Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Montaz stresniho okna - jake lepidlo: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Montaz stresniho okna - jake lepidlo

Poslední aktualizace před 5 let
H
hasicihkČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj vsem,

chci si na auto namontovat nova stresni okna 40x40.
Poradite mi jake mam pouzit lepidlo, tmel ?

Terostat se mi nedari sehnat...
Mam tu sikaflex a mamuta...

Je to vhodne na to pouzit ?

Dekuji Vam za pomoc!
uhlikuhlikČlen
Přidáno před 10 let
Terostat je obchodní název fy. henkel, doporučuju to samé od jiných značek (SIGA, 44U, Mastersil) bývá to pod názvem pod názvem polyuretan. Dá se koupit v různých tvrdostech. Terostatu odpovídá tvrsdost 40SHA. cena kolem cca 110,- Kč za tubu. Koupíš skoro všude. Luboš
Luboš+Katka+Davídek, Knaus Boxstar
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

hasicihk napsal:

Ahoj vsem,

chci si na auto namontovat nova stresni okna 40x40.
Poradite mi jake mam pouzit lepidlo, tmel ?

Terostat se mi nedari sehnat...
Mam tu sikaflex a mamuta...

Je to vhodne na to pouzit ?

Dekuji Vam za pomoc!


Měnil jsem jedno okno a použil jsem tento pásek:

http://www.karava...--bily.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
pachtapachtaČlen
Přidáno před 10 let
Šedý terostat v tubě nebo bílý v pásku při tebou uváděných lepidlech už střešní okno nikdy nesundáš pouze ho rozštípeš.Šedý terostat má Kobras za 360 kč.Je to drahý ale spolehlivý a při další případné demontáži ho odlepíš bez poškození.
Hanka a Pavel
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
Polyuretan bývá většinou ve formě lepidla. Terostat je modifikovaný butylový tmel.
Když mi nabízeli DenBraveńáci jejich butyl, tak jsem nemilosrdně požadoval technický list a písemné potvrzení že to oužasný medvědí hovno (Elastoplast ) nebo jeho deriváty vydrží TRVALE pod vodou. Ústně nic nebyl problém. Když jsem to požadoval písemně (pro moje krytí až to někomu proteče nebo mu zahnije střecha a bude ode mě žádat opravu v řádu desítek tisíc Kč) abych případnou reklamaci mohl hodit jejich řediteli se zlomyslným úsměvem na stůl, tak zařadili zpátečku a nakonec mi jejich technolog řekl že to nejde, že garantovaná odolnost proti trvalé vodě je 5 slovy pět !!! hodin.....

Klidně špekulujte,......
Já už se takových experimentů bojím....

Sikaflex 221 je obdoba Terostatu 2759 čili NELEPIVÝ tmel, ale terostat mi přijde lepší (to je jen můj subjektivní názor)
Mamut Glue je lepidlo a na střešní okno v žádném případě nepatří. Okno v případě opravy půjde urvat jen s kusem střechy.....:x
Upravil Karel Prokop dne 19.11.2013 18:32, před 10 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ano, Terostat 2759 pokud je strecha plocha, pokud ma nerovnosti, tak Sikaflex 221i - tmel (ale ne Sikaflex 252 - lepidlo) ....
F
ferdasanČlen
Přidáno před 10 let
Sikaflex 291-lepící a těsnící tmel-používám na zalepení a utěsnění prostupů lodě i ve slané vodě ,při demo musím naříznout a potom dočistit.
H
hasicihkČlen
Přidáno před 10 let
Dekuji Vam za rady!
mekiemekieČlen
Přidáno před 10 let
Na Campi-shopu mi doporučili Dekalin viz http://www.campi-...nici-hmota a zatím jsem s tím spokojený.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 10 let
Dá se použít i sika Lastomer 710
B
butrusNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

hasicihk napsal:

Ahoj vsem,

chci si na auto namontovat nova stresni okna 40x40.
Poradite mi jake mam pouzit lepidlo, tmel ?

Terostat se mi nedari sehnat...
Mam tu sikaflex a mamuta...

Je to vhodne na to pouzit ?

Dekuji Vam za pomoc!


Který terostat se nedaří sehnat ? http://proprumysl...ylkaucuky/
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
na jejich dodávku Terostatu jsem čekal několik měsíců :|
nevím jestli to byla náhoda, standart nebo jen měli pech s dodávkou, ale byl to první pokus o obchod s nima - na další pokusy jsem zatím nesebral odvahu....
Jo, a ta cena je bez daně.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 10 let
Já jsem před 6 lety nalepil okno MINIHEKI 40x40 na dodávku lepidlem co se používá na autech na čelní skla a žádný problém . Kupoval jsem v Autokely. Pokud bych to potřeboval demontovat uřízne se strunou.:_
!z!)Smile
A
alexdvNováček
Přidáno před 10 let
Butylové tmely mají utěsnit rozebiratelné spoje, hlavně všechna okna, komínky, průduchy apod.
Jsou trvale lepivé, elastické a většinou nepřetiratelné.
Ověřený butyl, který nikdo nezpochybnil a chválí ho i na německých forech je
Teroson Terostat 2759 Další hodně používané jsou
Sika Lastomer 710
DEKALIN DEKASEAL 8936, což je ale polyisobuten.

Další 2 druhy níže jsou nerozebiratelné určené na lepení konstrukce. Jsou pevné a většinou trvale pružné. Nepočítá se u nich, že by spoje někdo demontoval.

Polyuretany
Sikaflex 221 je nejchválenější, asi nejpevnější a požívaný i výrobci karavanů. Doporučují k němu Sika penetraci. Další používané -
PU 50 FC, PU 15 LM, MS Unifix Clear

MS Polymery jsou nové, pevné a mají výhodu, že se mohou lepit i za deště.
Např. Tekafix Super MS. Dělají i pásku pod lišty TekaStrip.
Další je např. MAMUT GLUE - Když s ním přilepíte okno, těžko jej v budoucnu sundáte bez poškození nebo poškrábání plechu okolo, o těsnění nemluvě.

Druhů dalších tmelů a lepidel je mnoho a nemá cenu se s nimi zabývat a riskovat, že jejich vlastnosti se časem ukáží výrazně horší než u osvědčených. Zásadně na karavan nepoužívat silikonové tmely, které rychle stárnou a k zatečení může dojít výrazně dříve, než by člověk čekal. Toť zkušenosti mnoha ostatních.

Jinak zdravím všechny, kdo se taky snaží v té změti názorů na karavanové tmely a lepidla zorientovat, když si názory nezřídka přímo odporují a výrobci a hlavně prodejci si také mohou napsat ledacos, jen aby prodali více.
Když zateče do baráku, je to rychle poznat a většinou se to snadněji opraví. Stěny karavanu špatně dýchají, zato nebo proto velmi dobře drží vodu, rychle hnijí a dost pracně se opravují. Takže se vyplatí nezatečení věnovat pozornost. Strávil jsem mnoho skoro zoufalých hodin pročítání různých diskuzí, návodů, technických listů apod, a chtěl bych toho ušetřit ostatní. Např. jsem se hned zkraje dočetl, že butyly nejsou trvanlivé, přitom jsou, podle zkušeností většiny, nejtrvanlivější, alespoň ty osvědčené. Ale tu zkušenost možná někdo má, od nějakého horšího výrobce, a nebo si plete butyly s něčím jiným.. Takže, než se člověk ujistí, jak to opravdu je, je to dost zmatek.. Hledal jsem tmel na přetěsnění oken i opravy výdřevy a představa, že na to stačí jeden tmel byla lichá.
Doufám, že jsem se taky v něčem nepřekoukl.. Základ v dělení je rozebiratelné a NErozebiratelné.

Obecně by měly být všechny výše uvedené odolné UV a povětrnosti, ale pouze butylové tmely opravdu dlouhodobě. Někdo píše i 20 let. Ale původní spoje z výroby vydrží se správným tmelem jistě i déle. Ale dlouhodobým pohybem se místně uvolní, proto se přetěsňuje. Je spíše kupodivu, že tak slabá konstrukce vydrží pohromadě i desítky let. Ještě jsou trvanlivé bitumenové tmely (asfaltové), ale nedočetl jsem se, že by je používali výrobci na nové karavany. Je to možné.
U polyuretanu odolného UV někdo psal, že se mu (myslím u okna, kde by neměl být) po 5 letech začal drolit. Jestli se tedy také nespletl. Jistota je jen, že vše na Zemi je dočasné.. !)
Upravil alexdv dne 06.06.2014 18:01, před 10 let
L
lubinČlen
Přidáno před 10 let
a co říate na MEM water stop dal by s použít?
lubin Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
A
alexdvNováček
Přidáno před 10 let
Chtěl jsem ještě doplnit zajímavé hodnoty pevnosti v tahu u konstrukčních lepidel podle jejich tech. listů. Konstrukce bydlíka je relativně dost křehká, spoje jsou dost maloplošné, takže vyšší pevnost při opravách asi není na překážku. Hodnoty jsou od výrobců udávány v různých jednotkách a převedeny na kg/cm2.

Sikaflex 221 1,8 N/mm2 tj. 18 kg/cm2
Sikaflex 252 4 N/mm2 tj. 40 kg/cm2
MS Unifix Clear 1,5 MPa tj. 15 kg/cm2
Tekafix Super MS 2,8 MPa tj. 28 kg/cm2

Od firmy Soudal
T-REX POWER 2,9 N/mm2 tj. 29 kg/cm2
FIX ALL CLASSIC 1,8 N/mm2 tj. 18 kg/cm2

Od firmy Den Braven:
PU 50 FC 0,7 N/mm2 tj. 7 kg/cm2 - udaný pouze tzv. Modul - pružnost
PU 15 LM 0,2 N/mm2 tj. 2 kg/cm2 - udaný pouze tzv. Modul - pružnost
PU lepidlo (06.18) 12 N/mm2 tj.120 kg/cm2 - u spojení dřeva, s kovem pevnost neudávají
MAMUT GLUE TOTAL 5 N/mm2 tj. 50 kg/cm2 - lepení konstrukčních dílů automobilů, přívěsů, autobusů, karavanů, osobních vagónů, lodí.

V technických listech na MEM water stop jsem nenašel vůbec pevnost v tahu, asi to také nebude na chlubení, zato píší spotřebu 2,4 kg na 1m2, což je skoro řádově více než je běžné. Jinak je to také polymer a materiálově by to snad mělo jít, jen nezmiňují polystyrén ani hliník, pouze kov. Lépe něco pevnějšího nebo pod okna apod. nějaký vyzkoušený butylový tmel.
Chce to vygooglovat a porovnat technické listy.
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Použil jsem teroson terostat 2759 výrobce Henkel na karavan je to opravdu velký rozdíl při demontáži se táhne jak pavučina a je to takřka nečistitelné při umývání to černí vše okolo.

Druhý tmel od SIGA MULTIFIX PU HYBRID GEL EFEKT jsem použil jako těsnění protože mi ho doporučili že zústane stále gumový.Je to úplně něco jiného výsledek je zatím opravdu gumový ale rozebrat to pújde jen odřezáním mepotáhne se to jako to naše panelákové hovn....

Určitě bych SIGU nezatracoval možná na slepení bokú z laminátu či cokoli jiného supr,ale na vlastní plechový neshnilý karavan bych to nedal.

Pokusím se poslat zbytek k nezávislému hodnocení .
gut Připojili následující obrazek:
obraz1253.jpg
W
walibukČlen
Přidáno před 9 let
S Mamutom som si prilepil elektrikársku lištu na obkladačky, po troch ta lišta rokoch odpadla sama.
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
Neměl by někdo typ kde koupit Terostat nebo Sikaflex 221 v okolí Příbrami? Chtěl bych ho dnes, abych mohl o víkendu pracovat.

OBI řetězce to asi mít nebudou co?
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Iceman napsal:

Neměl by někdo typ kde koupit Terostat nebo Sikaflex 221 v okolí Příbrami? Chtěl bych ho dnes, abych mohl o víkendu pracovat.

OBI řetězce to asi mít nebudou co?


přímo OBI nevím, ale Sikaflex jsem bral v Bauhausu
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,278 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25251 sekund | Průměrně za: 0.25251 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB