Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Praskla sprchova vanicka - oprava: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Praskla sprchova vanicka - oprava

Poslední aktualizace před 4 roky
Tomas17Tomas17Člen
Přidáno před 9 let
Zdravim, potreboval bych poradit cim a jak opravim prasklou sprchovou vanicku u odpadniho sifonu. Nejlepe bez demontaze (jinak bych mysel asi rozebrat pulku auta). Viz. foto.
Dekuji
Fiat Ducato Carado A464
Tomas17 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ondrejhackoondrejhackoČlen
Přidáno před 9 let
Mám ten samej problém,napadá me souprava na opravu akrylátových van,ještě jsem to neřešil.
Ondra 82,Pavla 79,Nicol 07,Julia 12
www.pilafrantisko...
D
dorkaigorČlen
Přidáno před 9 let
Pred dvomi rokmi som mal rovnaký problém.
Zajtra sa pozriem, ako sa volá. Je to tekuté lepidlo na plast odolné vode.
Ak Ti pomôže, lepené miesto bude zažltnuté.

Tak zajtra večer.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Takhle bez demontáže je to takový bastlení.To chce ze spodu vylaminovat.Uvědom si,že to prasklo z nějakého důvodu....pnutí...prohyb....atd.Ten lepený spoj jen shora nikdy nebude mít větší pevnost,než před prasknutím a proto to prdne znovu.Jen to možná nebude vidět.
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 9 let
Mě praskla sprchová vanička z toho důvodu, že výrobce zapoměl pod vaničku v určitém místě dát výztuhu. Nakonec se vanička musela celá vyměnit, což bych i doporučoval, protože nejspíš bude nějaký problém, proč praskla....
Zjisti si cenu nové vaničky, ale myslím si, že to nebude tak hrozný. Horší bude to, že se musí rozebrat polovina koupelny....
PepiPepiČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,řešil jsem to už dvakrát,vždy špatně podložené z výroby.Jedině rozebrat,dobře podložit,namontovat novou.Jakékoli lepení je nanic,navíc to pod vaničkou časem hnije.:v:_
Tomas17Tomas17Člen
Přidáno před 9 let
Dekuji za rady,
podlaminovat to moc dobre nepujde, jelikoz je tam sifon s gumou, ktery doseda na vanicku zespodu.
Dam na vase rady a vyndam vanicku.
Kde bych ji mohl sehnat? Je to Knaus Van TI r.v.2009
Nejake rady na demontaz?

P.S. je divne, ze to prasklo az po 6-ti letech
Fiat Ducato Carado A464
lukas knauslukas knausNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj také jsem řešil prasklou vaničku,akorát že já ji měl popraskanou daleko víc.Scháněl jsem dlouho lepidlo ale nesehnal nic kloudnýho.Nakonec jsem sehnal plastovou tabuli z ABS plastu 2 mm silnou,vyřízl jsem podle šablony nové dno vaničky vytvaroval (když se nahřeje ABS plast jde krásně tvarovat) a na staré dno vaničky nalepil nové.Teď je dno i pevnější.
lukas knaus Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen p3120129_1.jpg p3120128_1.jpg
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 9 let
Mno ....
.... mám stejný problém! Šlápnul jsem si patou na sifona. Zalepil a pak stoupnul znovu ... :@
Jsem vůl a už to neřeším! Vyvrtal jsem pod tím díru a teče to ven ... !M
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
D
dorkaigorČlen
Přidáno před 9 let
Domnieval som sa, že mi ešte niečo zostalo v tube a tak iba prečítam názov. Žiaľ už som ho nenašiel. Tak som ešte volal kamarátovi, ktorý mi ho predal. Pozrie sa na to zajtra. Jedná sa o PATEX.

Mne vanička praskla padnutím zásteny na hranu odtoku. Zalepenie mi pomohlo. V Oblasti odtoku, kde je diera, no neviem ...
T
TFeitČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lukas knaus napsal:

Ahoj také jsem řešil prasklou vaničku,akorát že já ji měl popraskanou daleko víc.Scháněl jsem dlouho lepidlo ale nesehnal nic kloudnýho.Nakonec jsem sehnal plastovou tabuli z ABS plastu 2 mm silnou,vyřízl jsem podle šablony nové dno vaničky vytvaroval (když se nahřeje ABS plast jde krásně tvarovat) a na staré dno vaničky nalepil nové.Teď je dno i pevnější.


Ahoj, nějak podobně jsem chtěl také vyřešit opravu. Měl jsem představu, že bych dno vaničky dokonale obrousil a vylil namíchanou dvojsložkovou pryskyřicí, cca v síle 2mm Takhle jsem si zpevnil prasklý přední dekl schránky na bombua drží tu super a je to i pružné.

Nicméně tvůj styl opravy vypadá taky dobře. Čím jsi ten ABS plast nalepil k tomu dnu ??

Díky za odpověď.

Tomáš
lukas knauslukas knausNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj lepil jsem to lepicím tmelem od Bernera KDM ,dělají ho v bílé,šedé a černé barvě.Musíš použít i primer,kterým natřeš jak dno vaničky tak i ten ABS plast,primer musíš nechat odvětrat cca 15 minut a potom můžeš nanést tmel.Tento tmel se nechá brousit i lakovat a je pružný.Používám ho už 12 let na lepení různých spojlerů na auto atd.Ahoj Lukáš.
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let
Seš šikula, pěkná práce ! Se musí nechat ....
Carado T 338
T
TFeitČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lukas knaus napsal:

Ahoj lepil jsem to lepicím tmelem od Bernera KDM ,dělají ho v bílé,šedé a černé barvě.Musíš použít i primer,kterým natřeš jak dno vaničky tak i ten ABS plast,primer musíš nechat odvětrat cca 15 minut a potom můžeš nanést tmel.Tento tmel se nechá brousit i lakovat a je pružný.Používám ho už 12 let na lepení různých spojlerů na auto atd.Ahoj Lukáš.


Ahoj Lukáši,

díky za dostatečné info. Poslední dotaz, kde jsi koupil ABS plast.

Tomáš
lukas knauslukas knausNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj desku z ABS plastu jsem sehnal přes kamaráda,který dělá u nás v plast servisu jestli by si potřebval mám ještě jednu.Rozměrově to vychází zhruba na dno té vaničky.Když tak zavolej 602234535.
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj šikulové. Ano jde především o to, pracně zbytečně nerozebírat koupelnu.
Tady bylo uvedeno několik dobrých nápadů, na opravu.
Ještě k tomu mi dovolte něco dodat. Ano, prasklá vanička bývá především způsobena tím, že není zespodu dokonale podepřena.
Dodatečné podepření bez rozebrání zajistíte tím, že před vrchní opravou prasklé části, provrtáte otvor a pod vaničku tímto otvorem naplňte přiměřené množství montážní pěny, nejlépe zelené, která je určena na odpadní zařízení. Tedy nepropouští vodu. Po vytvrzení dokonale vymezí prostor pod vaničkou a ještě dotěsní následující vrchní opravu vaničky, některým zde uvedeným způsobem.:^
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
M
mara1113Člen
Přidáno před 9 let
.... jjj,jde to vyfoukat i touhle montážní pěnou,ale pozor na množství!!..pokud by tam té pěny padlo moc,podlaha vaničky se může při vytvrzování pěny vzdout - pěna má tendenci nabývat objem ..... nejlíp po 10 -15 min. po aplikaci zkontrolovat a případně zatížit .....
Tomas17Tomas17Člen
Přidáno před 9 let
Diky za napady.
Videl jsem opravu akrylatove vany po proslapnuti, normalne to zavarili zezhora a prebrousili. Skoro to nebylo videt.
Mohlo by to jit i na nase vanicky. Nevite nekdo? Jaky material se pouziva na vanicky?
Fiat Ducato Carado A464
lukas knauslukas knausNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj já když sem vyndal tu svoji vaničku tak tam byl štítek,na které bylo napsáno materiál PS.Pro lepení tohoto materiálu se používají speciální lepidla k tomu určená ,jelikož jsem měl tu svoji vaničku rozpraskanou hodně vyřešil jsem to jak už jsem psal viz nahoře.
P
pesČlen
Přidáno před 7 let
Aktuálně řeším protékání vanou v Hobbyvanu. Nemáte někdo zkušenost třeba s tímhle produktem? Nějaký speedcoat...

http://speedcoate...s-gallery/

Samozřejmě mam hrůzu z rozebírání celé koupelny...ale asi je to nevyhnutelný. Nemá někdo kontakt na někoho, kdo je schopný vyrobit na míru novou vanu? Originální kus je drahá sranda.

Jsem rád za každé pozitivní slovo, radu i nepříjemnou pravdu :|
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,677,548 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24341 sekund | Průměrně za: 0.24341 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB