Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nová fotogalerie FULL HD: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nová fotogalerie FULL HD

Poslední aktualizace před 8 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Několik hodin jsem v G.Chromu vytvářel fotogalerii. Všude, kde byly GPS informace je po uložení jen prázdné místo v popise. Co dělám špatně? Ani opětovné doplnění to nevyřeší. Pořád je to prázdné - jakoby přejeté zmizíkem, na který už inkoust nic nenapíše...


Vkládání souřadnic je již opravené.!o

Automatické sloučení 09.10.2014 15:48:

Citovat

Martin Mrak napsal:

Děkuji za dopsání názvu galerie.:_

Není zač.:_
Fun
Smile
Upravil Fun dne 09.10.2014 15:48, před 10 let
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

[quote]Honza Palasek napsal:

Několik hodin jsem v G.Chromu vytvářel fotogalerii. Všude, kde byly GPS informace je po uložení jen prázdné místo v popise. Co dělám špatně? Ani opětovné doplnění to nevyřeší. Pořád je to prázdné - jakoby přejeté zmizíkem, na který už inkoust nic nenapíše...

fun napsal:
Vkládání souřadnic je již opravené.!o





Fajn. Dělá mi radost, když někdo k informacím přidává i GPS souřadnice, takže stejně tak jsem se snažil to cpát do své fotogalerie. Jak už jsem psal výš, s desetinou čárkou mi to nakonec procházelo. No a nyní se nemusím bát to dávat ve stupních, minutách a vteřinách. Díky.
S novou fotogalerií se jinak pracuje velice příjemně...:g
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 10 let
Míro, popisky mi stále nejdou vkládat, GOOGLE Chrom používám a nic.... :x
Je zajímavé, že popisky u galerie z Úholiček jsou, dělám to na jednom počítači.
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, nová galerie se mi jeví daleko uživatelsky příjemnější, z pohledu vkládání a následného zobrazení a prohlížení. Co se mi však nedaří je možnost doložení fotky do již existující řady fotek, možnost přehození pořadí fotek a výměna fotografie za jinou na stejném místě. Jsou tyto možnosti již zprovozněny a jedná se tedy o chybu mezi židlí a klávesnicí ?
Jinak za novou galerii díky !:g
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Ahoj, pořadí fotek měnit zatím nelze. Ale půjde brzy.

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Míro, popisky mi stále nejdou vkládat, GOOGLE Chrom používám a nic.... :x
Je zajímavé, že popisky u galerie z Úholiček jsou, dělám to na jednom počítači.

Ukládání popisků bude dořešeno během pár dnů.
Fun
Smile
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Teď jsem tam dal fotogalerii a zjistil jsem, že nejsou provázány jednotlivé stránky. Při prohlížení se dojde k foto č. 100 a konec. Pro pokračování prohlížení se musí zvolit stránka č. 2 a teprve potom začít od první foto na této stránce.
Zdraví
Luboš a Dáša
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Teď jsem tam dal fotogalerii a zjistil jsem, že nejsou provázány jednotlivé stránky. Při prohlížení se dojde k foto č. 100 a konec. Pro pokračování prohlížení se musí zvolit stránka č. 2 a teprve potom začít od první foto na této stránce.



V galerii, kterou jsem vkládal to běží úplně automaticky. Mám však problém s tím, že pokud chci do již hotové galerie vložit další fotku někam uprostřed, tak se mi to nedaří. Používám Chrome.
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Upravil Trip Ja-Ro dne 14.10.2014 07:17, před 10 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Teď jsem tam dal fotogalerii a zjistil jsem, že nejsou provázány jednotlivé stránky. Při prohlížení se dojde k foto č. 100 a konec. Pro pokračování prohlížení se musí zvolit stránka č. 2 a teprve potom začít od první foto na této stránce.

Ano, je to nastaveno na stránkování po 100 obrázcích. Pokusím se vymyslet řešení, nebo zvětším počet pro stránkování.

Automatické sloučení 14.10.2014 10:09:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Teď jsem tam dal fotogalerii a zjistil jsem, že nejsou provázány jednotlivé stránky. Při prohlížení se dojde k foto č. 100 a konec. Pro pokračování prohlížení se musí zvolit stránka č. 2 a teprve potom začít od první foto na této stránce.

Ahoj, pořadí fotek měnit zatím nelze. Ale půjde brzy.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 14.10.2014 10:09, před 10 let
mikivanmikivanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj chci se zeptat jestli i nová fotogalerie bude rozdělena jako stará na cestujeme, společné akce, karavanisté nebo nějak podobně ,aby se trochu rozlišilo téma fotek. Díky M.
Mirek a Lenka + Carado T334
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Ano, bude v nejbližších dnech hotové zařazování do druhu a jedné až tří destinací.

Automatické sloučení 16.10.2014 14:40:
OPRAVENO ukládání popisků.

Vyzkoušeno na
Win7
Opera
Chrome
Internet Explorer
Mozilla
Safari


Při vytváření nové galerie je možno galerii zařadit do druhu a destinace, další funkce ještě nejsou.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 16.10.2014 14:40, před 10 let
Macik a DadaMacik a DadaNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj Míro, prosím tě, pokoušel jsem se o novou fotogalerii, ale nějak se nezadařilo. Naskočila jen hlavní strana, ale bez foto a já nevím co s tím. Prosím o vymazání. Děkuji, ahojky !) Marcel a Dáďa Jaroměř.
!y Marcel+!e Dáša + Bürstner Averso Top 560 + Citroen C-Crosser 2,2 HDi
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Ok vymažu to. Zkus to znova. Pokud to nepůjde napiš na jakém systému máš PC a jaký prohlížeč.
Fun
Smile
mikivanmikivanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj chci se zeptat jestli už se nechá v nové fotogalerii hledat podle rozdělení cestujeme ,destinace atd. nějak jsem na to zatím nepřišel.Díky M.
Mirek a Lenka + Carado T334
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Rozdělení do skupin a destinací ještě není hotové. Ještě cca týden.
Fun
Smile
H
hymer662Člen
Přidáno před 10 let
Sice nepodstatné, ale když správně, tak přesně. Není to v žádném případě kritika jen námět. Vždy si vážím práce jiných.
K věci:
Název Fotogalerie FULL HD , je ve vztahu k fotogrtafiím chybný, prostě FULL HD fotografie neexistuje. Pokud to převedu na foto mluvu tak správně je FULL SIZE fotografie. (drtivá většina uživatelů nemá ve svém foťáku FULL SIZE chip (24x36mm), ale chipy menší.

U fotografií (obecně) je důležítý paranetr rozlišení - velikost, který se uvádí v PIX (pixely - obrazové body).

A nyní k tomu guláši...
FULL HD (termín pro video) má rozlišení 1920 x 1080 pix, v tomto rozměru se nepořizují fotografie
Pokud někdo posílá fotografii do galerie to není vypovídající hodnota, ale je důležíté, jakou hodnotu v pix (obrazové body) má dané fotografie.
Kdo má např. foťák s chipem 10-14 Mpix fotografie má rozlišení 3872x 2592 pix.
Už zde vidíte, že tyto hodnoty jsou diametrálně jiné.

A aby gulášek byl ještě ostřejší... přidávám.

To na co se díváme (diplej) - extérní LCD (LED) displej připojení k PC se při velkých diplejích používá rozlišení 1600x1200 pix. Pokud chceme upravit fotografií na tento rozměr (musíme použít nějaký program) tak ve výsledku je fotografie ve velikosti i 3-8 MB.......
Pro galérie likvidační z pohledu velikosti a pokud v galérii je tato velikost umístěna a jinak neupravená , tak pro zobrazování uživatelém s efektem... čekám a pomalu se načítá. To je prosím je orientačně, musel bych psát dlouze...
Co je optimální (praxe):
zasílat upravené fotografie v max. rozlišení 1400x 1024 pix to je už prosím maximum.. foto bude mít cca 2 MB. Vhodná (současně je to foto o velikosti 1200x800 pix s výslednou velikostí cca 1 MB). Tuto velikost galérie zpracují, konvertují na nižší rozlišení a hodnoty fotografie okolo 200-300 kB jsou optimální.)
Snad to všem pomůže se orientovat...
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Díky lmusialekovi za odborný náhled do fotografování. Ten nesprávný termín, jsem použil pouze u tohoto vlákna pro naznačení v jakém rozlišení se fotografie na web ukládají. Je to max 1920 bodů u té větší strany. To jen na vysvětlenou.

Opravil jsem v komentářích vkládání smajlíků, kteří neposlouchali. Už jsou v pohodě.
Fun
Smile
mikivanmikivanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

fun napsal:

Rozdělení do skupin a destinací ještě není hotové. Ještě cca týden.


Ahoj při vytváření fotogalerie jde ukládat a zařazovat podle destinací , ale nevím jak podle destinací hledat když chci najít fotogalerii v určitém kraji. Mohu požádat o radu? Díky M.
Mirek a Lenka + Carado T334
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Ahoj, stále to nemám hotové a hlavně doladěné. Ale už to nebude dlouho trvat. Ještě pár dní.
Fun
Smile
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lmusialek napsal:

Sice nepodstatné, ale když správně, tak přesně. Není to v žádném případě kritika jen námět. Vždy si vážím práce jiných.
K věci:
Název Fotogalerie FULL HD , je ve vztahu k fotogrtafiím chybný, prostě FULL HD fotografie neexistuje. Pokud to převedu na foto mluvu tak správně je FULL SIZE fotografie. (drtivá většina uživatelů nemá ve svém foťáku FULL SIZE chip (24x36mm), ale chipy menší.


Dovolím si upřesnění (když přesně, tak přesně :)). Pokud je řeč o velikosti snímacích čipů ve fotoaparátech, používá se pro rozměry čipu 36x24 mm (tedy cca velikost políčka na klasickém 35mm kinofilmu) termín FULL FRAME.
Vyskytuje li se někde ve fotoaparátu (případně v SW na zpracování fotek) sousloví FULL SIZE, je tím asi myšleno takové nastavení fotoaparátu (případně SW), při kterém ukládá foťák (případně SW) snímky v plném rozlišení (dle čipu).

FULL HD fotografie existují. Minimálně jsou takové u mě v PC !), kde si fotky pro optimální prohlížení na monitoru nebo televizi upravuji právě na maximální šířku 1920 pixelů nebo výšku max. 1080 pixelů. Tytéž fotografie pak případně vkládám na web, odesílám emailem atp. Původní FULL SIZE snímky archivuji v PC, případně je používám pro vyvolávání nebo tisk zvětšenin.

Co se týče datové velikosti, neméně rozhodující je kromě pixelové velikosti fotky taky úroveň komprese JPEG.

L.
H
hyry2Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj vespolek.
Mám problém s vložením obrázku-Avataru.Obrázek je zmenšený na 10.0 kb a nejde mi stále vložit.Upozornuji,že jsem počítačová lama a musí mi pomáhat manželka.Děkuji za pomoc a případný detailní návod.Fotku opravdu mám !M
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,072,272 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25779 sekund | Průměrně za: 0.25779 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB