Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 GSM ovládání topení v nemovitosti: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

GSM ovládání topení v nemovitosti

Poslední aktualizace před 4 roky
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let
Tak jsem koupil ten, co jsem uváděl v 1. příspěvku. Už jsem to vyzkoušel. Mimo ovládání plynového topení jsem k tomu koupil i z GSM ovládanou el. zásuvku na přitopení radiátorem.

Např., když pošlu SMS "DUM" tak přijde odpověď, kolik tam mám stupňů, zda topí plyn a zda topí elektrika (to lze samozřejmě též ovládat a desítka dalších funkcí). Dá se to programovat přes web. Stálo to cca 7,5 tis. Kč.

Než jsem tam jel, zatopil jsem předem v celém baráku plynem na 19 stupňů a v místnosti, kde jsme 1. noc spali, tak tak jsem ještě dálkové pustil el. kamínka, tam bylo 23 stupňů. Jinak všem děkuji za rady, neboť při vznešení dotazu jsem o tom topení nevěděl nic. Navíc jsem rozchodil čerpadlo u kotle (byl vadný kondenzátor) na pevná paliva, zavřel ventily do plynového a o víkendu jsem topil dřevem.

Automatické sloučení 10.09.2018 10:18:
Ahoj, prosím o radu.

Můj termostat je napájen 2 tužkovými bateriemi a jak se zde v linku psalo, když se v termostatu sepnou 2 dráty, tak kotel běží, když se rozepnou, kotel se vypne.

Kromě této funkce bych potřeboval, aby mi právě toto sepnutí 2 drátů v termostatu ještě sepnulo jiný elektrický okruh 230 V, cca 150 W.

Zajímalo by mne, zda existuje nějaké relé, které by dokázalo pracovat tak, by mi v tomto případě sepnulo elektrický okruh 230 V ?
Upravil kutil1 dne 10.09.2018 10:18, před 6 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Výstupem z termostatu tedy nespínej přímo kotel, ale spínej přes něj nějakým bezpečným napětím další 2 relé. Jedno bude spínat kotel a druhé ten jiný el. okruh.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let
Díky za odpověď.
Popíši, o co mi jde. Úvodem - nechci měnit a kupovat nový plynový kotel. Četl jsem na foru story s novými kotli, například můj příbuzný má cca 7 měsíců nový a měl tam 4 x servismana.

Můj plynový kotel ovládám dálkově (barák - chalupu mám cca 200 km od bydliště) přes GSM EXEO. To dává impusl pro hoření ve spolupráci s termostatem. Ale do kotele musí být zavedeno 230 V (zapnutý vypínač - svítí 1. zená kontrolka).
Kotel má funkci, že kvůli zalehnutí čerpadla se pravidelně denně spouští na cca 1 minutu, plyn by hořet neměl. Ale mně se jednou stalo, že se takto kotel nahodile spustil, zjistil jsem to (byl jsem tam), kotel jsem vypnul, znovu zapnul a bylo to OK. Jednou jsem přijel na chalupu a zjistil jsem spotřebu plynu v mé nepřítomnosti přes 1000,- Kč. Kotel se spustil sám (nešlo o protizámrzovou ochranu).
Toto jsem vyřešil tím, že ke GSM EXEO mám ještě ovládanou zásuvku na 230 V a do ní jsem zapojil vidlici od kotle na 230 V. Tedy, když jsem chtěl zatopit, dal jsem SMS příkat Zapni2 (sepnulo se 230 V do kotle) a dalším příkazem Zatop 21 jsem spustil hoření (svítí 2. zelená kontrolka - 3. zelená svítí při ohřevu vody - to nepoužívám, mám elektrický bojler).

Ta GSM zásuvka, která je stará 4 roky a byla takto používána jen 2 x v zimě, mi včera odešla. Tedy, i když mi ji případně opraví, respektive koupím tutéž novou (1400,- Kč), nemám důvěru spolehlivosti.

Jde mi o to, že bych chtěl tím impulsem z termostatu (přes GSM) sepnout i dalším okruh 230 V
150 W - a to je ten přívod do plynového kotle.

Tedy příkazem Zatop 21 se sepnou ty 2 dráty pro ovládání kotle z termostatu a současně bych chtěl přes relé zapnot kotel do sítě 230 V.

Víš alespoň odhadem, jaké napětí a jaký proud má elektrický obvod, do kterého je zapojen termostat pro ovládání plynového kotle Therm 12 TC LXE? Myslím tím termostat, který podle teploty v místnosti zapíná a vypíná hoření plynu pro topení. Proud bych sice mohl změřit, když rozeberu termostat a ty 2 dráty spojím přes ampérmetr, ale k měření napětí bych musel demontovat část kotle a hledat kontakt pro měření napětí.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Je to jednoduché termostat použij ke spínání externího relé jeden spínací kontakt tohoto relé bude dávat signál, do kotle že má topit, druhý kontakt galvanicky oddělený od toho prvního bude spínat zásuvku pro napájení kotle .
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Je to jednoduché termostat použij ke spínání externího relé jeden spínací kontakt tohoto relé bude dávat signál, do kotle že má topit, druhý kontakt galvanicky oddělený od toho prvního bude spínat zásuvku pro napájení kotle .


Díky za tip. Já se nevyznám v konkrétním zboží, proto bych byl vděčný znalci, jaké konkrétní relé koupit.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Nemám čas to všechno číst, ale pokud máš někde u toho třeba 12V, pak tím přes termostat ovládej ty dvě (nebo kolik chceš) relé. Termostat odpoj od kotle, 12V dej přes termostat a když sepne tak "pustí" 12V do obou přidaných relátek a ty sepnou oba nezávislé a samostatné okruhy (kotel + něco dalšího). Kup si jen 2 relé 12V se spínacími kontakty 230V a odpovídající amperovou zátěží. Pokud nespěcháš tak si to objednej tady, je to řešené optočleny a má to rovnou i svorkovnice https://www.ebay....SweI9a4caX
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 10.09.2018 22:26, před 6 let
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

Nemám čas to všechno číst, ale pokud máš někde u toho třeba 12V, pak tím přes termostat ovládej ty dvě (nebo kolik chceš) relé. Termostat odpoj od kotle, 12V dej přes termostat a když sepne tak "pustí" 12V do obou přidaných relátek a ty sepnou oba nezávislé a samostatné okruhy (kotel + něco dalšího). Kup si jen 2 relé 12V se spínacími kontakty 230V a odpovídající amperovou zátěží. Pokud nespěcháš tak si to objednej tady, je to řešené optočleny a má to rovnou i svorkovnice https://www.ebay....SweI9a4caX

Moc díky, nespěchám. Mám čas do mrazu. Objednám.

Automatické sloučení 11.10.2018 13:04:

Citovat

TomTP napsal:

Nemám čas to všechno číst, ale pokud máš někde u toho třeba 12V, pak tím přes termostat ovládej ty dvě (nebo kolik chceš) relé. Termostat odpoj od kotle, 12V dej přes termostat a když sepne tak "pustí" 12V do obou přidaných relátek a ty sepnou oba nezávislé a samostatné okruhy (kotel + něco dalšího). Kup si jen 2 relé 12V se spínacími kontakty 230V a odpovídající amperovou zátěží. Pokud nespěcháš tak si to objednej tady, je to řešené optočleny a má to rovnou i svorkovnice https://www.ebay....SweI9a4caX


Ahoj Tome, už mi došly objednaná relátka, ale potřeboval bych poradit. Pokud není na svorkách DC+ a DC- stejnosměrné 12 V napětí (obrázky přikládám) , tak je propojen výstup z relé COM1 a NC1 (také COM2 a NC2). Po připojení zdroje 12 V na DC+ a DC- se pouze rozsvítí zelená ledka na destičce, ale pořád zůstává propjení COM1 a NC1 (také COM2 a NC2). Tedy nesepne se COM1 s NO1 (také COM2 s NO2).
Pak je tam také IN1 a IN2 - tam mají jít také nějaké vstupy, aby se relátka sepnula?
Upravil kutil1 dne 11.10.2018 13:04, před 6 let
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, nečetl jsem to celé, ale vím, že řešíš spouštění plynového kotle na dálku.
Já jsem teď koupil elektrický uzávěr plynu, který budu dávat na ventil od odpadní nádrže.
Tak třeba to pomůže je to tohle: www.zbozi.cz/vyro...
já to koupil od číňanů za 320,-
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
ty vstupy IN 1 a 2 jsou pro ovládání. Když na ten vstup připojíš + 12V, tak sepne příslušné relé. Na svorkách DC musíš mít samozřejmě napájení.
Takže ti musí svítit zelená LED a po připojení +12V na IN se rozsvítí příslušná červená LED a sepne relátko.
Petr
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let
Děkuji za radu, zkusil jsem, funguje. Rozsvítí se červená a sepne se.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Vstupy IN propoj s DC+ a tam přes termostat přiveď napájení. Modul není potřeba napájet trvale.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

petak napsal:

Ahoj, nečetl jsem to celé, ale vím, že řešíš spouštění plynového kotle na dálku.
Já jsem teď koupil elektrický uzávěr plynu, který budu dávat na ventil od odpadní nádrže.
Tak třeba to pomůže je to tohle: www.zbozi.cz/vyro...
já to koupil od číňanů za 320,-


Ahoj. zaujalo mne to. Ne kvůli ovládání topení, ale něco podobného jsem udělal z akušroubováku a kohoutu na uzavízání vody pro ovládání vypouštění. Nemám elektricky řešeny dorazy, funguje to přeskakováním (jako při dotažení šroubu). Když slyším cvakání, uvolním kolébkový přepínač. Bohužel mám kohout jen 1/2´´ a ten se zacpává. Četl jsem popis z tvého odkazu, že se ventil uzavře, pokud se sepne obvod 12 V (například detektor úniku plynu). A otevře se opět?
Dáš odkaz na ten z CH?

Automatické sloučení 11.10.2018 15:29:

Citovat

TomTP napsal:

Vstupy IN propoj s DC+ a tam přes termostat přiveď napájení. Modul není potřeba napájet trvale.


Díky za tip, udělám to tak, jak píšeš. Relé 1 mi bude ovládat sepnutí 230 V jako napájení plynového kotle a relé 2 mi bude ovládat sepnutí toho kontaktu v kotli, které bylo původně na termostatu.

Je bezva, že obě relé jsou na 230 V, protože jsem se od servisáka dozvěděl, že v tom mém typu kotle je obvod na to spínání a vypínání chodu kotle pod napětím 230 V.

Po příjezdu na chalupu to relé 1 odpojím a zapojím kotel přímo do zásuvky. To proto, aby se při regulaci teploty nevypínal také přívod 230 v do kotle a mohl se zapnout například při používání ohřevu teplé vody.
Upravil kutil1 dne 11.10.2018 15:29, před 6 let
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
petak napsal:

Ahoj, nečetl jsem to celé, ale vím, že řešíš spouštění plynového kotle na dálku.
Já jsem teď koupil elektrický uzávěr plynu, který budu dávat na ventil od odpadní nádrže.
Tak třeba to pomůže je to tohle: www.zbozi.cz/vyro...
já to koupil od číňanů za 320,-


Ahoj. zaujalo mne to. Ne kvůli ovládání topení, ale něco podobného jsem udělal z akušroubováku a kohoutu na uzavízání vody pro ovládání vypouštění. Nemám elektricky řešeny dorazy, funguje to přeskakováním (jako při dotažení šroubu). Když slyším cvakání, uvolním kolébkový přepínač. Bohužel mám kohout jen 1/2´´ a ten se zacpává. Četl jsem popis z tvého odkazu, že se ventil uzavře, pokud se sepne obvod 12 V (například detektor úniku plynu). A otevře se opět?
Dáš odkaz na ten z CH?

Ahoj, od motorku vedou dva dráty, které se připojí k baterii a páka se otočí o 90 stupňů a sama
se vypne, ale aby se otočila zpět je potřeba přehodit plus a mínus, páka se otočí a vypne.
Mají to i s dálkovým ovladačem, ale nemám tušení jestli s ním jde otočit na obě strany.
Koupil jsem to přes ali express, teda objednala mně to kamarádka, protože to je nad mé síly.
Odkaz se pokusím vložit
www.aliexpress.com/item/3-4-DN20-Smar...7586daed91

www.aliexpress.com/item/Wireless-remo...autifyAB=0

Jinak těch ventilů je tam strašně moc a asi by se dal najít nějaký lepší.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Co to ovládat a mít pod kontrolou na mobilu ? :)
https://www.aliex...autifyAB=0
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

Co to ovládat a mít pod kontrolou na mobilu ? :)
https://www.aliex...autifyAB=0


Dík za tip. To by se mi hodilo v zimě, když vyjíždím na hory a potřebuji napustit vodu do obytky. Musím skočit do šachty, dole pustit vodu, vylézt, napustit. Pak zase do šachty, zavřít vodu a otevřít vypouštěcí ventilek, aby z trubky vytekla voda, aby ji mráz neroztrhl.
Zajímalo by mne, kdybych to měl dole 2x - 1x na otevřrní kohoutu a 1x na otevírání místo vypouštěcího ventilku - jestli by se dalo rozlišit, který kohout z těch dvou zapínám.
S
SwitchNováček
Přidáno před 4 roky
Zdravim.chci se zeptat.aku mate škusenost z gsm exeo a tech.podporu? Dekuji za nazor.
K
kutil1Člen
Přidáno před 4 roky
Ahoj, mám to 7. rok a podpora OK.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, Jirka Canon, TomTP, Zdenek a Alena, Pirat z Ruzyne, camperboy, p0l0us, petak, PetrDubi, Switch

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,831,159 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20925 sekund | Průměrně za: 0.20925 (0) sekund | Dotazy: 127 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB