Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 SLOVINSKO mimo dálnice: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

SLOVINSKO mimo dálnice

Poslední aktualizace před 6 let
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj oživím téma, sleduji občas tyto stránky
https://www.noval...

a zde píšou pro své klienty přesně toto:
19.7.2016 Naše cestovní kancelář dříve rozesílala vyzkoušenou trasu objížďky slovinské dálnice. V Ptuji, u nájezdu na nový most, je ale nyní tabule, že silnice je uzavřena z důvodu výstavby dálnice. To znemožňuje využití „naší“ objížďky slovinské dálnice. Navíc se tam může dopravní situace kdykoliv změnit (vzhledem k výstavbě dalšího úseku dálnice v těchto místech). Nemáme tedy pro řidiče žádné doporučení, jak slovinskou dálnici objet. Zřejmě bude lepší koupit si ve Slovinsku dálniční známku.


Máte někdo aktuální zprávy jak to tam vypadá? Na začátku prázdni to bylo v pohodě to vím, jeli tam známí.
My tam máme jet cca 17.8. Díky za informace !
Pokud by to zavřeli, znamé to hledat nové objízdné trasy, což po cestě není moc příjemné.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 8 let
Já již třetím rokem jezdím přes Villach,Ljubljanu a Rijeku...nespěchám,jezdím třebas i mimo dálnice. Do shodného místa na Pagu najíždím stejné kilometry. V HR platím za dálnice jen 15kn...za kousek nad Rijekou....a mezizastávku mám na Bledu...je tam i v Lesce u dálnice Lidl.
Nudná a ucpaná cesta přes Graz a Maribor mě už jen tak neuvidí.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
HribHribČlen
Přidáno před 8 let
Dovolím si doporučit svou variantu, kterou jsem už několikrát vyzkoušel a letos i na vlastní kůži srovnal i s přejezdem přes slovutný Mureck.
Podle mně nejlepší cesta přes SLO mimo dálnici je tato: v Rakousku sjet na sjezdu 138 (Ilz) do Bad Radkesburk(A)/Gorna Radgona (Slo) a pak přes Ljutomer do Ormože, kde je hranice s Hr. pak kolem Varaždinu na dálnici.

Letos jsem už jel i cestu přes Mureck (2x) a vždy to byla tragédie, jelikož:
- na trasu krom Poláků, Čechů a Rakušanů se přidává i značné množství Němců (od Grazu) - podstatně hustší doprava než přes mnou doporučovanou trasu
- kolony už ve Slo kousek za hranicí s Rakouskem, jelikož ta úzká cesta sama o sobě nestíhá nápor tolika aut a k tomu ještě stavební činnost je šílená (v koloně jsme stáli cca 0,5 hod + posléze jízda přískoky)
- i podle Mapy.cz je případná trasa přes Mureck rychlejší, když se sjede sjezdem na Ilz (sjezd 138 v Rakousku).
- mnou navrhovaná trasa je "webově" sice oficiálně o něco delší, ale, dle mých zkušeností, to neodpovídá realitě.
- krom toho jsou téměř po cestě relativně levné termály Banovci (ve Slo).

Hrib
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

karlosVW napsal:

Já již třetím rokem jezdím přes Villach,Ljubljanu a Rijeku...nespěchám,jezdím třebas i mimo dálnice. Do shodného místa na Pagu najíždím stejné kilometry. V HR platím za dálnice jen 15kn...za kousek nad Rijekou....a mezizastávku mám na Bledu...je tam i v Lesce u dálnice Lidl.
Nudná a ucpaná cesta přes Graz a Maribor mě už jen tak neuvidí.



Díky, jenže jako courák je to něco jinýho v HR využívám dálnice a přeci jen se nechci uplně táhnout po pobřeží dolů až na Pelješac.

Automatické sloučení 27.07.2016 06:35:

Citovat

Hrib napsal:

Dovolím si doporučit svou variantu, kterou jsem už několikrát vyzkoušel a letos i na vlastní kůži srovnal i s přejezdem přes slovutný Mureck.
Podle mně nejlepší cesta přes SLO mimo dálnici je tato: v Rakousku sjet na sjezdu 138 (Ilz) do Bad Radkesburk(A)/Gorna Radgona (Slo) a pak přes Ljutomer do Ormože, kde je hranice s Hr. pak kolem Varaždinu na dálnici.

Letos jsem už jel i cestu přes Mureck (2x) a vždy to byla tragédie, jelikož:
- na trasu krom Poláků, Čechů a Rakušanů se přidává i značné množství Němců (od Grazu) - podstatně hustší doprava než přes mnou doporučovanou trasu
- kolony už ve Slo kousek za hranicí s Rakouskem, jelikož ta úzká cesta sama o sobě nestíhá nápor tolika aut a k tomu ještě stavební činnost je šílená (v koloně jsme stáli cca 0,5 hod + posléze jízda přískoky)
- i podle Mapy.cz je případná trasa přes Mureck rychlejší, když se sjede sjezdem na Ilz (sjezd 138 v Rakousku).
- mnou navrhovaná trasa je "webově" sice oficiálně o něco delší, ale, dle mých zkušeností, to neodpovídá realitě.
- krom toho jsou téměř po cestě relativně levné termály Banovci (ve Slo).

Hrib



Ano o tvojí trase jsem uvažoval loni. nakonec jsme jeli přes A9 a objíždka klasika, jelikož přepávám v kempu Mureck rano je na objížcce klid.
Letos to bude jiné chtěl jsem jet Vídeň a pak S6 na GRAZ. Přeci jen to stoupaní za Vídní nic moc pro couráka.
Nevíš jestli platí z Varaždinu ENC? nebo až od Zahřebu na A1
Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Upravil Valteracci dne 27.07.2016 06:35, před 8 let
HribHribČlen
Přidáno před 8 let
To Valteracci:
No zcela jistě to nevím, ale myslím, že ENC platí na všech dálnicích v Hr.
Hrib
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
Určitě neplatí na Istrii to vím a pak na dálnic od MAriboru do Zahřebu tam platí ARZ a mají svoje karty :)
ENC je platné od Zahřebu dolů na Dubrovník a pak možná ještě někde, ale nevím to nejezdím.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
M
mstrČlen
Přidáno před 8 let
Pro Istrii lze ENC použít, jen je nutná registrace na jejich prodejním místě.
T
TondaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,má někdo aktuální informace o trase přes Slovinsko směr Zagreb? Ptám se,protože situace na bojišti se mění každou chvíli.Planujeme cestu do HR konec srpna,nabo začátek září. Třeba něco zase vymysleli,jak z nás vyrazit eura jinak. Dík Tonda.
H
hrabeČlen
Přidáno před 8 let
Jedu 21.8.2016 s objezdem Slovinska po trase exit 226, Mureck, Lenárt, Ptuj. Podle všeho by neměl být problém. Pokud nechvátáš, časové zdržení je zanedbatelné.
Aleš+Jarka+yeti+sprite 390
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
I letos mela byt zminovana objizdka. Ale pry to tam zavreli tak nevim.
Nakonecnjsme jeli na zacatku srpna na Istrii a tak jsem si koupil znamku na mesic ktera me vydrzi na konec srpna kdy jedu zase :)
Dej vedet az to projedes a vratis se. Diky.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
T
TondaČlen
Přidáno před 8 let
Neví někdo,jestli se dá sjet že staré silnice E 59, ve Slovinsku , ještě před dalnicí na Ptuj?? Děkuji Tonda . Jedná se o cestu zpět z Chorvatska.
H
hrabeČlen
Přidáno před 8 let
Tuto cestu jsem použil na přelomu srpna a září, tedy sjezd 226 na Mureck, Lenart a Ptuj. Měl jsem obavy z napojení na zbyteček dálnice za Ptují, ale zbytečně. Dá se jet i na Tržec a najedeš na silnici k přechodu Macelj o kousek dál. Teď jsem si všiml, že ti jde o cestu z Chorvatska, takže buď odbočíš na Tržec a nebo po několika km na Ptuj.
Aleš+Jarka+yeti+sprite 390
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj! Nikdy jsem Slovinske dalnice neobjížděl,ale letos budu mít dostatek času, tak to mám v plánu...
Pojedu přes Mureck,Lenart,Ptuj, do teto faze je mi to jasné :) Jen nevím, kde přesně můžu za Ptuji najet na dálnici, aby nebyly zpoplatněná.... Můžete sem někdo vložit přesný bod v mapě, Souřadnice místa, kde se za Ptují na dálnicí najíždí? Odkud je bezplatná?

Dále jsem našel tuto mapu:
https://upload.wi...LO-map.svg

za Ptuji, před hranicí s Chorvtskem je zaznačen kousek dálnice, ten je také bezplatný? raději se chci ujistit, díky


a ještě jeden dotaz: v seznamu campercontact.com je v Lenartu zaznamenáno servisní místo:
https://www.campe...--jug.aspx

podle mapy je to dálniční odpočívadlo. Dá se na toto odpočívadlo najet a následně z něj sjet bez použití dálniční známky? Vede na toto odpočívadlo jiná cesta než dálniční? Z mapy se mi zdá, že bohužel né..... Ale třeba je tam nějaká polní cesta... Je to kousek od vedlejší cesty, díky
Upravil Koralovci dne 09.02.2018 11:15, před 6 let
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Fido&Fidorka
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pojedu přes Mureck,Lenart,Ptuj, do teto faze je mi to jasné Jen nevím, kde přesně můžu za Ptuji najet na dálnici, aby nebyly zpoplatněná.... Můžete sem někdo vložit přesný bod v mapě, Souřadnice místa, kde se za Ptují na dálnicí najíždí? Odkud je bezplatná?

Ahoj,
těžko říct, situace se tam mění každý den, loni byl nájezd pořád stejný jako posledních 5 let,
spíš jde o to, že letos dokončí před sezonou celý usek až na hranici s Hr.
Vloni se od Ptuje jezdilo obousměrně v jednom pruhu dálnice, druhý budovali v místě staré silnice a neplacenou musí postavit jinde.
Já osobně už nebudu objíždět, když to budou mít komplet.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Já tam pojedu koncem března, snad tu dálnici ještě nebudou mít dokončenou :) Kde se teda najíždělo loni? Díky
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body...34.692%22E
ale koukám ted na mapy cz že dálnici už posunuli:o
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let
AHOJ, Taky jsem to řešil, kompromis mezi pohodlnou cestou a neplatit zbytečně. Zkusil jsem - platí hlavně směr Rieka, Istrie zaplatil jsem Slovinsko 15 €( obytka) a jel jsem po Slovinsku do Postojna a pak dolu Malij Lošnij. Jiné poplatky už nebyli. Nebo na Istrii se dá jet až do Koper a dolu. 15 € se dá a zase pak neplatíš Rakouská a CHorvatská mýta a vyhneš se kolonám u mýt v CHorvatsku. Takže možnosti jsou:-) Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,362,315 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22811 sekund | Průměrně za: 0.22811 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB