Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kompozitní lahve PB: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kompozitní lahve PB

Poslední aktualizace před 3 roky
L
LikasČlen
Přidáno před 9 let
Dobrý den,
chtěl bych do karavanu kompozitní lahve hlavně kvůli váze. Mohu sehnat ale jen do VZV a ty mohou být pouze na ležato kvůli ventilu, který je zahnutý. Neznáte někoho kdo by vyměnil za klasický ventil z normální lahve, myslím že by to neměl být problém. Díky
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lukas77 napsal:

Dobrý den,
chtěl bych do karavanu kompozitní lahve hlavně kvůli váze. Mohu sehnat ale jen do VZV a ty mohou být pouze na ležato kvůli ventilu, který je zahnutý. Neznáte někoho kdo by vyměnil za klasický ventil z normální lahve, myslím že by to neměl být problém. Díky


Tak na to rychle zapomen, ventil je sice zasroubovany v hrdle, lec to hrdlo je zalepene z vyroby v tele kompozitni nadoby, pri povolovani tohoto vrntilu se ti protici i to zalepene hrdlo a jiz se ti to nepodari nikdy utesnit tak aby ti ten plyn neutikal.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 9 let
Mám normální ocelové, které si nechávám plnit v plnírně. Obsluha je tam o karavaningu informovaná a vědí o našich problémech s váhou. Viděl jsem u nich i kompozitní lahve, ale při rozhovoru mě před nimi vyloženě varovali s tím, že se u nich často setkávají s úniky plynu. Doporučují spíš hliníkové, které váží kolem 5-6 kg.
Zdraví
Luboš a Dáša
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Pozor na VZV! VZV dává tekutou fázi plynu! Hrozí vážné poškození spotřebičů.
Fun
Smile
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
Když začaly kompozitní lahve, tak jsem si také jednu novou pořídil kvůli úspoře váhy. Druhý rok v Chorvatsku, kdy jsem jel v kempu vše na elektriku a bomba byla zavřená ventilem, tak si žena večer v posteli pořád ztěžovala, že cítí plyn.
Říkám, to není možné, protože je zavřený ventil. Ale když mě vyhecovala, tak jsem šel ventil překontrolovat. Byl zavřený. Nedalo mi to, tak jsem lahev odpojil a uvolnil popruh, který ji drží, lahev vyndal z kastlíku a zalomcoval s ní.
V původně plné lahvi zašplouchal zbytek na dně a bylo mi jasné, že lahev uchází. Co ale s takovou lahví v 10 hodin večer v plném kempu. Mimo karavan jsem ji volně přes noc nemohl dát, zpátky také ne, tak jsem potmě malý zbytek na volném prostranství pomalu vypustil. Když jsem přijel domů, tak jsem chtěl zjistit, jestli neuchází kolem těsnění ventilu. Ještě tam nějaký tlak plynu zůstal, tak jsem napustil vanu a zjišťoval, kde to uchází.
Bylo to ve dně bomby, nebyla tam ale jedna dírka, ale vypadalo to jako "řídký" kompozit (unikalo mnoho malých bublinek).
Takže neopravitelná vada, lahev po záruce a teď co s ní. Žena s tím jela na skládku nebezpečných odpadů. Tam - co to vezete? Když jim to ukázala, tak ji vykázali, že se jedná o tlakovou nádobu, a že to nevezmou a nevěděli poradit, co s tím.
Tak jsem doma vzal vrtačku, vrták cca °12 mm a provrtal bombu na několika místech, aby to už nebyla tlaková nádoba. Naštěstí to šlo dobře provrtat.
Potom žena jela na skládku normálního odpadu s nějakými věcmi a tu bombu vzala ssebou. Nikdo se na nic neptal, tak vše vyložila. Když odjížděla, tak ve zpětném zrcátku viděla, jak pracovník, který na skládce věci třídil, hbitě odnáši bombu za roh pravděpodobně k dalšímu použití. Tak jsem si následně ulevil, že jsem bombu před tím provrtal, takže už nemohla být dále nebezpečná.

Takže za mě - kompozitovou bombu už ne. Potom jsem si kvůli úspoře váhy obstaral hliníkovou, s kterou zatím problémy nemá.
S
SeamanČlen
Přidáno před 9 let
Mám dvě kompozitky již cca 4 roky a zatím jsou OK a já tudíž spokojen, tak snad to tak ještě vydrží. Pokud by ale začaly ucházet, dal bych dnes raději nádrž pod auto.
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Nadrz pod auto jiz nikdy vice! Z osobni zkusenosti pokud nejsi schopny ji plnit vyhradne propanem, tak PPP (plny pytel problemu)
Miloš
priborjpriborjČlen
Přidáno před 9 let
Mám dvě kompozitky, koupené před 9lety v Caravan Park Pardubice, jsou po celou dobu naprosto bez problémů.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 9 let
Mám 3 kompozitky už několik let ( kvůli zimním výjezdům za lyžováním do Alp ) - a spokojenost! Kdybych měl vézt 3 ocelové bomby, tak bych měl asi sjeté gumy .....!y Celková hmotnost, manipulace při montáži a možnost prosvítit ji večer baterkou a podívat se, kolik plynu ještě zbývá - tyhle přednosti žádná jiná láhev nenabídne!
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
lukas77, mas moznost ich zohnat? tie do VZV?
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

copy napsal:

lukas77, mas moznost ich zohnat? tie do VZV?

.
Soused jich má asi 10 doma a neví co s nimi....Jak píšou ostatní,plynaři to nedoporučují.Pak si dej nálepku že je máš.Abychom vedle Tebe nestáli....:D
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Ja jednu kompozitku kdysi mel, bohuzel po te co mi udelala s grilem tohle, tak jsem ji odvezl do sberneho dvoru a koupil Alugas
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Dudla Připojili následující obrazek:
image_107.jpg
I
igusNováček
Přidáno před 9 let
Pozdravujem,
Práve aj ja riešim kompozitné fľaše a čo som sa dozvedel od predajcu tak zásadný rozdiel je v tom že, že fľaše určené do VZV majú odber plynu v kvapalnej fáze t.j. plyn tečie do spotrebiča -VZV
preto sú tieto fľše ,,ležatej polohe" počas prevádzky.
V karavane by fľaše do VZV nefungovali.
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 9 let
a j

Citovat

fun napsal:

Pozor na VZV! VZV dává tekutou fázi plynu! Hrozí vážné poškození spotřebičů.


ahoj Mirku, prosím o info a bližší vysvětlení, koupil jsem asi taky tuto plynovou lahev má plastový ochranný kryt a vlastní nádoba vyrobená ze skelné tkaniny.
mé znalosti jsou, pokud chci čerpat kapalný PB musím odebírat obsah odedna pokud plynný PB musím odebírat nad kapalinou , to je stojatá lahev
Jak poznám rozdíl těchto lahví? nebo je tento typ určen jen pro VZV, (VZV je označení vysoko zdvižný vozík?? ) je tato lahev schválena pro provoz v karavanech i mimo Českou republiku??
Je zde uvedená Buerstner-em vadná lahev s mikrodírkou ojedinělá ???
moc děkuji Vlada
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
něco o plynu a lahvích se dočteš třeba tady: http://www.karava...rmaci.html

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 9 let
KUPTE SI HOMOLOGOVANÝ ORIGINÁL !!! Nebo si dejte na karavan vlajku s lebkou aby jsme se takovým kutilům mohli zdaleka vyhnout a zaparkovat v bezpečné vzdálenosti!
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

TomTP napsal:

KUPTE SI HOMOLOGOVANÝ ORIGINÁL !!! Nebo si dejte na karavan vlajku s lebkou aby jsme se takovým kutilům mohli zdaleka vyhnout a zaparkovat v bezpečné vzdálenosti!


ahoj děkuji za info.
jen se zeptám, myslíš, že mi pomůže vlaječka s nějakou lebkou místo vysvětlení? Vlada
I
igusNováček
Přidáno před 9 let
Kompozitné fľaše:

10 kg fľaša propán PROBUGAS Easy kompozitná

Fľaša je prispôsobená na použitie regulátora clip-on, takže jej využitie je rovnaké ako pri oceľovej 10 kg fľaši PROBUGAS Easy. Je však vyrobená zo špeciálneho materiálu odolného proti povrchovému poškodeniu. Má moderný estetický vzhľad a čo je najdôležitejšie, prázdna váži len 6,7 kg – o polovicu menej ako oceľová fľaša. Odber: plynná fáza


10 kg fľaša propán na pohon vysokozdvižných vozíkov VIFF PROBUGAS Easy kompozitná

Pod označením VIFF ponúka PROBUGAS aj špeciálne kompozitné fľaše na propán určené na pohon do vysokozdvižných vozíkov. Súčasťou fľaše je bezpečnostný poistný ventil (v prípade, že dôjde k zvýšeniu teploty, resp. pretlaku, ventil automaticky vypustí z fľaše prebytočné množstvo plynu). Fľaša je vybavená samostatnou nadprietokovou poistkou na ventile (v prípade, ak dôjde k roztrhnutiu hadice na VZV, táto poistka automaticky uzavrie prívod plynu z fľaše). Vo vnútri mechanickej trubky je samostatný mechanický filter. Fľaša je prispôsobená na použitie špeciálneho adaptéra, ktorý umožňuje okamžité napojenie fľaše. Adaptér má navyše ďalší mechanický filter a ďalšiu nadprietokovú poistku. Pozor, fľaša je prispôsobená na odber kvapalnej fázy a používa sa v ležatej polohe!


http://www.probug...typy-flias
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Vlada Jana napsal:

Citovat

TomTP napsal:

KUPTE SI HOMOLOGOVANÝ ORIGINÁL !!! Nebo si dejte na karavan vlajku s lebkou aby jsme se takovým kutilům mohli zdaleka vyhnout a zaparkovat v bezpečné vzdálenosti!


ahoj děkuji za info.
jen se zeptám, myslíš, že mi pomůže vlaječka s nějakou lebkou místo vysvětlení? Vlada


Ahoj Vlado. To musíš vědět ty. Mě to pomůže určitě. Já si koupil originální a vím, že nikoho nikde nebudu ohrožovat aniž bych si to musel ověřovat kdesi od někoho na nějakém fóru. Neber to špatně, ale plyn není voda a když už se stane průšvih, tak stojí za to. Jen u toho prostě nechci být.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

TomTP napsal:

Citovat

Vlada Jana napsal:

Citovat

TomTP napsal:

KUPTE SI HOMOLOGOVANÝ ORIGINÁL !!! Nebo si dejte na karavan vlajku s lebkou aby jsme se takovým kutilům mohli zdaleka vyhnout a zaparkovat v bezpečné vzdálenosti!


ahoj děkuji za info.
jen se zeptám, myslíš, že mi pomůže vlaječka s nějakou lebkou místo vysvětlení? Vlada


Ahoj Vlado. To musíš vědět ty. Mě to pomůže určitě. Já si koupil o

riginální a vím, že nikoho nikde nebudu ohrožovat aniž bych si to musel ověřovat kdesi od někoho na nějakém fóru. Neber to špatně, ale plyn není voda a když už se stane průšvih, tak stojí za to. Jen u toho prostě nechci být.


Tom má pravdu ty VZV lahve někteří předělávají ale je to hazardérství a nesmí se to.
Jinak kompozitní lahve dodávají někteří prodejci plynu i v provedení pro topný plyn.
Ale zatím jsem k nim nějak nezískal důvěru a vozím ocelové.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,027,430 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28656 sekund | Průměrně za: 0.28656 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB