Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko emise: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko emise

Poslední aktualizace před 7 let
I
imro900Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

M napsal:

Len pre istotu.
Je celá táto debata je o vozidlách LKW , teda o nákladných vozidlách a návesových súpravách - mimo osobných vozidiel ???
Ďakujem za vysvetlenie.

ahoj,
tato debata je o vsetkych uzitkovych vozidlách ktore maju v technicaku napr.N skupinu.to znamena ze ak mas dodavku ale BMW X5 s mrezou vzadu tak je to tiez uzitkove musis mat nalepku.pokial mas skupinu M tak sa to netyka.
kokikokiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

[quote]koki napsal:

Samotná otázka a problematika mě trápila, dostal jsem odpověď přímo od člověka z Dekry a vypadal že to rozumí, že to zatím neplatí pro celé Rakousko ( zatím jen část jak je psáno výše) a pokud pojedu přes Horní Rakousy , Salcbursko, Tyrolsko tak emisní nálepku nemusím mít letos.........:)


A jseš si jistý ?? Podle webu mám zatím trochu jinou informaci. Dle mého s N-kem přes Linz od 1.7.2015 bez plakety neprojedeš - takže plaketu ještě letos :(


Pod plaketu od 1.7.2015 bohuže spadá i dálníce A1 od nájezdu v Enns až po knoten Haid ( v podstatě začíná před Linzem a končí za ním ). Dle nařízení musí mít vozidla plaketu.

Info je pro ověření zde :

http://www.oeamtc.at/portal/abgasplak...00+1387398

https://www.akkp.at/files/LKW%20Fahrv...202015.pdf[/quote

Jistý si v dnešní době nemůže být vůbec, taky mě to celkem zajímá protože chci jet letos do Rakouska. Psal jsem na UAMK a tam sami moc dobře nevěděli, volal jsem na STK Dekra v Ostravě a týpek mě celkem překvapil, věděl o čem je reč a řekl mi co jsem psal výše.:^ Zkusím tam zajít ještě osobně a uvidím a nebo hned zařídím tu nálepku a bude po starostech..........:)
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
a ted jeste koukam ze podle zdroje jine informace viz mapy na odkazu
http://www.oeamtc...00+1387398
https://www.wko.a...Umland.jpg
E
EsperoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

maria napsal:

Espero mi tou matematikou docela zamotal hlavu. Nicméně já bych prosil beze všech derivací pokud možno jednoduchou odpověď. Můžu jet obecně přes Rakousko, když pominu Vídeň s N1 bez plakety nebo ne?


S tou Vídní je to tak, že tam mají zákaz vjíždět vozy kategorií N bez emisní normy nebo s Euro 1. Na osobáky se to nevztahuje. Údajně od r. 2016 by ten zákaz měl být rozšířen na vozy s Euro 2. Proto vyžadují ty emisní plakety. Nicméně budu tam jezdit s českou plaketou za málo peněz a nebudu tam kupovat rakouskou za hodně peněz. Obecně platí, že přes Rakousko můžeš jezdit kam chceš, ale jsou města, kam některé vozy nesmí.
Upravil Espero dne 16.03.2015 09:33, před 9 let
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
tak v tom mám zase trošku větší zmatek. Zkopírováno: Zohladnite prosím, že plakety pre vozidlá do 3,5 tony celkovej hmotnosti musia
byt podľa zákona na vozidlo nalepené zamestnancom ÖAMTC. Tak babo raď, jak tam to auto dostat. Napadá mne snad, jet na ÖAMTC někam, kde plaketa být ještě nemusí. Je to správná úvaha?
I
imro900Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

maria napsal:

tak v tom mám zase trošku větší zmatek. Zkopírováno: Zohladnite prosím, že plakety pre vozidlá do 3,5 tony celkovej hmotnosti musia
byt podľa zákona na vozidlo nalepené zamestnancom ÖAMTC. Tak babo raď, jak tam to auto dostat. Napadá mne snad, jet na ÖAMTC někam, kde plaketa být ještě nemusí. Je to správná úvaha?

tiez to na mna skusala pani ze kde mam auto ale ja som povedal ze doma a som tu teraz na druhom aute ale ked je to tak velky problem tak nevadi a idem prec.a ona hned ze teda to nejak urobi.ta plaketa je vydana aj tak na dane vozidlo na zaklade techn. preukazu a pridelene identifikacne cislo plakety je priradene k vin cislu auta tak podla mna neni problem zo zneuzivanim a ten kto to skusi nasere si len a len do vlastnej huby.tak ako aj zneuzivanie dialnicnych nálepiek ktore si vymenia niekedy dvaja aj traja na svojich autach,dokonca sa predavaju ojazdene ale platne dialnicne nalepky.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

maria napsal:

tak v tom mám zase trošku větší zmatek. Zkopírováno: Zohladnite prosím, že plakety pre vozidlá do 3,5 tony celkovej hmotnosti musia
byt podľa zákona na vozidlo nalepené zamestnancom ÖAMTC. Tak babo raď, jak tam to auto dostat. Napadá mne snad, jet na ÖAMTC někam, kde plaketa být ještě nemusí. Je to správná úvaha?


Tady je seznam, kde to dělají.

http://www.oeamtc.at/media.php?id=%2C...UC5wZGY%3D
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
díky.
K
kovalNováček
Přidáno před 9 let
Pánové,dotaz k tématu. Když je tu jako teda řeč o skupině vozidla,jakože N aN1 a M a kdo,co a jak a auto s mříží že musí mít nálepku tay protože je to tim pádem N.
Zásadní otázka je- JAK JAKO RAKOUSKÝ PÁN S PLACATOU ČEPICÍ SAKRA POZNÁ,DO JAKÉ SKUPINY PAŤRÍ MOJE VOZIDLO KDYŽ UŽ MNE ZASTAVÍ???
Neboť jaksi v malém technickém průkazu,tedy v tom kerý sebou vozím není jaksi uvedena skupina vozidla???
V kolonce kategorie vozidla je napsáno -Osobní automobil,ovšem žádná specifikace jako M nebo N. Nepředpokládám u rakouského soudruha automatickou znalost českého jazyka,tedy co znamená OSOBNÍ vozidlo v souvislosti s postarším(cca100let) starým mercedesem sprinter. Samozřejmně vim že jsem vlastníkem mikrobusu 5-8míst a tedy skutečně osobního vozidla(leč jaksi sedadla doma a místo nich něco málo nábytku).
Kdysi jsem už jednou takovou podobně vtipnou historku řešil na rozvadově s němkyní v pravém slova smyslu,kterážto nemohla pochopit že peugeot boxer (9míst mikrobus) v TP-osobní kombi klidně táhne drze přívěs v neděli (zakázáno pro nákladní a všechna užitková vozidla) a jestě v sobě veze místo sedadel dva motocykly. No stále jsem opakoval kouzelnou formulku - OSOBNÍ KOMBI,trvalo to 3 hodiny a pochopil to až mnohem iteligentnější vedoucí další směny.

Tedy ja kdo v rakousku pozná skupinu vozidla podle malého Osvědčení technického průkazu když to vněm není?
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
o KOVAL: už více jak týden se chystám ze stejného důvodu podívat do malého techničáku, ale doposud nebyl čas. Teď se dívám a vidím, že je v něm napsáno nákladní. Je to na druhé straně hned druhá kolonka: druh vozidla. Takže Toyota LC 120, nákladní automobil. Potom " rakouský soudruh" nemusí ani moc znát češtinu. A pokud by mu to nestačilo, nevím, jestli nejde zjistit dle VINu. Takže tohle asi neklapne. Nebo se možná od roku 2005 nějak zásadně změnila podoba "osvědčení o registraci" a už se to tam nepíše.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Nespoléhal bych na neznalost policie frázi v jiných jazycích. Jako my známe pojmy PKW a LKW. Tak Rakušané mohou znát OSOBNÍ a NÁKLADNÍ.
Nedráždil bych hada bosou nohou.
Mám náklaďák, emisní normu 0 - 1 - 2. Tak se holt na Rakousko prozatím vyprdnu. A pojedu se tam podívat až za pár let s novějším autem.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
feroferoČlen
Přidáno před 9 let
Tiež považujem samostatné plakety pre každú krajinu za nezmysel, predsa auto sa nezmení z euro 4 na euro x prekročením hranice. Keďže čúrať proti vetru je síce možné, ale nestojí za 25 eur, objednal som si plaketu v Slovdekre. Pošlete im scan techničáku, za pár dní príde plaketa poštou. Stojí to 25 eur + DPH. Takže nejaké lepenie pracovníkom OAMTC je asi nezmysel.
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
nevím, jestli je to " nezmysel", ale je to tak napsáno v odkazu o pár příspěvků výše.
feroferoČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

maria napsal:

nevím, jestli je to " nezmysel", ale je to tak napsáno v odkazu o pár příspěvků výše.



Ahoj, ja som len opísal osobnú skúsenosť. Dnes mi došla plaketa aj s návodom kam ju nalepiť, napriek tomu, že nie som pracovník OAMTC, nalepil som ju na čelné sklo. Uż tam mám nálepku TK, EK, SK dialničnú známku, AT plaketu, AT dialničnú známku, ešte tam musím dať nemeckú emisnú plaketu. Pomaly budem potrebovať periskop cez strechu O:-) aby som vôbec niečo cez to okno videl
I
imro900Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

fero napsal:

Citovat

maria napsal:

nevím, jestli je to " nezmysel", ale je to tak napsáno v odkazu o pár příspěvků výše.



Ahoj, ja som len opísal osobnú skúsenosť. Dnes mi došla plaketa aj s návodom kam ju nalepiť, napriek tomu, že nie som pracovník OAMTC, nalepil som ju na čelné sklo. Uż tam mám nálepku TK, EK, SK dialničnú známku, AT plaketu, AT dialničnú známku, ešte tam musím dať nemeckú emisnú plaketu. Pomaly budem potrebovať periskop cez strechu O:-) aby som vôbec niečo cez to okno videl

podla mna sa slovdekra a oamtc dohodli uplne inak ale nam to moze byt jedno.hlavne ze nalepku mame.verim tomu ze keby som nevedel nemecky tak ma pani z oamtc posle pekne krasne pre auto domov ale chvalabohu nemusel som.a minuly tyzden som bol v nemecku a mal som chvilu hokej z tych nemeckých plakiet lebo fungl novy bmw x5 mal gulatu zelenu nalepku s cislom 4.to je najvyssie mozne cislo momentalne v de a tusim stoji 8,90 eur ak som dobre pozeral.
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Tak mě tato diskuze dala zabrat a už jsem se loučil s jízdami přes Rakousko, neboť moje N1 obytné auto má pouze euro2
Zde je ovšem napsáno, že se to netýká "N"kových obytných aut :-)

http://www.astrat...nka-9.html

https://www.wko.a...eich_.html
Miloš
T
TepikNováček
Přidáno před 9 let
Výjimka: přestože zákaz platí pro nákladní vozidla a návěsy - speciální vozidla, samohybné stroje a jiná vozidla (např. karavany) zákazu nepodléhají. Zákazu podléhají pouze ta vozidla, z jejichž Osvědčení o registraci přímo vyplývá, že jde o nákladní vozidlo (kamión) nebo návěs.

a zde DEKRA info http://www.dekra-...kousko.php a bylo mne řečeno že známka stoji cca 7eu někde na místě na počkání že ji dělaji podle velkého techničáku

a zony neplati podle mne do celého Rakouska ale do určité řasti.... Třeba do Alp je to o tk asi OK ale jak je psano tak karavany zákazu nepodléhají..aspon prto ty co maj v TP psano obytné vozidlo... ti co si to dělaj doma sami asi maj problem...
B
BlobČlen
Přidáno před 8 let
Docela bych rad otevrel toto tema. Co je pro letosek noveho? A jak je to vlastne v nemecku pro Nka?
Ducato 2005 L1H2
westfaliawestfaliaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tepik napsal:

Výjimka: přestože zákaz platí pro nákladní vozidla a návěsy - speciální vozidla, samohybné stroje a jiná vozidla (např. karavany) zákazu nepodléhají. Zákazu podléhají pouze ta vozidla, z jejichž Osvědčení o registraci přímo vyplývá, že jde o nákladní vozidlo (kamión) nebo návěs.

a zde DEKRA info http://www.dekra-...kousko.php a bylo mne řečeno že známka stoji cca 7eu někde na místě na počkání že ji dělaji podle velkého techničáku

a zony neplati podle mne do celého Rakouska ale do určité řasti.... Třeba do Alp je to o tk asi OK ale jak je psano tak karavany zákazu nepodléhají..aspon prto ty co maj v TP psano obytné vozidlo... ti co si to dělaj doma sami asi maj problem...



Ahoj.
Mám N1 Euro3 musím teda mít na obytném autě ,které je do 3500 kg emisní plaketu nebo ne?Mám to chápat,že výjimka pro obytňáky je při průjezdu emisními zónami nebo i to,že nemusím mít vylepenou plaketu...?, Děkuji jestli někdo víte jak to je?M.
jesterkajesterkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj .
Do posud jsem otazku plakety neresil a nekolikrat rocne ( pri ceste na jih nebo Alp) rakousko navstivil. Nastestí veskera policejni kontrola se zatim vzdy tykala uprichliku ( kolik vas v aute sedi a neprevazite uprchliky ? ) Zajíma me , jestli uz nekdo s N1 to s tamni policii resil nebo dostal uz i pokutu . Za 14 dnu jedem opet Alpy a trochu sem dostal strach :|
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,868 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24049 sekund | Průměrně za: 0.24049 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB