Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Michelin Agilis Camping: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Michelin Agilis Camping

Poslední aktualizace před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
V nejbližší době budu muset vybrat nové obutí. Stávající Michelin XC mají 7 let. Původně jsem chtěl jezdit celoročně pouze zimní. Při brouzdání internetem jsem nalezl tento speciální model pneu pro obytná auta. Pokud jsem popis správně pochopil, jedná se o letní pneu ale doplněné o značku "M+S", takže ji lze používat celoročně.
To mne vede k úvaze přezout na tyto pneu a používat je celoročně, případně na zimu měnit pouze přední kola kvůli trakci. (přední zvládnu sám na dvorku se zadními je to horší). Co vy na to? Nedělám ve své úvaze někde chybu jako pověstní soudruzi z NDR?
Mimochodem, pokud má někdo na severní Moravě dobrou nabídku na rozměr 215/70 R16 C 113q budu rád za SZ.
RIVARIVAČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Rudy, dlouhodobě beru pneu v Šenově. Zkus na této adrese: www.rajpneu.cz -hlavní stránka. Můžeš vybrat dle parametrů, ceny atd. Máš to za rohem.
Z Nového Jičína zdraví Milan
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
ahoj Rudy, taky beru z Raje pryží (po Ostravsku - kratce) a Agilisy obouvám na všechny naše auta. Sice ne camping jen klasický zimáky a C na dodáfky, ale spokojenost už 3-4 roky.

Zn. nejsem tak bohatej, abych si moh´kupovat laciný pryže.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

RIVA napsal:

Ahoj Rudy, dlouhodobě beru pneu v Šenově. Zkus na této adrese: www.rajpneu.cz -hlavní stránka. Můžeš vybrat dle parametrů, ceny atd. Máš to za rohem.


Take Senov ... nejsou zcela nejlevnejsi (pokulhavaji v radu desitek korun), ale jsou dobri ....
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Dík za tip. V "ráji pryží" jak říká Karel, máme firemní account a obouváme tam všechna auta.
Spíš mi šlo o jinou věc. Ty nové Agilis Camping http://www.michelin.cz/auto-pneu/mich...s-benefits jsou vedeny jako letní guma ale mají značku "M+S". alespoň tak jsem to pochopil. Nebo existují dvě verze? Jedna letní a druhá zimní?
Jezdí je už někdo? Jaké jsou zkušenosti? Já mám starší model Michelin XC Camping. Vzorku je po pěti letech a cca 50 000 km (zbytek odjely zimáky) stále dost ale gumy jsou podle data výroby staré 7 let. Měním je preventivně kvůli stáří.
Upravil Rudy dne 24.03.2014 12:50, před 10 let
Rudy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj v Německu je prodávají jako celoroční pneu,mám najeto 21000km a moc neubylo . jirkaj
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:

Dík za tip. V "ráji pryží" jak říká Karel, máme firemní account a obouváme tam všechna auta.
Spíš mi šlo o jinou věc. Ty nové Agilis Camping http://www.michelin.cz/auto-pneu/mich...s-benefits jsou vedeny jako letní guma ale mají značku "M+S". alespoň tak jsem to pochopil. Nebo existují dvě verze? Jedna letní a druhá zimní?
Jezdí je už někdo? Jaké jsou zkušenosti? Já mám starší model Michelin XC Camping. Vzorku je po pěti letech a cca 50 000 km (zbytek odjely zimáky) stále dost ale gumy jsou podle data výroby staré 7 let. Měním je preventivně kvůli stáří.


Je to udajne ponekud zapeklite .... M+S je pochopitelne z anglictiny "mud + snow", ovsem v pripade zimni by mela na tom plasti byt jeste hora, vlocka, anebo oba symboly. Samotene M+S pry je ujisteni pouze o lepsi trakci .....
4.114683,118.628756
SamanSamanČlen
Přidáno před 10 let
Zmiňované gumy mám na autě - vzorek působí vizuelně "letně", jak je to s druhem směsi pneumatiky a tedy jejím chováním v zimě nevím, přezouvám na zimní. Nicméně jsou 100% považovány za pneu, které lze legálně mít v zimním období - označeno M+S.

Je otázkou, zda má cenu přezouvat na zimní (jezdíme v zimně na hory obytňákem), když je buď tak, že jsou letní v pohodě, nebo stejně dávám řetězy. Po letošní zimě si začínám více myslet, že gumy a náklady na přezutí jsou vyhozené peníze - jsem teď ve stadiu úvah podobně jako ty - zda nejezdit na zimních. Změna jízdních vlastností auta co mám je to poslední čeho bych si v létě se zimníma pneu všiml.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Saman napsal:

Nicméně jsou 100% považovány za pneu, které lze legálně mít v zimním období - označeno M+S.


Ano, dle legistrativy jak to ma M+S, tak lze na 100% pouzit jako zimni ...
4.114683,118.628756
D
dorkaigorČlen
Přidáno před 10 let
Pred dvadsiatimi, tridsiatimi rokmi bola pneumatika na leto aj zimu - univerzálna a zimy boli o iných snehových nádielkach.
Dnes je to trochu iné. Výroba potrebuje chrliť produkty a samozrejme legislatíva tomu napomáha.

K autu mám aj zimné obutie a pracne prezúvam
Naše obytné autá nepoužívame denodenne, dokážeme sa podľa toho rozhodnúť. Sneží , zostanem doma a keď budú cesty suché, môžem vyraziť.

Pred tromi týždňami som bol v Benátkach, kde sme mali skoro letné počasie a potom sme zamierili do kopcov nad Cortinu. Ráno, keď sme chceli odísť, husto snežilo a na parkovisku bolo minimálne 30 cm čerstvého snehu. Cesta do Cortiny bola prepluhovaná, ale lemovali ju 3-4 m mantinely. Úvaha, ako by som sa tam skrížil, keby ma trošku kĺzlo, bola deprimujúca. Až po rakúske hranice sme šli po zasneženej ceste.
Potupne som zrýchľoval a bol milo prekvapený stabilitou auta.
Za mňa, ak by som v zime chodil do hôr, určite by som prezul na zimné. A to prednú a určite aj zadnú nápravu. Obytka nie je to pravé orechové pre jazdu dverami napred.
Hodnota a kvalita auta mi nestojí za to, aby som bol pokusným králikom.

K uvedeným pneumatikám. Niečo by sa dalo vyčítať z EU štítku na gume. Hľadal by som ale hlavne parametre, podľa ktorých nezávislé spoločnosti testujú pneumatiky, kde sa robia skúšky na rôznych povrchoch a porovnávajú sa ich jazdné vlastnosti.
ropropČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, má někdo nějaké nové zkušenosti s celoročními pneu? S obytkou sníh vymíjím, ale současné zimy mě na výjezdy lákají, takže taky uvažuji o něčem takovém a to hlavně z důvodu, abych nemusel přispívat na tisk bločků. Přece jen sněžení může překvapit. Ale než přezouvat na zimní, to radši přibalím řetězy.

Díky za zkušenosti.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj
přezouvám kvůli své bezpečnosti a ne kvůli předpisům. V létě jezdím na letních a v zimě na zimních. Vše už bylo vyzkoumáno, není třeba hledat novou cestu.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Saman napsal:

Nicméně jsou 100% považovány za pneu, které lze legálně mít v zimním období - označeno M+S.


Ano, dle legistrativy jak to ma M+S, tak lze na 100% pouzit jako zimni ...



Ano : kromě Rakouska ti tam rádi vidí horu + vločku podle nové normy co uvedl Michelin v testech . Něco takového jsem loni někde četl , zda se to legalizovalo do praxe nevím . CHtělo by to někde vypátrat co a jak. Nebo to bude jen obchodní fígl , jinak je to o trakci - záběru v terénu .
Žijeme jen jednou.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

rop napsal:

Zdravím, má někdo nějaké nové zkušenosti s celoročními pneu? S obytkou sníh vymíjím, ale současné zimy mě na výjezdy lákají, takže taky uvažuji o něčem takovém a to hlavně z důvodu, abych nemusel přispívat na tisk bločků.

Díky za zkušenosti.


Od loňského roku jezdíme na celoročních ( byly na nové obytce ) a jsem spokojen. Vyzkoušeli jsme i zimní výjezdy za sněhových kalamit, celkem v pohodě. Zatím najeto cca 12.000km a už bych neměnil.

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj
přezouvám kvůli své bezpečnosti a ne kvůli předpisům. V létě jezdím na letních a v zimě na zimních. Vše už bylo vyzkoumáno, není třeba hledat novou cestu.
Jirka


Chápu, že ti to takto vyhovuje ( v zimě jezdíš hory, v létě do tepla ), nicméně né všichni to máme stejně " hozený" jako ty. Měl jsem letní i zimní pneu, na zimních jsem jezdil v zimě za teplem a v jižní Francii už to moc příjemné ježdění nebylo, o Španělsku v téměř 18'C ani nemluvím. Po třech čtyřech sezónách byl na zimákách téměř plný vzorek, ale guma začínala tvrdnout ( i o bezpečnosti zimní pneu v 18'C si dovolím pochybovat ) .
Na základě této zkušenosti si dovolím tvrdit, že pokud někdo nejezdí v zimě po horách ( pořípadě si vyjede na zimní hory jen za hezkého počasí ) nejsou pro něj celoroční pneumatiky špatnou alternativou, pokud jezdí někdo zimní hory za každého počasí asi bych doporučil mít zimní i letní.
Toš tak.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Roman a JanaRoman a JanaČlen
Přidáno před 8 let
Rudy vim,ze je to trochu mimo otazku na co jsi se ptal.
Ale pridam nazor dealera z Nemecka -/ po vymene obytky za novejsi jsme tam na zacatku roku najeli par tisicovek km /

Prodejce Cartago -kde na dvore stalo 20- 25 funglovek - me rekl ,- ze z 80% jeho zakazniku chce nove auto na zimnich kolech a jezdi na nich celorocne po Evrope.Pri najezdu 10t.km/rok.
Pouze ti zakaznici kteri jezdi Maroko a ostatni teple kraje na leto nasazuji letni tam je to nutnost

Po jeho doporuceni jsem jeste v DE nechal nasadit zimni Vredestein Comtrack winter a budu na nich jezdit celorocne -tuto pneu jsme pouzivali i na predchozim aute kde jsme meli letni a zimni sadu a byli jsme max.spokojeni.

Jak jsem slysel - tak pisi .Tento nazor nikomu nenutim .....
H
hymer662Člen
Přidáno před 8 let
Jezdím celoročně na zimních (Nokiany) již 3 sezonu a po letošní zimě koupím nové až před novou zimou, jelikož vzorek se dostane na/pod hranici ZIMNÍ normu. Průměrně 15 tis. / rok, tudíž mají odejeté +- 40 tis. km
Nějaké omezení za jizdy jsem nezaznamenal.
----------------------------------------------------------
již nyní vyrábějí přední výrobci pneumatik model pneu pro celoroční provoz a světe div se: testy leto super, testy zima super... tak a babo raď .....
Jak jsem již někde ve vláknu psal. Nepřesvědčilo mě nic o tom, že použití zimních pneu je nějak nebezpečné apod., zatím jsem zaznamenal to, že ročně ušetřím na přezutí cca 1200-1400 Kč a za 4 roky mám na 2-3 nové pneu + čas.
Je to jen zkušenost a zatím funguje.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lmusialek napsal:

již nyní vyrábějí přední výrobci pneumatik model pneu pro celoroční provoz a světe div se: testy leto super, testy zima super... tak a babo raď .....



Přidám svoji zkušenost. U naší předchozí vestavby jsem používal letní i zimní pneu, jelikož byla od výrobce v provedení " full " byly letní pneu na hliníkových ráfcích, byly širší, úzkoprofilové a směrové. Zimní jsem dal na standartní plecháče, vyšší profil a byly užší. Jak už jsem napsal výše, jezdíme v zimě za teplem a tak musím konstatovat, že na jihu při vyšších teplotách byly zimní pneu opravdu znát. Byly hlučnější, méně stabilní a cítil jsem slabší brzdný účinek. Poprvé jsem dokonce na jihu Francie radši zajel do servisu, neb jsem měl obavy, zda mě nezačíná hučet ložisko - vše ok, hučely pneu. Vždy jsem se těšil na jaro až dám zase letní a s uvedenou kombinací jsem najel 70.000 km.

Když jsem při přebírání nového auta zjistil, že má celoroční pneu, byl jsem v rozpacích. Dnes musím konstatovat, že jsem naprosto spokojen i když vím, že je to kompromis, už bych neměnil. V létě jsou stabilní a v zimě jsme je vyzkoušeli i v extrémních podmínkách. Přiznávám, že v extrémních podmínkách ( horské silnice kompletně zasněžené ) je znát, že to nejsou pravé zimáky a je třeba se podle toho chovat. Pamatuji dobu, kdy žádné zimáky nebyly a tak jako čisté letní se opravdu nechovají.

Jen doplňuji, že obě obytky byly vestavby a tak podle toho taky jezdí. Běžně jezdíme 130km/h ( v Německu už bylo natachometru i víc ), možná u alkoven, kde je dle mého rozumná rychlost 100km/h by nebyl rozdíl tak markantní. Toliko má zkušenost sezóní versus celoroční pneu.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Jezdím na Micheline Agilis Camping M+S celoročně. Ročně najezdíme cca 10-15 000 km a většinou jezdíme do studených krajin a na hory. I v létě sem tam sníh, mokro, bláto. S trakcí na mokrém, sněhu a blátě, jsem spokojen, horší vlastnosti, nebo hluk v létě jsem nepozoroval. Nejsem závodník na krátké tratě, spíše standart na dlouhé tratě, takže neřeším brzdnou dráhu o jeden metr delší, nebo kratší !
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let
Jen upozorním ty, co jezdí celoročně na zimních pneumatikách, že v Itálii platí povinnost, že při použití zimních pneumatik v letním období (tj. po 15.květnu ) musí zimní pneumatiky splňovat minimální rychlostní index daný zákonem. Porušení je pokutováno částkou od 420 do 1.682 Eur. ( trochu jsem se po tom pídíl a většina zimáků již má i na dodávky vysoký rychlostní index, ale ještě se stale najdou i s indexem nižším než Q )
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 27.02.2016 13:07, před 8 let
ropropČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji, tak nějak jsem to cítil. Nejsem typ co by jezdil na sněhu na letních pneu, na dobrých zimních jsem už léto odjezdil
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,674,170 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25859 sekund | Průměrně za: 0.25859 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB