Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zateplení obytného prostoru od kabiny: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zateplení obytného prostoru od kabiny

Poslední aktualizace před 8 let
A
AmonČlen
Přidáno před 9 let
Ještě mě napadla taková drobnost. Pokud budeš zvažovat nějaké desky, nebo alu povrchy a pod., tak nezapomeň třeba na autorádio - pokud máš rádio v kabině tak ti nepůjde dálkové ovládání. Přes látkovou zástěnu nebo roletu ano. Takže asi by byl dost opruz kvůli vypnutí, nebo jen ztlumení rádia začít demontovat nějakou pevnou přepážku. No jen maličkost, která by tě mohla pak rozčilovat ;-)

Automatické sloučení 07.11.2014 15:19:
Náhodou tu někdo jednu oddělovací stěnu prodává. Je to ale na Transita: http://www.carava...d_id=17483
Upravil Amon dne 07.11.2014 16:19, před 9 let
Roman LuskRoman LuskČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Přeji hezký den!

Prosím o radu, z čeho nejlépe udělat zateplení obytného prostoru od kabiny. Mám obytné auto alkovnu s vyvýšenou, dvojitou podlahou a jelikož v zimě při delším stání kabinu nevyužívám, chci mezi kabinu a ob. prostor dát nějaký materiál, který zamezí průniku chladu z kabiny do obytného prostoru.
Doposud jsem zde dával deku a rozdíl byl dost znát, ale vím že to bylo jen nouzové řešení.
Myslím si, že nejlepší by byla nějaká dobře tvarovatelná, hrubá látka-tkanina, ale nevím jakou použít.... Umí někdo poradit? Případně poslat odkaz na prodejce? Za jakoukoliv radu děkuji :)


Neboj, KONIG není zas takoví zloděj ,já sem 5 let jezdil s dekou zastrčenou pod matraci která byla spuštěna až k zemi, ale vždycky od někud táhlo. Tak sem se rozhod pro KONIGA a když sem otevřel jeho stránky tak mě z rozsahu ceny zamrazilo, přesto sem se rozhodl rozbít prasátko a vyplatilo se, po měsíci přišlo opravdu mistrovské dílo a to za supr cenu 2943kč když spočítám mat. z jakého to udělali tak na práci jim zbyli necelé dva tisíc. takže za mě není jiná volba. Fotka mi nejde vložit tak posíla Fa a plánek složitosti s rozměry k orjentaci ceny kdo má stejné auto jako já a bude mít zájem tak mu plánek zašlu, perfektně sedí. Aloha
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Hermane - můžeš mi prosím poslat odkaz na mirelon, který sis vybral? Pokud bude suchý zip po obvodu, tak by to mělo fungovat dobře..

Textilní roleta je hezká, taková čistá, ale nemůže to prostor utěsnit... Alespon si to myslím.

Amone, opravdu přes ní netáhne???


Vyrábí se v Ostrava - Vratimov Mirel Trading A.s

Mourová 114/7‎
739 32 Vratimov navigace-49.773539,18.300294
mají to v metrové šířce ,jinak jsem to viděl i v Globusu v regálu u vzduchotechnika voda - topení ale byly menší délky .
Žijeme jen jednou.
V
victy a bearČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj. Asi by som kabínu moc neoddeloval od ostatného priestoru, radšej ju vykuroval aj keď ju nepoužívam a použil vonkajší kabát(stačí aj polovičný len na sklá). Fotka nie je moja, ale takto to vyzeralo aj u mňa, keď som oddelil kabínu od obytného priestoru. Vlhkosť bola všade, aj v elektrike a auto sa rosilo ešte aj po hodine jazdy. Teraz mám sice auto, v ktorom sú otočné sedadlá a používam polkabát z Plzne (KONIG) a s rosením mám na 95% pokoj. Za mňa doporučujem izolovať komplet, aj s kabínou. http://www.carava...o_id=91365
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Právě že měl jak píše venkovní izolaci a ne mezi kabinou tak se tam dostala vlhkost z dýchání a pohybu lidí a ta namrzla, pokud by měl izolaci mezi kabinou tak se tam nedostane a auto samo o sobě takto nenamrzne, alespoň selský rozum mi tak radí.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Me2d napsal:

Právě že měl jak píše venkovní izolaci a ne mezi kabinou tak se tam dostala vlhkost z dýchání a pohybu lidí a ta namrzla, pokud by měl izolaci mezi kabinou tak se tam nedostane a auto samo o sobě takto nenamrzne, alespoň selský rozum mi tak radí.


Pokud máš venkovní (ne vnitřní !) tepelnou izolaci (hodně dobrá je od Königa) a kvalitní topení, tak nepotřebuješ žádné přepážky apod. Mám 7 m alkovnu a při -20°C mám v celém autě vč. kabiny a alkovny třeba 25°C (když si je nastavím) a všude je sucho a nic zevnitř nenamrzá
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Zbývá otázka, zda je lepší vozit obrovský balík někde v relativně malém autě (se tě netýká) venkovní kvalitní izolace, nebo mít nastálo instalovanou přepážku pro mě s kapsami tedy víceúčelovou, která nic nezabírá, ale zase musím škrábat okno, pokud zapomenu si na něj dát obyč kryt alu na př. okno. To si musí každý sám dle jeho financí a místa v autě, ale jinak máš pravdu pokud máš tu izolaci celého předku dobře nasazenou.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Me2d napsal:

Zbývá otázka, zda je lepší vozit obrovský balík někde v relativně malém autě (se tě netýká) venkovní kvalitní izolace, nebo mít nastálo instalovanou přepážku pro mě s kapsami tedy víceúčelovou, která nic nezabírá, ale zase musím škrábat okno, pokud zapomenu si na něj dát obyč kryt alu na př. okno. To si musí každý sám dle jeho financí a místa v autě, ale jinak máš pravdu pokud máš tu izolaci celého předku dobře nasazenou.:_


Béďo,
balík to není nijak obrovský a hlavně: nikde nepřekáží. Za jízdy ho dáš dle možnosti do garáže, do alkovny nebo klidně na postel a po příjezdu na místo dáš na auto. Takže během pobytu ho máš mimo auto
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
:)nás jede 5 v malým autě, na alkovně, na posteli, ani jinde už není místo a navíc stojí o dost víc a je s ní dost práce a já su líná veš... ale to není o mě, já kabát nechci, lobuju za přepážku:r
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Roman LuskRoman LuskČlen
Přidáno před 9 let
Já dávám obojí, s přepážkou jedu už z domu nesundávám jí od podzimu do jara a kabát na místě nasadím za 10minut to je pak teplíčko a kondenzát jsem nikdy nemněl
a dobry je mít ještě na zemi celoplošně koberec s filcem.
Dnes sem nasadil zimáky tak už jen aby napadlo.
I
iz35Člen
Přidáno před 9 let
Tento tyzden mi prisiel polkabat aj decka na masku pred chladic od koniga napisem ked vyskusam vyzera to dobre.
Ale je to dost veky balik asi najlepsie dat to do garaze.
C
CobllerČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Roman Lusk napsal:

Já dávám obojí, s přepážkou jedu už z domu nesundávám jí od podzimu do jara a kabát na místě nasadím za 10minut to je pak teplíčko a kondenzát jsem nikdy nemněl
a dobry je mít ještě na zemi celoplošně koberec s filcem.
Dnes sem nasadil zimáky tak už jen aby napadlo.

.....Konig to umí......mám od něj přepážku,a protože jsem línej,zatím jsem ji nesundal.....tuším že tři roky......ani v létě ti tam nikdo nečumí jestli tam máš něco pro co by stálo si dojít......
V
VajglČlen
Přidáno před 9 let
ja jsem si udělal přepážku z parotěsné izolační zábrany s hliníkovým povrchem, která se dává do střech a naprostá spokojenost, tepelný odpor , vyřízneš, oblepíš a nalepíš suchý zip, pomocí kterého to příděláš, mám to 3 roky a naprostá spokojenost. a ze zbytků té role jsem udělal i kryty na střešní a boční okna.:_
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Vajgle díky. Můžeš vložit foto, jak to v praxi vypadá? Dík
CibiCibiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

victy a bear napsal:

Ahoj. Asi by som kabínu moc neoddeloval od ostatného priestoru, radšej ju vykuroval aj keď ju nepoužívam a použil vonkajší kabát(stačí aj polovičný len na sklá). Fotka nie je moja, ale takto to vyzeralo aj u mňa, keď som oddelil kabínu od obytného priestoru. Vlhkosť bola všade, aj v elektrike a auto sa rosilo ešte aj po hodine jazdy. Teraz mám sice auto, v ktorom sú otočné sedadlá a používam polkabát z Plzne (KONIG) a s rosením mám na 95% pokoj. Za mňa doporučujem izolovať komplet, aj s kabínou. http://www.carava...o_id=91365


Se zimním kabátem je max trochu omrzlé sklo, tam, kde do nedoléha natěsno k oknu. Ale stejně by bylo lepší i s kabátem kabinu oddělit a nebude tam táhnout. Promrzá to od podlahy, pedálů...

Automatické sloučení 10.11.2014 12:15:

Citovat

Me2d napsal:

Právě že měl jak píše venkovní izolaci a ne mezi kabinou tak se tam dostala vlhkost z dýchání a pohybu lidí a ta namrzla, pokud by měl izolaci mezi kabinou tak se tam nedostane a auto samo o sobě takto nenamrzne, alespoň selský rozum mi tak radí.


tohle se ti stane s vnitřní izolací, ne s venkovní (máme od Königa. Není to nejlevnější, ale funguje to). Sundám to a skla jsou čistá.
VW LT 35 maxi
Upravil Cibi dne 10.11.2014 13:15, před 9 let
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Deda Lebeda napsal - Pokud máš venkovní (ne vnitřní !) tepelnou izolaci (hodně dobrá je od Königa) a kvalitní topení, tak nepotřebuješ žádné přepážky apod. Mám 7 m alkovnu a při -20°C mám v celém autě vč. kabiny a alkovny třeba 25°C (když si je nastavím) a všude je sucho a nic zevnitř nenamrzá[/quote]

Dědo Lebedo, používáš izolaci jen na skla - půlkabát, nebo celý kabát, včetně kapoty? Díky
Zvažuji, že místo izolace obytného prostoru zaizoluji kabinu ( ty fotky od Liberdáků jsou k tomu vážným důvodem :) )
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Deda Lebeda napsal - Pokud máš venkovní (ne vnitřní !) tepelnou izolaci (hodně dobrá je od Königa) a kvalitní topení, tak nepotřebuješ žádné přepážky apod. Mám 7 m alkovnu a při -20°C mám v celém autě vč. kabiny a alkovny třeba 25°C (když si je nastavím) a všude je sucho a nic zevnitř nenamrzá


Dědo Lebedo, používáš izolaci jen na skla - půlkabát, nebo celý kabát, včetně kapoty? Díky
Zvažuji, že místo izolace obytného prostoru zaizoluji kabinu ( ty fotky od Liberdáků jsou k tomu vážným důvodem :) )[/quote]

Pouze 1/2 kabát
http://www.konig....kovna-.htm
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Ted jsi mě potěšil :) Nejen že je půl kabát levnější, ale z celého kabátu mám celkem strach, aby nedošlo k poškození laku vozidla( v zimě je auto špinavé, na špinavé auto nasadím kryt, v noci fouká silný vítr a pak to musí být jako brusný papír).

Máš vývod topení v kabině? Máš zaizolovanou podlahu v kabině a pedály? Díky
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Ted jsi mě potěšil :) Nejen že je půl kabát levnější, ale z celého kabátu mám celkem strach, aby nedošlo k poškození laku vozidla( v zimě je auto špinavé, na špinavé auto nasadím kryt, v noci fouká silný vítr a pak to musí být jako brusný papír).

Máš vývod topení v kabině? Máš zaizolovanou podlahu v kabině a pedály? Díky


Auto mám tak jak vyjelo z fabriky a žádné izolace jsem nikdy neřešil
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 9 let
Take přemyšlej když zavřeš kabinu tak v ní bude mrznout a madrace v alkovně budou od spod studené . Vkabině zavřené býva až -10 stupňů když je venku -18
Viděl jsem i 5 cm námrazu škrábat z oken ze vnitř.
!y !@ !r !d :z
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,709,381 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22134 sekund | Průměrně za: 0.22134 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.36MB/4MB