Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kompozitní lahve PB: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kompozitní lahve PB

Poslední aktualizace před 3 roky
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 9 let
Když jsem viděl prvně kompozitní lahev na výstavě karavanů v Praze (nepamatuji si přesně, ale min. před 10 lety), tak se prodejci doplňků nebáli prodávat lahev nehomologovanou pro karavaning. Tehdá byla cena 1650kč. Za rok už se prodávala za 1850kč. To, že je lahev homologovaná pouze pro VZV bylo prezentované na přiloženém letáku a nikomu to nevadilo. Tehdá jsem si říkal, že si ji pořídím až bude s homologací. Nevím jak je to s homologací dnes, ale stejně bych šel raději do alu.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
L
LikasČlen
Přidáno před 9 let
Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lukas77 napsal:

Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení


Jenže u lahví od BP nikdo amatérsky nepředělával ventily a pod.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

lukas77 napsal:

Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení


Jenže u lahví od BP nikdo amatérsky nepředělával ventily a pod.



A je jistota, že někdo nepředělal ventil u ocelové, určené pro VZV ( jsou značené), kterou někde "získal".
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Vlasta1 napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

lukas77 napsal:

Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení


Jenže u lahví od BP nikdo amatérsky nepředělával ventily a pod.



A je jistota, že někdo nepředělal ventil u ocelové, určené pro VZV ( jsou značené), kterou někde "získal".


jistota není nikdy, ale když máš lahev z ofiko distribuce tak nemáš problém, u jednoho výbuchu PB
v karavanu jsme už byli, a není to nic příjemného.
Proto veškeré neodborné plnění a úpravy na PB jsou nežádoucí !!!


http://www.carava..._id=122185
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 11.03.2015 21:40, před 9 let
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Vlasta1 napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

lukas77 napsal:

Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení


Jenže u lahví od BP nikdo amatérsky nepředělával ventily a pod.



A je jistota, že někdo nepředělal ventil u ocelové, určené pro VZV ( jsou značené), kterou někde "získal".


jistota není nikdy, ale když máš lahev z ofiko distribuce tak nemáš problém, u jednoho výbuchu PB
v karavanu jsme už byli, a není to nic příjemného.
Proto veškeré neodborné plnění a úpravy na PB jsou nežádoucí !!!


http://www.carava..._id=122185


Já Tě chápu a plně s tebou souhlasím, jen chci říct, že nevidíš do těch, kteří stojí okolo tebe - a mohou mít nebezpečnou lahev kovovou nebo kompozitní -výsledek může být stejný!k
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
no ty co mají ty neodborné úpravy by měli jak píše TomTP označení tou vlajkou :)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lukas77 napsal:

Celá skandinávie jezdí s kompozitními lahvemi od BP a neslysel jsem nikdy o žádném problému. Všichni je chválí a jsou s nimi maximálně spokojení


Jasne, ale tvoje prvotni otazka byla toto

Dobrý den,
chtěl bych do karavanu kompozitní lahve hlavně kvůli váze. Mohu sehnat ale jen do VZV a ty mohou být pouze na ležato kvůli ventilu, který je zahnutý. Neznáte někoho kdo by vyměnil za klasický ventil z normální lahve, myslím že by to neměl být problém. Díky


Skandidavie zcela jiste neprehazuje ventily a neodrezava trubicky.

A jinak co jsem mel moznost videt cervene kompozitky pro VZV, tak maji modry plast v rukojeti, kdezto kompozitky pro karavany maji madlo cele cervene.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
Mam kompozitovou lahev 10 let.Koupil jsem ji u výrobce, nikdy žadnej problem. Bohožel má psanou životnost 10let, a nikdo na ni neudélá revizi. Tak že po 10 letech zahodit. Nato POZOR.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
JanoBJanoBČlen
Přidáno před 9 let
Dnes som si zadovazil Flasku z "kompozitu", u nas na Slovensku to funguje vymennym sposobom donesiem prazdnu zaplatim 21E a odchadzam s plnou (to iste ako s plechovymi flasami), plnia samozrejme Propan co je pre mna velmi vyhodne Flasa je stale majetkom fy. Probugas a plati sa pri prvom zapozicani jednorazova vratna zaloha 50E za flasu, regulator stal 10E je to Clip ON system.
Predajca priamo v predajni / vymennej stanici ma uistoval o testnosti flias nakolko kazda pri plneni prechadza tlakovou skuskou.
Po uplynuti 10 rokov sa flase Scrapuju a obmienaju za nove. Tak by som mal byt bez obav.
Neviem co dodat dufam ze budem spokojny. Vaha flase je 6,2kg plus napln 10 kg.

Predajca ju ponuka pod nazvom :
10 kg fľaša propán PROBUGAS Easy kompozitná

odkaz na fotku:
http://www.probug...650(1).jpg

viac na:
http://www.probug...typy-flias
copycopyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

copy napsal:

lukas77, mas moznost ich zohnat? tie do VZV?

.
Soused jich má asi 10 doma a neví co s nimi....Jak píšou ostatní,plynaři to nedoporučují.Pak si dej nálepku že je máš.Abychom vedle Tebe nestáli....:D


ja ich potrebujem nie do karavanu, ale do clna
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
A v člne je máš na čo?
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
L
LaganČlen
Přidáno před 9 let
V r. 2004 jsem zakoupil a od té doby úspěšně užívám červenou kompozitní láhev BKG 24 - 16PB, výrobce Kompozit-Praha s.r.o. 330 02 Dýšina u Plzně. K láhvi jsem obdržel návod k používání a Technický list, na jehož zadní straně je tabulka, do které se zaznamenávají údaje o výsledcích následných prohlídek-revizí. Laďa a Alena však uvádějí, že životnost láhve je 10 let a pak musí projít revizi, kterou nikdo neudělá. Mám za to, že když v Technickém listu jsou kolonky pro zaznamenání výsledku revize, tak musí existovat nějaká organizace, která tyto revize provádí. Jenom ji budeme muset ustanovit.
Za pozornost stojí údaj v návodu k používání, kde je uvedeno, cituji: Prakticky neomezená životnost - počítá se 15 000 naplněními. Tedy jinými slovy, životnost není limitována dobou-roky používání, ale počtem naplnění. Při restriktivním výkladu toho údaje, by nás láhev musela několikanásobně přežít.
Velmi bych uvítal, kdyby zde někdo umístil informaci o firmě, která se revizemi těchto láhví zabývá.
copycopyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Buerstner napsal:

A v člne je máš na čo?


na motor
podobny ako ten Lehr
trosku vacsi
dedikudedikuČlen
Přidáno před 9 let
Zeptal bych se ve výr.závodu KOMPOZIT Prana v Dýšině u Plzně.Byl jsem si tam pro novou před 3 roky a zatím bez problémů.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
lukas77:

Ke tvému dotazu lze říci jediné. Zapomeň na bastlení s plynem. Pokud honíš váhu, tak si kup nové hliníkové lahve a máš na léta pokoj ty i tvoji sousedé. Pokud se ti budou zdát drahý, tak zapomeň na váhu a kup si železný. :_
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

dediku napsal:

Zeptal bych se ve výr.závodu KOMPOZIT Prana v Dýšině u Plzně.Byl jsem si tam pro novou před 3 roky a zatím bez problémů.




Mam zato že tato firma již není. V Ćesku prý výroba kompozitu skončila.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
vcatvcatČlen
Přidáno před 9 let
VE Francii prodávaj kompozitky u každé pumpy a obch.centrum Carefour je má taky Těžko budou na VZV:o
Home Car CL641
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
tady v CZ jsem našel tyto stránky, ale nevím jestli a za kolik se to prodává:

http://www.compos...

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,798 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20542 sekund | Průměrně za: 0.20542 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB