Smile
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER

http://www.frmol.cz Upravit
Caute, no ja tak 5 let bez cedule, kola pokazde na aute, vystridane 2 Ducata a ted obytka, do Itosky tak 6x rocne za skalama, do Spana kazdou zimu a svete div se - nikdy me nikdo nepokutoval - a to me staveli treba v Italii kvuli praskle zarovce ve svetlometu. A to na kolech namam jediny odrazovy prvek.

Takze, stesti? Nebo pouze bublina ala "kup si ceduli"? Tezko rict, kazdopadne i nadale budu jezdit bez cedule a kdyby me nahodou chytli, tak sem ji tam prece mel a nekdo mi ji musel na parkovisti ukrast ! Smile
Sport freaks family, upman family, www.4apes.cz, skype Petr_Havlicek_Prague, Dethleffs Globebus i 11 2010

http://www.4apes.cz Upravit
Pre Slovensko platí Vyhláška č.9/2009 Z.z. V § 3 tejto vyhlášky sa hovorí o označovaní prečnievajúceho nákladu o viac ako 40 cm vpredu alebo vzadu.......... Za prečnievajúci náklad sa považuje aj bicykel alebo iný predmet prepravovaný na nosiči namontovanom vzadu na vozidle.
M

Upravit
M napsal:

Pre Slovensko platí Vyhláška č.9/2009 Z.z. V § 3 tejto vyhlášky sa hovorí o označovaní prečnievajúceho nákladu o viac ako 40 cm vpredu alebo vzadu.......... Za prečnievajúci náklad sa považuje aj bicykel alebo iný predmet prepravovaný na nosiči namontovanom vzadu na vozidle.
M

Souhlasím. Tato skutečnost nás stála 10€. Myslel jsem si, že platí "předpisy v místě registrace vozu", jak tady někdo výše psal a nechtělo se mi zdržovat montáží terče. Ten jsem potom vytáhnul před příslušníkem a díky tomu, že jsem jej tam okamžitě dal, jsme fásli nejnižší možnou pokutu. Mohlo být i 50.
Benimar Mileo 224, 2017

Upravit
Ahoj,
přečetl jsem celé toto vlákno a nejsem si jistý jak to platí u nás. Musí být ten výstražný terč na autě umístěný pokud náklad přesahuje záď auta o 100 cm?
Obytňák si budeme půjčovat a člověk z půjčovny mi řekl, že ho u auta nemají, protože to u nás není povinné. Jedeme přes Německo, Belgii a Francii do Británie.

Upravit
Charlie napsal:

A nevztahuje sa na to ustanovenie, ze vybavenie automobilu musi vyhovovat predpisom krajiny, kde je registrovane. (ako nemusite mat na Slovensku - kartu prvej pomoci, v Polsku - hasiaci pristroj a pod.) nevstahuje sa to len na domace vozidla?

Dříve to tak bylo. Dneska dopravní expert Vomáčka z Besipu tvrdí, že musíš dodržovat předpisy země do které jedeš. Což je na hlavu postavené. A když se vrátím do minulosti. Kartu první pomoci po nás slovenští policajti vyžadovali.

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.87 sekund
177,106,290 návštěv