!Prázdninová soutěž skončila!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 27

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 12,057
· Nejnovější člen: Vladimir Rusek

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Terenak
10.12.2018 22:54
Dobrý den, neporadil by někdo s opravou na F.Ducato 2,5Td nemaže motor olej nahoru na vačku. Kde hledat příčinu a nebo co vyměnit. Díky

Schneegast
06.12.2018 22:19
Dobrý den, máme caravan hobby 560 deluxe 2000 a chtěla bych poprosit o radu jak složit stolek a narovnat matrace na ležení. Děkuji moc. lucie.snezna@sezna
m.cz

TrikeHonza
01.12.2018 10:44
Poděkování panu T.Kahounovi Tom-Car servis. Vyřízení veškerých formalit k přepsání celkové váhy obytného auta z 3850kg na 3500kg. Vřele doporučuji, příjemné jednání. Trike Honza Letohrad.

David250
28.11.2018 22:57
mate nekdo tip a zkusenost na parkovani pres noc, pobliz centra Prahy v dobe vanocnich trhu

lsalus
18.11.2018 20:03
Dobrý den , nemáte tucha kde se dá sehnat (blatník - lem ) na ABBEY VOGUE GTS 416..Děkuji lukas.salus@seznam
.cz

campi-shop.cz

Číst diskuzi

 Vytisknout diskuzi
Pruhovaná cedule - výstražný terč, odrazky
Dotaz: Ta pruhovaná cedule je povinná v zahraničí v kterých zemích ? A u nás ? Kdo to ví, odpoví ? Děkuji.

www.caravan24.cz/forum/attachments/cedule.jpg
Upravil/a fun dne 29.03.2010 13:57
 
Upravit
merfan napsal/a:
Dotaz: Ta pruhovaná cedule je povinná v zahraničí v kterých zemích ? A u nás ? Kdo to ví, odpoví ? Děkuji.

Vím jen o Itálii. Ale když už ji mám, dávám ji i u nás. V případě, že do tebe někdo zezadu najede, máš lepší vyjednávací pozici u policie. Tolik co jsem o této problematice pochytil.
Fun
Míra a Šárka, polointegrál Mobilvetta
 
Upravit
Ta cedule je povinná také ve Španělsku.
 
Upravit
merfan napsal/a:
Dotaz: Ta pruhovaná cedule je povinná v zahraničí v kterých zemích ? A u nás ? Kdo to ví, odpoví ? Děkuji.


Ahoj Merfe,
taky mě to zajímá, tak jsem to vyvěsil na karavanfóra ještě v Rakousku a Německu. Jen co budu mít odpověď, tak to sem pověsím.
Lišák ;M
 
Upravit
Já si myslím že musí být označeno to co přesahuje přes metr dozadu a přes půl metru do boku a je možná jedno jak ( praporek,odrazka,cedule,atd.), ale nevím to jistě.
Ahoj Tom
 
Upravit
No nevím. Já mám jiné zkušenosti. Následující berte jako můj názor a zkušenost a netvrdím, že je to pravda.
Obecně je to asi tak ( tedy podle toho, co vím a četl jsem ), že pokud vzadu je přesah o více jak 10% délky vozidla je nutno označit vždy tabulí o předepsaných rozměrech. Tedy u auta například 7 metrů je to 70 cm.
Pokud vím v Itálii je to o dost méně, nevím ale korektně rozměr.
Praporek je nesmysl - ve většině zemí to neplatí!!!
Ve vetšině zemí stačí taková ta levná tabulka, něco mezi papírem a plastem s tím, že musí mít reflexní alespoň odrazky v rozích tabule a červeno-bílé pruhy. Ta má předepsaný rozměr.
V Itálii musí být taková ta plechová tabule s reflexními pruhy po celé ploše, bez odrazek. Ta je ale uznávaná také v jiných zemích s tím, že má větší " odrazovou svítivost ". Bohužel je neuvěřitelně drahá. Osobně jsem ale viděl, že policista vytkl jinou tabulku s tím, že to ale nakonec dotyčný " ukecal " na tu papírovou a pokutu neplatil.
Aspoň tak mi to bylo před lety vysvětleno, tak jsem to vyčetl, tak to také respektuji. A je také pravda, že jsem vysledoval, že tak jezdí tahače aut, karavany atd.
Upravil/a Jarda a Iveta dne 08.04.2008 22:01
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
Tak odpověď z Rakouska je, že zatím není povinná. Nicméně podle odpovědí které jsem dostal, jí rakušáci považují přinejmenším za důležitou a smysluplnou.
Dotaz včetně odpovědí naĺeznete zde:
http://www.campin...php?t=5229
lišák
 
Upravit
Vlastíku jsi prostě super. Ostatní samozřejmě také. Všem děkuji za radu. Když to shrnu, vychází mi, že když se pořídí takový ten " Varovný terč " za cca 190,- kč v nezmíněném obchodu a bude se vozit všude, nic se nepokazí a předejde se nepříjemnostem.

Já když viděl, že to na některých karavanech mají a nepřesahuje to v zadu 1 m obrys vozidla, je to taková zbytečnůstka, nebo frajeřinka. A ono EJHLE můj velký omyl. Děkuji všem za info.
Upravil/a merfan dne 09.04.2008 09:21
 
Upravit
Máte někdo představu, jaké jsou předpisy (v různých zemích) pro používání výstražného terče vzadu na autě?
Něco se už diskutovalo tady: http://www.carava...post_10125 , ale nic jednoznačného z toho nevyplynulo.
vladaz přiloženo následujícíobrázek:
cedule.jpg

Upravil/a fun dne 29.03.2010 13:51
Vláďa+Peťa+Vládík+Juli + Mobilvetta MH87
 
Upravit
Já to radši vozím všude a mám klid,aspoň su líp vidět :^
 
http://www.podlahy-vojtech.cz Upravit
Legrace je, že jinou chtějí ve Španělsku, Itálii atd.
Zatím mi nikde nedělali problémy s tou nejlevnější (tuším Fiamma). Podle předpisů jednotlivých zemí jsou však požadavky různé (šíře pruhů a materiál). Ještě, že máme tu EU (to aby měl každý člen jiné předpisy).
 
Upravit
Tak to je paráda. Pokud bude někdo chtít udělat okruh Itálie, Španělsko a další, tak bude muset z karavnu udělat mobilní dopravní značku,aby nedostal pokutu Grin
To mi příjde opravdu postavený na hlavu...
Upravil/a jirkamds dne 20.04.2009 21:38
Jirka, Jana, Zuzka 13, Luky10
FORD GALAXY 2,0TdCi + HOBBY Kmf 545 La Vita Veneto Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
 
http://www.servis-elektro.cz Upravit
Je to tak. Itálie vyžaduje jen na hliníku a s reflexními pruhy. Španělé mají také svou a záleží jen na blahovůli policie, jestli vám za tu nesprávnou jen domluví a nebo dá tučnou pokutu.
 
Upravit
A přitom sami italové jezdí s těmi papírovými:@
Jarda a Zuzka
Renault 3,0 Rimor Riviera 85
 
Upravit
a jaká je hranice? Tj. kdy se musí použít?
Vláďa+Peťa+Vládík+Juli + Mobilvetta MH87
 
Upravit
Jakmile máš na zadku auta kola na nosiči.
Jarda a Zuzka
Renault 3,0 Rimor Riviera 85
 
Upravit
Projel jsem s tou papírovou všechny z hora uvedené státy a policie je v pohodě,ale musí být .To mi v It.kontrolovali.:_
 
http://www.becva.cz/ Upravit
aaaha a já myslel, že to musí být i na karavnu,nebo autě, kvůli šířce nebo délce, tak to jsem špatně pochopil...
Jirka, Jana, Zuzka 13, Luky10
FORD GALAXY 2,0TdCi + HOBBY Kmf 545 La Vita Veneto Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
 
http://www.servis-elektro.cz Upravit
Takto je to v Itálii, par. 361 popisuje jaká musí být vlastní cedule a par.164 podmínky nákladu, není na tom moc co řešit (dle blahovůle se řeší doprava spíš u nás ;h ). Kompletní italská pravidla silničního provozu najdete zde: http://www.patent...dice/1.htm Ciao amici :_


Art. 164. Sistemazione del carico sui veicoli
1. Il carico dei veicoli deve essere sistemato in modo da evitare la caduta o la dispersione dello stesso; da non diminuire la visibilita' al conducente ne' impedirgli la liberta' dei movimenti nella guida; da non compromettere la stabilita' del veicolo; da non mascherare dispositivi di illuminazione e di segnalazione visiva ne' le targhe di riconoscimento e i segnali fatti col braccio.
2. Il carico non deve superare i limiti di sagoma stabiliti dall'art. 61 e non puo' sporgere longitudinalmente dalla parte anteriore del veicolo; puo' sporgere longitudinalmente dalla parte posteriore, se costituito da cose indivisibili fino ai 3/10 della lunghezza del veicolo stesso, purche' nei limiti stabiliti dall'art. 61.
3. Fermi restando i limiti massimi di sagoma di cui all'art. 61 comma 1 possono essere trasportate cose che sporgono lateralmente fuori della sagoma del veicolo purche' la sporgenza da ciascuna parte non superi centimetri 30 di distanza dalle luci di posizione anteriori e posteriori. Pali, sbarre, lastre o carichi simili difficilmente percepibili, collocati orizzontalmente, non possono comunque sporgere lateralmente oltre la sagoma propria del veicolo.
4. Gli accessori mobili non devono sporgere nelle oscillazioni al di fuori della sagoma propria del veicolo e non devono strisciare sul terreno.
5. E' vietato trasportare o trainare cose che striscino sul terreno, anche se in parte sostenute da ruote.
6. Se il carico sporge oltre la sagoma propria del veicolo, devono essere adottate tutte le cautele idonee ad evitare pericolo agli altri utenti della strada. In ogni caso la sporgenza longitudinale deve essere segnalata mediante uno o due speciali pannelli quadrangolari, rivestiti di materiale retroriflettente, posti alle estremita' della sporgenza in modo da risultare costantemente normali all'asse del veicolo.
7. Nel regolamento sono stabilite le caratteristiche e le modalita' di approvazione dei pannelli. Il pannello deve essere conforme al modello approvato e riportare gli estremi dell'approvazione.
8. Chiunque viola le disposizioni dei commi precedenti e' soggetto alla sanzione amministrativa del pagamento di una somma da euro 78 a euro 311 .
9. Il veicolo non puo' proseguire il viaggio se il conducente non abbia provveduto a sistemare il carico secondo le modalita' stabilite dal presente articolo. Percio' l'organo accertatore, nel caso che trattasi di veicolo a motore, oltre all'applicazione della sanzione di cui al comma 8, procede al ritiro immediato della carta di circolazione e della patente di guida, provvedendo con tutte le cautele che il veicolo sia condotto in luogo idoneo per la detta sistemazione, del ritiro e' fatta menzione nel verbale di contestazione della violazione. I documenti sono restituiti all'avente diritto allorche' il carico sia stato sistemato in conformita' delle presenti norme. Le modalita' della restituzione sono fissate dal regolamento.

Art. 361
(Pannelli per la segnalazione della sporgenza longitudinale del carico)
1. I pannelli quadrangolari per segnalare sporgenze longitudinali del carico da installarsi alla estremita' della sporgenza ai sensi dell'articolo 164, comma 9, del Codice devono corrispondere al tipo indicato nella figura V.3 e devono avere una superficie minima di 2500 cm quadrati. Detta superficie deve essere rivestita con materiale retroriflettente a strisce alternate bianche e rosse disposte a 45&#248;.
2. Il pannello di cui al comma 1 deve essere visibile sia di giorno che di notte. A tal fine sulla superficie del pannello, costituito di norma da lamiera metallica, deve essere applicata pellicola rifrangente di classe 2, sia per le strisce bianche che per quelle rosse.

3. Quando il carico sporge longitudinalmente per l'intera larghezza della parte posteriore del veicolo, i pannelli di segnalazione devono essere due, posti trasversalmente, ciascuno da un estremo del carico, o della sagoma sporgente.

4. In ordine alla fabbricazione, prova e omologazione dei pannelli di segnalazione previsti dal presente articolo si applicano le disposizioni dell'articolo 192.
Upravil/a Vajglon Hnuson dne 20.04.2009 23:06
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
 
Upravit
Tak to jsme si početli, Vlasto;h;h
T+L
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 1.27 sekund
180,684,632 návštěv