Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Recko-predvolani obvineneho: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Recko-predvolani obvineneho

Poslední aktualizace před 6 let
T
TompetrČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

rimidavl napsal:

Jen na upřesnění - pokud narazíte na normální uniformovanou policii, tak se většinou domluvíte, že místo opustíte a odjedete. Vše bez pokuty a pozdějších následků. Pokud Vás ovšem bude kontrolovat tkz. "turistická policie", která vznikla na základě Zákona o cestovním ruchu 2163/1993 a Vládního věstníku ze dne 12.3.2012, tak tato Vás identifikuje, zapíše a posléze Vám bude doručena obsílka k soudu do Řecka.


Jenom doplním, že turistická policie nemůže pokutovat, nemá na to oprávnění (škoda, bylo by to jednodušší), a musí to dělat tímto způsobem, tedy opsat iniciály a nechat to na soudu. Takže to je ta nejhorší varianta. Alespoň takhle mi to vysvětloval jeden místní....
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
A jaka je prumerna cena soudem stanovene pokuty pro cecha?

Co kdyz mam obytku pujcenou (na zelene karte neni ma adresa), predlozim pas a pripadnou adresu si vymyslim?

Zistuji i adresy osadky nebo jen sofera? Koho pokutuji? Vsechny zletile?

- vzkaz pro reckou ambasadu: to bude asi novy zpusob jak se zbavit turistu.
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let
Výše pokuty už tady byla uvedena , pokud ji nezaplatíš na jejich poště tak se ti to prodraží . Neboj se že si tě nenajdou dle pasu nebo jiného platného dokladu, to bys tam musel jet už s upraveným dokladem svým i od vozu.Lepší je chovat se obezřetně a minimalizovat problém , pokud tě upozorní i místní obyvatel je lepší se posunout o kus dále . Jsou místa kde mohou stát u chodníku u pláže jen obytky a s přívěsem ne , z důvodu jasného že by to zneužívali i místní lidé .
Doporučuji ti toto vlákno přečíst pozorně než se tam vydáš na dovolenou . Jako všude: za přestupek zodpovídá řídíč vozidla .
Turistů se zbavovat nebudou jen je jich stále více i těch co se neumí chvat s rozumem a bude to stále víc náročnější pro obě strany .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 14.04.2015 07:08, před 9 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Ano, postaví tam hotel ,oplotí,rozhážou lehátka a obě strany sklapnou.Ohleduplné chování a připomínat si že jsem host se mě vždy vyplatilo.Že u nás nevyžadujeme aby se cizinci chovali jako hosté to už je zase o něčem jiném.
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Herman napsal:

Výše pokuty už tady byla uvedena , pokud ji nezaplatíš na jejich poště tak se ti to prodraží . Neboj se že si tě nenajdou dle pasu nebo jiného platného dokladu, to bys tam musel jet už s upraveným dokladem svým i od vozu.Lepší je chovat se obezřetně a minimalizovat problém , pokud tě upozorní i místní obyvatel je lepší se posunout o kus dále . Jsou místa kde mohou stát u chodníku u pláže jen obytky a s přívěsem ne , z důvodu jasného že by to zneužívali i místní lidé .
Doporučuji ti toto vlákno přečíst pozorně než se tam vydáš na dovolenou . Jako všude: za přestupek zodpovídá řídíč vozidla .
Turistů se zbavovat nebudou jen je jich stále více i těch co se neumí chvat s rozumem a bude to stále víc náročnější pro obě strany .


Nemáš pravdu v tom, že jich tam jezdí víc. Naopak, je jich už strašně málo. Po rozhovoru s jedním majitelem hotelu a pár navštívených místech, které byly kdysi výstavní a vužívané cizinci a dnes parkují auta i pod stromy přímo u pláže (byl to park s cestičkami, osvětlením atd.). Říkal, že z 2-3 milionu amíků přiejde tak 200 až 300 tisíc ročně. Tak je to i s ostatnimi cizinci, kteří tam dříve hojně jezdili. Nezažívají zlaté časy.
Bombíci
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let
Bombici:
Takový průzkum jsem nedělal měl jsem na mysli nás co jezdíme na divoko do Řecka. Kam jinam snad ještě Turecko Maroko Španělsko nejblíž je Albánie ale i tam si musíš dávat bacha kde se postavíš . Nevěřím že si Řekové nechají utlumit turistiku , je pravda že Albánci jsou levnější a dost se otvírají v tomto směru .
Žijeme jen jednou.
V
VanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Herman napsal:

Výše pokuty už tady byla uvedena , pokud ji nezaplatíš na jejich poště tak se ti to prodraží . Neboj se že si tě nenajdou dle pasu nebo jiného platného dokladu, to bys tam musel jet už s upraveným dokladem svým i od vozu.Lepší je chovat se obezřetně a minimalizovat problém , pokud tě upozorní i místní obyvatel je lepší se posunout o kus dále . Jsou místa kde mohou stát u chodníku u pláže jen obytky a s přívěsem ne , z důvodu jasného že by to zneužívali i místní lidé .
Doporučuji ti toto vlákno přečíst pozorně než se tam vydáš na dovolenou . Jako všude: za přestupek zodpovídá řídíč vozidla .
Turistů se zbavovat nebudou jen je jich stále více i těch co se neumí chvat s rozumem a bude to stále víc náročnější pro obě strany .


Reagoval jsem na to, ze na miste zadna pokuta (snad az 3000€) a pak az obsilka do CR pro dostaveni se k soudu. Dale pak, ze nekdo dostal pokutu jen za to, ze zastavil mimo silnici a dal si obed...???

Takze jaka je legislativa v te ktere lokalite? To jako kdyz zajedu na polni cestu, kde neni zakazovou znackou vyznacen zakaz vjezdu anebo to neni zjevne soukromy pozemek, tak se mam obavat POKUTY? Bez dalsiho jako delani bordelu (hluk neporadek)?!
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let
Nechci chytračit ale pokud si budeš jistý že jsi nic neporušil tak si to nafot i s policajtama to místo z obou stran , jako důkaz pro další spor . Jsou i tam vychytralí poldové co chtějí zastrašit turistu . Ta legislativa "místní vyhláška" je i u nás v každé obci jiná .
Pro tebe platí hlavně dopravní předpisy .
Žijeme jen jednou.
hombredavidhombredavidČlen
Přidáno před 9 let
Podle mého názoru je tahle politika kdy tě kvůli banálnímu problému obvolává soud špatná. Ok, pokud poruším zákon dané země, ať vědomě či nevědomě tak zaplatím pokutu na místě a vyřešeno. Bavím se o špatném stání ne o vraždě... Mě to třeba odrazuje tam vůbec jet. S vědomím že mi přijde obsílka k soudu a já kvůli 300eur poletím do řecka a zpět za dalších 20tis plus můj čas..... raději se takové zemi vyhnu. I kdybych se z toho třeba dostal, tak jen čas a cestovní výlohy.. Absurdní...
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Tady pise 3000€ a ne 300€ ...?

http://www.carava...ost_146263

sankce v Zákoně 4055/2012 čl. 38 je děsná - až 6 měsíců a nebo 3000 € - hrůza

//////////

Tak jak to tedy je? Jedni tu tvrdi, ze se tam nekeri chovaji jak prasa.a a jini zase, ze (slyseli o pokute jen pro zastaveni mimo cesty...

V Recku jsem nebyl a proto me zajimaji, alesp. zprostredkovane nazory...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 9 let
Je to jasné.
Pro mne zatím jednoznačně Řecko vynechávám. Až si místní ujasní co chtějí.
Abych se bál zastavit tam kde není jasný zákaz zastavení to opravdu nemám zapotřebí.

Zdravím všechny
Corálek
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
všichni, kteří mají obsílku od soudu stáli, parkovali nebo kempovali na zákazu. Zákaz je tedy jasný. Všichni, kteří tam jezdíme pak musíme počítat, že se to může stát. Cedule před vjezdem např na Sythonii je dost velká, všichni o tom vědí. Přesto ta SVOBODA a krásné moře za to stojí. Kde jinde můžu stát s podpěrami markýzi v moři ? Vymlouvat se na jejich právní řád nemá žádné opodstatnění.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 9 let
to Herman - nejedná se o porušení dopravních předpisů, s nimi to nemá vůbec nic společného
to Van - tyto sankce jsou mezní

K výši pokut - zatím není známo, že by někdo, kdo byl předvolán ke správnímu soudu, obdržel rozsudek s výší pokuty. Pouze podle vyjádření soudkyně správního soudu v Polygyrosu by se mělo jednat o stovky €, výši pokuty navrhuje obec na jejímž území k prohřešku došlo. Pokud se předvolaný nedostaví k soudnímu líčení, soud pokutu zdvojnásobí (toto je odpověď na otázky DaMiTr při soudním líčení v září 2014, kdy se Míra obhájil a pokutu nedostal).
copycopyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Kde jinde můžu stát s podpěrami markýzi v moři ?


nikde. ani v Grecku.
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj Copy,
právě že v Řecku a v Albánii ano, proto tam jezdíme.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

rimidavl napsal:

to Herman - nejedná se o porušení dopravních předpisů, s nimi to nemá vůbec nic společného
to Van - tyto sankce jsou mezní

K výši pokut - zatím není známo, že by někdo, kdo byl předvolán ke správnímu soudu, obdržel rozsudek s výší pokuty. Pouze podle vyjádření soudkyně správního soudu v Polygyrosu by se mělo jednat o stovky €, výši pokuty navrhuje obec na jejímž území k prohřešku došlo. Pokud se předvolaný nedostaví k soudnímu líčení, soud pokutu zdvojnásobí (toto je odpověď na otázky DaMiTr při soudním líčení v září 2014, kdy se Míra obhájil a pokutu nedostal).


Měl jsem na mysli i ty zákazové cedule u pláží , Igoumenitsi nás policie upozornila že tam můžeme stát jen přes den a na noc to musíme přeparkovat za ceduli mimo veřejnou pláž i když kemp byl 300m vedle tak jsme poslechli a po večeři odejeli na horní parkoviště.
Žijeme jen jednou.
copycopyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj Copy,
právě že v Řecku a v Albánii ano, proto tam jezdíme.
Jirka


tak to potom ano, len o nasledkoch je osemstranova diskusia :)
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
ale o tom to je. Jezdím-li rychleji, jezdím-li přetížen nebo parkuju a nebo kempuju, kde se nemá, nemůžu si stěžovat na jakýkoliv orgán za represi. Mám na výběr, můžu jezdit předpisově, můžu si před výjezdem zvážit vždy auto a i jezdit po kempech. Mám svobodu se rozhodnout. A já jsem se rozhodl trochu riskovat. V tom horším si ponesu následky a poučím se z toho, co se tady z rozsudků dozvím. Zatím asi budu Řecko navštěvovat, mně se jejich pláže a moře, ale i památky moc moc líbí.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
neviem, ci je to este sloboda. Trpnut, kedy dorazia policajti, aby mi dali pokutu, alebo ma povlacili po sudoch. To ja by som tie nozicky markizy v mori kludne obetoval a za usetrene peniaze na pokutu si kupil nejaky gumak.
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
ale o tom to je. Jezdím-li rychleji, jezdím-li přetížen nebo parkuju a nebo kempuju, kde se nemá, nemůžu si stěžovat na jakýkoliv orgán za represi. Mám na výběr, můžu jezdit předpisově, můžu si před výjezdem zvážit vždy auto a i jezdit po kempech. Mám svobodu se rozhodnout. A já jsem se rozhodl trochu riskovat. V tom horším si ponesu následky a poučím se z toho, co se tady z rozsudků dozvím. Zatím asi budu Řecko navštěvovat, mně se jejich pláže a moře, ale i památky moc moc líbí.
Jirka

Osobně sice zcela nesouhlasím a předpisy se snažím dodržovat ale toto je alespoň chlapský přístup. :^:g
"Vím, že porušuji předpisy a jsem srozuměn s možnými následky, které v případě že nebudu mít štěstí, taky ponesu nebo si své počínáníj před soudem obhájím."
Na rozdíl od některých jedinců, kteří v případě problémů osočují Řecké, Rakouské, Švýcarské..... úřady ze šikany.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,119 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24538 sekund | Průměrně za: 0.24538 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB