Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Karavaning v Československu - spomienky a zaujímavosti: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Karavaning v Československu - spomienky a zaujímavosti

Poslední aktualizace před 6 let
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
Na tomto fóre sa sporadicky objavia aj spomienky na doby, kedy nebolo take jednoduché, dopracovať sa k vlastnému karavanu. Kedy vlastne jediná cesta bola postaviť si karavan alebo auto sám, z materiálu, aký bol dostupný.
Sám som v tej dobe vyrastal - som ročník 1970. Neviem, čím na mňa karavany tak zapôsobili, ale už ako dieťa som na dovolenkách najviac obdivoval práve karavany.
Chcel by som založiť jednu takú tému, kde by boli skúsenosti, spomienky, postrehy atď. z tej doby. A hlavne s kopou fotiek. Nielen o samotnej technike, ale aj o zrazoch, vtedajších autokempoch, dovolenkových cestách atď.

Automatické sloučení 24.03.2015 21:30:
pamätám si, ako stredoškolák v Trnave, ako som sa nevedel vynadívať na prvé sériovo vyrábané obytné auto v Československu. Pritom to bolo už vtedy aspoň 20 rokov zastaralé.

picasaweb.google.com/lh/photo/-1qFLb2BAkf0GWC2rvVYityJJH__qP52HI1_jI_EKOc[/img]<br />
<br />
Automatické sloučení  24.03.2015 21:31:<br />
pamätám si, ako stredoškolák v Trnave, ako som sa nevedel vynadívať na prvé sériovo vyrábané obytné auto v Československu. Pritom to bolo už vtedy aspoň 20 rokov zastaralé. <br />
<br />
[img]https://picasaweb.google.com/lh/photo/-1qFLb2BAkf0GWC2rvVYityJJH__qP52HI1_jI_EKOc?feat=directlink[/img]<br />
<br />
Automatické sloučení  24.03.2015 21:32:<br />
[img]http://lh6.googleusercontent.com/-V00z1N1R6YQ/VRHI1OQoj4I/AAAAAAAAC58/dm22A8ZcA5M/s640/1203camp.jpg
Upravil copy dne 24.03.2015 21:32, před 9 let
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let
:) dobrá téma.... Ja som 77-čka, keď som bol chlapec, otec zopárkrát požičal od známeho karavan - homemade - pamätám si ako v garáži zváral a tvaroval držiaky na konštrukciu zo záhradky na strechu a potom na ne víťazoslávne namontoval zrkadlá zo Š1203... a išlo sa, Zemplínska šírava, Počúvadlo a podobne...
Peter, Zuzka a deti
PeterL Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

copy napsal:

Na tomto fóre sa sporadicky objavia aj spomienky na doby, kedy nebolo take jednoduché, dopracovať sa k vlastnému karavanu. Kedy vlastne jediná cesta bola postaviť si karavan alebo auto sám, z materiálu, aký bol dostupný.
Sám som v tej dobe vyrastal - som ročník 1970. Neviem, čím na mňa karavany tak zapôsobili, ale už ako dieťa som na dovolenkách najviac obdivoval práve karavany.
Chcel by som založiť jednu takú tému, kde by boli skúsenosti, spomienky, postrehy atď. z tej doby. A hlavne s kopou fotiek. Nielen o samotnej technike, ale aj o zrazoch, vtedajších autokempoch, dovolenkových cestách atď.

Automatické sloučení 24.03.2015 21:30:
pamätám si, ako stredoškolák v Trnave, ako som sa nevedel vynadívať na prvé sériovo vyrábané obytné auto v Československu. Pritom to bolo už vtedy aspoň 20 rokov zastaralé.

picasaweb.google.com/lh/photo/-1qFLb2BAkf0GWC2rvVYityJJH__qP52HI1_jI_EKOc[/img]<br />
<br />
Automatické sloučení  24.03.2015 21:31:<br />
pamätám si, ako stredoškolák v Trnave, ako som sa nevedel vynadívať na prvé sériovo vyrábané obytné auto v Československu. Pritom to bolo už vtedy aspoň 20 rokov zastaralé. <br />
<br />
[img]https://picasaweb.google.com/lh/photo/-1qFLb2BAkf0GWC2rvVYityJJH__qP52HI1_jI_EKOc?feat=directlink[/img]<br />
<br />
Automatické sloučení  24.03.2015 21:32:<br />
[img]http://lh6.googleusercontent.com/-V00z1N1R6YQ/VRHI1OQoj4I/AAAAAAAAC58/dm22A8ZcA5M/s640/1203camp.jpg



Odkazy jsou poněkud zmatečné.:_
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

lada721 napsal:

Odkazy jsou poněkud zmatečné.:_
Peter, Zuzka a deti
PeterL Připojili následující obrazek:
1203camp.jpg
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
V roce 1989 ( 15. listopadu ) jsme po půl roce dostali doložku do NSR. Táta byl kamióňák. Jeli jsme tam " INTEGRÁLEM " na odvozku AVIA. Rychlost 60. Ale jeli. Děsně se mi to líbilo. A bylo to mým snem - splněno !
A ještě vzpomínka: byl jsem svědkem stavby ponorky. Jako dítě v Blansku - Zborovecká ulice. Občas jsem mu sem tam něco " pomohl ". Třeba tu někde brouzdá stavitel.........
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
Signboss: foto by to chcelo :)

PeterL - vdaka za pomoc, nie a nie sem ten odkaz zavesit
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 9 let
Stavba přívěsu rok 1980 1 foto Maďarsko
!y !@ !r !d :z
Upravil Jiri Majki dne 25.03.2015 21:56, před 9 let
Jiri Majki Připojili následující obrazek:
2_185.jpg 1_246.jpg
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Jako kluk jsem s našima byl párkrát půjčenou ponorkou.Pak si táta předělal š-1203 a s tou jsme byli v Bulharsku.Bylo to super.Nyní mám svůj 1.karavan a ten je z roku 1975(galerie).
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 9 let
Rok 1981 stavba Avie 1982 odjezd dovolená Řecko Chalkidiki
!y !@ !r !d :z
Jiri Majki Připojili následující obrazek:
3_139.jpg 4_113.jpg Obrázek nebyl nalezen 6_51.jpg Obrázek nebyl nalezen 8_35.jpg Obrázek nebyl nalezen 10_28.jpg 11_34.jpg
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Jiri Majki:super fotky,mělo to kouzlo ...
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Jiri Majki napsal:

Rok 1981 stavba Avie 1982 odjezd dovolená Řecko Chalkidiki

:^
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 9 let
Tak tak..zlatý ČeskoSlovenský ručičky
SteMi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
fusekfusekČlen
Přidáno před 9 let
Nazdar historických a nostalgických vzpominek .Já mám pořád starou obytnou Avii. A měnit nebudu.Velikost parádní,doložnost 1500 kg.Že je stara no a co.Mýto jezdim po okreskach dálnice nás neberou.Spotřeba jen 12 na 100 .A mohl bych tak pokračovat.Každy ma své sny a představy.
Nato že jedem 10x až 20x za rok tak nám Avia stačí.
Foto galerie. www.avia-club.com
!y a někdy i!u
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
... a Rakousko nám může políbit pr...................
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

fusek napsal:

Nazdar historických a nostalgických vzpominek .Já mám pořád starou obytnou Avii. A měnit nebudu.Velikost parádní,doložnost 1500 kg.Že je stara no a co.Mýto jezdim po okreskach dálnice nás neberou.Spotřeba jen 12 na 100 .A mohl bych tak pokračovat.Každy ma své sny a představy.
Nato že jedem 10x až 20x za rok tak nám Avia stačí.
Foto galerie. www.avia-club.com


Hezká :g

a teď, tu o červené karkulce !o :D
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

SignBoss napsal:

... a Rakousko nám může políbit pr...................


Mluv za sebe, hlupáku
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Pan chytrolín asi nežere maso - nerozumí vtipu............
Dědku a urážej si rodinu. Jediněj hlupák seš tady ty - před monitorem....
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

SignBoss napsal:

Pan chytrolín asi nežere maso - nerozumí vtipu............
Dědku a urážej si rodinu. Jediněj hlupák seš tady ty - před monitorem....


A to jsem ti ještě lichotil...
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Je toho hodně na co vzpomínat ale když jsem začal stavět na začátku 80tých let svoji první obyt. Avii a sbíral rozumy od kamarádů kteří stavěli na koleně obytné přívěsy a navštívil pár rozestavěných Avií zaujaly mě u jedné avie ůzké vstupní dveře .Když jsem se začal vyptávat proč zvolil takto úzký vchod domnívaje se že se jedná asi o neobvylé řešení úniku tepla v zimně překvapila mě odpověď majitele že má širokou tchýni a nechce aby jezdila s něma.Pro mne příklad naprosto racionálního myšlení a kreativnosti bývalých ale i dnešních stavitelů a přestavitelů.Když si na něco ještě vzpomenu tak napíši pokud mne nenaštve rozbíječ vláken.Petr
B
beaverNováček
Přidáno před 9 let
Rok 1983 a přestavba Škody 1203 s vestavbou a ručně přešitým předstanem napojeným na auto. To mě bylo 31let.
beaver Připojili následující obrazek:
004_31.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen 001_58.jpg
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,027,625 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24203 sekund | Průměrně za: 0.24203 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB