Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 odchyt odpadní vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

odchyt odpadní vody

Poslední aktualizace před 6 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.

-------------------------------------------
Máš vlastně pravdu. Podle některých odborníků tady na C24, je člověk který se namočí sprchou či na dešti, velká ekologická hrozba na dotyčné prostředí.
No je o čem přemýšlet.:v
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
P
poldajČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.

-------------------------------------------
Máš vlastně pravdu. Podle některých odborníků tady na C24, je člověk který se namočí sprchou či na dešti, velká ekologická hrozba na dotyčné prostředí.
No je o čem přemýšlet.:v


Některé příspěvky hraničí se šíleností....:D
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

poldaj napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.

-------------------------------------------
Máš vlastně pravdu. Podle některých odborníků tady na C24, je člověk který se namočí sprchou či na dešti, velká ekologická hrozba na dotyčné prostředí.
No je o čem přemýšlet.:v


Některé příspěvky hraničí se šíleností....:D

----------------------------------------------------------------
Máš naprostou pravdu.
Ale jestli jsem správně pochopil, tak tyto stránky slouží k informovanosti široké veřejnosti. Protože ne každý, je letitý a zkušený karavanista, tak se tu lidi často ptají, pro ně na neznámé záležitosti. Někteří se tady tomu diví, jak se někdo může ptát, na tak jasnou a samozřejmou věc.
Tedy vážení, buďme tolerantní a vzpomeňte si každý na své začátky, ať se jedná o cokoliv.
Já osobně oceňuji, že se Bleriot11 vůbec zeptal. Někteří se nezeptají a odpadní vodu vypouštějí kam je napadne.
Tedy v tomto případě, za to že se Bleriot11 zeptal, tak od některých tady schytal kázání a posměšky. To u mnohých dalších začínajících karavanistů, povede k tomu, že se raději nebudou ptát.

My osobně upřednostňujeme pobyt ve volné přírodě, tedy na divoko. Je to dáno tím, že trvale bydlíme ve srubu na samotě v lese. Tedy jezdit si odpočinout pravidelně do přeplněných kempů, by bylo poněkud zvláštní, že ?
Na víc jako důchodci, se nejedná o dva týdny pobytu v obytku v roce, ale nejméně 4 měsíce pobytu v obytku na cestách. Tedy platit předražené kempy, je jaksi nereálné a především zbytečné. Hezkých míst na pobyt někde u pískového jezera, kde je krásné koupání, rybaření a hlavně naprostý klid, je zatím ještě dost. A to vše za darmo či se domluvíme s majitelem pozemku, obvykle za nějakou symbolickou částku do 50 Kč na den.
Proto máme obytko vybavené k naprosté soběstačnosti a nepotřebujeme žádnou přípojku. Dokonce používáme běžnou remosku 230V 500W, na pečení a varnou konvici 230V 1500W. A k tomu mrazák na 230V , kde máme zásobu masa. A to vše jen na zdroj ze !e Tedy nepotřebujeme přípojku, centrálu či EFOY.
Samozřejmostí je, chovat se ohleduplně k danému místu.
Vzhledem k uvedenému, nemáme žádný problém s koupáním a osobní hygienou. Pokud se člověk koupe několikrát denně v čisté vodě !f na pískovně, tak nepotřebuje kromě zubní pasty, používat žádné osobní chemické vymoženosti současnosti.
Samozřejmě, že na zajímavé výjezdy s C24 jedeme a tím pádem jsme v kempu.:l
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Jak už tady někdo psal že vydrží se 100 litry vody na týden ve dvou, tak to je pro nás úplně nemyslitelné. V kempu tedy ne, tam jsou sociálky,
ale na divoko máme 100 litrů tak na 2 dny a to také vodou neplýtváme. Nedovedeme si představit se každý večer neosprchovat.To by byl pro nás ekl. Ale připouštím, že někdo to může mít hozený jinak.
A někdy když třeba ráno přivezou na stpl pečivo a stojím ve frontě, jasně poznám komu jak dlouho voda vydrží.:|
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Jak už tady někdo psal že vydrží se 100 litry vody na týden ve dvou, tak to je pro nás úplně nemyslitelné. V kempu tedy ne, tam jsou sociálky,
ale na divoko máme 100 litrů tak na 2 dny a to také vodou neplýtváme. Nedovedeme si představit se každý večer neosprchovat.To by byl pro nás ekl. Ale připouštím, že někdo to může mít hozený jinak.
A někdy když třeba ráno přivezou na stpl pečivo a stojím ve frontě, jasně poznám komu jak dlouho voda vydrží.:|

--------------------------------
Tak a je to tady zase.
Nejraději někoho zesměšnit a udělat z něho smradlavé prase.
Pokud jsi to četl pečlivě kolego, tak byla řeč o výdrži vody na týden ve dvou. Jak víš, jak velikou máme nádrž ? Tedy Ti prozradím že 160 litrů, to zaprvé.
Ale co je na tom divného, že že na vaření, mytí nádobí a čistění zubů, vydrží uvedené množství vody na týden. Jasně jsem psal, že koupání mnohokrát denně, a v našem případě křišťálově čisté vodě na pískovně, je naprosto dostačující a hlavně je příjemné a zdravé. Můžeš mě prosím vysvětlit, jaký je rozdíl v tom, že si na sebe pustíš vodu sprchou, nebo se v ní do sytosti koupeš ? To bys také mohl tvrdit, že kdo se nesprchuje, ale koupe ve vaně, že je také smradlavé prase.
Pro inspiraci posílám dvě fotky. Naprosto čistá voda na pískovně, kde prakticky nikdo není, dokonce je i pitná ! Ale na konzumaci máme vodu sebou.
A chytání ryb s následnou dobrou úpravou, opravdu nemá chybu. Ale to konzumní lidi, zřejmě nemohou pochopit. Nerad takto odpovídám, ale bohužel jsi začal.
Neber všechno podle sebe či podle nějakých divných známých.! :(
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Kapitank1400 Připojili následující obrazek:
chytn_ryb_tsn_u_obytka.jpg Obrázek nebyl nalezen
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Jak už tady někdo psal že vydrží se 100 litry vody na týden ve dvou, tak to je pro nás úplně nemyslitelné. V kempu tedy ne, tam jsou sociálky,
ale na divoko máme 100 litrů tak na 2 dny a to také vodou neplýtváme. Nedovedeme si představit se každý večer neosprchovat.To by byl pro nás ekl. Ale připouštím, že někdo to může mít hozený jinak.
A někdy když třeba ráno přivezou na stpl pečivo a stojím ve frontě, jasně poznám komu jak dlouho voda vydrží.:|

--------------------------------
Tak a je to tady zase.
Nejraději někoho zesměšnit a udělat z něho smradlavé prase.
Pokud jsi to četl pečlivě kolego, tak byla řeč o výdrži vody na týden ve dvou. Jak víš, jak velikou máme nádrž ? Tedy Ti prozradím že 160 litrů, to zaprvé.
Ale co je na tom divného, že že na vaření, mytí nádobí a čistění zubů, vydrží uvedené množství vody na týden. Jasně jsem psal, že koupání mnohokrát denně, a v našem případě křišťálově čisté vodě na pískovně, je naprosto dostačující a hlavně je příjemné a zdravé. Můžeš mě prosím vysvětlit, jaký je rozdíl v tom, že si na sebe pustíš vodu sprchou, nebo se v ní do sytosti koupeš ? To bys také mohl tvrdit, že kdo se nesprchuje, ale koupe ve vaně, že je také smradlavé prase.
Pro inspiraci posílám dvě fotky. Naprosto čistá voda na pískovně, kde prakticky nikdo není, dokonce je i pitná ! Ale na konzumaci máme vodu sebou.
A chytání ryb s následnou dobrou úpravou, opravdu nemá chybu. Ale to konzumní lidi, zřejmě nemohou pochopit. Nerad takto odpovídám, ale bohužel jsi začal.
Neber všechno podle sebe či podle nějakých divných známých.! :(
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Upravil Kapitank1400 dne 08.02.2014 12:09, před 10 let
Kapitank1400 Připojili následující obrazek:
chytn_ryb_tsn_u_obytka.jpg Obrázek nebyl nalezen kov_kousky_tam_jsou.jpg krmen_labut.jpg
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

poldaj napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.

-------------------------------------------
Máš vlastně pravdu. Podle některých odborníků tady na C24, je člověk který se namočí sprchou či na dešti, velká ekologická hrozba na dotyčné prostředí.
No je o čem přemýšlet.:v


Některé příspěvky hraničí se šíleností....:D

----------------------------------------------------------------
Máš naprostou pravdu.
Ale jestli jsem správně pochopil, tak tyto stránky slouží k informovanosti široké veřejnosti. Protože ne každý, je letitý a zkušený karavanista, tak se tu lidi často ptají, pro ně na neznámé záležitosti. Někteří se tady tomu diví, jak se někdo může ptát, na tak jasnou a samozřejmou věc.
Tedy vážení, buďme tolerantní a vzpomeňte si každý na své začátky, ať se jedná o cokoliv.
Já osobně oceňuji, že se Bleriot11 vůbec zeptal. Někteří se nezeptají a odpadní vodu vypouštějí kam je napadne.
Tedy v tomto případě, za to že se Bleriot11 zeptal, tak od některých tady schytal kázání a posměšky. To u mnohých dalších začínajících karavanistů, povede k tomu, že se raději nebudou ptát.

:l


Na jednoduchý dotaz by člověk čekal jednoduchou odpověď. Blériot se prostě zeptal, co s odpadní vodou v kempu a místo vcelku samozřejmé odpovědi se tu rozvine hádka na 4 strany. Můj názor na některé příspěvky je, že jen čuně bude vypouštět odpadní vodu v kempu pod sebe. Proč? Snad jste někdy při vypouštění "zásoby" cítili, jak to voní. Že to vsákne do země? Ano, ale mastnoty a chemikálie ze dřezu a umyvadla v té zemi zůstanou a po vašem odjezdu si na tom fleku třeba budou hrát malé děti dalšího karavanisty nebo se tam rozloží stanař. A až zaprší a třeba se udělají louže, tak se ten další jen může divit, proč to tam zavání a dělají se mastná kola. A že takových čuňat je v kempech dost. Stačí se podívat, jak z odpadní trubky "nedopatřením" odkapuje nebo mírným čůrečkem odtéká voda. Nebo jak je ráno pod karavanem zavlhlo, i když jinak je sucho a nepršelo. Občas člověka ovane i ta zmiňovaná "vůně". Je to snad tak namáhavé dojít s tou vodou k výlevce? Neříkám, když v kyblíku opláchnu skleničku čistou vodou nebo vypláchnu hrníčky od kávy, tak se nic neděje, když se to vyšplouchne někam ke keříčku nebo ke stromu. Klasické na diskusích zde už je, že nakonec zahnou někam jinam. A tak se tu řeší, jestli je možné se v kempu u karavanu sprchovat a "jestli čistou vodou nebo je možné se i namydlit". Hovořím o kempu, ne o stání na divoko někde na louce. Podle mne platí to, co už jsem napsal výše. Kemp poskytuje zázemí, tak proč proboha nezajít do sprchy a osvěžit se ve sprše. To přece není o tom, že mám karavan se zázemím a tak proč bych chodil do sprch. Když se chci v kempu umýt nebo osvěžit, tak buď jdu do kempového zařízení, nebo když nechci, tak tedy využiju to svoje. Měl bych respektovat, že po mě na to místo přijde někdo další a argument, že to do té doby uschne je dost planý. Proto se přece v kempech zřizují výlevky a myslím, že ani provozovatelé kempů nejsou tímhle chováním některých karavanistů nadšeni, ale ti si zřejmě myslí, že oni přece mají svobodu, tak mají právo chovat se podle svého a nikdo jim do toho nemá co mluvit. Není to ale spíš jen lenost? No, když to trochu přeženu (ale asi ani ne moc), tak za chvíli někdo začne považovat za normální, že se s kazetou z WC nebude tahat někam k výlevce a při odjezdu ji prostě vyleje někde do kouta svého stání.
A ještě k samotné diskusi. Na dotaz by měla následovat odpověď. Odpověď by se měla týkat tématu dotazu, neměla by obsahovat urážky nebo zesměšňování ani tazatele, ani ostatních účastníků. A to se tady bohužel často děje. Potom si tu leckdo stěžuje, že klesají počty příspěvků, že někteří členové už nepřispívají, že sem nechodí a podobně.
Zdraví
Luboš a Dáša
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

poldaj napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Já už jen doufám,že nebude pršet,abych v kempu nezmoknul.Ty neskutečný nečistoty ze mě stečou a už bych se fakt při osobním setkání nemohl nikomu zde z fora podívat do očí.

-------------------------------------------
Máš vlastně pravdu. Podle některých odborníků tady na C24, je člověk který se namočí sprchou či na dešti, velká ekologická hrozba na dotyčné prostředí.
No je o čem přemýšlet.:v


Některé příspěvky hraničí se šíleností....:D

----------------------------------------------------------------
Máš naprostou pravdu.
Ale jestli jsem správně pochopil, tak tyto stránky slouží k informovanosti široké veřejnosti. Protože ne každý, je letitý a zkušený karavanista, tak se tu lidi často ptají, pro ně na neznámé záležitosti. Někteří se tady tomu diví, jak se někdo může ptát, na tak jasnou a samozřejmou věc.
Tedy vážení, buďme tolerantní a vzpomeňte si každý na své začátky, ať se jedná o cokoliv.
Já osobně oceňuji, že se Bleriot11 vůbec zeptal. Někteří se nezeptají a odpadní vodu vypouštějí kam je napadne.
Tedy v tomto případě, za to že se Bleriot11 zeptal, tak od některých tady schytal kázání a posměšky. To u mnohých dalších začínajících karavanistů, povede k tomu, že se raději nebudou ptát.

:l


Na jednoduchý dotaz by člověk čekal jednoduchou odpověď. Blériot se prostě zeptal, co s odpadní vodou v kempu a místo vcelku samozřejmé odpovědi se tu rozvine hádka na 4 strany. Můj názor na některé příspěvky je, že jen čuně bude vypouštět odpadní vodu v kempu pod sebe. Proč? Snad jste někdy při vypouštění "zásoby" cítili, jak to voní. Že to vsákne do země? Ano, ale mastnoty a chemikálie ze dřezu a umyvadla v té zemi zůstanou a po vašem odjezdu si na tom fleku třeba budou hrát malé děti dalšího karavanisty nebo se tam rozloží stanař. A až zaprší a třeba se udělají louže, tak se ten další jen může divit, proč to tam zavání a dělají se mastná kola. A že takových čuňat je v kempech dost. Stačí se podívat, jak z odpadní trubky "nedopatřením" odkapuje nebo mírným čůrečkem odtéká voda. Nebo jak je ráno pod karavanem zavlhlo, i když jinak je sucho a nepršelo. Občas člověka ovane i ta zmiňovaná "vůně". Je to snad tak namáhavé dojít s tou vodou k výlevce? Neříkám, když v kyblíku opláchnu skleničku čistou vodou nebo vypláchnu hrníčky od kávy, tak se nic neděje, když se to vyšplouchne někam ke keříčku nebo ke stromu. Klasické na diskusích zde už je, že nakonec zahnou někam jinam. A tak se tu řeší, jestli je možné se v kempu u karavanu sprchovat a "jestli čistou vodou nebo je možné se i namydlit". Hovořím o kempu, ne o stání na divoko někde na louce. Podle mne platí to, co už jsem napsal výše. Kemp poskytuje zázemí, tak proč proboha nezajít do sprchy a osvěžit se ve sprše. To přece není o tom, že mám karavan se zázemím a tak proč bych chodil do sprch. Když se chci v kempu umýt nebo osvěžit, tak buď jdu do kempového zařízení, nebo když nechci, tak tedy využiju to svoje. Měl bych respektovat, že po mě na to místo přijde někdo další a argument, že to do té doby uschne je dost planý. Proto se přece v kempech zřizují výlevky a myslím, že ani provozovatelé kempů nejsou tímhle chováním některých karavanistů nadšeni, ale ti si zřejmě myslí, že oni přece mají svobodu, tak mají právo chovat se podle svého a nikdo jim do toho nemá co mluvit. Není to ale spíš jen lenost? No, když to trochu přeženu (ale asi ani ne moc), tak za chvíli někdo začne považovat za normální, že se s kazetou z WC nebude tahat někam k výlevce a při odjezdu ji prostě vyleje někde do kouta svého stání.
A ještě k samotné diskusi. Na dotaz by měla následovat odpověď. Odpověď by se měla týkat tématu dotazu, neměla by obsahovat urážky nebo zesměšňování ani tazatele, ani ostatních účastníků. A to se tady bohužel často děje. Potom si tu leckdo stěžuje, že klesají počty příspěvků, že někteří členové už nepřispívají, že sem nechodí a podobně.

------------------------------
Luboši a Dášo,
naprostý souhlas. Je to napsáno vyčerpávajícím způsobem. Bohužel Tebou zmiňované nešvary jsou i u nás na motorkářských stránkách a platí to i o rybařině.
Přeji všem slušným lidem krásný den a jaro co nejdříve.!e
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vlci napsal:

Co vyndat z prasátka 10kaček a skočit se osprchovat do sociálek. Není to jednodušší?


Ahoj, pokračování, nebo vysvětlení k mému příspěvku zde č. 58: Jednodušší to pro nás není, protože rádi a opakovaně jezdíme do místa, kde je krásná příroda a klid, kemp ale nemá teplou vodu (hlavně ve sprše, která je zdarma). Pobyt je tam za akceptovatelnou cenu, sprchu jsem vybudoval právě kvůli této "destinaci". Zdarma navíc teplá voda v celém karavanu. A když je např. v jiném kempu do sprch daleko, je tam fronta, někdo po sobě nezavřel kohoutky ve sprše, a než jsem po vhození 10 Kč oběhl celou vzdálenost ke "své zaplacené" sprše, tak zrovna z ní přestala téci voda (kemp Strážnice), nebo je už chladno, tak se pohodlně sprchujeme - podotýkám - v teple - v naší sprše. Už jsem tady jednou psal, že některé dny neujdu ani tři sta metrů pro bolest v nohou, vodu na skládacím rudlíku vždy do nádrže dovezu. Každý máme jiné možnosti, jiné priority, mladí některé věci (zatím) nechápou, tak, jako nebudou oni chápáni třeba za 25 let, ale třeba i za jen deset let.
Proto se také nepřihlašuji na společné srazy C24, neboť organizovaných výšlapů, výjezdů na kolech a i grilovacích aktivit se nemůžeme zúčastnit, a jen tam tak zavazet - to si raději volíme individuální výjezdy s pro nás vyhovujícími programy. Ale na tyto stránky chodím několikrát denně, rád poradím z oborů, kterým rozumím, obzvláště, když mne nadzvedne nějaký zcestný názor technického směru, který by mohl vést ke škodě, nebo k úrazu posádky.
Čáo, Pepa, r. a v.
Upravil Doskocil dne 08.02.2014 13:13, před 10 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
--------------------------------
Tak a je to tady zase.
Nejraději někoho zesměšnit a udělat z něho smradlavé prase.
Pokud jsi to četl pečlivě kolego, tak byla řeč o výdrži vody na týden ve dvou. Jak víš, jak velikou máme nádrž ? Tedy Ti prozradím že 160 litrů, to zaprvé.
Ale co je na tom divného, že že na vaření, mytí nádobí a čistění zubů, vydrží uvedené množství vody na týden. Jasně jsem psal, že koupání mnohokrát denně, a v našem případě křišťálově čisté vodě na pískovně, je naprosto dostačující a hlavně je příjemné a zdravé. Můžeš mě prosím vysvětlit, jaký je rozdíl v tom, že si na sebe pustíš vodu sprchou, nebo se v ní do sytosti koupeš ? To bys také mohl tvrdit, že kdo se nesprchuje, ale koupe ve vaně, že je také smradlavé prase.
Pro inspiraci posílám dvě fotky. Naprosto čistá voda na pískovně, kde prakticky nikdo není, dokonce je i pitná ! Ale na konzumaci máme vodu sebou.
A chytání ryb s následnou dobrou úpravou, opravdu nemá chybu. Ale to konzumní lidi, zřejmě nemohou pochopit. Nerad takto odpovídám, ale bohužel jsi začal.
Neber všechno podle sebe či podle nějakých divných známých.! :([/quote]

Ale ale Kapitáne1400. Nevytvářej si přesudky, nebuď paranoidní a agresivní, nevkládej mi do úst nevyřčená slova. Zkrátka se uklidni.
Bavím se o situaci kdy nejsi v kempu, kdy nemáš po ruce pískovnu a teplé počasí atd Bavím se o situaci kdy jsi odkázán jen na svojí sprchu a svojí zásobu vody. A tady prostě při troše kultury
se 100 litry vody ve dvou víc jak 2 dny vydržet neumíme. A pak jsem každou chvíli jinde, takže není problém natankovat a vypustit.
Ty si to samozřejmě dělej jak chceš. :_
Upravil JiPe Highlanders dne 08.02.2014 13:21, před 10 let
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

--------------------------------
Tak a je to tady zase.
Nejraději někoho zesměšnit a udělat z něho smradlavé prase.
Pokud jsi to četl pečlivě kolego, tak byla řeč o výdrži vody na týden ve dvou. Jak víš, jak velikou máme nádrž ? Tedy Ti prozradím že 160 litrů, to zaprvé.
Ale co je na tom divného, že že na vaření, mytí nádobí a čistění zubů, vydrží uvedené množství vody na týden. Jasně jsem psal, že koupání mnohokrát denně, a v našem případě křišťálově čisté vodě na pískovně, je naprosto dostačující a hlavně je příjemné a zdravé. Můžeš mě prosím vysvětlit, jaký je rozdíl v tom, že si na sebe pustíš vodu sprchou, nebo se v ní do sytosti koupeš ? To bys také mohl tvrdit, že kdo se nesprchuje, ale koupe ve vaně, že je také smradlavé prase.
Pro inspiraci posílám dvě fotky. Naprosto čistá voda na pískovně, kde prakticky nikdo není, dokonce je i pitná ! Ale na konzumaci máme vodu sebou.
A chytání ryb s následnou dobrou úpravou, opravdu nemá chybu. Ale to konzumní lidi, zřejmě nemohou pochopit. Nerad takto odpovídám, ale bohužel jsi začal.
Neber všechno podle sebe či podle nějakých divných známých.! :(


Ale ale Kapitáne1400. Nevytvářej si přesudky, nebuď paranoidní a agresivní, nevkládej mi do úst nevyřčená slova. Zkrátka se uklidni.
Bavím se o situaci kdy nejsi v kempu, kdy nemáš po ruce pískovnu a teplé počasí atd Bavím se o situaci kdy jsi odkázán jen na svojí sprchu a svojí zásobu vody. A tady prostě při troše kultury
se 100 litry vody ve dvou víc jak 2 dny vydržet neumíme. A pak jsem každou chvíli jinde, takže není problém natankovat a vypustit.
Ty si to samozřejmě dělej jak chceš. :_[/quote]
--------------------------
O tom že bez problémů vydržíme s nádrží vody (v našem případě 160L) na týden, jsem ale psal, že koupání řešíme v jezeře. Tak proč se podivuješ, že to je ekl a takoví lidé Ti smrdí ! Tak nyní netaktizuj, že pokud by nebyla voda na pískovně atd. Znovu pro Tebe opakuji, jasně jsem psal o každodenním koupání v pískovně.
Je naprosto patrné, že jsi reagoval na můj příspěvek, nikdo jiný tady o nádrži vody na týden a dvou osobách nic nepíše.
Tedy, pokud si cíleně vytvořím tyto vhodné podmínky, tak proč bych i ( cituji Tebe)při troše kultury takto nemohl fungovat. Dnes mnozí (myšleno opravdu všeobecně) chtějí pobývat v přírodě, hrát si na přírodního člověka, ale bez kamenné sociálky a restaurace se mnozí neobejdou. A kdo vybočuje z řady, tak je dle Tebe zapáchající jedinec. Pro zajímavost, my ani za více jak týden, nemusíme nutně stát frontu na pečivo, protože vše potřebné máme sebou i na 14 dní. K snídani si klidně něco upečeme v remosce a nemusím pro supermarketové rohlíky.
Pokud jedu třeba na jachtu, po moři či oceánu !i , tak také obden nechodím na nákup, že ? Ale to je možná nad Tvé chápání.
Tak se měj moc hezky a neboj. Já Ti ve frontě na rohlíky, rozhodně smrdět nebudu.:D
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 10 let
Na začátku byl jednoduchý Blériotův dotaz. Teď tu je 72 (slovy sedmdesátdva) příspěvků, z nich cca 10 až 20 je možné považovat za jakž takž věcnou odpověď kolegovi karavanistovi. Ostatní jsou ze značné části posměšky, odbočky, vzájemné dohadování a osočování - tedy fakticky pouhý plevel. A těžko se to dá zdůvodnit tím, že se jedná o diskusi. Blériot myslím nechtěl diskutovat, chtěl informaci. Není to trochu smutné?
Zdraví
Luboš a Dáša
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Mýt či nemýt. Toť otázka.
No jo , dostali jsme se až k základním pravidlům hygieny kulturního člověka. !k
Na Blériotův dotaz už bylo dávno odpovězeno.
Teď pokud se nemýlím, se ptá Jarda 77 jak to má vyřešit s venkovní sprchou.:x
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Tak jsem konečně namontoval "nádrž" na odpadní vodu.Odpad mám veden obyčejnou hadicí ze dřezu a z koupelny(umyvadlo).Je to černý plastový kanystr 20l.Do kanystru jsou na přívodu dvě díry,v nich zalepené průchodky z husího krku,hadice vedou skrz průchodky a jsou omotány vulkanizační páskou.Na druhé straně jsem víčko doplnil kohoutkem na vyprázdnění.Zárověn měl kanystr takový chobot,který je otočený nahoru,v případě naplnění kanystru to funguje jako přepad-vím,že nádrž je plná.Kanystr je chycen vruty pomocí kovové pásky co jsou na palety.Těch 20litrů je sice málo,ale lepší než drátem do oka.Mám ještě totožný kanystr,ten bude sloužit na vynášení vody.Z kohoutku "pevného"kanystru to poteče do chobobu "přenosného",který bude ležet pod karavanem.

Doufám,že není moc nízko,abych někde neškrtal o zem.Případný mouchy mého řešení ukáže provoz.Nestálo to nic,jen čas,tak to v nejhorším zase demontuji.

Automatické sloučení 16.04.2014 13:48:
ještě foto

Automatické sloučení 16.04.2014 13:49:
.
Upravil bleriot11 dne 16.04.2014 13:49, před 10 let
bleriot11 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Tak jsem konečně namontoval "nádrž" na odpadní vodu.Odpad mám veden obyčejnou hadicí ze dřezu a z koupelny(umyvadlo).Je to černý plastový kanystr 20l.Do kanystru jsou na přívodu dvě díry,v nich zalepené průchodky z husího krku,hadice vedou skrz průchodky a jsou omotány vulkanizační páskou.Na druhé straně jsem víčko doplnil kohoutkem na vyprázdnění.Zárověn měl kanystr takový chobot,který je otočený nahoru,v případě naplnění kanystru to funguje jako přepad-vím,že nádrž je plná.Kanystr je chycen vruty pomocí kovové pásky co jsou na palety.Těch 20litrů je sice málo,ale lepší než drátem do oka.Mám ještě totožný kanystr,ten bude sloužit na vynášení vody.Z kohoutku "pevného"kanystru to poteče do chobobu "přenosného",který bude ležet pod karavanem.

Doufám,že není moc nízko,abych někde neškrtal o zem.Případný mouchy mého řešení ukáže provoz.Nestálo to nic,jen čas,tak to v nejhorším zase demontuji.

Automatické sloučení 16.04.2014 13:48:
ještě foto

Automatické sloučení 16.04.2014 13:49:
.


pekne, jednoduche a hlavne funkcni, ted ti voda nepotece v kempu pod nohy, ale treba pred kempem do kanalu ;-) ja mam takhle vyvod z odpadni nadrze vyvedeny hadici s kohoutem tesne za prave zadni kolo takze kdyz prejizdim kanal u okraje silnice, tesne po druhem hupnuti zastavim a vim ze jsem presne nad nim.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
ipyipyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Tak jsem konečně namontoval "nádrž" na odpadní vodu.Odpad mám veden obyčejnou hadicí ze dřezu a z koupelny(umyvadlo).Je to černý plastový kanystr 20l.Do kanystru jsou na přívodu dvě díry,v nich zalepené průchodky z husího krku,hadice vedou skrz průchodky a jsou omotány vulkanizační páskou.Na druhé straně jsem víčko doplnil kohoutkem na vyprázdnění.Zárověn měl kanystr takový chobot,který je otočený nahoru,v případě naplnění kanystru to funguje jako přepad-vím,že nádrž je plná.Kanystr je chycen vruty pomocí kovové pásky co jsou na palety.Těch 20litrů je sice málo,ale lepší než drátem do oka.Mám ještě totožný kanystr,ten bude sloužit na vynášení vody.Z kohoutku "pevného"kanystru to poteče do chobobu "přenosného",který bude ležet pod karavanem.

Doufám,že není moc nízko,abych někde neškrtal o zem.Případný mouchy mého řešení ukáže provoz.Nestálo to nic,jen čas,tak to v nejhorším zase demontuji.

Automatické sloučení 16.04.2014 13:48:
ještě foto

Automatické sloučení 16.04.2014 13:49:





Ahoj zdá sa to dost nízko neviem či to niekde neodtrhneš.
Ja som si dal vyrobit nádrž na mieru medzi šasi karavanu na výšku nápravy a umiestnil som ju hned za nápravu aby bola chránená.má asi 80l.Vyrobili mi ju podla nákresu vo firme vyrábajúcej plastové nádrže-čističky odpadu.Stála ma 40 eur.Takisto mám vyrobenú nádrž aj na vodu zhruba rovnakého objemu takže ked miniem vodu treba vypustit aj odpad.Vydrží mi to pri cestovaní zhruba 4 dni s tým že na toaletu chodíme pokial možno na pumpách.
.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Jestli je nízko ukáže provoz.Když jí trefím,tak nejhorší co se stane je,že vyteče špinavá voda.Mě to stálo 0kč a chvilka času.Poreferuju,po nějakém výjezdu.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Vypadá to, že nízko není. Podle osy je spodní hrana skoro stejně. Jinak, jednoduché, levné a účinné :^ . Já sem dal ještě na vypouštěcí ventil rychlospojku. A vozím kousek hadice na vypouštění pro případ vzdálenější možnosti vypuštění.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Franta REZAC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
lancarlancarČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Jak už tady někdo psal že vydrží se 100 litry vody na týden ve dvou, tak to je pro nás úplně nemyslitelné. V kempu tedy ne, tam jsou sociálky,
ale na divoko máme 100 litrů tak na 2 dny a to také vodou neplýtváme. Nedovedeme si představit se každý večer neosprchovat.To by byl pro nás ekl. Ale připouštím, že někdo to může mít hozený jinak.
A někdy když třeba ráno přivezou na stpl pečivo a stojím ve frontě, jasně poznám komu jak dlouho voda vydrží.:|

Za vámi bych ve frontě nechtěl stát, hygienické normy počítají se 150 l/osobu a den. Za dva dny musíte ve dvou správně spotřebovat min. 600 l. (nic ve zlém, jen blbý vtípek:)). Na druhé straně lidem, kteří jsou schopni na mytí zubů vypustit 200l el. akumulační boiler v rodinném domku říkám "panelákovi". Maji horkou vodu puštěnou naplno i při líčení. Na třetí straně mám otestováno, že s rozprašovací hlavici je spotřeba vody na jedno dokonalé sprchování 5l. (změřením zachycené vody). Takovou hubici si však musíte udělat sami.
Jan a Dáša
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,894,636 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27898 sekund | Průměrně za: 0.27898 (0) sekund | Dotazy: 161 | Použitá paměť: 2.6MB/2MB