Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plynové láhve ALUGAS - plnící: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plynové láhve ALUGAS - plnící

Poslední aktualizace před 6 měsíců
JanoBJanoBČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

pilot napsal:

Plnící láhve jsou super,trochu mi vadí,že při plnění u pumpy a odpojení pistole vyfoukne proti obsluze poměrně velký mrak plynu.Nevím jestli to tak má být,nebo mi tam něco schází.Jaké máte zkušenosti vy.


To je bezna vec to robi j pri beznom tankovani do auta
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

JanoB napsal:

Citovat

pilot napsal:

Plnící láhve jsou super,trochu mi vadí,že při plnění u pumpy a odpojení pistole vyfoukne proti obsluze poměrně velký mrak plynu.Nevím jestli to tak má být,nebo mi tam něco schází.Jaké máte zkušenosti vy.


To je bezna vec to robi j pri beznom tankovani do auta


jo dela mi to i u LPG skodovky.... jen u Kosmika me to stve v tom ze to foukne zcasti do prostoru auta a pak to tam chvili smrdi.... jinak jsem pri patrani na netu nasel tenhle inzerat, treba se nekomu bude hodit. ja za novou flasku daval skoro 11 koliku, tahle je za 3, skoda ze to nebylo kdyz jsem potreboval ja.... http://auto.bazos...ntilem.php
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Mám pár dotazů k plnícím láhvím Alugas, které prodává firma Kov Velím.
1, Jak jsou veliké? Jsou stejné,nebo menší než klasické kovové české pb láhve? Mám na mysli jak vnější rozměry, tak objem náplně.
2, Kolik váží prázdná láhev?
3, Dají se naplnit propanem v zahraničí? Pokud ano, kolik zhruba toto naplnění stojí a ve kterých zemích lze toto doplnění uskutečnit?

Předpokládám, že v ČR v plnírnách plynu s naplněním propanem problém nebude...

4, Pokud jsou k láhvi tři redukce(dodávané výrobcem), dají se opravdu kdekoli v Evropě naplnit u stanic LPG?

moc všem děkuji

Automatické sloučení 02.04.2014 15:29:
Dnes jsem dostal informaci, že plnírny u nás, tedy v ČR, neumí do plnící láhve natankovat čistý propan, ověřeno v plnírně plynu v Horní Suché a bohužel potvrzeno. Jak tento problém řešíte? Napadlo mě vyhřívat místo pro plyn. bomby, ale co když chci zatopit a je už pod bodem mrazu?

Dále jsem zjistil, že v Německu mají na plnírnách lpg jen čistý propan, je tomu také i v jiných zemích? V Rakousku, Itálii, Francii??, díky
Upravil Lipicani dne 02.04.2014 14:29, před 10 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lipicani napsal:

Mám pár dotazů k plnícím láhvím Alugas, které prodává firma Kov Velím.
1, Jak jsou veliké? Jsou stejné,nebo menší než klasické kovové české pb láhve? Mám na mysli jak vnější rozměry, tak objem náplně.
2, Kolik váží prázdná láhev?
3, Dají se naplnit propanem v zahraničí? Pokud ano, kolik zhruba toto naplnění stojí a ve kterých zemích lze toto doplnění uskutečnit?

Předpokládám, že v ČR v plnírnách plynu s naplněním propanem problém nebude...

4, Pokud jsou k láhvi tři redukce(dodávané výrobcem), dají se opravdu kdekoli v Evropě naplnit u stanic LPG?

moc všem děkuji ahoj rozměry stejné,ale pro lepší manipulaci jsem sundal horní límce(jsou šroubovatelné) 3.to asi neví nikdo,propan neberu. 4.dají(jinak redukce měli vždy i na pumpě,všechny) třeba,Řecko,Turecko,Maroko,Španělsko atd. http://www.carava...ad_id=5426!o:_

Automatické sloučení 02.04.2014 15:29:
Dnes jsem dostal informaci, že plnírny u nás, tedy v ČR, neumí do plnící láhve natankovat čistý propan, ověřeno v plnírně plynu v Horní Suché a bohužel potvrzeno. Jak tento problém řešíte? Napadlo mě vyhřívat místo pro plyn. bomby, ale co když chci zatopit a je už pod bodem mrazu?

Dále jsem zjistil, že v Německu mají na plnírnách lpg jen čistý propan, je tomu také i v jiných zemích? V Rakousku, Itálii, Francii??, díky
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 10 let
Plynové lave z KOV Velim mám a plná spokojenost. A jak to funguje. Velikost se shoduje s lahvemi 11 kg a montují se do plynového kastlíku. Udělají Ti to v KOV nebo každá firma která dělá montáž LPG do aut. Plnící hrdlo je možno namontovat buď do plynového kastlíku nebo ven na karoserii auta (podle přístupnosti). Já mám plnící hrdlo na karoserii - stejné jako mají osobáky jezdící na LPG. Doporučuji hrdlo DISH (užívané u nás) se závitem M10 uvnitř a do tohoto závitu se pak dají našroubovat jiné koncovky (to jsou ty redukce).

Tankování - přijedu k čerpací stanici a tankuji co tam vejde. V cizině totéž, ale na rozdíl od nás jsou čerpací stojany většinou samoobslužné.

Plnící hrdla - v Evropě se používají 4 typy plnících hrdel. Nejrozšířenější je DISH - užívá se u nás a ve větší části Evropy.

Ceny LPG, čerpací stanice LPG a typy redukcí a státy kde se patřičný typ hrdla užívá najdeš na www.mylpg.eu. Čerpací stanice tam nejsou pochopitelně všechny, ale pro klid duše to stačí.

A ještě praktické vylepšení. Tyto bomby mají plovák a ciferník který ukazuje kolik plynu v nich je. Ale dá se koupit a připojit dálkový ukazatel a pak v autě zmáčkneš knoflík a ukáže Ti to kolik plynu ještě máš. Pro mě je to moc dobré, protože k bombám se dostávám přes garáž a to znamená vždy část kufru vyložit. A tato nepříjemnost tím odpadla.

A ještě, na mylpg se dají stáhnout POI body pro navigaci s čerpacími body LPG čerpaček.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
Upravil vsazavsky dne 03.04.2014 05:00, před 10 let
P
posslNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj,chci se zeptat na Alugas plnící lahve po 11 kg.V KOVu Velim mi řekli,že s montáží to vyjde
na 34 tis.se vším všudy.Koncem roku tam někdo uváděl cenu poloviční.Máte někdo jiné informace?
Díky
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, kupoval někdo poslední dobou tyhle flašky? Kde vyjdou nejlevněji?
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dracekvo napsal:

Ahoj, kupoval někdo poslední dobou tyhle flašky? Kde vyjdou nejlevněji?


Mrkni sem:

http://www.eshop-...y-d606.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Lepší cenu už nikde jinde nenajdete :) https://www.aluga...gas-lahve/
Sady si skládáme podle potřeby, používáme jiné hadice a koncovky a sestavíme vše na míru. Pak jsme schopni dostat cenu na minimum.
Jen láhve letos z Německa pravidelně nechodí. Mají velké problémy s dodávkama zboží od výrobce ventilů a jsou i 3 měsíční skluzy. Nejbližší zásilka by měla být až někdy v polovině června. :(
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Už jsme si dnes psali přes email. Netušil sem, že jste i zde na fóru :)
Dneska to proměřím, a pošlu objednávku. Musím zjistit jestli se mi tam náhodou nevejde ta 14l verze.

Automatické sloučení 01.10.2017 10:41:
Ahoj,
zkoušel sem montáž a při zkoumání komponent, sem nějak nezjistil, jak napojit hadici na plnící vnější ventil.
Mám tyhle součástky https://dracekvo....34_HDR.jpg
Ale ten trn, na který má přijít hadice v té přípojce volně jezdí a jde zastrčit jen malý kousek. Je tam takovej kroužek s kónusem z obou stran, ale nejsem si jist jeho funkcí. Jestli se to má dotáhnout tak, aby se zdeformoval? I tak moc nevěřím, že by to těsnilo.
https://dracekvo....33_HDR.jpg
Upravil dracekvo dne 01.10.2017 09:41, před 6 let
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 6 let
Pánové dobrý večer, nechci dělat propagandu: Domluvte se s ing. Havlem ve Studeném o možnosti montáže plynové nádrže. Nádrž máme téměř dva roky(včetně odkalovacího ventilu) a naprostá spokojenost. Nakonec se ukázal ventil téměř jako zbytečnost, pokud tankujete kvalitní propan. Má to jen jednu nevýhodu u vestavby a to je rezerva. Půjde na zadní dveře. Vevnitř opravdu zavazí. A toho místa po flaškách.
Z vlastní zkušenosti mohu říct, že plynu opravdu rozumí a je férovej.
B
bob7373Člen
Přidáno před 6 let
Ing Havel, Studené - odkaz, kontakt
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 6 let
Nějak nechápu smysl tohoto příspěvku ve vlákně o lahvích Alugas.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 6 let
Bobe , zadej si do vyhledávače plyn Havel Stedenec.
Smysl? Pokud dáš plnící láhve napevno a budeš plnit LPG u pumpy, budeš v nich mět za chvíli tolik bordelu, že se nebudeš stačit divit.
J
Jarda36Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

upotreblenci napsal:

Bobe , zadej si do vyhledávače plyn Havel Stedenec.
Smysl? Pokud dáš plnící láhve napevno a budeš plnit LPG u pumpy, budeš v nich mět za chvíli tolik bordelu, že se nebudeš stačit divit.


Nevím jaké máš zkušenosti s plnícími láhvemi ty, ale já je mám asi 5let 2x22l a za plnícím hrdlem je originál filtr na nečistoty. Po 5 letech naprosto pohodové tankování vždy LPG a ještě nikdy nedošlo k zamrznutí plynu. Nevím proč nechat montovat nádrž když tato cesta je mnohem přijatelnější.
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 6 let
Upotreblenče nepřeháněj. :) Když se tam dostane olej co je v plynu tak zůstane v nádrži i v Alugasce. Je ho ale jen pár kapek a postupně se strhává s plynem a zůstává ve filtrech před reduktorem. Když rozdělám Alugasku po x letech provozu vůbec nic v ní není! Něco jiného je když tam zůstane butan v mrazu, to ale není bordel. Hold smůla a musí z láhve ven, v tom je možná láhev od Havla lepší která má vypoušták. Nebudu se ale raději bavit o legálnosti takového vypouštáku. O tom že pan Havel je koumák vím dlouho, protože dělá ve stejném oboru, ne ale všechny jeho metody schvaluju.
B
bob7373Člen
Přidáno před 6 let
upotreblenci - dik za odkaz
dracekvo - nesouvisí to pouze zdánlivě
Řeším plyn v obytce, narazil jsem na několik otázek/problémů
1/Alugas - snížení hmotnosti, nevím jak je v Evopě plnit, adapter k plnění je, plnění vyndané lahve u pumpy problematické, shánění plníren... asi to jde, pro mě zatím složité
2/ 2x Alugas skuplované plnění zvenku - vypadá to dobře, jako že tankuješ auto, podle mě to nikdo u pumpy asi moc řešit nebude
3/ nádrž - optimální, nicméně instalace z hlediska předpisů údajně problematická, jen málo revizáků dá revizi - u servisů které instalují plyn do aut ani jeden, které znám nemá oprávnění k montáži nádrže do obytky (všichni umí namontovat a zprovoznit) a ani k revizím. Umí údajně KOV Velim
Budu to řešit zjara a zatím nevím zda to nechám tak, dám Alugas nebo zkusím nádrž. Tady hledám info k rozhodnutí.
Mimochodem mám plynové auto, co se týká nečitot 5 let pohoda, ale stačí jedno blbé natankování a stálo mě to generálku splynovače, takže filtr a odkalovač určitě ano.
Holt jiné zdanění PHM a topného plynu je prý problém.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 6 let
No dobře, ale myslím, že obecné téma o LPG v autě už tu je.
U bodu 3) si zapoměl na docela důležitou věc, a tou je hmotnost takové instalace. Nějaké staré nádrže doma mám a troufnu si tvrdit, že jejih prázdná hmotnost se rovná hmotnosti plné alugas.
A i u jedné nádrže alugas můžeš mít venkovní plnění, sám to tak budu mít.
A nejsem si jistý, jestli je možné takovou nádrž namontovat bez el. multiventilu. Takže ještě je potřeba připočítat spotřebu elektřiny. Ten multiventil si zrovna málo nebere. Další aspekt jak už si zmínil, budou na tu nádrž povinné revize (u osobáku je to každý rok) a jednou za 10 let výměna. Což třeba u alugas je platnost taky 10 let. ale není pevně nainstalovaná na autě, takže ji lze před stk vyndat. Ale ani k tomu nevidím, důvod, protože jsem neslyšel o tom, že by někde kontrolovali PB flašku.

Já třeba volil alugas 14kg s externím plněním, protože je to pro mě schůdnější varianta. Kromě díry na externí plnění na autě nebudu muset dělat žádnou jinou úpravu. A pokud bych se rozhodl bydlík za pár let měnit za větší, vše mi zůstane.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
jen doplním: multiventil u vestavěných nádrží bere Ampéru !!!! Většina "koumáků" ho různým způsobem odpojuje a nebo vůbec nemontuje. Proto pevná nádrž nemá pro karavaning moc výhod. Osobně taky preferuju Alugasy.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

dracekvo napsal:

Už jsme si dnes psali přes email. Netušil sem, že jste i zde na fóru Smile
Dneska to proměřím, a pošlu objednávku. Musím zjistit jestli se mi tam náhodou nevejde ta 14l verze.

Automatické sloučení 01.10.2017 10:41:
Ahoj,
zkoušel sem montáž a při zkoumání komponent, sem nějak nezjistil, jak napojit hadici na plnící vnější ventil.
Mám tyhle součástky https://dracekvo....34_HDR.jpg
Ale ten trn, na který má přijít hadice v té přípojce volně jezdí a jde zastrčit jen malý kousek. Je tam takovej kroužek s kónusem z obou stran, ale nejsem si jist jeho funkcí. Jestli se to má dotáhnout tak, aby se zdeformoval? I tak moc nevěřím, že by to těsnilo.
https://dracekvo....33_HDR.jpg

Ahoj všem. Ten kroužek s těmi úkosy na obou stranách je součástí tzv. spojky potrubí "Ermetto", je to velice spolehlivé a těsné (těsnící) spojení, výhoda je ta, že na konci trubky se nemusí dělat žádný kalíšek 90°, nebo něco jiného (viz brzdové potrubí). Samozřejmě, součástí té spojky je protikus, kde se trubka se "soudečkem" zastrčí, soudeček je asi 2 - 3 mm od konce trubky, a pořádně utáhne převlečnou maticí, která má taky ten úkos, ale vnitřní. Čáo, Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,022,504 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22061 sekund | Průměrně za: 0.22061 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB