Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kde jste kdo ?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kde jste kdo ?

Poslední aktualizace před 4 roky
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj všem,zdravíme z Litvy, momentálně kemp v Kaunas, a pokračujeme do LOT a EST
PetrM Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Někdo na přelomu července - srpna v Dánsku ? Setkání + !^ nebo :k
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Od 12. do 17.srpna jsme každý večer v Černé Hoře u kamaráda v restauraci Panorama.
Vynikající a levné jídlo, terasa s vyhlídkou na kus Albánie, pivo studené :-)
Parkování není problém i přes noc. Tak pokud by někdo chtěl přijet na večeři a na pokec, budeme rádi.
souřadnice 42.044686, 19.318120
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Zdravíme z Maroka.....počasí zatím OK, není moc velké vedro.Včera Rabat, dnes Casablanca a pak už jen Sahara...snad.
Spousta kempů, jak tady psal Charles už neexistují...okolo Rabatu už není žádný. Co v Africe je dnes, tak už zítra není :-)
Je-li tu taky někdo, tak dejte vědět....Na netu za 250Kč/10GB jsme skoro pořád :-))
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

peda napsal:

Zdravíme z Maroka.....počasí zatím OK, není moc velké vedro.Včera Rabat, dnes Casablanca a pak už jen Sahara...snad.
Spousta kempů, jak tady psal Charles už neexistují...okolo Rabatu už není žádný. Co v Africe je dnes, tak už zítra není :-)
Je-li tu taky někdo, tak dejte vědět....Na netu za 250Kč/10GB jsme skoro pořád :-))


Nazdar můžeš mi dát info jak to tam funguje ,dá se tam platit kartou a kde všude hlavě mimo město u pump . Nebo je nutné si tam vyměnit peníze v bance ? Nevíš zda tam mohou psi , mám lék. vyšetření + odběr krve psa + pas . Jaké jsou ceny PHN , musí se tam asi smlouvat jinak se urazí - platí to ještě? No co můžeš napiš . dík.
Žijeme jen jednou.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

peda napsal:

Zdravíme z Maroka.....počasí zatím OK, není moc velké vedro.Včera Rabat, dnes Casablanca a pak už jen Sahara...snad.
Spousta kempů, jak tady psal Charles už neexistují...okolo Rabatu už není žádný. Co v Africe je dnes, tak už zítra není :-)
Je-li tu taky někdo, tak dejte vědět....Na netu za 250Kč/10GB jsme skoro pořád :-))


Nazdar můžeš mi dát info jak to tam funguje ,dá se tam platit kartou a kde všude hlavě mimo město u pump . Nebo je nutné si tam vyměnit peníze v bance ? Nevíš zda tam mohou psi , mám lék. vyšetření + odběr krve psa + pas . Jaké jsou ceny PHN , musí se tam asi smlouvat jinak se urazí - platí to ještě? No co můžeš napiš . dík.


Ahoj,
platby kartou u pumpy(Shell,Total..)v pohode.Nakupovani v supermarketu Mariane-jidlo,voda....taky kartou.Na trzich a mensi obchody-hotovost.Hotovost jsem vybral v bankomatu v Maroku a neco vymenil v Ceute ve meste.Potkal jsem španěla a ten mi ukazal kde a jeste nas tam odvezl(Eura na DH).

Psa máme,ale nechali jsme ho kvuli vedrum doma.Pes je v Maroku bran jako neciste zvire.Nikde jsem nevidel nekoho se psem na voditku,az teprve v Marakesi v kempu-francouzi.Jinak staci “psí” modry pas a syrelogicke vysetreni.Ale jinak se psem neni problem.

Nafta: 25,-kč/Litr maximalne

Smlouvani :-) Nerekl bych ze se urazi,myslim ze to uz moc neplati,alespon v Maroku.Ale smlouvame a vetsinou tak minus 20-30% na trhu.Zatim jsme projeli Rabat,Casablanku,Safi,Essaouira a ted Marakeš.V sobotu začne Sahara a Atlas.

Jinak mam pocit bezpeci,vsichni marokanci v pohode,spime v kempech(2dosp.+2juniori),ceny od 250,- za ctyri lidi a auto.Ale dva kempy uz byly i za 600,- na noc - sice dobre s bazenem i pivem v baru(alkohol v Maroku nikde nekoupis!!)proste evropa se sem na pobrezi atlantiku dere.
Na sahare a v atlasu to bude dle zprav kolegu mnohem jine....levnejsi a hlavne ciste Maroko.

Internet-koupil jsem marockou kartu za 250,-kc/10GB.

Dalnice se plati usekove jako v Italii-karticka vjedes na dalnici....brana das karticku a platis...ale hotovost,platba kartou jen marokanckou...Visa,Mastercard zatim neberou.Ceny?Nesleduju,odhad tak 500,-kč zatim.

Nejake foto a povidani urcite po navratu sem dam.Prisel jsem na dost rozdilu od ostatnich kolegu...neco jsem i resil s Karlem z Apaluchy(Karle mel jsi pravdu,zpatky uz mam trajekt do Janova :-) snad to tady precte

Do Maroka jsme jeli po ose,zpatky mam uz trajekt do Janova.Je to vyhodnejsi.

Tankovani na sahare a v atlasu doporucuje Karel z Apaluchy pridat Aditivum-mam ho z Čech za 220,-/0,5L

Zakaz pouzivani a dovozu Dronů do Maroka!!!!To zatim nebudu komentovat :-)

Pocasi:zatim lepsi nez v CZ,tak 25°-32°.Sahara bude uz horsi.

Doporuceni:kdo muze tak jak rika Karel,jeďte!!!Marokanci hrozne investujou a dohani Evropu a uz brzo nebude Maroko marokem.....rozhodne atlantik strana ta uz je evropska s arabskou mentalitou.Sem jezdi lidi hlavne kvuli te jejich kulture,kterou internet,telefony apd. vytlacuji.

Jazyky:francouzstina vsude,obcas anglictina,ale neni nic prekazkou.Nemcinou se nechytam,ale mluvime FR i AJ,takze to mame jednodussi.

Czech republik znaji vsichni,ale prvni co reknou Czechoslovakia,Praha,Nedved,Rosicky,Koller. :-)

Provoz na silnici-lehky chaos,ale uplne v pohode...pusti te,zatroubi...zatim vic nez OK.

Navigace fungujou vsechny..Garmin,Google,Apple...ale nejlip je s bezplatnou navigaci Mapsme...stahl jsem doma cele Maroko a fakt je super.

Jo hranice :-)))))))) Ve Španělsku cca.1,5 zpozdeni...prej to je normalni,že si trajekt přijede jak chce a v Maroku hranice tak 1,5 popojizdeni....porad se smějte,pořád zdravte a kejvejte hlavou a vše bude OK.

Zahalene ženy v Burkách už tu vubec zadne!!!!! nejsou.

Migranti ze Senegalu “prej” jsou,ale musi makat,jinak je kral vyžene a tomu věřím....policajt pro naše / jejich bezpečí je tu všude,ale neprudí,spíš pomůže,poradí.

Hodně mobilních radarů na silnicích,ale vidíš je na míle dopředu.

Petr
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Dík za přehled ,co stojí trajekty i ten do Janova je v nějakých verzích
A-B nebo komplet se vším a porovnal jsi náklady -PŘIBLIŽNĚ+ -?Po pevnině to je kolem 2tis .km . Kurz je tam 1eu/ x kolik jsi tak měnil na nutné výdaje mýto ,nafta, jídlo,kemp,trajekt. průplav - dá se kartou i Janov ?Vita
Žijeme jen jednou.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Dík za přehled ,co stojí trajekty i ten do Janova je v nějakých verzích
A-B nebo komplet se vším a porovnal jsi náklady -PŘIBLIŽNĚ+ -?Po pevnině to je kolem 2tis .km . Kurz je tam 1eu/ x kolik jsi tak měnil na nutné výdaje mýto ,nafta, jídlo,kemp,trajekt. průplav - dá se kartou i Janov ?Vita


Plzeň-Algeciras....2700km,jel jsem hodne rychle (ctvrtek 12:00 do sobota 12:00) tedy 12-12,5L nafty/100,prujezd Francie 100€,prujezd Španělsko 80€,trajekt do Maroka pouze tam 270€(ten byl drahej na posledni chvili-da se levneji).Vše kartou

Kurz je 10DH/1€

Menil jsem v Ceute u Antonia jak jsem psal 500€ = 5500DH.
V bankomatu vyber 4000DH(vic ti na den nevydá).

Vydaje:tezko rict,to je hodne osobni....zkousime mistni jidlo,jezdime taxikama,pocitam tak 2000km po Maroku(200Litru=200€)...hotovost skutecne vyberes bezne v bankomatu...jsou tu globalni banky,napr.Societe = ceska KB).

Cesta zpět bude trajektem z Tangieru do Janova(4 osoby+auto+kajuta venkovni+pro kazdeho 2x snidane a 4x jidlo=790€),trajekt jede do Janova dva dny...usetrim dva dny za volantem 1700km...z Janova to mam domu jeste 900km,tzn.trajektem to vyjde skoro stejne.Bez jidla na trajektu a bez kajuty(mas v cene rezervovane sedacky) vyjde trajekt na 580€.Bonusem je dvoudenni plavba po stredomori :-)Platba kartou na internetu.

Jinak dnes Marakéš až do 23:00....doporučuju.Staci mistni trhy na namesti Jemaa el-Fna.Tady se hodne smlouva,tedy hodne “otravujou” hlavne v noci s jidlem.Ale ta atmosfera za to opravdu stoji.

Petr
P
paragČlen
Přidáno před 6 let
Na jaře jsme kupovali pivo a víno v Carefoure.Jinak alkohol prodávali i v ,,garážich” ale za dvojnásobek ceny.Na jaře jsme platili trajekt Algeciras-Tager a zpět (volný návrat) asi 230
A co se týká k tématu,tak jsme již týden v Poděbradech.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

parag napsal:

Na jaře jsme kupovali pivo a víno v Carefoure.Jinak alkohol prodávali i v ,,garážich” ale za dvojnásobek ceny.Na jaře jsme platili trajekt Algeciras-Tager a zpět (volný návrat) asi 230
A co se týká k tématu,tak jsme již týden v Poděbradech.


O tom, že v Maroku je Carefour běžný supermarket jsem slyšel, ale asi jsem se blbě díval, ale nikde nenašel...jen ty jejich Marjane..v těchto supermarketech je běžně nealkopivo Bavaria, Beck's apd., víno jsem neviděl. Po "garážích" jsem se nevyptával, ale je to možné-asi.

Včera a dnes přejezd Atlasu 190km, cca. 90km silnic v Atlasu jedno velké staveniště, dá se, ale 50-60km/h je opravdu max.
Nocování s francouzo-polákama(francouzi s polskými kořeny), němcema a jedním berberem ve 2200 m.n.m. bylo fakt super :-)

Dnes v Aid Behnaddou (hliněné město-kulisa mnoha velkofilmů jako Gladiátor apd...)mě velice překvapil jeden berber....všichni marokánci znají naše fotbalisty-jak jsem psal-tento berber-skutečně obyč rolník(ve vší úctě) po sdělení, že jsme češi, automaticky vyhrkl jóóóó....Ivan Lendl, Praha.....znám...to trochu překvapí, protože Lendl už dost dlouho nehraje, ale zároveň potěší....tož tak
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Madarsko Sarvar. Ctvrtek a patek azuro, pomerne malo lidi, pohoda.(y)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

peda napsal:

Citovat

Herman napsal:

Citovat

peda napsal:

Zdravíme z Maroka.....počasí zatím OK, není moc velké vedro.Včera Rabat, dnes Casablanca a pak už jen Sahara...snad.
Spousta kempů, jak tady psal Charles už neexistují...okolo Rabatu už není žádný. Co v Africe je dnes, tak už zítra není :-)
Je-li tu taky někdo, tak dejte vědět....Na netu za 250Kč/10GB jsme skoro pořád :-))


Nazdar můžeš mi dát info jak to tam funguje ,dá se tam platit kartou a kde všude hlavě mimo město u pump . Nebo je nutné si tam vyměnit peníze v bance ? Nevíš zda tam mohou psi , mám lék. vyšetření + odběr krve psa + pas . Jaké jsou ceny PHN , musí se tam asi smlouvat jinak se urazí - platí to ještě? No co můžeš napiš . dík.


Ahoj,
platby kartou u pumpy(Shell,Total..)v pohode.Nakupovani v supermarketu Mariane-jidlo,voda....taky kartou.Na trzich a mensi obchody-hotovost.Hotovost jsem vybral v bankomatu v Maroku a neco vymenil v Ceute ve meste.Potkal jsem španěla a ten mi ukazal kde a jeste nas tam odvezl(Eura na DH).

Psa máme,ale nechali jsme ho kvuli vedrum doma.Pes je v Maroku bran jako neciste zvire.Nikde jsem nevidel nekoho se psem na voditku,az teprve v Marakesi v kempu-francouzi.Jinak staci “psí” modry pas a syrelogicke vysetreni.Ale jinak se psem neni problem.

Nafta: 25,-kč/Litr maximalne

Smlouvani :-) Nerekl bych ze se urazi,myslim ze to uz moc neplati,alespon v Maroku.Ale smlouvame a vetsinou tak minus 20-30% na trhu.Zatim jsme projeli Rabat,Casablanku,Safi,Essaouira a ted Marakeš.V sobotu začne Sahara a Atlas.

Jinak mam pocit bezpeci,vsichni marokanci v pohode,spime v kempech(2dosp.+2juniori),ceny od 250,- za ctyri lidi a auto.Ale dva kempy uz byly i za 600,- na noc - sice dobre s bazenem i pivem v baru(alkohol v Maroku nikde nekoupis!!)proste evropa se sem na pobrezi atlantiku dere.
Na sahare a v atlasu to bude dle zprav kolegu mnohem jine....levnejsi a hlavne ciste Maroko.

Internet-koupil jsem marockou kartu za 250,-kc/10GB.

Dalnice se plati usekove jako v Italii-karticka vjedes na dalnici....brana das karticku a platis...ale hotovost,platba kartou jen marokanckou...Visa,Mastercard zatim neberou.Ceny?Nesleduju,odhad tak 500,-kč zatim.

Nejake foto a povidani urcite po navratu sem dam.Prisel jsem na dost rozdilu od ostatnich kolegu...neco jsem i resil s Karlem z Apaluchy(Karle mel jsi pravdu,zpatky uz mam trajekt do Janova :-) snad to tady precte

Do Maroka jsme jeli po ose,zpatky mam uz trajekt do Janova.Je to vyhodnejsi.

Tankovani na sahare a v atlasu doporucuje Karel z Apaluchy pridat Aditivum-mam ho z Čech za 220,-/0,5L

Zakaz pouzivani a dovozu Dronů do Maroka!!!!To zatim nebudu komentovat :-)

Pocasi:zatim lepsi nez v CZ,tak 25°-32°.Sahara bude uz horsi.

Doporuceni:kdo muze tak jak rika Karel,jeďte!!!Marokanci hrozne investujou a dohani Evropu a uz brzo nebude Maroko marokem.....rozhodne atlantik strana ta uz je evropska s arabskou mentalitou.Sem jezdi lidi hlavne kvuli te jejich kulture,kterou internet,telefony apd. vytlacuji.

Jazyky:francouzstina vsude,obcas anglictina,ale neni nic prekazkou.Nemcinou se nechytam,ale mluvime FR i AJ,takze to mame jednodussi.

Czech republik znaji vsichni,ale prvni co reknou Czechoslovakia,Praha,Nedved,Rosicky,Koller. :-)

Provoz na silnici-lehky chaos,ale uplne v pohode...pusti te,zatroubi...zatim vic nez OK.

Navigace fungujou vsechny..Garmin,Google,Apple...ale nejlip je s bezplatnou navigaci Mapsme...stahl jsem doma cele Maroko a fakt je super.

Jo hranice :-)))))))) Ve Španělsku cca.1,5 zpozdeni...prej to je normalni,že si trajekt přijede jak chce a v Maroku hranice tak 1,5 popojizdeni....porad se smějte,pořád zdravte a kejvejte hlavou a vše bude OK.

Zahalene ženy v Burkách už tu vubec zadne!!!!! nejsou.

Migranti ze Senegalu “prej” jsou,ale musi makat,jinak je kral vyžene a tomu věřím....policajt pro naše / jejich bezpečí je tu všude,ale neprudí,spíš pomůže,poradí.

Hodně mobilních radarů na silnicích,ale vidíš je na míle dopředu.

Petr


Ahoj.
Byl jsem v Maroku před dvěma roky. Chovám Leonbergery. T.j. takový malý pes, který má okolo 65 kg. Také jsme obdrželi před dovolenou podobnou, naprosto scestnou informaci, že nemáme nikam chodit se psem, protože tam bude považován za nečisté zvíře a budeme tak bráni i my. Najeli jsme po Maroku více než 4 tis. km a navštívili jsme všechna velká města. Pouze první dva dny jsme chodili bez našeho Arona, který musel hlídat auto. Bylo nám ho líto, tak jsme ho třetí den vzali sebou. Aro způsobil obrovské pozdvižení-ale kladné. Všichni ho chtěli hladit a všichni se s ním chtěli fotografovat. A bylo jedno, zda to byly moderní Marokánky v džínách a tričku, či ortodoxní, zahalené do šátků. Chodili jsme s nim i do medín-čili klasických arabských středů měst. Za celé 3 týdny jsme nezaznamenali jedinou negativní reakci.
Upravil Pepa z Plzne dne 22.11.2018 00:46, před 5 let
Pepa z Plzne Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
P
paragČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj Pedo,byli jsme v Maroku na jaře a alkohol-pivo a víno jsme kupovali v Carefourre,který je v každém větším městě.Mají vždy vedle obchodňáku svůj krám jen na alkohol.Ještě jsme sesetkali s krámky s alkoholem, něco jako velká garáž ale tam to bylo o 100%dražší.
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let
Tady, kdo vi odpovi :D
Majli Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
RostaDRostaDČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Majli napsal:

Tady, kdo vi odpovi :D



Děti bydlí u babičky a dívají se jak jim hoří chalupa,chudáci a to se blíží vánoce.:D Rosťa
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
je tam Sultán, takže asi někde v Turecku
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Kdyby tam byla i socha starého bodrého kmeta, tak bych řekl, že to bude dědkovo údolí. Ale takhle fakt nevím, ale podle toho Sultána se přikláním k zmiňovanému Turecku.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 5 let
DOUFÁM,že si to někdo nesplet se 4 v tanku a pes(i když ti jsou tam dva)
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Dnes jsme u Ohridského jezera v Makedonii a zítra se přesouváme do Albánie. Jste někdo poblíž?
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 5 let
Jsem u jezera hned vedle Villachu super pocasi pohoda klidek.Tom
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,963,882 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27184 sekund | Průměrně za: 0.27184 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.46MB/2MB