Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký tmel na venkovní spáry?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký tmel na venkovní spáry?

Poslední aktualizace před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Tak, tak, technický benzin, nebo benzinový čistič ...
4.114683,118.628756
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let
www.colorshop.cz/...

Nemáte někdo zkušenost s tímto výrobkem? Jeho povrch po zaschnutí a tak? Někde je dokonce hodnocen lépe než Sicaflex.

Prosím aby můj dotaz vydrželi ti, co si myslí, že jediným parametrem výrobku je cena. !)
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Asi bych měl své příspěvky doplnit vysvětlující poznámkou.
Nevylučuji, že některé ze zde navrhovaných alternativ Sikaflexu mohou být stejně vhodné nebo dokonce lepší pro použití na karavanech. Problém je v tom, že si to nemůžu nijak ověřit. Nemám k dispozici zkušební ústav, nemohu provést dlouhodobé testy na desítkách karavanů. To, že někomu nějaký tmel vydržel ve spoji dva roky a spoj neteče není pro mne argument. Takže pro drobné opravy používám a nadále budu používat v karavanovém průmyslu osvědčený a dlouhodobě prověřený Sikaflex. Ano, je dražší ale při spotřebě jedné tuby za dva roky cenu fakt řešit nebudu.
Kdybych s takovým tmelem pracoval profesionálně a spotřebovával několik tub denně, pak by lacinější alternativa stála za vyzkoušení i s rizikem monžné slepé uličky.
Svůj pohled na věc však nikomu nenutím. Jak jsem výše uvedl, jsem v tomto oboru naprostý amatér s pár zkušenostma a doufám, že ještě stále zdravým selským rozumem. :_
Upravil Rudy dne 07.04.2015 16:49, před 9 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Simcho,

Dinol je jedním z nejlepších dodavatelů ochranných prostředků na podvozky (Dinitrol).
Tím pádem si ostudu jistě neudělá a ani jeho konstrukční lepidla a tmely nebudou špatné.
Co přilepíš se jistě udrží tam kde má, takže bych se nebál pokud po něm toužíš.

Jedna z našich známých přestavbářských firem používala (používá) K+D, které jsem díky snadné distribuci (Wurth) nakoupil kdysi ve velkém a "udělal" s ním jedno auto. Též vše drží, nic neupadlo - jen se snažím říci, že možností je celá řada.

Ale stejně Sikaflex :) - jak správně píše Rudy, obzvlášť pokud nepotřebuješ 100 l sud.
Je to standard a velice dobrý ...

Všechny detaily ohledně Dinitrolu - povrchu atd. Ti rádi sdělí v Auto Coloru (a-c.cz), mám s nimi dobré zkušenosti ...
4.114683,118.628756
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

sipadan napsal:

Simcho,

Dinol je jedním z nejlepších dodavatelů ochranných prostředků na podvozky (Dinitrol).
Tím pádem si ostudu jistě neudělá a ani jeho konstrukční lepidla a tmely nebudou špatné.
Co přilepíš se jistě udrží tam kde má, takže bych se nebál pokud po něm toužíš.

Jedna z našich známých přestavbářských firem používala (používá) K+D, které jsem díky snadné distribuci (Wurth) nakoupil kdysi ve velkém a "udělal" s ním jedno auto. Též vše drží, nic neupadlo - jen se snažím říci, že možností je celá řada.

Ale stejně Sikaflex :) - jak správně píše Rudy, obzvlášť pokud nepotřebuješ 100 l sud.
Je to standard a velice dobrý ...

Všechny detaily ohledně Dinitrolu - povrchu atd. Ti rádi sdělí v Auto Coloru (a-c.cz), mám s nimi dobré zkušenosti ...

Děkuji za info. Ne, speciálně netoužím po žádné značce, jen jsem vícekrát u Sikaflexu četl, že zůstává matný, zapráší se a zapatlá, tak jsem si říkal, že by to chtělo vyzkoušet i něco jiného. Vždyť kdyby se nezkoušely i jiné věci, tak by jsme byli ještě u dobrého a osvědčeného parního stroje. :)
Děkuji za typ na Auto Coloru, zítra tam zavolám a podle toho, jak mě to vychválí, tak se rozhodnu. Pokud mne neuchvátí, tak zůstanu u Sikaflexu. Nemám toho moc, ale nějaké drobnosti, které jsou ale vidět, bych potřeboval opravit.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 9 let
Taky používám Sikaflex sice 291čku,na spáry na lodi(je doporučován i pro slanou vodu),a drží už 5. tým rokem.Používám ho vč.primeru a odmašťovadla,jedním lakýrníkem mě bylo sděleno ,že technický benzin na odmaštění nebrat,že je částečně mastný.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

ferdasan napsal:

Taky používám Sikaflex sice 291čku,na spáry na lodi(je doporučován i pro slanou vodu),a drží už 5. tým rokem.Používám ho vč.primeru a odmašťovadla,jedním lakýrníkem mě bylo sděleno ,že technický benzin na odmaštění nebrat,že je částečně mastný.


Ano, lodě mají (reps. by měly mít) jinou řadu než-li auta - 290 DC, 291 - tmelení, 292 - lepení, 295 UV - skla ...
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

ferdasan napsal:

...Používám ho vč.primeru a odmašťovadla,jedním lakýrníkem mě bylo sděleno ,že technický benzin na odmaštění nebrat,že je částečně mastný.

Aby nedošlo k mýlce. Ten technický benzín jsem doporučoval jako separátor pro vyhlazení "housenky" tmelu. Otírat jím stěrku, Sika se pak na ní nelepí. Na odmaštění povrchu je zcela nevhodný!
Pro odmaštění používám originální Sika primer a odmašťovač, nemám li, používám isopropylalkohol.
Upravil Rudy dne 07.04.2015 19:24, před 9 let
F
ferdasanČlen
Přidáno před 9 let
Tak to jo.Já používám obyč jarovou vodu(na to uhlazení,jako u silikonů)
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

sipadan napsal:

Simcho,

Dinol je jedním z nejlepších dodavatelů ochranných prostředků na podvozky (Dinitrol).
Tím pádem si ostudu jistě neudělá a ani jeho konstrukční lepidla a tmely nebudou špatné.
Co přilepíš se jistě udrží tam kde má, takže bych se nebál pokud po něm toužíš.

Jedna z našich známých přestavbářských firem používala (používá) K+D, které jsem díky snadné distribuci (Wurth) nakoupil kdysi ve velkém a "udělal" s ním jedno auto. Též vše drží, nic neupadlo - jen se snažím říci, že možností je celá řada.

Ale stejně Sikaflex :) - jak správně píše Rudy, obzvlášť pokud nepotřebuješ 100 l sud.
Je to standard a velice dobrý ...

Všechny detaily ohledně Dinitrolu - povrchu atd. Ti rádi sdělí v Auto Coloru (a-c.cz), mám s nimi dobré zkušenosti ...


www.a-c.cz/index....

Ahoj, tak jsem volal do a-c.cz a jsou tam opravdu šikovní a asi se vyznají.
Pán mě hned řekl, že ví o co mě jde a že má ještě lepší řešení, no a hodně mě pochválil ten MS 2, nebo MS 5.
Tak jsem na vážkách.
Ještě jednou dík za info.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Abychom drželi vlákno, tak Dekasyl MS 2 i 5, tedy výrobky Dekalinu se používájí též v prvovýrobě (používá poměrně značná část velkých výrobců - seznam viz. link níže nad rozkresem) ....
Kdysi jsem již dával tento rozkres http://www.dekalin.nl/products-soluti....asp?fid=4
To je ale zase jiný - mnohem známější a populárnější výrobce než-li Dinitrol.

Dobří v a-c.cz opravdu jsou, patří ke zdejší špičce v oboru, pak už musíš volat jedině mimo ČR :):):).

Jinak není zač, rádo se stalo.
4.114683,118.628756
simchasimchaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

sipadan napsal:

Abychom drželi vlákno, tak Dekasyl MS 2 i 5, tedy výrobky Dekalinu se používájí též v prvovýrobě (používá poměrně značná část velkých výrobců - seznam viz. link níže nad rozkresem) ....
Kdysi jsem již dával tento rozkres http://www.dekalin.nl/products-soluti....asp?fid=4
To je ale zase jiný - mnohem známější a populárnější výrobce než-li Dinitrol.

Dobří v a-c.cz opravdu jsou, patří ke zdejší špičce v oboru, pak už musíš volat jedině mimo ČR :):):).

Jinak není zač, rádo se stalo.

Ano, ano, jinak a-c.cz mají ten rozkres u toho MS 2 i v češtině.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Díky za info, rozkresy tedy přestanu posílat .... já pamatuji a-c.cz ještě z dob, kdy Dekalin neprodávali :)
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
To, že se Dekalin tmely a lepidla dají koupit v ČR je pro mne taky nová informace. Takže díky tomuto vláknu jsem si rozšířil obzor. :^
V německém Promobilu vyšla před nějakou dobou tabulka, kde byly uvedeny právě tmely i lepidla firem Dekalin a Sika. Zároveň byla vyznačena vhodnost pro jednotlivá použití. Hledal jsem ji ale už jsem ji nenašel. Třeba ji někdo má a může ji sem dát.
Výrobky Dekalin jsou samozřejmě odzkoušenou a rovnocennou alternativou výrobků Sika pro použití v karavaningu.
Jen bych chtěl upozornit, že že neexistuje jeden univerzální výrobek na lepení, tmelení, těsnění, viz zde uveřejněné rozkresy. Pro každou z těchto činností je nutné použít jiný výrobek. Navíc existují speciální řady pro profi prvovýrobu a jiné pro aftermarket a hobby.
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 9 let
Doporucuji z praxe Teroson MS 939 FR.Pruzny, perfektne prilne, UV staly, pretiratelny.Je bud matny nebo kdyz se uhladi prstem a pote opet prstem, ale namocenym v roztoku jaru a vody 50-50, tak je leskly.
copycopyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Rudy napsal:
V německém Promobilu vyšla před nějakou dobou tabulka, kde byly uvedeny právě tmely i lepidla firem Dekalin a Sika. Zároveň byla vyznačena vhodnost pro jednotlivá použití. Hledal jsem ji ale už jsem ji nenašel. Třeba ji někdo má a může ji sem dát.


Rudy, toto si myslel?
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Ano, díky. :_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Dobrá práce Copy, osvěta je důležitá :^
4.114683,118.628756
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, dle právě pročteného vlákna je na opravu venkovních spár nejlepší Sikaflex 521 UV, je možno jej použít i na opravu spáry v koupelně?

Ještě jeden dotaz, je pravdou, že Dekasyl MS2 je téměř stejný výrobek jako Sikaflex 521 UV jen od jiného výrobce? Myslím stejná kvalita a vhodnost použití na venkovní spáry a vnitřní utěsnění koupelen? Díky
Upravil Koralovci dne 16.05.2018 09:52, před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Ahoj, dle právě pročteného vlákna je na opravu venkovních spár nejlepší Sikaflex 521 UV, je možno jej použít i na opravu spáry v koupelně? Díky


Ahoj,
ano je nejlepší, ale automobilová 221i plně dostačuje.
Samozřejmě můžeš Sikou "objet" celou koupelnu a pak tam můžeš celé dny zářit i UV paprskama, případně se koupat ve slané vodě a koupelna bude stále v perfekním stavu :D.
:_
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JaraMech, copy, Rudy, TomTP, Petr a Vera, Me2d, simcha, bleriot11, Robert, sipadan, ferdasan, karavanista-krnas, Koralovci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,650,103 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22070 sekund | Průměrně za: 0.2207 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB