Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 navigace pro karavany: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

navigace pro karavany

Poslední aktualizace před 5 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Souhlas s Hlasem mám to taky tak.Icemanovi dík za přizpěvek je poznat že ví o čem mluví a má praktické zkušenosti s více "caparama" a délka je v tvém případě přìnos, myslím délka přízpěvku.Petr
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Take zalezi jak dobre mas v tom telefonu gps. Jinak se ti bude stavat, ze pri jizde po dalnici to bude chtit aby jsi se otocil. Take muj Samsung potrebuje cca 5 minut na lokalizaci, tudiz nepouzitelny. Potom je treba jeste vzit v uvahu alkovnu, ta take dovede zamichat karty, hlavne ve meste a kdyz se prida tunel, je na problem zadelano.
Za zvazeni stoji za uvahu tez vyse zminene rychle preprogramovani. Dle me tomu nejlepe vyhovuje Tomtom. Ovsem ne ty nove rady 6000 a5000. Ty se s uzivatelem nechteji moc bavit.
Miloš
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
No nevím tato polemika jakou navigaci už tady byla ! Já raději koupil Garmin Camper a vím, že mám vše! Je dostatečně velká, vidím vše přehledně, velký dispej.
Nastavím parametry obytného auta, nepřekvapí mně most nebo šířka uličky. nabízí mně to tři trasy v jakém koliv režimu, mám tam STPL Evropy, místa zájmů, obchody pumpy a dalších sto věcí. jsou tam parkoviště ve městech pro mně, či servisy. Je to pravidelně co 3 měsíce aktualizováno, no prostě není tomu, co vytknout. Upozorní mně na objížďku a navrhne novou trasu. Zároveň je to jako couvací monitor. V loňském roce mně po Francii překvapila hledání STPL, nemohl jsem si jí vynachválit.Porovnával jsem jí s navigací v Samsungu S3, ten v alkovně chodí jen někdy, Garmin vždy a rychle. Prozatím jsem nenašel, co mu vytknout, snad jen cenu.
upmanupmanČlen
Přidáno před 9 let
Pouzivam X let TomTom, ted mam lifetime edici Evropa (cha i vcetne Turecka), stala asi 3,5k, 6", nemam co bych vytknul. Spolehliva. Zkousel jsem Garmina a nesedelo mi zobrazovani map, takze jsem se vraril k TomTomovi.

Nyni je dokonala a zdarma Maps.me na iOS (asi i jinam), mam v tabletu a podle map (jsou to OpenStreet maps) hledam kde prespat, atd.

Garmina mam Edge 800 na kolo, Fenix2 jako hodinky a Virb kameru - co se tyce outdoor je Garmin No1.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
M
malinafČlen
Přidáno před 9 let
Mno pridam zkusenost, ktera se treba nekomu bude hodit. Kdyz jsem objednaval minuly rok auto (Poessl Roadcruiser Revolution), tak jsem resil navigaci. Auto bylo za takovou raketu, ze jsem si rekl kaslu na to a at je to tam tedy komplet a objednal ZENEC E3715 o kterem aspon reklama basnila ze to je specialne pro ducato, specialne pro campery, proste to nejlepsi na svete.
Zkusenost ? - designove je to pekne, nicmene radio ma vetrak ktery huci a za sezonu asi 20x vytuhlo, ze ho bylo nutne tvrde resetovat (mali mikrospinac na tuzku). Navigace se vytahuje ze je primo pro campery - profil auta se tam zada, ale nejsem si jist zda-li to pri vyberu cesty nejak respektuje. Nenaviguje to spatne, ale v alpach to par chyb nasekalo. Je tam databaze POI (Stellplatzy, Kempy) ale za 30 000 ktere to stalo se da v soucasne dobe koupit myslim mnohem lepsi a hlavne s pripojenim na internet. Dalsi nevyhoda ZENECu jsou drahe updaty map :-(
F
fifa32Člen
Přidáno před 9 let
Přidám drobnou zkušenost, je to spíš vlastnost operačního systému v mobilu, používaném jako navigace, ale pokud chcete současně s navigací používat i jinou aplikaci-já mám třeba v autě jako navigaci starší mobil, a současně jsem ho chtěl využít jako kameru - černou skříňku- (jasně, záznam není nic moc, ale aspoň něco), a narazil jsem, protože moje verze Androidu nezvládala dvě běžící aplikace najednou, i když, možná to nezvládaly ani ty aplikace....
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Kdyz v iphone das navigovat ve vestavene apple mape (ta bezi na pozadi 100% spolehlive a vyskakuje widget s sipkami) a do popredi car recorder (ukazuje mapu a dalsi), tak to bude fungovat...

-------
Co jsem pred nedavnem pouzil: 10 let stara (2005?) navigace z lidlu, nalil jsem ji z netu novou verzi iGo, mapy cele evropy, radary a libovolne poi (jasne, to me stalo par hodin badani)...

Dymka Skin... Asi 10 ruznych ceskych hlasu... vcet. Pavla Lisky, Ostravaka atp. A mnoho nastaveni.

Integruje v mapach povolenou rychlost na kazdem useku silnice a upozornuje podle zadanych preferenci na prekroceni rychlosti (ja mam +3%)...

Vyhody: nevyzaduje mobilni data, relativne snadne nahrati libovolnych POI
Nevyhody: nema mobilni data (uzavirky), nemam pripojeno TMC

Dale pouzivam Apple Mapy, Google Mapy / Waze (to patri googlu) - ale jen v tuzemsku, kde mam mobilni data. Uvedomuji si, ze vyse uvedene tri navigace jsou prodlouzenou rukou velkeho bratra - sbirate informace o BTS a Wifinach (miimalne prvni dve) a provozu a posilate je zpet korporacim...

Mel jsem i sygic europe ios, ale ten mi zabiral mnoho mista v telefonu a sel ven, myslim ze byly placene dopravni info?

----
Otazka: ktera offline app. pro iOS umi (i jednotlive):
- pohodlne doplnit POI ze souboru
- pohodlne doplnit Radary ze souboru a nastavit, jak reagovat
- ma bezplatne volitelne dopravni info/traffic
- stahnout volitelne selektivne a rychle urcene staty (kdyz jsem ml sygic, tak tehdy myslim neumel jen konkretni staty ale musel jsem uvolnit snad 4GB, abych ho nainstaloval)...

V cizine jsem nyni musel vzdy vyhledat wifi (nastesti i po vesnicich to bylo otazkou jednotek minut, najit free wifi) a pak navigovat a tak me zajima, jak v offline rezimu...

Automatické sloučení 30.04.2015 07:34:

Citovat

Vasu napsal:

No nevím tato polemika jakou navigaci už tady byla ! Já raději koupil Garmin Camper a vím, že mám vše! Je dostatečně velká, vidím vše přehledně, velký dispej.
Nastavím parametry obytného auta, nepřekvapí mně most nebo šířka uličky. nabízí mně to tři trasy v jakém koliv režimu, mám tam STPL Evropy, místa zájmů, obchody pumpy a dalších sto věcí. jsou tam parkoviště ve městech pro mně, či servisy. Je to pravidelně co 3 měsíce aktualizováno, no prostě není tomu, co vytknout. Upozorní mně na objížďku a navrhne novou trasu. Zároveň je to jako couvací monitor. V loňském roce mně po Francii překvapila hledání STPL, nemohl jsem si jí vynachválit.Porovnával jsem jí s navigací v Samsungu S3, ten v alkovně chodí jen někdy, Garmin vždy a rychle. Prozatím jsem nenašel, co mu vytknout, snad jen cenu.


To bych si asi, nez tenhle garmin, dal do auta ipad nebo ipad mini... Je za stejny penize... pouzity ipad mini by byl rekneme za 4000,- Jen zatim nevim, jak s TMC...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Upravil Van dne 30.04.2015 07:34, před 9 let
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Dovolím si oprášit toto vlákno 3 roky staré.

Hledal jsem nějakou mapy, aplikaci, kde bych si mohl nastavit maximální rychlost soupravy a tím zpřesnil dojezd do místa.

Umí to IGO, ale to není uplně onLine, WAZE to neumí, Mapy. CZ taky asi ne GOOGLE asi taky NE.

Můžete prosím něco doporučit, kde se dá nastavit maximání rychlost a třeba i parametry soupravy? Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Rozměry soupravy i maximální rychlost umí Sygic Truck. Má v nastavení profily pro osobák (nenastavíš nic než palivo - kvůli hledání cen na benzínkách), dodávky (to samé), obytný automobil (rychlost, hmotnost,délka, šířka a výška) a 3x kamion (tam je toho mraky včetně počtu náprav pro vozidlo a pro přívěs).
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Díky podívám se na to. V.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Valteracci napsal:

Dovolím si oprášit toto vlákno 3 roky staré.

Hledal jsem nějakou mapy, aplikaci, kde bych si mohl nastavit maximální rychlost soupravy a tím zpřesnil dojezd do místa.

Umí to IGO, ale to není uplně onLine, WAZE to neumí, Mapy. CZ taky asi ne GOOGLE asi taky NE.

Můžete prosím něco doporučit, kde se dá nastavit maximání rychlost a třeba i parametry soupravy? Díky


Ahoj,
umí to Navigátor, dokonce si můžeš nastavit profily více aut. Je zdarma a běží off-line.
Alda
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
OndrejOndrejČlen
Přidáno před 6 let
P
PoverinoNováček
Přidáno před 6 let
Dobrý den,
Přidám jednu zkušenost, která bohužel neřeší dotaz
od r.2012 používám Navigon v tabletu ve verzi "nákladní auta" kde je možné zadat rozměry a hmotnost.
Najezdil jsem 150tis km a nikdy mně nezavedla špatně.
Bohužel, před cca měsícem přišla zpráva, že podpora aplikace končí, byla stažena z GooglePlay a Apple Store. Funkční bude ještě asi rok a co potom je otázka...

Automatické sloučení 21.06.2018 15:27:
Dobrý den,
Přidám jednu zkušenost, která bohužel neřeší dotaz
od r.2012 používám Navigon v tabletu ve verzi "nákladní auta" kde je možné zadat rozměry a hmotnost.
Najezdil jsem 150tis km a nikdy mně nezavedla špatně.
Bohužel, před cca měsícem přišla zpráva, že podpora aplikace končí, byla stažena z GooglePlay a Apple Store. Funkční bude ještě asi rok a co potom je otázka...
Upravil Poverino dne 21.06.2018 15:27, před 6 let
M
Matyas FrkanČlen
Přidáno před 6 let
Navigon kúpil Garmin, takže ho zrušili....a tí čo si ho kúpili môžu...
P
PoverinoNováček
Přidáno před 6 let
Škoda:(
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Ten sygic Truck vyzerá Ok, diky. Načo som kupoval mizerný a drahý rádio ZENEC kde treba platiť za aktualizácie a nedá sa podľa nebo jazdiť + mizerný zvuk
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 6 let
Já třebas Zenec v obytce (Ducato 2018) mám (Z-E3726) a jsem spokojený. Nehodnotím cenu rádia,ale...FM rádio mi hraje super díky 2ma tunerům i v místech kde jiná nehrají vůbec, zvuk z rádia je OK. Vyměnil jsem si origo mizerné repro za jiné komponentní. Mapy...ano musí se platit i když po koupi new rádia máš 1-3 roky aktualizací zdarma. Mapy a vyhledávání je dle mě na běžné úrovni se všemi vymoženostmi jako je nastavení profilů, cesty...kempů...dopravních omezení apod. Navíc ta integrace do auta,připojení kamery s možností napájení přes rádio atd,atd,atd
Prostě mě Zenec (posledních 2 generací -3726 a 3756) neuráží a nestydím se ho doporučovat zákazníkům,ono pro plně integrované rádio do Fiatu beztak moc jiných použitelných možností není.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Ono mezi náma, žádná navigace není ideální..
Třeba na Sygic Truck mi chybí cestovní deník nebo nabídka 3 variant cesty (při plánování), který nabízí normální Sygic.
U normálního Sygicu mi zase vadí, že není možné zadat objížďku (Sygic Truck to umožňuje), což uměl Garmin snad od začátku a normální Sygic u starších verzí taky. Taky když minu třeba odbočku nebo vjedu do objížďky, tak mě normální Sygic honí zpátky ještě x kilometrů, zastímco Truck okamžitě přepočítá cestu a jede se dál.
Krabičkový Garmin mě zase štve, že někdy po updatu funguje špatně navigování a když vypnu placené úseky, tak mě honí pryč i ze silnice první třídy (a tohle je chyba, která se opakovaně objevuje po několika letech až do dneška - dle reakcí majitelů).
TomTom má také svoje mouchy.
A i u dalších navigací do telefonů jsou problémy (postupně jsem jich vyzkoušel asi 6).
On je někdy problém i s mapami. Například NT mapy (používá například Garmin nebo Sygic Truck) mají do dneška u Lovosic kruhový objezd na silnici první třídy, který je už minimálně 5 let zrušený a je tam křižovatka. TomTom má podobné kiksy zase jinde a také dlouho, takže je vidět, že aktualizace nefunguje zase tak dobře.
Dokonce když porovnáte cestu z bodu A do bodu B u Sygic a Sygic Truck s nastaveným osobním autem, tak cesta povede jinudy. Každá má sice jiné mapy (TA a NT), ale silnice jsou u testovaných cest stejné a není problém pomocí průjezdních bodů jet stejnou trasou.
Další problém prakticky u všech navigací je, že moc nesnižují reálnou rychlost na vedlejších silnicích a při počítání dojezdu ale i vypočítávání nejrychlejší trasy počítají, že tam pojedete devadesát, i když je to samá zatáčka a třeba i kopce. Potom je ta navigace schopná protáhnout Vás silničkama, kde pojedete 50-60 a ušetří 5 km, zatímco po hlavní by jste to objeli mnohem dřív a nejspíš by jste ušetřili i pohonné hmoty.
Na druhou stranu je pravda, že do cíle Vás dovede v dnešní době v 99% případů každá navigace (pokud není v mapě chyba, která Vás zavede do slepého místa).
Takže já už běžně zadám kam se chci dostat a potom si pro jistotu zvětším mapu a podívám se, kudy mě chce táhnout a přidám když tak nějaký průjezdní bod. Takhle si většinouo připravuju cestu dopředu a potom jí i uložím, takže až dojde k použití, tak dám načíst celou cestu a můžu vyrazit s tím, že vím, kudy mě to potáhne.
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let
aplikace do telefonu Google mapy je zdarma a offline, super záležitost.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
A daji se v ni nastavit parametry soupravy a maximalni rychlost? Ja to nenasel. TAKZE SUPER ASI je ale ne pro me.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,271,214 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30183 sekund | Průměrně za: 0.30183 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB