Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Italské zákazové značky: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Italské zákazové značky

Poslední aktualizace před 7 let
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Přeji hezký den!

Můžete mi prosím vysvětlit, co znamená značka, jejíž foto přikládám v příloze?

Podle mě se jedná o zákaz stání obytných vozů po celý den i noc(24h souvisle), ale mimo vyznačený termín. Ovšem i ve vyznačeném termínu zde stát smím např. přes den. A v termínu od 14.10-16.3 zde můžu stát s obytnákem po celý den i noc neomezeně.

Ještě jedna značka, kterou jsem bohužel nevyfotil. Jedná se o značku zákaz stání a pod ní je nápis 0-24.

Domnívám se ,že tato značka zakazuje stát po celý den i noc (tedy 24 h souvisle), ale např. přes den zde stát můžu.

Možná jsou mé dedukce mylné a možný že je 0-24 přesně definované ( např. stání povoleno mimo 22-06 nebo stání zakázáno po více než 24 hod. souvisle libovolně od jaké hodiny apod) Je u této značky možno stát např. od 21:00-08:00 ??

Jinak se jedná o Italské značení, pro mě zcela nové.

děkuji
Lipicani Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PeropPeropČlen
Přidáno před 9 let
To je celkem jednoduché,kde je 0-24 h. tak tam obytka nesmí parkovat a u té druhé značky obytné auta nesmí parkovat 0-24 h v období od 16.3 do 14.10. Tak tomu rozumím já. Tyto značky jsou takto i v Německu.
cestovatel ze Šumavy;y
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Dle toho, co jsem vždy v IT viděl. Tak je to zákaz stání obytek po celých 24 hodin v období od 16 března do 14 října.
Stání povolené přes den je například od 9 ráno do 22. hod večer.
Okolo pláží, historických objektů a okolo kempů.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
feroferoČlen
Přidáno před 9 let
Ešte trochu presnejšie - značka na fotografii znamená zákaz státia obytných automobilov po celý deň, na celej ulici počínajúc touto značkou, v období vyznačenom na dodatkovej tabuli.
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 9 let
My máme rádi tu to, hlavně 1.září.
Jirka, Martina a Fido
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Děkuji :)

Ale u té druhé značky(co není na foto) už není obrázek obytky, je jen značka zákaz stání a pod ní 0-24. Nerozumím tomu 0-24 pokud je zákaz stání po celý den, tak přece stačí jen zákaz stání a dodatkové tabulky jsou zbytečné... ???
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 9 let
nevím nejde mi dát fotka
Jirka, Martina a Fido
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 9 let
Zákaz stání obytných vozů na všech komunikacích za touto značkou v uvedeném období
/ od 16.3. do 14.10, 0-24h, tedy nikdy /
Upravil Sapuki dne 07.11.2014 01:05, před 9 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

fero napsal:

Ešte trochu presnejšie - značka na fotografii znamená zákaz státia obytných automobilov po celý deň, na celej ulici počínajúc touto značkou, v období vyznačenom na dodatkovej tabuli.


No, vždyť jsem to tak napsal.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ravykravykČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

fero napsal:

Ešte trochu presnejšie - značka na fotografii znamená zákaz státia obytných automobilov po celý deň, na celej ulici počínajúc touto značkou, v období vyznačenom na dodatkovej tabuli.


Budu trochu rýpavý... Znamená to zákaz stání jen obytných automobilů, nebo se to vztahuje i na obytné přívěsy?
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

ravyk napsal:

Citovat

fero napsal:

Ešte trochu presnejšie - značka na fotografii znamená zákaz státia obytných automobilov po celý deň, na celej ulici počínajúc touto značkou, v období vyznačenom na dodatkovej tabuli.


Budu trochu rýpavý... Znamená to zákaz stání jen obytných automobilů, nebo se to vztahuje i na obytné přívěsy?


No, taky budu rýpavý... taliáni mají legislativu dotaženou do nejmenších detailů ( bez ohledu jak moc jí dodržují ) a tak pokud mě paměť neklame, mají tam ošetřené i stání přívěsů ve městech - to že je obytný přívěs také jen přívěs je ti asi jasné. Tak se tou značkou nemusíš ani zabývat !)

Například par.158 odst. 3: . Nei centri abitati è vietata la sosta dei rimorchi quando siano staccati dal veicolo trainante, salvo diversa segnalazione - zákaz stání přívěsů v obytných částech, pokud jsou odpojeny od tažného vozidla, není li stanoveno jinak :D A podobně mají rozlišené stání a kempování atd. atd atd....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 7 let
Umí mi někdo vysvětlit jak se rozlišuje běžná vlečka, obytný přívěs a teardrop? nebo vůbec a pro všechny platí zákaz stání ve městech jak je tu psáno (a ostatní předpisy vztahující se na přívěsy.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
NP Sila v Lorice v Itálii letos ,tam jsem pod touto značkou měl strach parkovat tak jsem odjel kousek na krásné velké "P" vzdušnou čarou asi 300m bez zákazu.Ráno pod zákazem stály čtyři obytky italů.Čtyry dny tam stáli i s markýzama.Policajti projížděli asi 3krát denně a nechávalo je to v klidu.Už jsem viděl tu Lipicanovou značku kde byly k obytce přimalované-přívěs ,stan,auto se zapojeným přívěsem.Zdálo se mě že italpolicajt je velkorysejší(línější) než ten náš.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
No, krásně slovíčkaříte, to se mi líbí. Pokud někde v tramtárii mám pochybnost jestli tam můžu a nebo nemůžu stát, tak tam raději ani nezastavuji. Kolikrát je problém domoct práva i u nás, tak přece nebudu dráždit v zemích o jejichž jazyku nemám ani páru.
Ty značky jsou jednoznačné, i když já s autem v kategorii M1 osobní tam stát můžu, tak to stejně neudělám a vyhledám jiné místo, kde můžu stát s klidným svědomím.
Martin
Facebook- Martin Havelka
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Jezdili jsme do Grada s přívěsem. V Gradu je zakázáno parkování obytek mimo parkoviště,Z placeného parkoviště nás vyhodil je pouze pro kempr. Najeli jsme vedle sportovní haly supr. Další rok konec zákaz. Parkovali jsme na škvárové ploše -parkovišti v pravo 12 dní. Společně s italama oni obytky my karavan. My nenechávali ani boty venku kola jsem schovával za karavan. Poslední den jsme dostali všichni pokutu. 50 e platba v hotovosti do tří dnú cca 27 e.
Neuhádali jsme nic, přitom je plac na cestě k tomu oficiálnímu parkovišti pro obytky .
Dalo by se říct že nás k tomu místu navedly cedule na parkoviště pro obytky.
Letos jsme jeli níž až pod Benátky. Dlouho velmi dlouho jsme hledali kde stát a našli jedinou ulici v celém městě která se nám líbila. Supr, policie jezdila okolo nic neřešila, naproti domečky půjčili nám pumpu, dal jsem jim pivo plzeň asi 4 kousky . Kousek Lidl na druhou stranu Spar. Večer po 12 dnech klidu dolévám vodu a nějaký debil udělal škrábanec na karavanu a na autě.
Prostě je to o štěstí, Pokud se chcete podělit o místo kde lze parkovat na divoko uvítám info na s.z.

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Parkovacích míst na divoko pro Itálii máme spoustu na stránkách, tři měsíce jsme jeli po Itálii, ale v zimě. Zákazové značky jsou z valné části překrytý a platební automaty také, pokud je rovnou neodvezou. Na Lagu se nám nepodařilo zaparkovat vůbec.... mám na mysli bezpečně. Tam snad neexistuje místo bez nějaké zákazové značky. Jinak, to co projde Italovi, nemusí projít nám a je zbytečné riskovat pokutu. Někde od 15.9. někde až od 30.9 je už pohoda a míst na stání je mnohem více. Taky záleží, jak dlouho chceš na jednom místě zůstat....
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
bydlikemevropou Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,923,492 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21697 sekund | Průměrně za: 0.21697 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB