Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké čerpadlo?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké čerpadlo?

Poslední aktualizace před 5 let
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let
Moc si s tím hlavu nelámej všechny jsou z Číny ,jen průtok je jiný a za těch pár peněz nemůžeš chtít kvalitu . Raději kup jedno navíc do rezervy at nedopadneš jako já .+ trysku do lednice .:^
Žijeme jen jednou.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Taky se připojím k dotazu.
Jaké zvolit tlakové čerpadlo se spínačem tlaku, když mám boiler se sprchou? Tj myslím, jaký min. průtok, aby se dalo nějak rozumně mejt.
P
pilarfNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím vás.
Měl bych dotaz ohledně vody.
Mám Karavan Hobby 560 1999.
Někdo u něho demontoval nádrž a čerpadlo,rozvody jsou původní se spínačem v bateriích.
Jedná se mi o to že ho potřebuji využít jako zázemí na stavbě a jde mi hlavně o to,aby se člověk mohl večer vysprchovat a občas si dojít na wc. Problém je v té sprše,jak se dá sprchovat s ponorným čerpadlem?
Nebo-li jaký tlak vydrží original rozvod?Na bojleru je max 1,2 Bar.chtěl bych nainstalovat klapku s redukčním ventilem pro napojení na vodovod.
Díky Filip
simchasimchaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pilarf napsal:

Zdravím vás.
Měl bych dotaz ohledně vody.
Mám Karavan Hobby 560 1999.
Někdo u něho demontoval nádrž a čerpadlo,rozvody jsou původní se spínačem v bateriích.
Jedná se mi o to že ho potřebuji využít jako zázemí na stavbě a jde mi hlavně o to,aby se člověk mohl večer vysprchovat a občas si dojít na wc. Problém je v té sprše,jak se dá sprchovat s ponorným čerpadlem?
Nebo-li jaký tlak vydrží original rozvod?Na bojleru je max 1,2 Bar.chtěl bych nainstalovat klapku s redukčním ventilem pro napojení na vodovod.
Díky Filip

Pokud bys tam dal tu nádrž s ponorným čerpadlem, tak stačí do ní namontovat plovákový ventit ze splachovací nádržky WC a máš hotovo.
Můžeš připojit tlakovou vodu z vodovodu, bez čehokoliv jiného a všechno Ti v karavanu bude fungovat standardně.
Velmi jednoduché a za pár korun.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Ohledně tlaku rozvodu ti dá radu "odbornou" nějaký servis ,určitě to chce redukční ventil tlaku jelikož jsem doma naměřil i 6at.
a spínací baterie mají tenké hadičky a topení má také max tlak daný
. Ponorné čerpadlo trochu výkonné ti zvládne sprchu i venkovní +WC ,tak nevidím v čem je problém pokud máš zdroj vody pod nosem jen občas dopustit do nádrže?
Žijeme jen jednou.
I
infernusČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, připojil bych se s jedním dotazem. Plánuji do minikaravanu kanystr na vodu, spínací baterii a ponorné čerpadlo. Do stěny karavanu vyříznu otvor, přidám nalévací hrdlo a propojím hadičníkem s kanystrem. Doplnovat budu konvící až po hrdlo. Ponorné čerpadlo propojím také hadičníkem. Dotaz je, jak a čím utěsnit prostup pro kabel na napájení čerpadla. Mockrát děkuji za radu. David
P
pilarfNováček
Přidáno před 6 let
Vždyť to jsem psal že bych použil redukčák.
Mě šlo hlavně o to jestli se s ponorkou cca 5l/min opravdu sprchnu a dokáži umýt,nebo se jen namočím. A nebo raději použít tlakový rozvod s expanzí kolem těch 1-1,2bar a aby to vydržely ty hadičky.Tak bych byl rád za pár informací- ano umyješ nebo ne stojí to za prd;)
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 6 let
S ponorným se v pohodě osprchuješ. Mám čerpátko spínané baterií a funguje přes bojler v pohodě. Je to tak origo. Při poruše jsem tam nouzově dal venkovní kempingovou sprchu na 12 V (tedy bez koncovky - sprchy) a pracovalo to ok, jen je potřeba to zapnout a vypnout, pokud není spínaná baterie. Průtok dostatečný.
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pilarf napsal:

Vždyť to jsem psal že bych použil redukčák.
Mě šlo hlavně o to jestli se s ponorkou cca 5l/min opravdu sprchnu a dokáži umýt,nebo se jen namočím. A nebo raději použít tlakový rozvod s expanzí kolem těch 1-1,2bar a aby to vydržely ty hadičky.Tak bych byl rád za pár informací- ano umyješ nebo ne stojí to za prd;)


Většině lidí to stačí na osprchování jelikož se to už léta praktikuje v obytkách . U ponorného čerpadla je nutné mít koncovku na hadici co má malé dírky a není moc robustní lépe to stříká . Už jsem ti to uvedl viz odkaz ,že to zvládne vše v katalogu si vybereš i výkon + cenu.



infernus:
Na kabel a hadici jsou gumové průchodky pro montáž do nádrže , pro případnou netěsnost použít pružný tmel -i když nevím přesně jaký na tento druh materiálu PVC .Musíš i pohrát s otvorem at je dost těsný na průchodku .
Žijeme jen jednou.
I
infernusČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

pilarf napsal:

Vždyť to jsem psal že bych použil redukčák.
Mě šlo hlavně o to jestli se s ponorkou cca 5l/min opravdu sprchnu a dokáži umýt,nebo se jen namočím. A nebo raději použít tlakový rozvod s expanzí kolem těch 1-1,2bar a aby to vydržely ty hadičky.Tak bych byl rád za pár informací- ano umyješ nebo ne stojí to za prd;)


Většině lidí to stačí na osprchování jelikož se to už léta praktikuje v obytkách . U ponorného čerpadla je nutné mít koncovku na hadici co má malé dírky a není moc robustní lépe to stříká . Už jsem ti to uvedl viz odkaz ,že to zvládne vše v katalogu si vybereš i výkon + cenu.



infernus:
Na kabel a hadici jsou gumové průchodky pro montáž do nádrže , pro případnou netěsnost použít pružný tmel -i když nevím přesně jaký na tento druh materiálu PVC .Musíš i pohrát s otvorem at je dost těsný na průchodku .


Díky za info, koukal jsem na karavan.cz i jiné portály a tam jsem ve zboží našel jen průchodky na hadici (hadičník), ale průchodky na kabel jsem tam nikde neobjevil. Jdu to ještě projít.
P
pilarfNováček
Přidáno před 6 let
Díky to jsem chtěl vědět Takže to jde,ale musí být na to správná sprchová hlavice.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
infernus: ty průchodky mají i v elektru jen si změř průměr kabelu a kup raději více možných pokud možno širších a z měké gumy .
Žijeme jen jednou.
I
infernusČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

infernus: ty průchodky mají i v elektru jen si změř průměr kabelu a kup raději více možných pokud možno širších a z měké gumy .


Ok, díky za info, vypadá to tedy, že klasická PG průchodka s IP 68 by měla stačit. ;-)
D
double-jNováček
Přidáno před 5 let
Přisadil bych si dotaz.
V karavanu chceme vyměnit mobilní nádrž za pevnou a spolu s tím uvažuji o výměně ponorného čerpadla z ponorného na tlakové.
Máme bojler Truma TT2, takže max tlak je třeba udržet do 1,2bar, tak jsem uvažoval o zapojení Shurflo Trail King Junior s tlakem nastavitelným od 1,1bar s expanzí a el.mag. Ventilek, který by spínaky baterie, co spínají současné ponorné čerpdlo.
Zapojení bych viděl nádrž-čerpadlo-expanze-ventil-rozvok po karavanu.
Co si o tom myslíte, bude to takhle fungovat?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
Já bych do karavanu (přívěsu) tlakový čerpadlo nedával. Použil bych spíš kvalitní ponorku. Karavany jsou primárně konstruovaný na BEZTLAKÝ rozvod. Navíc některý baterie (plasťáčky) ani nejsou schopny udržet tlak a tečou. Protože jsou primárně dělaný na beztlaký rozvod. A přestavovat celej karavan na plně tlakovej rozvod (např 2Bar) mi v tomto případě přijde jako zbytečný.
D
double-jNováček
Přidáno před 5 let
No a právě proto bych tam dal ten spinanej ventil a držel to do 1,2bar. Že to udrží venkovní připvod redukovanej na 1,1bar je ozkoušený.
Nebo tam fakt mám radši nechat klasický ponorný, případně průtokový?
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Tak to doufám Karle, že se to týká jen evropských karavanů. Koupil jsem Angličana a je tam tlakovka, dokonce s možností nasát si z Aquarollu... Tak bych nerad aby mě opustily baterie...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
dwojitý-J: pokud tam pustíš trvalej tlak např 1,2Bar, tak pokud tam budou plasťáčky, obávám se, že potečou. Potom v případě přípojky na řád (redukovanej) stejně nezbyde jiná možnost než výměna baterií za kvalitní, nejlíp s keramickou kartuší, který (světe div se) budou i těsnit. Když se mi to stalo poprvé, myslel jsem si (naivně), že jde o vadnou sérii kohoutků.
Klasickou ponorku bych jen doplnil zpětnou klapkou. Přestavbu na tlakový čerpadlo bych asi neřešil. Pořád v tom nevidím nějakej echt zásadní přínos (možná se mejlím).
Každopádně je třeba to zkusit. Třeba má ten karavan solidní baterie s keramikou. Případnou výměnu čerpadla za Shurflo bych řešil až ve druhým kole.
Martin: Vostrovní karavany mají baterie s keramickou kartuší ve standartu, (myslím, že tam by nikoho ani nenapadlo montovat sériově plasťáčky, když je tam tlakofka). To je jako mají vostrovní karavany ve standartu plynovej boiler. Kontinent bohužel šetří kde se dá (i kde se nedá). Aquaroll je honěnej ponorkou, je to jen přečerpávací nádrž (na to tlakovka nemá vliv). Ty vostrovní karavany mají vesměs lepší výbavu v základu než kontinent.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,479 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21600 sekund | Průměrně za: 0.216 (0) sekund | Dotazy: 125 | Použitá paměť: 2.17MB/2MB