Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 odchyt odpadní vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

odchyt odpadní vody

Poslední aktualizace před 6 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Je nezbytný odchyt odpadní vody?Mluvím o vodě z dřezu,kde si umeju ruce a pár nádobí.A jak řešíte odpadní vodu ze sprchy?Pouští to někdo rovnou na zem,nebo všichni odchytáváte?Je v kempech odchyt povinný?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Jako vážně ?
Jak by to v kempu vypadalo, kdyby každej vypouštěl vše na plac.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
niektore dotazy ma naozaj udivuju.

www.reimo.com/r40/vc_reimo/bilder/firma16/artikel/popup/61150_popup.jpg
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Ano, myslím to vážně.Ani jsem se neptal zda někoho mé dotazy naozaj udivuju.Prostě to nevím,tak se zeptám...co je na tom štapnýho?Z vašich reakcí jsem pochopil,že je nutný odchyt.Jsem sice nováček,ale co já v kempu viděl,tak každý rozhodně neodchytával.O solární sprše ani nemluvím.
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
ok, v tom ti davam za pravdu. Solarna sprcha ok, ale bez mydla a samponu. Voda ok, ale tiez bez saponatu a bez zbytkov jedla.
V podstate sa jedna o to, aby po tebe zostal este nejaky travnik aj pre toho, co pride po tebe.

No a ked sa pytas konkretne - v CZ a SK sa to asi da (aj vykopat si vsakovaciu "jimku" pod karavanom). V Rakusku Nemecku atd. by ta hned sused nabonzoval a bolo by.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Copymu děkuji.To jsem potřeboval vědět.
Na tomto foru se sice nakonec dozvím co jsem potřeboval,ale nejdřív si musím vyslechnout věci na které jsem se neptal.
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
No.......... upřímně, pokud chceš jezdit do přírody, měl by jsi k ní mít i kladný vztah.
Nemusíš být tedy ostříleným karavanistou, aby jsi věděl, jak se k ní chovat.
Není to tedy jen otázka povinnosti.
Carado T 338
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

copy napsal:

ok, v tom ti davam za pravdu. Solarna sprcha ok, ale bez mydla a samponu. Voda ok, ale tiez bez saponatu a bez zbytkov jedla.
V podstate sa jedna o to, aby po tebe zostal este nejaky travnik aj pre toho, co pride po tebe.

No a ked sa pytas konkretne - v CZ a SK sa to asi da (aj vykopat si vsakovaciu "jimku" pod karavanom). V Rakusku Nemecku atd. by ta hned sused nabonzoval a bolo by.


Ahoj. Tak to je naozaj zaujímave! Keď pozerám na (déle pokračuji v češtině) Němčoury a Rakušáky v našich kempech, tak jsem nikdy neviděl, že by si dělali nějaké, byť ty nejmenší starostí s nějakým "odchytáváním" odpadní vody. Všechno teklo z odpadního vývodu vždy přímo na zem! Odpadní vodu ze sprchy, kterou odčerpávám zvláštním, k tomu určeným, 12 V čerpadlem z dětského bazénku, který je součástí venkovního sprchového koutu, do kýblu, a leju do nejbližších křovin, nebo ke stromu do (většinou) vyprahlé půdy. Vodu z dřezu, protože mám běžný dvacetilitrový kanystr s průsvitného PE na odpadní vodu, tak vidím, že je to téměř neznečistěná voda (z kuchyně diabetiků, tzn. bez tuků), tak leju tamtéž. Již jsem tady psal, že mydlinková voda a také zbytečky jídla (diabetici mají tak malé porce, asi jak pro mateřskou školku, tak musí velmi dobře vyjídat talíře, jak málo stačí k životu) jsou velmi dobrá hnojiva a komponenty, pro rozvoj těch dobrých mikroorganismů. Zase to nejsou hektolitry a kubické metry vody. WC samozřejmě vynáším tak, kde se má. Tak. Čáo, Pepa, r. a v.
JozaJozaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

copy napsal:

ok, v tom ti davam za pravdu. Solarna sprcha ok, ale bez mydla a samponu. Voda ok, ale tiez bez saponatu a bez zbytkov jedla.
V podstate sa jedna o to, aby po tebe zostal este nejaky travnik aj pre toho, co pride po tebe.

No a ked sa pytas konkretne - v CZ a SK sa to asi da (aj vykopat si vsakovaciu "jimku" pod karavanom). V Rakusku Nemecku atd. by ta hned sused nabonzoval a bolo by.


ne každej Němec je ekolog - vloni jsme viděli zrovna jednoho, kterej stál uprostřed parkoviště na dálniční pumpě - cca 150m od vypouštění WC a odpadních nádrží, dost dobře označené - a prostě vypustil tam kde stál ať si ta voda najde cestu do kanálu sama
LubinoLubinoČlen
Přidáno před 10 let
Několikrát už jsem viděl chytání odpadu do kýble bez dna. Vlk se nažere a ....
Doporučuju plochou nádrž na kolečkách a kus hadice od bazénu. Jde to jednoduše.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Tak jsem si myslel, že na první otázku je odpověď jasná. Odchyt a vylévání, tam kam to patří.
Ale vzápětí se dozvím různé jiné vychc.....
Už vidím, jak např v kempu EDEM ( Jinolice ) bude horních 5 karavanu vše lejt pod sebe a ( naposled jsem stál až u vody ) já tam budu ve splaškách. Nebo další Váš příklad - Vezmu krumpáč a začnu hloubit vsak. Jak ten kemp bude vypadat po pár návštěvách takových krtků.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
JozaJozaČlen
Přidáno před 10 let
myslím, že to pravidlo je strašně jednoduchý - chovat se tak, jako kdyby stál člověk na své vlastní trávě, před svým barákem, myslím, že si tam nikdo vodu nevypouští.
ipyipyČlen
Přidáno před 10 let
Ja som dorobil pod karavan nádrž asi 80 l na odpadovu vodu a podla potreby ju využívam čiže tam kde sa to nehodí tak idem na nádrž ale snažím sa vždy kempovat niekde krajom pri kríkoch a pokial je to možné tak ich prihnojím ja možem garantovat ze pár litrov odpadovej vody prírode uškodí menej ako prevádzka vášho auta.Dokonca v suchých destináciách skvor naopak.Samozrejme treba brat ohlad na ostatných nikomu by sa nepáčilo keby vám vypúštal vodu pod karavan.Hlavne si treba dávat pozor na parkoviskách pri presune aby neostávali po vás mláky .Vodu vypúštam hocikde do zberných kanálov alebo pokial je možnost tak na poli, však ako tu bolo písané tá voda obsahuje zvišky jedál takze je pre prírodu prospešná a trocha midla alebo jari sú tiež prírodné materiály a výrobcovia tvrdia že sú absolutne nezávadné.
P
paragČlen
Přidáno před 10 let
Váženi přátelé,odpadní voda se má lít tam kam patří a ne pod sebe skrz děravý kýbl!!Přál bych vám všem ,co to pouštíte pod sebe,aby jste se ubytovali v kempu po někom takovém jako jste vy a nadávali jaký že je tu smrad.Ono když 14 dní neprší a čucháte ochcané křovi a splašky-no chuťovka!!Zažil jsem téz v Kaunertálu jak krajan nade mnou večer vypustil nádrž a já jsem mohl přede dveřmi bruslit.Na mé upozorněni odpověděl,že to neřeši.Zřejmě auto z půjčovny a on přiště pojede lyžovat s CK,zatím co my se chceme vracet.No,unás se říká,,bav se s volem o sobotě,když ho v pátek zabiješ"
Tak ahoj a hodně krásných výjezdů. Jarda
S
SaturninČlen
Přidáno před 10 let
Je to jako ostatně všechno - o lidech. Drtivá většina návštěvníků kempů ví, jak se má chovat a tak se i chová. Vždy se najde lajdák, co je mu všechno jedno a chová se ve stylu "po nás potopa" a to tak, že doslova. Zanechá po sobě louže po odpadní vodě, ani nebudu přemýšlet, o jakou vodu se jedná. Na druhé straně chápu, že se někdo zeptá, pokud něco neví.

Napadá mě jedno poučka z golfu: zanech hřiště po sobě minimálně tak, jaké jsi ho našel.

Paralela kempová tedy zní:
zanech po sobě kemp minimálně tak, jaké jsi ho našel. Pokud navíc sebereš nějaká ten odpadek, uděláš dobrý skutek.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Parag - :^:_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
feroferoČlen
Přidáno před 10 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Copymu děkuji.To jsem potřeboval vědět.
Na tomto foru se sice nakonec dozvím co jsem potřeboval,ale nejdřív si musím vyslechnout věci na které jsem se neptal.


Jen by mne zajimalo co ses tedy dovedel na co ses tady neptal? Myslim ze odpovedi byly presne, trefne a vetsinou k tematu... Toto neni pouze poradna typu otazka/odpoved, toto je forum a z toho plyne diskuze. Bohuzel musis pocitat s odpovedmi ktere ti nemuseji byt po chuti. Pokud nechces slyset "na co ses neptal" nemuzes se tedy z prominutim ptat stylem "muzu vylit odpadni vodu na travu pode mnou?" Podle me cloveka co ma v hlave vse v poradku by to nejak asi nenapadlo..... Ted te tim opravdu nechci urazit, ale je to to same jako odhazovani vajglu na chodnik, hodit slupku od bananu ci ohryzek od japka k prvnimu stromu na vaclavaku, preci to priroda sezere... Podle me si myslim ze veskere odpady maji sva mista v urcitych lokalitach.... ohryzek zahodim u silnice do pole ale ne na vaclavaku ke stromu.... stejne tak odpadni vodu vyliju v prirode u silnice do kanalu ci alespon nekde do skarpy pokud kempuju na divoko ale opravdu by me nenapadlo v kempu kde po me prijede dalsi mu vylit muj odpad pod nohy/kola. a je fuk jestli je to jen voda v ktery si jen umejes par hrnku od kafe
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Saturnin napsal:

Je to jako ostatně všechno - o lidech. Drtivá většina návštěvníků kempů ví, jak se má chovat a tak se i chová. Vždy se najde lajdák, co je mu všechno jedno a chová se ve stylu "po nás potopa" a to tak, že doslova. Zanechá po sobě louže po odpadní vodě, ani nebudu přemýšlet, o jakou vodu se jedná. Na druhé straně chápu, že se někdo zeptá, pokud něco neví.

Napadá mě jedno poučka z golfu: zanech hřiště po sobě minimálně tak, jaké jsi ho našel.

Paralela kempová tedy zní:
zanech po sobě kemp minimálně tak, jaké jsi ho našel. Pokud navíc sebereš nějaká ten odpadek, uděláš dobrý skutek.


Poučky jsou jedna věc a skutečnost druhá. Je pravda, že úroveň slušnosti na golfu je vysoká, ale ne stoprocentní. I tady se poučkami někteří neřídí.

Pepa
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
To co jsem potřeboval vědět,znamená,že jsem se dozvěděl to, co jsem potřeboval vědět.Když položím otázku,očekávám odpověd na TU otázku.Odpověd je tedy ano ,nebo né.A né to, že nejsem asi normální,když se vůbec dovolím zeptat.I se tedy omlouvám,že nemám v hlavě vše v pořádku když chci lít v kempu na zem čistou vodu a hovna čoklů vedle karavanu mi vadí.

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Copymu děkuji.To jsem potřeboval vědět.
Na tomto foru se sice nakonec dozvím co jsem potřeboval,ale nejdřív si musím vyslechnout věci na které jsem se neptal.


Jen by mne zajimalo co ses tedy dovedel na co ses tady neptal? Myslim ze odpovedi byly presne, trefne a vetsinou k tematu... Toto neni pouze poradna typu otazka/odpoved, toto je forum a z toho plyne diskuze. Bohuzel musis pocitat s odpovedmi ktere ti nemuseji byt po chuti. Pokud nechces slyset "na co ses neptal" nemuzes se tedy z prominutim ptat stylem "muzu vylit odpadni vodu na travu pode mnou?" Podle me cloveka co ma v hlave vse v poradku by to nejak asi nenapadlo..... Ted te tim opravdu nechci urazit, ale je to to same jako odhazovani vajglu na chodnik, hodit slupku od bananu ci ohryzek od japka k prvnimu stromu na vaclavaku, preci to priroda sezere... Podle me si myslim ze veskere odpady maji sva mista v urcitych lokalitach.... ohryzek zahodim u silnice do pole ale ne na vaclavaku ke stromu.... stejne tak odpadni vodu vyliju v prirode u silnice do kanalu ci alespon nekde do skarpy pokud kempuju na divoko ale opravdu by me nenapadlo v kempu kde po me prijede dalsi mu vylit muj odpad pod nohy/kola. a je fuk jestli je to jen voda v ktery si jen umejes par hrnku od kafe
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,444 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19714 sekund | Průměrně za: 0.19714 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB